1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Nerede Yenir
 4. Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Nerede Yenir?

07 Şubat 2021 11:57
 1. Cem Sultan Bedesteni Restaurant
 2. Münire Sultan Sofrası
 3. Ulugöl Kebap & Pide Salonu
 4. Memis Etli Ekmek Daday
 5. Penbe Han
 6. Eflanili Konağı
 7. Kaya Etli Ekmek ve Pide Salonu
 8. Kastamonu Ala Restaurant
 9. Naila Döner
 10. Kastamonu Green Park
 11. Çakıroğulları Et Lokantası
 12. Kırcalar Kuyu Kebabı
 13. Kurşunluhan Restoran
 14. Canoğlu Restaurant
 15. Dürüm Tır

1. Cem Sultan Bedesteni Restaurant

Hepkebirler Mahallesi'nde yer alan Cem Sultan Bedesteni Restaurant'a günün her öğününde gelebilirsiniz. İlgili ve kibar personeli ile Cem Sultan Bedesteni Restaurant'ı mutlaka denemelisiniz. Restoranda bandumadan ala pilava bütün yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. Tarihi Cem Sultan Bedesteni içinde yer alan restoran, otantik havasıyla da dikkat çekiyor.

Cem Sultan Bedesteni Restaurant

2. Münire Sultan Sofrası

Münire Sultan Sofrası'nda Kastamonu'nun yöresel yemeklerini deneyebilirsiniz. Restoran, Hepkebirler Mahallesi, Mehemt Feyzi Efendi caddesinde yer almaktadır. Tarihi bir restoran olan Münire Sultan özellikle tiriti ve banduma yemeği ile çok seviliyor.

Münire Sultan Sofrası

3. Ulugöl Kebap & Pide Salonu

Ulugöl Kebap & Pide Salonu, Cumhuriyet Caddesi'nde hizmet vermektedir. Burada oldukça güzel bir iskender yiyebilir, dönerinin tadına bakabilirsiniz. Güler yüzlü personeli ve hızlı servisi ile Ulugöl Kebap & Pide'yi çok seveceksiniz.

Ulugöl Kebap & Pide Salonu

4. Memis Etli Ekmek Daday

Daday'da yer alan Memis Etli Ekmek, Belediye Caddesi'nde bulunuyor. Kastamonu'nun meşhur etli ekmeğini yemek için buraya gelebilirsiniz. Üst katta yer alan aile salonuyla Memis Etli Ekmek, herkesin rahatlıkla tercih edebileceği bir yer.

Memis Etli Ekmek Daday

5. Penbe Han

Özellikle kahvaltısı ile ünlü olan Penbe Han, Hepkebirler Mahallesi'nde bulunuyor. Aktarlar Çarşısı içinde hizmet veren Penbe Han'da dilerseniz özel han odası konseptine misafir olabilirsiniz. Dilerseniz de açık havada veya restoran içinde kahvaltı edebilirsiniz.

Penbe Han

6. Eflanili Konağı

Eflanili Konağı, 13 Sakarya Caddesi'nde misafirlerini ağırlamaktadır. Kuyu kebabı, bandırma ve simit tiridini deneyebileceğiniz en kaliteli restoranlar arasındadır. Kastamonu'nun yöresel lezzetlerini Eflanili Konağı'nda en güzel haliyle yiyebilirsiniz. Eflanili'nin muhteşem kahvaltısını denemenizi öneriyoruz.

Eflanili Konağı

7. Kaya Etli Ekmek ve Pide Salonu

Özellikle pastırmalı ekmeğiyle ünlü olan Kaya Etli Ekmek, Hepkebir Mahallesi'nde bulunuyor. Mahkeme Altı Çarşısı'nda yer alan Kaya Etli Ekmek ve Pide Salonu'nu öğle yemeklerinde tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde etli ekmeğinin de tadına mutlaka bakmalısınız.

Kaya Etli Ekmek ve Pide Salonu

8. Kastamonu Ala Restaurant

Kastamonu Ala Restaurant, Cumhuriyet Caddesi'nde yer alıyor. Kahvaltıdan akşam yemeğine bütün öğünler için burayı tercih edebilirsiniz. Etli ekmek ve etli dolmanın en güzelini Ala Restaurant'ta tadabilirsiniz. Burası ayrıca pastırmalı ekmeğiyle de çok seviliyor.

Kastamonu Ala Restaurant

9. Naila Döner

Kasap Hali'nde yer alan Naila Döner, ünlü gurmeler tarafından denenmiş ve onaylanmış bir lezzettir. Kastamonu'da herkes tarafından bilinir ve önerilir. Naila Döner'e mutlaka uğramanızı ve meşhur lezzetinin tadına bakmanızı öneriyoruz.

Naila Döner

10. Kastamonu Green Park

Merkez dışında bir yerde oturmak isterseniz, Green Park sizleri bekliyor. Bahadır Köyü'nde hizmet veren Green Park, yeşillikler içinde bulunuyor. Temiz hava eşliğinde güzel bir kahvaltı etmek isterseniz Green Park'a gelebilirsiniz.

Kastamonu Green Park

11. Çakıroğulları Et Lokantası

Çakıroğulları Et Lokantası, Ağlı ilçesinde yer almaktadır. Merkez Mahallesi, Gençlik Meydanı Sokak'ta hizmet veren lokantayı denemeden Kastamonu gezinizi bitirmemelisiniz. Hem lezzetli, hem de mkaul fiyatları olan Çakıroğulları, doyurucu menüleri ile biliniyor.

Çakıroğulları Et Lokantası

12. Kırcalar Kuyu Kebabı

Merkez dışında yer alan güzel lokantalardan birisi de Kırcalar Kuyu Kebabı'dır. Arız Köyü'nde yer alan Kırcalar Kuyu Kebabı, İnebolu Yolu'nun 10. kilometresinde hizmet veriyor. Kastamonu'nun meşhur lezzetlerinden kuyu kebabını bir de burada tatmalısınız.

Kırcalar Kuyu Kebabı

13. Kurşunluhan Restoran

Aktarlar Çarşısı'nda yer alan Kurşunluhan Restoran, etkileyici ambiyansı ile dikkatleri çekiyor. Tarihi Kurşunluhan'ın güzel mimarisi eşliğinde en güzel yöresel yemekleri burada tadabilirsiniz. Özellikle günlük hazırlanan taze, lezzetli mezelerden denemenizi öneriyoruz.

Kurşunluhan Restoran

14. Canoğlu Restaurant

Canoğlu Restaurant, Cebrail Mahallesi'nde yer almaktadır ve Kastamonu'nun en iyi restoranlarındandır. Plevne Caddesi'nde müşterilerini ağırlayan Canoğlu'nu kahvaltı ve öğle, akşam yemekleri için tercih edebilirsiniz. Özellikle bol çeşitli, doyurucu kahvaltısını denemelisiniz.

Canoğlu Restaurant

15. Dürüm Tır

Abana'da yer alan Dürüm Tır, ilçenin merkezinde bulunuyor. Naciye Ergin Sokak'ta hizmet veren Dürüm Tır, Abana'nın en iyi restoranlarından. Burada müthiş lezzetteki dürümlerin yanında özenle hazırlanan köftelerine de bir şans vermelisiniz.

Dürüm Tır

Kastamonu hakkında daha fazla şey keşfet!

Kastamonu Gezilecek Yerler

Kastamonu Gezilecek Yerler

Kastamonu, tarihi ve kültürel birikiminin yanı sıra nefes kesici doğasıyla da bilinmektedir. Karadeniz'in hırçın dalgalarının ormanlarla buluştuğu Kastamonu'da gezilmesi gereken pek çok nokta var. Kastamonu gezilecek yerler listesine göz atarak nerelere gitmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

berilaslaner
9 Şubat 2021 Salı
Kastamonu Otel Tavsiye

Kastamonu Otel Tavsiye

Kastamonu geziniz sırasında kalabileceğiniz pek çok otel bulunuyor. Şehir merkezinde konaklayarak havalimanı dahil pek çok noktaya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçeleri gezmek isterseniz, bir gece de merkez dışında konaklamayı tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
7 Şubat 2021 Pazar
Kastamonu Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Kastamonu Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Kastamonu'nun kültürünü çok daha iyi tanımak için festivallerine katılabilirsiniz. Gezi tarihinizi belirli günlere ve festival zamanlarına denk getirmeyi isteyebilirsiniz. Aynı zamanda Kastamonu'da düzenlenen fuarlara veya kutlamalara da katılabilirsiniz. Kastamonu gezinizi renklendirmek için festivallerin/fuarların düzenleneceği tarihleri not almayı unutmayın.

berilaslaner
7 Şubat 2021 Pazar
Kastamonu Ne Yenir?

Kastamonu Ne Yenir?

Tarihi oldukça eskiye giden Kastamonu'da köklü bir yemek kültürü bulunmaktadır. Hem Karadeniz mutfağından, hem de İç Anadolu mutfağından yemekleri Kastamonu'da görmek mümkündür. Bu sebeple çok çeşitli lezzetlere ev sahipliği yapan Kastamonu mutfağında et, sebze ve hamur işi bir arada görülebilir.

berilaslaner
7 Şubat 2021 Pazar
Kastamonu Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kastamonu Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kastamonu'da eğlence sektörü fazla gelişim göstermemiştir. Bu nedenle Kastamonu'da yer alan barların sayısı da çok değildir. Yine de, Kastamonu'da geceleri eğlenebileceğiniz kaliteli mekanlar bulunuyor. Bu mekanlar haricinde kaldığınız otelin bar hizmetini de değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

berilaslaner
7 Şubat 2021 Pazar
Kastamonu Uçak Bileti