1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Nerede Yenir
 4. Batman Uçak Bileti

Batman Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:35
 1. Çömce Lokantası
 2. Ali Usta Et Lokantası
 3. Diyarbakır Kadayıfçısı
 4. Petrol Cafe
 5. Aşbaz Et Lokantası
 6. Ziyade
 7. İnaloğlu Baklava
 8. Grand Cafe
 9. Mehmet Usta
 10. Boss Lounge Gastronomi Sitesi
 11. Meşhur Ciğerci Çavuş Ustanın Yeri
 12. Kahve Deryası
 13. Marina
 14. Sadık Künefe
 15. Balık Evi

1. Çömce Lokantası

Batman'ın en popüler restoranlarından Çömce Lokantası, Diyarbakır Caddesi üzerinde hizmet veren geniş ve ferah bir restoran. Menülerinde çok çeşitli yemekleri bir arada barındıran Çömce Lokantası'nda deneyeceğiniz her yemeğin aynı güzellikte hazırlandığını söylemeliyiz.

Çömce Lokantası

2. Ali Usta Et Lokantası

Batman'ın vazgeçilmez ana malzemelerinden et, Ali Usta Et Lokantası ile tadına doyum olmayacak bir hale bürünüyor. Batman'ın en kaliteli et yemeklerini özellikle kuzu gerdanı ile ünlü olan Ali Usta Et Lokantası'nda yiyebilirsiniz. Ali Usta, Gap Mahallesi'nde bulunuyor.

Ali Usta Et Lokantası

3. Diyarbakır Kadayıfçısı

Batman'da yemeklerin üstüne güzel bir tatlı yemek için Diyarbakır Kadayıfçısı'nı deneyebilirsiniz. Yiyeceğiniz en güzel kadayıfı yapan Diyarbakır Kadayıfçısı, Diyarbakır Caddesi üzerinde yer alan mekanı ile misafirlerine hizmet ediyor. Batman merkezinde bulunan bu kadayıfçıya ulaşmak da oldukça kolay.

Diyarbakır Kadayıfçısı

4. Petrol Cafe

Batman'da oturabileceğiniz kaliteli bir kafe arıyorsanız Petrol Cafe'yi rahatlıkla önerebiliriz. Batman'ın dışında, şehirden ayrı bir bölge olarak görülen T.P.A.O Sitesi'nde yer alan bu kafeye gitmek için şahsi arabaya veya taksiye ihtiyacınız olabilir.

Petrol Cafe

5. Aşbaz Et Lokantası

Batman'da ziyaret edebileceğiniz et lokantalarından birisi de Aşbaz Et Lokantası'dır. Eflatun Caddesi'nde yer alan Aşbaz, kaliteli ve şık dekore edilmiş mekanında, güler yüzlü personeli ile misafirlerini karşılıyor. Zengin menüsü ile Aşbaz Et Lokantası'nı çok seveceksiniz.

Aşbaz Et Lokantası

6. Ziyade

Belde Mahallesi, 3259 Sokak'ta yer alan Ziyade, Batman'a geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken restoranlardan birisi. Hem lezzetli hem de uygun fiyatlı bir öğle/akşam yemeği yemek için Ziyade restoranı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Ziyade

7. İnaloğlu Baklava

Batman'ın en iyi baklavacısı olan İnaloğlu'nu mutlaka denemeli ve lezzetine kendi gözlerinizle şahit olmalısınız. Batman merkezinde, Diyarbakır Caddesi üzerinde hizmet veren İnaloğlu Baklava, en taze ve tadına doyulmaz baklavaları, şerbetli tatlıları ve dondurmaları sizlere sunuyor.

İnaloğlu Baklava

8. Grand Cafe

Aileniz veya arkadaşlarınızla, gezi grubunuzla oturup güzel bir çay veya kahve içebileceğiniz Grand Cafe, Gap Mahallesi'nde bulunuyor. Kahvaltısıyla da ünlü olan Grand Cafe'ye gelerek Batman'ın en iyi serpme kahvaltısını yiyebilirsiniz.

Grand Cafe

9. Mehmet Usta

Gap Mahallesi, 2517 Sokak'ta bulunan Mehmet Usta, yaptığı inanılmaz lezzetli ızgaralar ile tanınıyor. Maharetli ellerden çıkan ızgaraların tadı Batman geziniz bittikten sonra bile damağınızda kalacak. Mehmet Usta'yı bu kadar ünlü yapan bir diğer unsur da kalitesine rağmen fiyatının oldukça uygun olması.

Mehmet Usta

10. Boss Lounge Gastronomi Sitesi

Batman'da fast food tarzı yemekleri yiyebileceğiniz bir mekan olan Boss Lounge Gastronomi Tesisi, Ömer Muhtar Bulvarı, Belde Mahallesi'nde yer alıyor. Kahvaltıdan akşam yemeğine ve hatta gece eğlencesine kadar çok çeşitli imkanları burada bulabilirsiniz.

Boss Lounge Gastronomi Sitesi

11. Meşhur Ciğerci Çavuş Ustanın Yeri

Batman'ın en güzel ciğeri nerede yapılır derseniz, herkesin vereceği tek cevap Meşhur Ciğerci Çavuş Ustanın Yeri olacaktır. Batman'da güler yüzlü çalışanları ile hizmet veren Meşhur Ciğerci Çavuş Ustanın Yeri, Güney Bulvarı Yeni Hal Girişi'nde bulunuyor.

Meşhur Ciğerci Çavuş Ustanın Yeri

12. Kahve Deryası

Güzel bir kahve içmek için Kahve Deryası'nı tercih edebilirsiniz. Kahve Deryası, kahve çeşitleriyle olduğu kadar tatlı ve yiyecek, diğer içecekler konusunda da oldukça zengin bir menüye sahip. Ayrıca Kahve Deryası'nın kahvaltısının da çok beğenildiğini belirtmemiz gerek.

Kahve Deryası

13. Marina

Gap Mahallesi'nde bulunan Marina, Batman'ın ferah ve geniş restoranlarından birisi. Buraya kalabalık gruplar halinde gelerek güzel bir kahvaltı edebilir veya öğle / akşam yemeklerini burada yiyebilirsiniz. Marina aynı zamanda işinde iyi personelleriyle de öne çıkıyor.

Marina

14. Sadık Künefe

Batman'da künefe yiyebileceğiniz kaliteli mekanlar arasında Sadık Künefe de bulunmaktadır. Doğal malzemelerden üretilmiş tatlılarıyla, özellikle de soğuk baklavasıyla ünlü olan Sadık Künefe, T.P.A.O Bulvarı'nda hizmet vermektedir. Müşteri odaklı hizmet veren kibar personellere sahip bir restoran olan Sadık Künefe'yi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Sadık Künefe

15. Balık Evi

Nezih ve gürültüden, kalabalıktan uzak bir restoran olan Balık Evi hızlı servisi ve ilgili çalışanları ile Batman'ın en iyi restoranları arasında giriyor. Batman'ın en taze balığından tatmak için Gap Mahallesi'nde bulunan Balık Evi'ne gelmeniz yeterli olacaktır.

Balık Evi

Batman hakkında daha fazla şey keşfet!

Batman Otel Tavsiye

Batman Otel Tavsiye

Batman gezinizi tamamlamak için günübirlik bir seyahat yeterli olmayacaktır. En azından bir gece konaklamanız gerekeceği için kendinizi evinizde hissedeceğiniz ve rahat edeceğiniz, gezilecek yerlere kolay ulaşım imkanı olan bir otelde kalmanız önemlidir. Batman'da merkezde veya merkeze yakın pek çok otel bulunmaktadır. Bununla beraber bir gece de turistik ilçelerden birinde kalmayı seçerek Batman'ın tarihi ilçelerini gezebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Batman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batman'da katılmak isteyebileceğiniz bazı fuarlar, festivaller ve önemli gün kutlamaları bulunuyor. Batman gezinizi bu tarihlerde planlayarak istediğiniz fesitvale veya fuara katılabilir ve Batman kültürünü, halkını daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Batman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Batman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Batman'da gece hayatı diğer sektörler kadar gelişim gösterememiştir. Bu durumun sebeplerinden birisi Batman'ın daha çok petrol çevresinde gelişmiş bir şehir olmasıdır. Diğer sebep ise Batman'a turistik amaçlı yapılan gezilerin tarihi ve kültürel mekanlara yoğunlaşmasıdır.

Batman'da bulunan çoğu bar otellerin bünyesinde misafirlerine özel olarak hizmet vermektedir. Kaldığınız otelin bar kısmını ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Yine de Batman gezinizde gidebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bazı mekanlar bulunuyor.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Batman Gezilecek Yerler

Batman Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel birikimi ile öne çıkan şehirlerimizden olan Batman'da görmeniz gereken pek çok nokta bulunuyor. Güneydoğu Anadolu kültürünün bir yansıması olan bu noktaları kaçırmamanız için sizlere kapsamlı bir Batman gezilecek yerler listesi hazırladık.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Batman Ne Yenir?

Batman Ne Yenir?

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu mutfağını etkisi altına alan et, Batman mutfağının da baş rolündedir. Neredeyse bütün ana yemeklerinin içinde et bulunan Batman'ın pek çok meşhur ve kendine özgü lezzeti bulunuyor. Et yanında hamur ve terayağı da Batman mutfağında sıklıkla göreceğiniz diğer malzemelerdir.

Pek çok kişi tarafından oldukça zengin ve lezzetli bir mutfak olduğu belirtilen Batman mutfağının kendine özgü yiyecek ve içeceklerini yerinde tadarak son kararı verebilirsiniz. Sizler için Batman'da kaçırmamanız gereken yöresel yemekler hakkında kapsamlı bir liste hazırladık.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Batman Uçak Bileti