1. Anasayfa
  2. Batman Uçak Bileti

Batman Uçak Bileti

Batman Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Batman Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Batman'a kara yollarını kullanarak ulaşabileceğiniz gibi hava yollarını kullanmayı da seçebilirsiniz. Şehirlerarası otobüsle veya şahsi arabanızla Batman'a gelecekseniz bulunduğunuz ile göre yolculuğunuz çok uzun sürebilir. Örneğin İstanbul Batman arası otobüs veya arabayla yaklaşık 17 buçuk saat sürmektedir. Ankara Batman arası ise 12 saat sürmektedir. Bu, neredeyse bütün gününüzü yolda geçireceğiniz ve Batman gezinizin bir gününün boş yere harcanacağı anlamına gelir.

Gezinizin hiçbir anını boşa harcamamak için daha hızlı bir ulaşım yöntemi olan hava yollarını seçebilirsiniz. İstanbul Batman arası uçakla yalnızca 2 saat sürerken Ankara Batman arası 1.5 saat sürmektedir.

Batman'a direkt uçuşun yapıldığı yalnızca üç şehrimiz vardır ve bunlar İstanbul, Ankara ve İzmir'dir. THY yalnızca İstanbul'dan direkt sefer düzenlerken Anadolu Jet hem İstanbul, hem de Ankara'dan sefer yapmaktadır. İzmir'den direkt uçuş yapan tek firma ise Pegasus'tur. Bu sebeple başka bir şehirden Batman'a gelmek istiyorsanız öncelikle bu üç şehirden birine aktarma yapacağınızı bilmelisiniz. Aktarma uçuşunuz yolculuğunuza ekstradan yarım saat + aktarma yapılacak uçuşu bekleyeceğiniz süreyi ekleyebilir.

Biletbak ile THY, Anadolu Jet veya Pegasus ucuz uçak bileti alarak Batman'a bir gezi düzenleyebilir ve taksitli uçak bileti imkanının keyfini çıkarabilirsiniz.

Batman'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Batman'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Batman Hakkında
  3. Batman Ne Yenir?
  4. Batman Nerede Yenir
  5. Batman Gezilecek Yerler
  6. Batman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Batman' da Ne Alınır?
  8. Batman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Batman Otel Tavsiye

Batman'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Batman'da şehre hizmet veren bir adet havalimanı bulunmaktadır. Batman'a ulaşımı oldukça kolaylaştıran bu havalimanı sadece iç hat uçuşlarını kabul etmektedir. Yurt dışından Batman'a gelecek olan ziyaretçilerin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerden aktarma yapması gerekmektedir.

Batman Havalimanı

Yoğun göç alan ve gittikçe büyüyen Batman'a ulaşımın kolaylaşması ve şehrin ihtiyaçlarının daha iyi karşılanabilmesi için 1998'de inşasına başlanan Batman Havalimanı, aynı sene hizmete açılmıştır. Batman merkezine yalnızca 7 kilometre uzaklıkta olan Batman Havalimanı'ndan merkeze ulaşmak kısa sürmektedir. Batman merkezine veya otelinize ulaşmak için kullanabileceğiniz bazı ulaşım araçları bulunuyor.

Taksi kullanmak Batman merkezine ulaşmak için en konforlu yollardan birisidir. Havalimanı merkeze oldukça yakın olduğundan taksi ücreti de makul fiyatlarda olacaktır. Taksi yolculuğunuz ortalama olarak 25-30 lira tutacaktır.

Havalimanı önünde, gelen yolcu çıkışında pek çok taksi beklemektedir. Taksiler gelen yolcuların varış saatine göre dışarıda beklediğinden taksi bulma konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Toplu taşıma kullanmak da iyi bir alternatiftir. Batman Belediyesi'ne bağlı olan halk otobüslerinin hareket saatleri THY ve Pegasus uçaklarının varış - kalkış saatine göre düzenlenmektedir. Hava yollarının belirlediği tarifelere göre bu saatler değişse de otobüslerin, gelen uçakların varışından yaklaşık 20 dakika sonra kalktığını söyleyebiliriz. Haftanın her günü çalışan otobüslerin kişi başı ücreti 6 liradır ve yolculuk yalnızca 15-20 dakika sürmektedir.

Araç kiralama seçeneğini kullanarak da merkeze rahatlıkla gidebilirsiniz. Batman Havalimanı'nda indikten sonra doğrudan araç kiralayabileceğiniz bazı firmalar bulunmaktadır. Enterprise, Oğuzcan Otomotiv, Emir Oto ve Rental Cars gibi firmaların ofislerini gelen yolcu terminalinde görebilirsiniz.

Özel transfer hizmetlerini Batman gezinize güzel bir başlangıç yapmak için tercih edebilirsiniz. Batman uçağınıza binmeden önce yerel transfer firmaları ile iletişime geçerek sizi havalimanında karşılamalarını isteyebilirsiniz. İletişim kurabileceğiniz firmalar arasında Turkey Taxi, AYT Transfer, Transfer 444 ve Alan Transfer bulunuyor.

Batman'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Batman'da şehir içi ulaşım için toplu taşıma kullanacaksanız Batman Belediyesi tarafından geliştirilen BATUS uygulamasını indirebilir ve otobüs kalkış saatleri, otobüsün anlık konumu gibi bilgileri uygulamadan öğrenebilirsiniz. Bu uygulama ile otobüs kartınızın içinde kalan bakiye miktarını öğrenebilir, 'Nasıl Giderim?' menüsü ile yol tarifi alabilirsiniz.

Batman'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz