1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Batman Uçak Bileti

Batman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
 1. Antik Türkü Evi
 2. Hasan Paşa Nargile ve Kahve Evi
 3. Saray Nargile Kafe
 4. Livaa Nargile Kafe
 5. Batman Türkü Cafe
 6. Cümbüş Türkü Evi
 7. Batman VIP Cafe & Nargile
 8. Şen Pub

1. Antik Türkü Evi

Batman gece hayatında genellikle türkü evlerinin bulunduğunu göreceksiniz. Antik Türkü Evi ise bu türkü evleri arasında en popüler olanlardan birisidir. Hem yerel halk, hem de turistler tarafından sevilen Antik Türkü Evi'nde birbirinden yetenekli sanatçıları dinleyebilir ve ailenizle, dostlarınızla keyifli saatler geçirebilirsiniz. Antik Türkü Evi, Öğretmenler Evi Sokağı üzerinde yer almaktadır.

Antik Türkü Evi

2. Hasan Paşa Nargile ve Kahve Evi

Hasan Paşa Nargile ve Kahve Evi, nargile içmek için tercih edilebilecek mekanlar arasındadır. Nargile kafe özelliğinin yanında lezzetli kahveleri ve yiyecekleriyle de bilinen Hasan Paşa Nargile ve Kahve Evi, Çabuk Sokak üzerinde yer alan mekanıyla misafirlerini ağırlamaktadır. Kaliteli ve hızlı servisinin yanında ilgili, güler yüzlü garsonları bulunan Hasan Paşa Nargile'yi şiddetle öneriyoruz.

Hasan Paşa Nargile ve Kahve Evi

3. Saray Nargile Kafe

Gap Mahallesi'nde bulunan Saray Nargile Kafe, hem Batman halkı hem de buraya ziyarete gelenler tarafından seviliyor ve tavsiye ediliyor. Nargilenin yanında güzel bir kahve içmek ve koyu sohbetlere dalmak isterseniz kalabalık gruplar halinde buraya gelebilir, Saray Nargile Kafe'de günü tamamlayabilirsiniz. Oldukça samimi bir işletmeye sahip olan bu nargile kafeyi Batman'dan ayrıldıktan sonra bile hatırlayacaksınız.

Saray Nargile Kafe

4. Livaa Nargile Kafe

Batman nargile evleri arasında en sevilenlerden biri olan Livaa Nargile Kafe'yi size önerebiliriz. Gap Mahallesi, Kafeler Caddesi olarak bilinen cadde üzerinde yer alan Livaa Nargile Kafe, geniş ve ferah ortamıyla size arkadaşlarınızla eğlenme fırsatı sunuyor. Yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlayan işletmesi ve dört mevsim hizmet veren mekanı ile Livaa Nargile Kafe, nargile haricinde kahvaltısıyla da ünlü.

Livaa Nargile Kafe

5. Batman Türkü Cafe

Batman'da canlı müzik dinleyebileceğiniz kaliteli bir mekan arıyorsanız Batman Türkü Cafe'yi önerebiliriz. Batman yöresinden ve genel olarak Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'dan türkülerin söylendiği Batman Türkü Cafe, birbirinden yetenekli sanatçılara ev sahipliği yapıyor. Batman merkezinde yer alan kafe kolay ulaşım imkanı olmasıyla da öne çıkıyor. Batman halkıyla da çeşitli sohbetler edebileceğiniz bu türkü kafeyi es geçmemelisiniz.

Batman Türkü Cafe

6. Cümbüş Türkü Evi

Otantik yapısıyla Cümbüş Türkü Evi, sizi Batman kültürünün derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkartıyor. En güzel halk türkülerinin söylendiği Cümbüş Türkü Evi iki katlı ve oldukça geniş mekanıyla kabalık gruplar için de uygun bir türkü bar. Hızlı servisi ve güler yüzlü garsonlarıyla özellikle gençlerin buluşmak ve eğlenmek için tercih ettiği bir mekandır.

Cümbüş Türkü Evi

7. Batman VIP Cafe & Nargile

Batman'nın ünlü nargile kafelerinden birisi de Batman VIP Cafe & Nargile'dir. Batman şehir merkezinde hizmet veren VIP Cafe & Nargile Gap Mahallesi'nde 2502 Sokak üstünde yer alır. Kafeyi daha rahat bulabilmek için Şenses Kırtasiye'yi gördükten sonra kırtasiyenin arka sokağına geçebilirsiniz. Geniş alanı ve otantik yapısıyla hizmet veren mekanda açık hava bahçesi de bulunmaktadır.

Batman VIP Cafe & Nargile

8. Şen Pub

Mhatma Ghandi Bulvarı, Kültür Mahallesi'nde yer alan Şen Pub alkollü ve alkolsüz içecekleri için tercih edilebilir. Genellikle Batman'ın genç nüfusunun gittiği Şen Pub'da pek çok turistin de bulunduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda lezzetli yiyecekleriyle ünlü olan Şeb Pub'da arkadaşlarınızla eğlenebilir ve günü burada noktalayabilirsiniz. Batman merkez kesiminde yer almasıyla pek çok yere yakın olan bu bara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şen Pub

Daha Fazlasını Keşfet!

Batman Nerede Yenir

Batman Nerede Yenir

Batman'ın birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini tadabileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Hem yerel Güneydoğu Anadolu mutfağını, hem de Türk ve Dünya mutfaklarından en güzel yiyecekleri misafirlerine sanan pek çok restoranı veya kafeyi Batman'da bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman Otel Tavsiye

Batman Otel Tavsiye

Batman gezinizi tamamlamak için günübirlik bir seyahat yeterli olmayacaktır. En azından bir gece konaklamanız gerekeceği için kendinizi evinizde hissedeceğiniz ve rahat edeceğiniz, gezilecek yerlere kolay ulaşım imkanı olan bir otelde kalmanız önemlidir. Batman'da merkezde veya merkeze yakın pek çok otel bulunmaktadır. Bununla beraber bir gece de turistik ilçelerden birinde kalmayı seçerek Batman'ın tarihi ilçelerini gezebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batman'da katılmak isteyebileceğiniz bazı fuarlar, festivaller ve önemli gün kutlamaları bulunuyor. Batman gezinizi bu tarihlerde planlayarak istediğiniz fesitvale veya fuara katılabilir ve Batman kültürünü, halkını daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman' da Ne Alınır?

Batman' da Ne Alınır?

Batman geziniz sırasında alabileceğiniz pek çok turistik eşya bulunmaktadır. Batman dönüşünde sevdiklerinize hediye etmek için Batman'a özgü ürünlerden hediyelik olarak alabilirsiniz. Bunun yanında günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mağazaları ve alışveriş merkezlerini de Batman'da bulabilirsiniz.

El yapımı oyuncak bebek çevrenizdeki çocuklar için ideal bir hediyelik olabilir. Batman'da eskilerden beri süregelen bir sanat olan oyuncak bebek yapımı bugün azalan usta sayısıyla yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. El yapımı bebek alarak bu sanatın devam etmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Dokuma ürünleri Batman'dan alabileceğiniz en güzel hediyelikler arasındadır. Oyuncak bebek yapımı gibi tarihi çok eskilere dayanan dokumacılık sanatını icra edenlerin sayısı gün geçtikçe azalmaktadır. Halk arasında cav mebrum adı verilen tezgahlarda işlenen havlu gibi ürünlerin kalitesine hayran kalacaksınız.

Halı ve kilimler dokumacılık geleneğinin bir uzantısı olarak görülebilir. Renk renk, desen desen Batman halı ve kilimlerinden atölyelere giderek veya çeşitli sergiler sırasında açılan tezgahlara uğrayarak edinebilirsiniz.

Sason balı ve cevizi oldukça meşhurdur. Tarihi Sason ilçesine gezmeye geldiğinizde burada açılan tezgahlardan ceviz ve bal alabilirsiniz.

Batman Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz dükkanları barındıran bir merkezdir. Kültür Mahallesi'nde yer alır.

World Center AVM de Batman'da gidebileceğiniz bir başka AVM'dir. Bowling oynamak veya sinemaya gitmek için Diyarbakır Caddesi'nde bulunan bu alışveriş merkezine gelebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman Gezilecek Yerler

Batman Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel birikimi ile öne çıkan şehirlerimizden olan Batman'da görmeniz gereken pek çok nokta bulunuyor. Güneydoğu Anadolu kültürünün bir yansıması olan bu noktaları kaçırmamanız için sizlere kapsamlı bir Batman gezilecek yerler listesi hazırladık.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman Ne Yenir?

Batman Ne Yenir?

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu mutfağını etkisi altına alan et, Batman mutfağının da baş rolündedir. Neredeyse bütün ana yemeklerinin içinde et bulunan Batman'ın pek çok meşhur ve kendine özgü lezzeti bulunuyor. Et yanında hamur ve terayağı da Batman mutfağında sıklıkla göreceğiniz diğer malzemelerdir.

Pek çok kişi tarafından oldukça zengin ve lezzetli bir mutfak olduğu belirtilen Batman mutfağının kendine özgü yiyecek ve içeceklerini yerinde tadarak son kararı verebilirsiniz. Sizler için Batman'da kaçırmamanız gereken yöresel yemekler hakkında kapsamlı bir liste hazırladık.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Batman'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Batman hava durumu, Batman gezi planınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Batman'ı aşırı sıcak veya soğuk havalar yerine daha ılıman havalarda gezmek, tatilinizin daha keyifli olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple Batman'ın iklim yapısı büyük önem taşımaktadır.

Karasal iklimin hakim olduğu Batman'da çevresini saran dağların da etkisiyle mevsimsel koşullar ağır yaşanmaktadır. Batman'da yaz ayları çok sıcak ve kurak, kışları ise oldukça soğuk ve zorlu geçer. Batman'da kaydedilen en yüksek sıcaklık 48 derece olurken en düşük sıcaklık ise -24 derecedir. Bu yüzden Batman kültürünü tanımayı planlıyorsanız ilkbahar veya sonbaharda gezinizi planlamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle Nisan-Mayıs ayları en ideal zaman dilimi olarak gösterilebilir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman Hakkında

Batman Hakkında

Güneydoğu Anadolu'da yer alan Batman, her biri birbirinden değerli halk hikayelerinin çıktığı, tarihi boyunca pek çok medeniyetin yükselişini ve düşüşünü, yıkılışını görmüş kadim bir şehirdir. Tarihinin çok eskiye dayanması Batman'da büyük bir kültürel birikimin yaşanmasına sebep olmuş ve burada pek çok farklı milletten ve dinden geleneklerin bir arada yaşamasına izin vermiştir. Batman'a gittiğinizde camilerin yanında kiliselerin, manastırların bulunduğunu ve çok sayıda kervansarayın inşa edildiğini göreceksiniz.

Btaman'da yapılan arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çok sayıda tarihi eser çıkartılmıştır. Çıkartılan bu eserlerin üstünde yapılan araştırmalar, bulunan en eski eseri Neolitik Çağ'a tarihlemiştir. Bu bulgu sonucu Batman'da yerleşimin bu tarihlerde başladığı anlaşılmıştır. Bilindiği kadarıyla Pers İmparatorluğu, Bizanslılar, Moğollar, Emeviler, Abbasiler, Eyyubiler ve Anadolu Selçukluların'ın hakimiyetine giren Batman son olarak Osmanlı tarafından fethedilir ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla ülkemizin bir şehri olur.

Batman'ın il olarak kabul edilmesi aslında oldukça yenidir. Cumhuriyetin ilk yıllarında bir köy olarak varlığını sürdüren Batman'ın ismi İluh olarak geçmekteydi. Daha sonra 1957 yılında Siirt'e bağlı bir ilçe olmasına karar verildi ve ismi Batman olarak değiştirildi. Batman'da 1940 yılında petrol olduğunun anlaşılması ile bölge hızlıca gelişmiş, ilçe olarak varlığını sürdüren Batman'a nihayet 1990 yılında şehir statüsü verilmiştir. Batman, ülkemizde petrolün çıktığı ilk şehirdir ve bu sebeple büyük bir hızla büyüyerek gelişmiş, aldığı göçlerle nüfusunu katlamıştır. Öyle ki bugün Batman nüfusu çoğunlukla Batmanlılardan değil, çevre illerden gelen bireylerden oluşturmaktadır.


berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batman Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz