1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Seul Uçak Bileti

Seul Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Samgyeopsal
  2. Kimchi
  3. Namul
  4. Omurice

1. Samgyeopsal

Kore tarzı mangal diyebileceğimiz Samgyeopsal, çeşitli soslarla bulanmış dana veya domuz etinden yapılan bir yemek. Türkiye'de bir kültür haline gelen mangalı Seul'da bulmanın sizi mutlu edeceğine eminiz. Üstelik bu bölgeye özgü harika soslarla servis ediliyor.

Samgyeopsal

2. Kimchi

Bir nevi turşu olan Kimchi mayalanmış sebzelerden, özellikle lahanadan yapılan bir yemektir. Seul'da hemen hemen tüm restoranlarda yemeğinizin yanına meze olarak getirilir.

Kimchi

3. Namul

Bir çeşit noodle olan Namul, çeşitli sebzelerden yapılıyor. Seul ziyaretinizden noodle yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Namul

4. Omurice

Omurice, yumurta ve pirinçten yapılan bir yemektir. Tavada pişirilen yumurtanın üzerine pirinç pilavı eklenir. Bazen pirinçler omletin içine sarılarak da servis edilir. Görüntüsüyle bile iştahınızı açacağını düşündüğümüz bu yemeği Seul ziyaretinizde yemenizi öneririz.

Omurice

Seul hakkında daha fazla şey keşfet!

Seul Nerede Yenir

Seul Nerede Yenir

Seul’un önemli restoranları arasında genellikle Kore mutfağına hakim restoranlar yer alır. Kore mutfağının yoğunlukta olduğu bu yerleri sizler için bir güzel sıraladık. En beğenilen Seul restoranlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Eğer hala Seul’a gelmediniz ve uçak bileti arıyorsanız, sitemizden online ucuz uçak bileti bulabilir; hızlıca satın alabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Seul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seul’un gece hayatı da tıpkı gezilecek yerleri gibi oldukça çok ve renklidir. Başkentin gece hayatını genellike pub, bar ve lounge’ler oluşturur. Seul kentinde eğlencenin genellikle mevsimi olmaz. Her mevsim gece kulüpleri tıklım tıklım dolabilir. Gece hayatına tıpkı çalışmaya olan düşkünlükleri gibi düşkündür bu bölgenin insanı. Mekanların en çok dolu olduğu zamanlar genellikle ertesi günü tatil olan günlerdir. Bu gibi zamanlarda mekanlar dolulukta zirve yaparak eğlencenin doruklarına ulaşır. 

Eğer kalabalık ortamlardan hoşlanmıyorsanız sizler için de elbette sakin ve güzel mekanlar mevcuttur. Aşağıda sizler için en iyi mekanları sıraladık. Eğer Seul için uçak biletiniz hala yoksa hemen sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti bulabilir, gece hayatına akmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul Gezilecek Yerler

Seul Gezilecek Yerler

Seul oldukça turistik bir kenttir. Her yıl yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği bu kentte gezilecek yerler de epey fazladır. Bu turistik yerlerin kimi bir müze, kimi ise mimari şaheserlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda çeşitli caddeleri ve sokakları da alışveriş tutkunları için oldukça heyecan vericidir. Yeşil alanlarıyla doğayla iç içe yürüyüşler yapabileceğiniz bu yerlerin en güzellerini aşağıda sizler için seçtik. Eğer Seul’a bu güzel yerleri görmeye gelecekseniz uçak biletlerine bir servet dökmeyin, sitemizden online ucuz uçak bileti alarak uçak biletine vereceğinizi parayı aşağıda anlattığımız yerlerde harcayın.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul Uçak Bileti