1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Seul Uçak Bileti

Seul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Solnal (Değişken tarihli)
  2. Lotus Lantern Festival (Nisan - Mayıs)
  3. Kore şükran günü (Eylül – Ekim)
  4. Chu’useok (Ay Festivali) ()
  5. Hi Seoul Festival (Ekim)
  6. Seoul Lantern Festival (Kasım)

1. Solnal (Değişken tarihli)

Solnal

2. Lotus Lantern Festival (Nisan - Mayıs)

Lotus Lantern Festival

3. Kore şükran günü (Eylül – Ekim)

Kore şükran günü

4. Chu’useok (Ay Festivali) ()

Chu’useok (Ay Festivali)

5. Hi Seoul Festival (Ekim)

Hi Seoul Festival

6. Seoul Lantern Festival (Kasım)

Seoul Lantern Festival

Daha Fazlasını Keşfet!

Seul Nerede Yenir

Seul Nerede Yenir

Seul’un önemli restoranları arasında genellikle Kore mutfağına hakim restoranlar yer alır. Kore mutfağının yoğunlukta olduğu bu yerleri sizler için bir güzel sıraladık. En beğenilen Seul restoranlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Eğer hala Seul’a gelmediniz ve uçak bileti arıyorsanız, sitemizden online ucuz uçak bileti bulabilir; hızlıca satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul Otel Tavsiye

Seul Otel Tavsiye

Güney Kore’nin başkenti Seul’da konaklama imkanları epey gelişmiştir. Şehrin merkezinde lüks oteller mevcuttur. Şehir merkezinde yer alan oteller hizmeti konusunda kendisini kanıtlamış her yıl binlerce turist tarafından tercih edilen otellerden oluşmaktadır. Eğer Seul’a gelecekseniz ve ucuz otel arıyorsanız aşağıdaki sizin için seçtiğimiz otellere bir göz atabilirsiniz. Hala uçak bileti almadıysanız sitemizden ucuz uçak bileti bulabilir, hızlıca uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul'da Alışveriş - Ne Alınır?

Seul'da Alışveriş - Ne Alınır?

Seul'a kadar gitmişken alışveriş yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Şehirde çok sayıda alışveriş merkezi ve küçük butik dükkanlar bulunuyor. Bunların yanı sıra semt pazarları da mevcut. Cadde ve sokaklarında da mağazalar yer alıyor. Seul'da yerel pazarları keyifle gezebilir ve seyahatinizden hatıra kalacak harika eşyalar satın alabilirsiniz. Seul'da teknoloji mağazaları oldukça yaygındır. Teknolojiye meraklıysanız buradaki mağazaları çok seveceğinizi düşünüyoruz. Çok uygun fiyatlara aradığınız teknolojik ürünü bulmanız mümkün. Seul'un en büyük kapalı çarşısı olan Dongdaemun'a uğramanızı öneririz. Uzak Doğu esintileri taşıyan kıyafetlerden şehre özgü diğer eşyalara kadar birçok hediye seçeneği mevcuttur. Bunun dışında bir diğer büyük pazar ise Myeongdong’dur. Güney Kore'nin modern ve tarihi sanat eserlerinin sergilendiği ve satıldığı Insadong da uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerlerden. Teknolojik ürün mağazalarının yaygın olduğunu belirtmiştik. Yine Asya'nın en büyük teknoloji pazarı olarak kabul edilen Yongsan Elektronik Pazarı da Seul'da yer alıyor. 

Seul'dan dönerken hediyelik eşya olarak ne alabilirim diyorsanız tavsiyemiz, Seul'a özgü bir alkol olan soju olacaktır. Ayrıca Seul'un renkli hayatını yansıtan rengarenk çoraplar ve kozmetik ürünleri de satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seul’un gece hayatı da tıpkı gezilecek yerleri gibi oldukça çok ve renklidir. Başkentin gece hayatını genellike pub, bar ve lounge’ler oluşturur. Seul kentinde eğlencenin genellikle mevsimi olmaz. Her mevsim gece kulüpleri tıklım tıklım dolabilir. Gece hayatına tıpkı çalışmaya olan düşkünlükleri gibi düşkündür bu bölgenin insanı. Mekanların en çok dolu olduğu zamanlar genellikle ertesi günü tatil olan günlerdir. Bu gibi zamanlarda mekanlar dolulukta zirve yaparak eğlencenin doruklarına ulaşır. 

Eğer kalabalık ortamlardan hoşlanmıyorsanız sizler için de elbette sakin ve güzel mekanlar mevcuttur. Aşağıda sizler için en iyi mekanları sıraladık. Eğer Seul için uçak biletiniz hala yoksa hemen sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti bulabilir, gece hayatına akmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul Gezilecek Yerler

Seul Gezilecek Yerler

Seul oldukça turistik bir kenttir. Her yıl yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği bu kentte gezilecek yerler de epey fazladır. Bu turistik yerlerin kimi bir müze, kimi ise mimari şaheserlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda çeşitli caddeleri ve sokakları da alışveriş tutkunları için oldukça heyecan vericidir. Yeşil alanlarıyla doğayla iç içe yürüyüşler yapabileceğiniz bu yerlerin en güzellerini aşağıda sizler için seçtik. Eğer Seul’a bu güzel yerleri görmeye gelecekseniz uçak biletlerine bir servet dökmeyin, sitemizden online ucuz uçak bileti alarak uçak biletine vereceğinizi parayı aşağıda anlattığımız yerlerde harcayın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul Ne Yenir?

Seul Ne Yenir?

Seul'da Güney Kore mutfağının kendine özgü yemeklerini tadabilirsiniz. Güney Kore mutfağı Türk mutfağına pek benzemese de kendi damak tadınıza uygun yemekler bulabilirsiniz. Burada bol soslu ve baharatlı yiyecekler tercih edilmektedir. Ayrıca çatal bıçak kullanmak yerine waribashi isimli yemek çubukları kullanılmaktadır. Seul'da ne yenilir ne içilir sorusunun yanıtını sizin için araştırdık. İşte Seul'un en meşhur yemekleri:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Seul’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Seul’a hakim olan iklim tipi karasal iklimdir. Çok sert bir karasallık görünmese de muson ikliminin etkileri görülmektedir. Bu nedenle çoğu mevsim genellikle yağışlı geçmektedir. Ancak 4 mevsimin de görüldüğü Seul’da tatil ve geziler için iklimin uygun olduğu zamanlar mevcuttur. Karasallıktan dolayı yaz aylarındaki sıcaklık ile kış aylarındaki sıcaklık farkı epey fazladır. Yaz ayları daha çok nemli ve sıcakken kış aylarında hava oldukça soğuyarak -5 derecelere inmektedir. Seul’a ne zaman gidilir sorusuna cevap olarak eğer kış beni korkutmaz derseniz 4 mevsimin dördünde de gidebileceğinizi söyleyebiliriz. Ancak geziler için gelmek isterseniz sonbahar mevsimi sizin için uygun olacaktır. Yaz döneminde de tatil yapmak için gelebilirsiniz. Her mevsimi ayrı bir güzel olan Seul’u ziyaret etmek için sitemizden uçak biletinizi online olarak alabilir, tatilinizin yanında ucuza uçak bileti almanın keyfini de sürebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul Hakkında

Seul Hakkında

10 milyonu aşkın nüfusuyla dünyanın en kalabalık 13. şehri olma özelliğine sahip olan Seul, Güney Kore’nin başkentidir. Seul'un içinde bulunduğu metropoliten bölge dünyanın en kalabalık 2. metropoliten bölgedir. Öyle ki nüfusu 24.5 milyonu geçkindir. Seul, bir dönemler nehir limanı olduğu gerekçesi ve içinde bulunduğu jeopolitik konumunun önemi nedeniyle tüm Kore’nin başkentliğini de yapmıştır. Uzun dönem tüm Kore’nin başkentlik görevini üstlenen Seul sonradan ülkenin kuzey ve güney olarak ikiye bölünmesinin ardından Korece başkent anlamına gelmekte olan adı gibi Güney Kore’nin başkenti olarak kalmaya devam etmiştir. 

1988 yıllarında yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış dünyaca tanınmasının ardından 2002 yılında da FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca ekonomik olarak da üst seviyelerde yatırımcıların ev sahibi olmaktadır. Samsung, LG, Hyundai ve Kia gibi teknoloji devi şirketlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu gibi şirketlerin burayı tercih etmesinde şehrin gelişmişlik düzeyi ve çalışan konusunda ucuz iş gücü gibi etkenlerin etki ettiği tahmin edilmektedir.

Seul’da para birimi olarak Won kullanılmaktadır. Şehrin resmi dili ise Korece’dir. Kendine özgü bir alfabeyle yazılan yazılar şehri ziyarete gelen turistleri epey zorlamaktadır. Şehri gezmek için küçük bir rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz. Seul’u gezmek istiyorsanız ancak henüz uçak biletinizi almamışsanız hemen sitemizden ucuz uçak biletinizi karşılaştırarak alabilirsiniz. Ayrıca uçak biletinizi 69 gün önceden alarak çeşitli erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seul Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz