1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Seul Uçak Bileti

Seul Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. N Seul Kulesi
  2. Gyeongbokgung
  3. Changdeokgung
  4. Namsan
  5. Ulusal Gwacheon Bilim Müzesi
  6. Daelim Museum

1. N Seul Kulesi

N Seul Kulesi, Bu kulenin asıl adı YTN Seoul Tower'dır. Güney Kore'ye başkentlik eden Seul'un radyo ve televizyon yayınlarının bir kısmı bu kule üzerinden gerçekleşir. 236 metre yüksekliğiyle Seul'daki en yüksek yapı konumundadır. 1971 Yılında yapımı tamamlanmış, ardından Kore’nin ilk radyo dalgalarını yaymaya başlamıştır. Bu kule aynı zamanda bir gözlem kulesidir. Vaktiniz varsa şehri ayağınızın altına alabileceğiniz bu gözlem kulesine uğramayı düşünmelisiniz.

N Seul Kulesi

2. Gyeongbokgung

Gyeongbokgung, Kore'nin güney kısmına başkentlik eden Seul kentinde bulunan devasa ve görkemli bir saraydır. 1300'lü yılların son çeyreğinde inşa edilmiş olan bu saray o dönemde yaşamış olan Joseon Hanedanı tarafından yapılmış sarayların en büyüğüdür. 16. yüzyılda zarar görmüş olsa da 19. yüzyılda Prens naibi Heungseon Daewong'un burayı restore ettirmiştir. Japon yönetimi döneminde sarayın bir kısmı yine yıkılmış, ancak günümüzde restorasyon ve orijinalleştirme çalışmaları devam etmektedir. Saray içerisinde Ulusal Saray Müzesi ve Ulusal Halk Müzesi'ni bulundurmakta, ziyaretçilere açıktır.

Gyeongbokgung

3. Changdeokgung

Changdeokgung, Seul'da bulunan Joseon Hanedanı'nın inşa ettirdiği 5 sarayın bir diğeridir. Tarih boyunca birçok Joseon Prensi tarafından tercih edilmiş bu saray 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmış ve korunma altında tutulmaya başlanmıştır.

Changdeokgung

4. Namsan

Namsan, Seul'de bulunan bir dağın adıdır. Bu dağ hem doğa yürüyüşleri için hem de parklarda dinlenmek için ideal bir yerdir. Şehir yönetimi parklar konusunda oldukça hassas davranarak gelecek nesiller için çok geniş yeşil alan bırakmışlardır. Ayrıca bu dağın tepesinde N Seul Kulesi bulunmaktadır.

Namsan

5. Ulusal Gwacheon Bilim Müzesi

Ulusal Gwacheon Bilim Müzesi, Güney Kore'nin en büyük bilim müzelerinden birisi olan bu müze içerisinde bir Planetaryum ve çocuk müzesi de bulundurur. Seul'da en çok ziyaret edilen müzelerden biridir. Öğrenerek eğlenmek için güzel bir yer, eğer fırsatınız olursa uğramanız tavsiye edilir.

Ulusal Gwacheon Bilim Müzesi

6. Daelim Museum

Daelim Museum, Güney Kore'nin başkenti Seul'un en görkemli sanat müzelerinden birisidir. İçerideki tüm eserlere sadece bakmak bile bir saatten uzun sürmektedir. Eser sayısı her geçen gün artarak, müze dünya çapında da ün kazanmaktadır. Eğer sanata olan bir tutkunluğunuz varsa burası sizlere oldukça iyi gelecektir.

Daelim Museum

Seul hakkında daha fazla şey keşfet!

Seul Nerede Yenir

Seul Nerede Yenir

Seul’un önemli restoranları arasında genellikle Kore mutfağına hakim restoranlar yer alır. Kore mutfağının yoğunlukta olduğu bu yerleri sizler için bir güzel sıraladık. En beğenilen Seul restoranlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Eğer hala Seul’a gelmediniz ve uçak bileti arıyorsanız, sitemizden online ucuz uçak bileti bulabilir; hızlıca satın alabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Seul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seul’un gece hayatı da tıpkı gezilecek yerleri gibi oldukça çok ve renklidir. Başkentin gece hayatını genellike pub, bar ve lounge’ler oluşturur. Seul kentinde eğlencenin genellikle mevsimi olmaz. Her mevsim gece kulüpleri tıklım tıklım dolabilir. Gece hayatına tıpkı çalışmaya olan düşkünlükleri gibi düşkündür bu bölgenin insanı. Mekanların en çok dolu olduğu zamanlar genellikle ertesi günü tatil olan günlerdir. Bu gibi zamanlarda mekanlar dolulukta zirve yaparak eğlencenin doruklarına ulaşır. 

Eğer kalabalık ortamlardan hoşlanmıyorsanız sizler için de elbette sakin ve güzel mekanlar mevcuttur. Aşağıda sizler için en iyi mekanları sıraladık. Eğer Seul için uçak biletiniz hala yoksa hemen sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti bulabilir, gece hayatına akmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul Ne Yenir?

Seul Ne Yenir?

Seul'da Güney Kore mutfağının kendine özgü yemeklerini tadabilirsiniz. Güney Kore mutfağı Türk mutfağına pek benzemese de kendi damak tadınıza uygun yemekler bulabilirsiniz. Burada bol soslu ve baharatlı yiyecekler tercih edilmektedir. Ayrıca çatal bıçak kullanmak yerine waribashi isimli yemek çubukları kullanılmaktadır. Seul'da ne yenilir ne içilir sorusunun yanıtını sizin için araştırdık. İşte Seul'un en meşhur yemekleri:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seul Uçak Bileti