1. Anasayfa
 2. Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Uçak Bileti

Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve Onur Air'in direkt ve doğrudan seferler düzenlediği Şanlıurfa GAP Havalimanı'na bilet alabilirsiniz. Şanlıurfa İstanbul arası uçakla yalnızca 1 saat 45 dakika sürmektedir. Ankara Şanlıurfa arası direkt uçuşlar ise yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Türk Hava Yolları ve Onur Air yalnızca İstanbul'dan direkt uçuş düzenlerken Anadolu Jet Ankara ve İstanbul'dan, Pegasus ise İzmir ve İstanbul'dan direkt uçmaktadır. Biletbak ile ucuz uçak bileti alabilir, en ucuz uçuşu bularak Şanlıurfa'ya konforlu ve hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Şanlıurfa Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
 2. Şehir Genel Bilgiler
 3. Şanlıurfa Ne Yenir?
 4. Şanlıurfa Nerede Yenir?
 5. Şanlıurfa Gezilecek Yerler
 6. Şanlıurfa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Şanlıurfa Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Şanlıurfa Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 9. Şanlıurfa Otel Tavsiye

Şanlıurfa Havalimanları

Şanlıurfa'da yalnızca bir adet havalimanı bulunmaktadır. 17 Haziran 2007 tarihinden beri Şanlıurfa'ya hizmet veren Şanlıurfa GAP Havalimanı, şehir merkezinden 35 kilometre uzakta yer almakta ve 12.000 metrekarelik terminaliyle uçuşları ağırlamaktadır. Bununla beraber Hac için Suudi Arabistan'a yapılacak uçuşlar Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan kalkmaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı

İçerisinden restoran, kafe ve ATM gibi olanakları barındıran Şanlıurfa GAP Havalimanı, aynı zamanda terminale özel otoparkıyla da hizmet vermektedir. Havalimanına indikten sonra şehir merkezine veya doğrudan otelinize ulaşabilmek için bazı alternatifleriniz bulunuyor.

HAVAŞ kullanarak rahatlıkla merkeze gidebilirsiniz. HAVAŞ saatleri iç hat uçuşlarının kalkış ve varış saatlerine göre düzenlenmektedir. Bu nedenle indikten sonra sizi bekleyen HAVAŞ servisini kolayca bulabilirsiniz. HAVAŞ güzergahı şu şekildedir:

 • Tevhide Hatun Lisesi - CarrefourSA Market - Otogar Kavşağı - DSİ Durağı - Nevali Otel Yanı


Taksi kullanarak direkt otelinize ulaşabilirsiniz. Havalimanı merkezden 35 kilometre uzaklıkta olduğundan yolculuğunuz ortalama 50 dakika sürecektir. Bununla beraber taksi ücretiniz yaklaşık olarak 90 lira tutacaktır. Yolculuk süresi ve ücreti otelinizin veya gitmek istediğiniz noktanın tam konumuna göre değişebilir.

Toplu Taşıma kullanarak şehir merkezinde inebilirsiniz. Şanlıurfa Belediyesi tarafından sağlanan otobüslerle 1 saatte merkeze varabilirsiniz. Otobüs ücreti kişi başı 2,5 liradır.

Araç Kiralama hizmetleri ile otelinize konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Araç kiralama, Şanlıurfa geziniz sırasında da daha rahat hareket etmeniz için iyi bir tercih olabilir, bu nedenle havalimanı içinde bulunan firmalardan bir araç kiralamak isteyebilirsiniz. Havalimanında bulunan firmalar arasında EuroCars, Enterprise Rent - A - Car, ve Wincar bulunmaktadır.

Şehirde Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Şanlıurfa'da toplu taşıma kullanırken zorlanmamak için Şanlıurfa Belediyesi tarafından geliştirilen 'Urfa Ulaşım' uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Otobüs saatleri ve durak bilgisi gibi özelliklerinin yanı sıra uygulamadan Urfa Kart bakiyenizi de öğrenebilirsiniz.

Şehirde Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz