1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Nerede Yenir
 4. Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Nerede Yenir?

02 Şubat 2021 14:43
 1. Altın Lokantası
 2. Cevahir Han Restoran
 3. Çulcuoğlu Baklava & Restaurant
 4. Oduncu Et & Mangal
 5. Şanlı Miroğlu Kadayıf ve Billuriye
 6. Sevgi Ciğer Salonu
 7. Aziz Usta
 8. Ciğerci Yusuf
 9. Gülhan Restaurant
 10. Okyanus Restorant
 11. Kebapçı Cevdet Usta
 12. Gülbaba Lokantası
 13. Baklavacı Badıllı Dedeoğlu
 14. Gökçin Baklavaları
 15. Çardaklı Köşk

1. Altın Lokantası

Şanlıurfa'nın bir numaralı kebap salonlarından olan Altın Lokantası, kebabın yanında mezeleri ve salatalarıyla da giden herkesi kendisine hayran bırakıyor. Geleneksel iç mekanı ile hizmet veren Altın Lokantası, patlıcan kebabı ile biliniyor.

Altın Lokantası

2. Cevahir Han Restoran

Vali Fuat Caddesi'nde yer alan Cevahir Han Restoran, temiz işletmesi, güler yüzlü ve ilgili personelleri ile çok seviliyor. Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar tüm öğünlerinizi geçirebileceğiniz Cevahir Han Restoran, Samsat Meydanı'nda bulunuyor.

Cevahir Han Restoran

3. Çulcuoğlu Baklava & Restaurant

Atatürk Mahallesi'nde hizmet veren Çulcuoğlu Baklava & Restoran, Şanlıurfa'nın en güzel baklavalarına ev sahipliği yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üstünde yer alan Çulcuoğlu, aynı zamanda lezzetli ana yemekleriyle de meşhur.

Çulcuoğlu Baklava & Restaurant

4. Oduncu Et & Mangal

Şanlıurfa'da mangalın tek adresi olan Oduncu Et & Mangal, birbirinden lezzetli ve taze etleriyle hazırlanan menüsünü ziyaretçilerine sunuyor. Bir aile işletmesi olan Oduncu Et & Mangal, samimi ve özenli bir işletmeye sahip.

Oduncu Et & Mangal

5. Şanlı Miroğlu Kadayıf ve Billuriye

Şanlıurfa'nın meşhur tatlarından peynirli kadayıfı ve fıstıklı billuriyeyi Şanlı Miroğlu'nda deneyebilirsiniz. Emniyet Caddesi'nde yer alan Şanlı Miroğlu, taze, hafif künefeleri ve billuriyeleri ile hem yerel halk tarafından, hem de turistler tarafından çok seviliyor.

Şanlı Miroğlu Kadayıf ve Billuriye

6. Sevgi Ciğer Salonu

Şanlıurfa'nın ünlü lezzetlerinden ciğeri pek çok yerde bulabilirsiniz, fakat en güzelini Sevgi Ciğer Salonu'nda tadabilirsiniz. Şehitlik Mahallesi'nde kapılarını açan Sevgi Ciğer Salonu, İpekyolu Caddesi üzerinde yer alıyor. Burada ciğer yedikten sonra mırra veya menengiç kahvesinin de tadına bakabilirsiniz.

Sevgi Ciğer Salonu

7. Aziz Usta

Göl Caddesi'nde bulunan Aziz Usta, Şanlıurfa'da ciğer yemek için tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden. Kahvaltıda ciğer yemek için uğrayabileceğiniz Aziz Usta, salaş fakat nezih ve kaliteli mekanı ile misafirlerini ağırlıyor.

Aziz Usta

8. Ciğerci Yusuf

Sanefendi Caddesi'nde bulunan Ciğerci Yusuf, güler yüzlü hizmetiyle öne çıkan mekanlardan. Oldukça geniş bir mekana sahip olan Ciğerci Yusuf'a kalabalık gruplar halinde gelebilir, lezzetli ciğerini kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği olarak deneyebilirsiniz.

Ciğerci Yusuf

9. Gülhan Restaurant

Atatürk Bulvarı'nın en güzel restoranlarından olan Gülhan Restaurant, zengin çeşide sahip menüsü ve hızlı servisi ile dikkatleri çekiyor. Şanlıurfa'nın pek çok yöresel yemeğini burada bulabilir, ana yemeklerden tatlıya, salataya ve kahveye kadar hepsinin tadına bakabilirsiniz.

Gülhan Restaurant

10. Okyanus Restorant

Şanlıurfa'da deniz mahsulleri yemek için Okyanus'a gelebilirsiniz. Bamyasuyu Mahallesi'nde yer alan Okyanus Restorant, levrek, hamsi ve kalamar gibi pek çok çeşidin bir arada bulunduğu bir mekan. Atatürk Caddesi'nde bulunan Okyanus'u ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Okyanus Restorant

11. Kebapçı Cevdet Usta

Merkez Mahallesi, Belediye Caddesi'nde yer alan Kebapçı Cevdet Usta, her bütçeye uygun fiyatları ve lezzetli kebapları ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlıyor. Temiz, nezih mekanı ile Kebapçı Cevdet Usta'ya mutlaka uğramalısınız.

Kebapçı Cevdet Usta

12. Gülbaba Lokantası

Birecik, Kale Altı Caddesi'nde yer alan Gülbaba Lokantası, Şanlıurfa'nın en kaliteli esnaf lokantaları arasında bulunuyor. Özellikle kebapları ile sevilen GülbabaLokantası'na gittiğinizde müthiş lezzetteki patlıcan kebabının tadına mutlaka bakmanızı öneriyoruz.

Gülbaba Lokantası

13. Baklavacı Badıllı Dedeoğlu

Şanlıurfa'nın şerbetli tatlılarını denemek için Baklavacı Badıllı Dedeoğlu'na gidebilirsiniz. Sarayönü Caddesi'nde müşterilerini ağırlayan Badıllı Dedeoğlu, baklavası ve billuriyesi ile biliniyor. Aynı zamanda künefeleri de oldukça güzel olan tatlıcı, makul fiyatları ile tercih ediliyor.

Baklavacı Badıllı Dedeoğlu

14. Gökçin Baklavaları

Bahçelievler Mahallesi, Atatürk Bulvarı'nda yer alan Gökçin Baklavaları, ulaşımı kolay konumu ile rahatlıkla gidebileceğiniz bir tatlıcı. Ana cadde üzerinde bulunan Gökçin Baklavaları, baklavasının yanında künefesiyle ve billuriyesi tatlısıyla da ünlü.

Gökçin Baklavaları

15. Çardaklı Köşk

Vali Fuat Caddesi'nde, nehir kıyısında bulunan Çardaklı Köşk, sıra gecesi etkinlikleri ile biliniyor. Sıra gecesi haricinde kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için de tercih edebileceğiniz Çardaklı Köşk, ana yemekleri haricinde lezzetli tatlılarıyla da çok seviliyor.

Çardaklı Köşk

hakkında daha fazla şey keşfet!

Şanlıurfa Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Şanlıurfa Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Kültürel birikimi ile dikkat çeken Şanlıurfa'da yıl içinde pek çok festival ve fuar düzenlenmektedir. Şanlıurfa gezinizi katılmayı istediğiniz festivale veya fuara, özel gün kutlamasına göre planlayabilir, Şanlıurfa'nın köklü tarihini daha iyi anlayabilirsiniz.

berilaslaner
3 Şubat 2021 Çarşamba
Şanlıurfa Otel Tavsiye

Şanlıurfa Otel Tavsiye

Şanlıurfa'da kalacağınız otel, seyahatinizin kalitesini belirleyebilir. Daha merkezi bir konumda konaklamayı seçerek gezilecek pek çok noktaya ulaşımınızı daha kolay yapabilirsiniz. Bunun yanında Harran gibi merkeze uzak bölgeleri de gezecekseniz, bir gece de ilçelerde yer alan otellerde kalmanız gerekebilir.

berilaslaner
3 Şubat 2021 Çarşamba
Şanlıurfa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Şanlıurfa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Şanlıurfa'da gece hayatı ve eğlenceler, şehrin kültürüne uygun şekilde lezzetli yiyecekler ve samimi muhabbetlerin yanında yöresel türküler eşliğinde geçmektedir. Şanlıurfa geziniz sırasında geleneksel eğlencelerin yanı sıra barlara/kafelere gitmeniz de mümkün.

berilaslaner
2 Şubat 2021 Salı
Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Mutfağıyla olduğu kadar oldukça eskiye dayanan tarihi ve bir çok kültürün birleşmesi ile oluşan kent mirası, bugün Şanlıurfa'yı gezilecek yerler açısından zengin bir konum haline getiriyor. 'Peygamberler Şehri' olarak bilinen Şanlıurfa'ya geldiğinizde gezebildiğiniz her yeri gezmeli, Şanlıurfa'nın büyüleyici atmosferine tanık olmalısınız.

berilaslaner
2 Şubat 2021 Salı
Şanlıurfa Ne Yenir?

Şanlıurfa Ne Yenir?

Ülkemizin en zengin mutfağa sahip yörelerinden olan Şanlıurfa, birbirinden güzel yiyecekleri, tatlıları ve içecekleriyle ününü tüm Türkiye'ye yaymış durumda. Gastronomi turu yapmayı düşünüyorsanız, tadına doyum olmayan lezzetleri ile Şanlıurfa'yı gezilecek yerler listenizde bir numaraya eklemelisiniz.

berilaslaner
2 Şubat 2021 Salı
Şanlıurfa Uçak Bileti