1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Napoli Uçak Bileti

Napoli Uçak Bileti

Napoli hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

6 Eylül 2020 Pazar
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Napoli Hakkında

Napoli İtalya’nın güneyinde yer alan Campania bölgesinin başkentidir. Nüfus olarak da ülkenin üçüncü büyük şehri olduğu da bilinmektedir. UNESCO DÜNYA MİRASI listesinde yer alan Napoli Yunanlılar tarafından Milattan Önce 7. Yüzyılda kurulmuştur. Şehrin binlerce yıllık tarihi ile şehir ziyaretçilerine tarihin yaprakları arasında bir gezinti sunmaktadır. Kurulduğu tarihten itibaren Roma İmparatorluğuna bağlı bir kent olmuştur. İmparatorluğun yıkılmasının ardından ise Bizans İmparatorluğu sınırları içinde olmuştur. Avrupa’da krallıklar tarafından da topraklarına katılmak istenmiş olan kent konumu nedeniyle tarih boyunca önemini hiç yitirmemiştir.

Tarihi dokusu, romantik havası, denizi ile Napoli İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerinden birisi. Bunun yanında insanlarının doğallığı ve turistlere karşı yakın davranışları ile diğer İtalya şehirlerinden daha çok rahat hissedebileceğiniz bir yer. Futbol kent için çok önemli ve insanların en çok konuştukları konu arasında yer alıyor. Eski şehir denilen bölüm tarihin tüm dokusunu hala en canlı şekliyle yaşatmakta. Bunun yanında insanları ve yaşam tarzlarıyla biraz bize benzeyen ve Türklerin kendilerini çok rahat hissedebilecekleri bir şehir. Napoli’de konuşulan dil İtalyanca olmakla birlikte kent halkının konuştuğu lehçe hayli farklı. Kentte İngilizce bilen insanlarda çok fazla değil. Pompei Vezüv yanardağı gibi filmlere konu olmuş pek çok tarihi mekanın yer aldığı Napoli de zamanın nasıl geçtiğini anlamak pek mümkün olmayacaktır.

En çok dikkat çeken yönü ise insanlarının rahatlığı ve yaşam tarzları ile bize benziyor olmasıdır. Özellikle eski şehir denilen bölümde insanlar tıpkı burada ki gibi evlerinin önünde oturmakta ve sokaklara asılan çamaşırlar hiç eksik olmamaktadır. Turisti çok olmasına rağmen henüz turistlerin kandırılmadığı yakın bir ilgi gördüğü şehirdir. Ünlü mafya ailelerinin de şehri olarak da bilinmektedir. Bu tarihi dokusu süslü şehre gitmek için sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Napoli'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

1991 yılında kurulmuş olan Napoli Havalimanı uluslararası kodu NAP olarak anılmaktadır. NAP Havalimanı varışlı seyahatiniz için sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Napoli Havalimanı

Sivil ve asker olarak hizmet vermekte sadece Napoli şehrine değil Campania bölgesine de hizmet vermektedir. Avrupa’nın en yoğun kullanılan havalimanları arasında yer almaktadır. Napoli için biletinizi henüz almadıysanız sitemizden bu işlemi pratik olarak yapmanız mümkün olacaktır. Şehir merkezine uzaklığı 7 kilometre olan havalimanından ulaşım için pek çok seçenek de bulunmaktadır.

Taksi: Havalimanından şehir merkezine inmek istediğinizde bunun için kullanabileceğiniz bir yöntem olarak taksi tutabilirsiniz. Taksiye binmeden önce fiyatını öğrenmeniz ve pazarlık yapmanız sonradan gereksiz fiyatlar ile karşılaşmanızı önleyecektir. Havalimanından tutacağınız taksinin 16E yazacağını bilmelisiniz. Taksimetreyi açmadığı takdirde sürücüyü uyarmayı da ihmal etmeyin.

Otobüs: Havalimanından bineceğiniz otobüs sizi merkez tren istasyonuna ve Capri adasına ulaşım için Molo Beverello Port’a ulaştırıyor. Otobüsler hafta içi sabah 6.30 ile gece 23.40 arasında hizmet veriyor. Otobüsü kullanmak istediğinizde biletini havalimanında ki dükkanlardan 3€ ya da otobüs sürücüsünden 4€ fiyatla alabilirsiniz. Bu otobüste kullanacağınız bilet daha sonra bineceğiniz otobüs ve metroda da geçerli olacaktır. Bunun yanında belediye otobüsleri de hemen havalimanının çıkışında durakları olmasıyla tercih edilebilmektedir. Bu otobüsler için de biletleri aynı şekilde temin edebilirsiniz. Hafta içinde 20 dakikada bir olan seferler hafta sonu olduğunda yarım saat ara ile olmakta.

Araç Kiralama: Havalimanında bulunan firmalardan ayrıca araç kiralayabilirsiniz. Bu şekilde merkeze ulaşımı kısa sürede yapabilir ve şehirde bulunduğunuz sürece de dilerseniz araç kiralama yaparak gideceğiniz noktalara ulaşım sorunu yaşamazsınız. Napoli’nin en çok ziyaret edilen yerleri arasında yer alan Capri adasına feribot seferleri bulunmakta.

Napoli'ye Nasıl Gidilir?

Ülkemizin pek çok noktasından Napoli’ye direk uçuşlar bulunmaktadır. İstanbul, Adana, Gaziantep, İzmir Ankara, Kayseri, Diyarbakır gibi şehirlerden uçuşlar yapılmaktadır. Bu kente uçuşları olan Türk Hava Yolları, Alitalia Linee Aeree İtaliane firmalarından biletinizi alabilirsiniz. Biletinizi almak için sitemize göz atın, ucuz uçak biletini satın almak için doğru yer burası.

Napoli'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Napoli bizim Akdeniz kentlerimiz gibi yaz aylarında çok aşırı sıcak olmasıyla dikkat çekmektedir. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında sıcak havadan bunalmanın yanında yoğun turist akımına uğruyor olmasıyla da özellikle konaklama çok pahalı olmaktadır. Yaz aylarında deniz suyu sıcaklığı 27 derece civarında olmakta. Napoli’ye gitmek için tercih edilmesi gereken tarihler ise ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Akdeniz ikliminin bulunduğu kentte kış ayları da ılık geçmekte ve daha uygun fiyatlar ile tatil yapmak istediğiniz de bu aylarında tercih edilmesi mümkün oluyor. Tatil için uygun ayları seçtiğinize göre sitemiz üzerinden online uçak biletini alıp keyfin çıkarabilirsiniz!

Napoli'de Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Bir İtalya şehri olarak Napoli pizzanın en çok tüketildiği yerler arasında bulunuyor. Burada pizza yedikten sonra ülkemize döndüğünüzde gerçek pizzanın tadını bilen bir insan olarak zor beğenmeye hazır olmalısınız. Bunun yanında dondurması da oldukça kaliteli ve lezzetli. Sail kenti olmasıyla deniz ürünleri de çok güzel. İtalyanların vaz geçilmez lezzetleri arasında yer alan makarnayı da denemeyi ihmal etmemelisiniz.

Tümünü Göster

Napoli'deki Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Napoli'deki eşsiz lezzetlerden bahsettik. Peki bu yemekleri, tatlıları en iyi nerede yiyebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız restoran rehberi!

Tümünü Göster

Napoli'de Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Binlerce yıllık tarihi ile Napoli’ye gittiğinizde tarihle iç içe olmaya hazır olmalısınız. Bunun yanında Capri adasının çok yakın olmasıyla da deniz kum güneş olarak tatil yapmak isteyen kişilerin de beklentilerini karşılamakta. Bu şahane mekanları görmek için Napoli biletinizi henüz almadıysanız sitemizden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Napoli'de Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Napoli gece hayatının oldukça yoğun olarak yaşandığı bir kent canlı müziğin, olduğu kafeler ve barlar eğlenceli bir gece hayatını vaat etmekte. Her bütçe için uygun olan mekanlar bulunmakta, bohem barların yanında üniversite öğrencilerinin de takıldığı barlar da keyifli vakit geçirmeniz mümkün olmakta. Bu kentte barların yoğun olarak bulunduğu yerler ise Via Casterna dell’Olio, Via Paladino ve Chiaia. Kent merkezine yakın pek çok beach bulunmakta ve bunlarda düzenlenen gece eğlenceleri ise turistler için çok ilgi çekici olmakta. Özellikle Chiaia da pek çok şarap evi ve bar bulunmakta. Gece kulüpleri saat 23 civarında hareketlenmekte ve eğlence sabaha kadar devam etmektedir.

Tümünü Göster

Napoli'de Alışveriş - Ne Alınır?

Napoli alışveriş meraklıları için dünyanın en çok tercih edilen markalarının da mağazalarının da olduğu bir şehir. Yöresel şeyler almak istediğinizde ise rotanızı eski şehre doğru çevirmelisiniz. Burada bulunan Via San Georgia Armeno sokağında pek çok mağaza bulunmakta. Bu mağazalardan hediyelik eşyalar almanız mümkün oluyor. Bu sokağın bir diğer isminin noel sokağı olmasını sağlayan şey olarak pek çok dükkanda noel eşyalarının satılıyor olması Napoli’ye gelmişken bunlardan da alabilirsiniz.

Napoli’nin etkisinde alışveriş çılgınlığına dalmak isterseniz web sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Napoli'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Napoli festivallerle bambaşka tonlara bürünen bir şehirdir. Ne demek istediğimizi festivallere katıldığınızda daha iyi anlayacaksınız işte Napoli'deki festivaller!

Resmi tatil günleri şu şekildedir:

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Epifani - 6 Ocak
 • Paskalya
 • Kurtuluş Günü – 25 Nisan
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Cumhuriyet Bayramı – 2 Haziran
 • Assumption – 15 Ağustos
 • Hristiyan Festivali – 1 Kasım
 • Immacolota Concezione – 8 Aralık
 • Noel – 25 Aralık
Tümünü Göster

Napoli'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Napoli için gitmeden önce size tehlikeli olduğuna dair bir bilgi verilebilir ama bunun doğru olmadığını bilmelisiniz. Kent insanı tam bir Akdenizli olarak sıcakkanlı ve yardımseverle tüm sokaklarında güvenli olarak dolaşmak mümkün oluyor. Özellikle Türklere karşı ayrı bir yakınlık duyuyorlar ve yardım istediğinizde bunu seve seve yapıyorlar. Kentte İngilizce bilen birini bulmanız oldukça zor ama anlaşma konusunda pek sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kent neredeyse yılın her günü turistlerin akınına uğruyor bu nedenle tatil planınızı yaptığınız anda uçak biletini almalısınız bunu da sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Bunun için mümkünse 74 gün önceyi tercih etmelisiniz. Bu şekilde biletinizi çok daha uygun olarak alabilirsiniz. Otellerde yer bulma sorunu özellikle yaz mevsiminde çok fazla yaşanmakta. Bunun olmaması için gitmeden önce otel rezervasyonunu yaptırmalısınız.

Biletinizi almak için bekliyorsanız sitemize göz atıp online uçak bileti almanızı tavsiye ediyoruz.

Napoli'de Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Napoli diğer İtalya kentlerine göre konaklamanın daha uygun olduğu bir yer ve her bütçede insan için farklı seçenekler bulunmakta, 5 yıldızlı lüks oteller olduğu gibi hostel denilen konaklama yerleri de bulunmaktadır.

Tümünü Göster
Valencia