1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Napoli Uçak Bileti

Napoli Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

24 Mart 2021 14:22
  1. Yeni Yıl (Ocak)
  2. İtalya Karnavalı (Şubat)
  3. Napoli Tiyatro Festivali (Haziran)
  4. Pizza Festivali (Eylül)
  5. Ferragasto (Ağustos)
  6. Caz Festivali (Ağustos)
  7. Tangotango (Eylül)

1. Yeni Yıl (Ocak)

Yeni yılı İtalya'da kutlamak, benzersiz bir deneyim olabilir. Bu rengarenk geceye sizler de katılın. Yeni yılın kutlanması için İtalya'da havai fişek gösterileri, çeşitli sokak etkinlikleri düzenlenir. Napoli'de de bu durum farklı değil. Napoli'ye kışın gelmek için yeni yıl kutlamaları güzel bir bahane olabilir. Üstelik Napoli, kış aylarında da ziyaret edilebilecek bir nokta olduğundan bu durum avantajlı bile olabilir.

Yeni Yıl

2. İtalya Karnavalı (Şubat)

Karnavallar hep eğlenceli olur ancak İtalya Karnavalı bambaşka bir eğlenceye sahip. Napoli'de de hız kesmeden devam eden karnaval, Şubat ayının heyecanla beklenen etkinliklerinden. Karnaval sırasında çeşitli yürüyüşler düzenlenir. Pek çok insanın renkli kostümler giydiğini görebilirsiniz. Görece Soğuk geçen Şubat ayında sıcakkanlı insanlar ile eğlenmek ve Napoli kültürüne tanık olmak için festivale katılabilirsiniz.

İtalya Karnavalı

3. Napoli Tiyatro Festivali (Haziran)

Napoli Tiyatro Festivali, tiyatro sanatına gönül verenler için harika bir etkinlik fırsatı. Haziran ayında düzenlenen festival, özellikle Napoli ve Campania bölgesinden sanatçıları, gösterileri izleyici ile buluşturuyor. Festivale tüm İtalya'dan ve diğer ülkelerden de katılım sağlanıyor. Tiyatroya meraklıysanız Napoli Tiyatro Festivali'ne bilet almayı düşünebilirsiniz. Burada sergilene kaliteli oyunları çok seveceksiniz.

Napoli Tiyatro Festivali

4. Pizza Festivali (Eylül)

Pizza denilince akla gelen ülke İtalya'da sınırsız pizza ve sınırsız eğlence. Pizza konusunda Napoli'nin başarısıysa göz ardı edilemez. Eylül ayında Napoli'ye gelerek Pizza Festivali'ne katılabilir, lezzetli etkinlikte hem eğlenebilir, hem de pizzalardan tadabilirsiniz. Napoli Pizza Festivali sırasında tadacağınız pizzaların tadını başka hiçbir yerde bulamayacaksınız. Festivalin tam tarihi her sene resmi sitelerden açıklanıyor.

Pizza Festivali

5. Ferragasto (Ağustos)

Ferragasto, geceyi aydınlatan, rengarenk ışıltılı bir festival. Napoli haricinde İtalya'nın her noktasında Ferragasto'nun kutlandığını görebilirsiniz. Resmi bir tatil günü olan Ferragasto, 15 Ağustos'ta kutlanır. Festivalin temeli İmparator Ağustos adına kutlanan festivalden gelmektedir. Napoli kültüründe de büyük bir yer tutan festival, halkın geleneklerini görmek için de iyi bir fırsat sağlıyor.

Ferragasto

6. Caz Festivali (Ağustos)

Napoli Caz Festivali, Ağustos ayının gelmesini iple çekmenize sebep olabilir. Her Ağustos'ta düzenlenen festival, tüm İtalya'dan caz severleri bir araya getiriyor. Etkinliğe katılarak güzel bir müzik ziyafetine katılabilir, gezinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Bunun için etkinliğin tam tarihini öğrenerek biletinizi alabilirsiniz. Kültürel etkinlikler açısından büyük bir zenginliğe sahip olan Napoli'de Caz Festivali'de oldukça keyifli geçiyor.

Caz Festivali

7. Tangotango (Eylül)

Napoli'nin ünlü tango festivali Tangotango'ya katılmak için Eylül ayında Napoli'ye gelebilirsiniz. Oldukça romantik bir festival olan Tangotango, sonbahara neşe getiren festivaller arasında. Napoli'ye gelmek için Eylül ayının ideal olduğu düşünülürse, Tangotango'ya katılmamanız için hiçbir sebep yok. Eylül'ün güzel havasında, harika müzikler ve dans eşliğinde Napoli gezinizi tamamlamak için Tangotango'yu öneriyoruz.

Tangotango

Napoli hakkında daha fazla şey keşfet!

Napoli Otel Tavsiye

Napoli Otel Tavsiye

Burası diğer İtalya kentlerine göre konaklamanın daha uygun olduğu bir yer. Napoli'de her bütçede insan için farklı seçenekler bulunuyor. Burada 5 yıldızlı lüks oteller olduğu gibi hosteller de turistlerin konaklaması için alternatifler arasında.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Napoli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatının oldukça canlı yaşandığı Napoli'de canlı müzik eğlencelerine katılabilirsiniz. Burada kafe ve barlar eğlenceli bir gece hayatı vaat ediyor. Napoli'de her bütçe için uygun olan mekanlar bulunuyor. Bohem barların yanında üniversite öğrencilerinin de takıldığı barlar da keyifli vakit geçirmeniz de mümkün.

Bu kentte barların yoğun olarak bulunduğu yerler ise Via Casterna dell’Olio, Via Paladino ve Chiaia. Kent merkezine yakın pek çok plaj bulunuyor ve buralarda düzenlenen gece eğlenceleri oldukça ilgi görüyor. Özellikle Chiaia da pek çok şarap evi ve bar olduğunu görebilirsiniz. Gece kulüpleri saat 23 civarında hareketlenir ve eğlence sabaha kadar devam eder.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Gezilecek Yerler

Napoli Gezilecek Yerler

Binlerce yıllık tarihi ile Napoli’ye gittiğinizde tarihle iç içe olmaya hazır olmalısınız. Bunun yanında Capri Adası'nın çok yakın olmasıyla da deniz kum güneş olarak tatil yapmak isteyen kişilerin de beklentilerini karşılamakta.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Nerede Yenir?

Napoli Nerede Yenir?

Napoli'deki eşsiz lezzetlerden bahsettik. Napoli'de bölgenin geleneksel lezzetlerini deneyebileceğiniz pek çok restoran var. Ayrıca Napoli'de dünya mutfaklarını da deneyebileceğiniz çeşitli mekanlar bulunuyor. Napoli, restoranları haricinde kafeleriyle de oldukça ünlü bir şehir.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Ne Yenir?

Napoli Ne Yenir?

Bir İtalya şehri olarak Napoli pizzanın en çok tüketildiği yerler arasında bulunuyor. Burada pizza yedikten sonra ülkemize döndüğünüzde gerçek pizzanın tadını bilen bir insan olarak zor beğenmeye hazır olmalısınız. Bunun yanında dondurması da oldukça kaliteli ve lezzetli. Sahil kenti olmasıyla deniz ürünleri de çok güzel. İtalyanların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan makarnayı da denemeyi ihmal etmemelisiniz.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Uçak Bileti