1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Napoli Uçak Bileti

Napoli Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Pio Monte della Misericordia
  2. Palazzo Reale
  3. Castel Nouva
  4. Ulusal Arkeoloji Müzesi
  5. Pompei Antik Kenti
  6. Capri Adası

1. Pio Monte della Misericordia

Centro Storico yani eski şehir denilen yer dar sokakları, tarihi evleri, içinde bulunan tarihi kiliseler, katedraller, heykeller ile tarihin içinde bir yolculuk yapılmasını sağlamaktadır. Burada hala insanların yaşıyor olması ise size canlı bir tarihin içinde olma hissini yaşatmaktadır.

Pio Monte della Misericordia

2. Palazzo Reale

Napoli Krallarının kullandığı Kraliyet sarayı 17. Yüzyılda yapılmıştır. Günümüzde müze olarak kullanılmakta ve çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Sarayın içinde ayrıca Ulusal Kütüphane de bulunmakta bu kütüphane de çok sayıda tarihi eser bulunmakta.

Palazzo Reale

3. Castel Nouva

Yeni kale anlamına gelen castel nouva Piazza Municipio’da yer alıyor. Görkemli şehir manzarası sunmakta olan kale 1282 yılında inşa edilmiştir. Kaleye ulaşımı otobüs ve tramvay ile yapabilir ve gezerken bir tarihe şahitlik yaptığınızı hissedebilirsiniz.

Castel Nouva

4. Ulusal Arkeoloji Müzesi

Dünyanın en iyi Roma dönemi müzesidir. Bu döneme ait çok sayıda önemli eser müzede sergilenmekte kuruluş tarihi ise 1750 olarak bilinmektedir.

Ulusal Arkeoloji Müzesi

5. Pompei Antik Kenti

Pek çok filme ilham kaynağı olmuş bu antik şehir eteklerinde kurulduğu Vezüv yanardağının patlaması ile adeta yıkılmış ve bugün ziyaretçilerin gezdiği halini almıştır. Pompei’ye gitmek için Napoli Tren Garından trene binmeniz mümkün olmaktadır. Adeta büyülü bir şehir olan burada zamanın nasıl geçtiğini unutabilirsiniz.

Pompei Antik Kenti

6. Capri Adası

Denizi, plajları, eğlence mekanları ile Capri adası Napoli’ye gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Burada kalabalığa karıştığınız anda bütün stresinizi unutacak ve çok eğleneceksiniz.

Capri Adası

Napoli hakkında daha fazla şey keşfet!

Napoli Nerede Yenir

Napoli Nerede Yenir

Napoli'deki eşsiz lezzetlerden bahsettik. Peki bu yemekleri, tatlıları en iyi nerede yiyebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız restoran rehberi!

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Napoli Otel Tavsiye

Napoli Otel Tavsiye

Napoli diğer İtalya kentlerine göre konaklamanın daha uygun olduğu bir yer ve her bütçede insan için farklı seçenekler bulunmakta, 5 yıldızlı lüks oteller olduğu gibi hostel denilen konaklama yerleri de bulunmaktadır.

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Napoli'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Napoli'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Napoli festivallerle bambaşka tonlara bürünen bir şehirdir. Ne demek istediğimizi festivallere katıldığınızda daha iyi anlayacaksınız işte Napoli'deki festivaller!

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Napoli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Napoli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Napoli gece hayatının oldukça yoğun olarak yaşandığı bir kent canlı müziğin, olduğu kafeler ve barlar eğlenceli bir gece hayatını vaat etmekte. Her bütçe için uygun olan mekanlar bulunmakta, bohem barların yanında üniversite öğrencilerinin de takıldığı barlar da keyifli vakit geçirmeniz mümkün olmakta. Bu kentte barların yoğun olarak bulunduğu yerler ise Via Casterna dell’Olio, Via Paladino ve Chiaia. Kent merkezine yakın pek çok beach bulunmakta ve bunlarda düzenlenen gece eğlenceleri ise turistler için çok ilgi çekici olmakta. Özellikle Chiaia da pek çok şarap evi ve bar bulunmakta. Gece kulüpleri saat 23 civarında hareketlenmekte ve eğlence sabaha kadar devam etmektedir.

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Napoli Uçak Bileti