1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Napoli Uçak Bileti

Napoli Gezilecek Yerler

24 Mart 2021 11:35
 1. Centro Storico
 2. Palazzo Reale
 3. Castel Nouva
 4. Ulusal Arkeoloji Müzesi
 5. Pompei Antik Kenti
 6. Capri Adası
 7. Spaccanapoli
 8. Duomo di Napoli
 9. Castel dell'Ovo
 10. Piazza del Plebiscito
 11. San Francesco di Paola Kilisesi
 12. Sotterranea Yer Altı Şehri
 13. Santa Chiara Manastırı
 14. Herculaneum Antik Şehri
 15. Amalfi

1. Centro Storico

Centro Storico yani Eski Şehir denilen yer dar sokakları ve tarihi evleri ile biliniyor. Burası, içinde bulunan tarihi kiliseleri, heykeller ile tarihin içinde bir yolculuk yapmanızı sağlıyor. Burada hala insanların yaşıyor olması ise size canlı bir tarihin içinde olma hissini yaşatacak.

Centro Storico

2. Palazzo Reale

Napoli Krallarının kullandığı Plazzo Reale 17. yüzyılda yapılan bir saray. Saray günümüzde müze olarak kullanılıyor ve her sene çok sayıda turisti kendisine çekiyor. Sarayın içinde ayrıca Ulusal Kütüphane de bulunmakta. Bu kütüphanede çok sayıda tarihi eseri görebilirsiniz.

Palazzo Reale

3. Castel Nouva

'Yeni Kale' anlamına gelen Castel Nouva Piazza Municipio’da yer alıyor. Görkemli şehir manzarası sunmakta olan kalenin tarihi 1282 yılına gidiyor.  Kaleye ulaşımı otobüs ve tramvay ile yapabilir ve gezerken tarihe şahitlik yaptığınızı hissedebilirsiniz.

Castel Nouva

4. Ulusal Arkeoloji Müzesi

Ulusal Arkeoloji Müzesi, dünyada Roma dönemini yansıtan en iyi müzeler arasında sayılıyor. Bu döneme ait çok sayıda önemli eser müzede ziyaretçilere sergilenmekte. Ulusal Arkeoloji Müzesi'nin kuruluş tarihi ise 1750 yılına dayanıyor.

Ulusal Arkeoloji Müzesi

5. Pompei Antik Kenti

Pompei, pek çok filme de ilham kaynağı olmuş bir antik kent. Bu antik şehir eteklerinde kurulduğu Vezüv'ün patlaması ile adeta yıkılmış, tüm Pompei küller altında kalmış. Pompei’ye gitmek için Napoli Tren Garından trene binmeniz mümkün.

Pompei Antik Kenti

6. Capri Adası

Denizi, plajları, eğlence mekanları ile Capri adası Napoli’ye gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden. Burada kalabalığa karıştığınız anda bütün stresinizi unutacak ve çok eğleneceksiniz. Napoli'nin gözde turistik mekanlarından olan Capri Adası'na feribot ile ulaşabilirsiniz.

Capri Adası

7. Spaccanapoli

Spaccanapoli, Napoli merkezinde bulunan taeihi bir sokak. Burada pek çok kafe, restoran ve kilise bulunuyor. Napoli'nin kültürel gelişimini daha net görmek isterseniz bu güzel sokağa gelebilirsiniz. Spaccanapoli'nin bir özelliği de Napoli'yi tam ikiye bölmesi.

Spaccanapoli

8. Duomo di Napoli

Duomo di Napoli, ya da Türkçe ismiyle Napoli Katedrali, Campania bölgesinin en önemli katedrali olarak görülüyor. Duomo di Napoli'nin inşa edilişi ise 1300'lü yıllara kadar gidiyor. Oldukça zarif bir yapı olan Duomo di Napoli, çevredeki renkli evler arasında beyazlığıyla hemen göze çarpıyor.

Duomo di Napoli

9. Castel dell'Ovo

Denizin ortasına, küçük bir adaya inşa edilen kale, bugün inşa edilen bağlantılar ile karaya bağlı. Castell dell'Ovo kelime olarak Yumurta Kalesi anlamına gelse de kalenin şekli pek de yumurtaya benzemiyor. Kalenin ismini açıklayabilecek bir rivayet, kalenin temelinde yumurta bulunduğu yönünde. Bu yumurta kırıldığında Napoli'nin yok olacağına inanılmış.

Castel dell'Ovo

10. Piazza del Plebiscito

Piazza del Plebiscito, Napoli'de herkesin bildiği ve her daim çok kalabalık olan bir meydan. Burası Napoli'nin kapladığı alan bakımından da en geniş meydanı. Körfezin yakınlarında bulunan meydanda aynı zamanda bir kilise ve üç adet saray da var.

Piazza del Plebiscito

11. San Francesco di Paola Kilisesi

Piazza del Plebiscito'nun içinde yer alan kilise San Francesdo di Paola ismiyle anılır. Kilisenin tarihinin 19. yüzyıla kadar gittiği düşünülmektedir. Roma zamanında inşa edilen kilise, bir katolik kilisesi. Neo-klaisk tarzda inşa edilen San Francesco di Paola Kilisesi, bugün pek çok turisti ağırlıyor.

San Francesco di Paola Kilisesi

12. Sotterranea Yer Altı Şehri

Burası, yer altı seviyesinin altında olmakla beraber tünelleriyle ünlü bir antik yerleşim yeri. Sotterranea, jeotermal bir bölge olmasıyla da biliniyor. Burayı gezmek istiyorsanız, bireysel olarak gezmenin yasak olduğunu bilmelisiniz. Sotteranea'ya girmek için mutlaka bir rehbere ihtiyacınız var.

Sotterranea Yer Altı Şehri

13. Santa Chiara Manastırı

Müze olarak ziyaretçilerine kapıyı açan Santa Chiara Manastırı, 1300'lerde inşa edilmiş bir yapı. Manastır ilk inşa edildiğinde Bourbon krallarının mezarı olarak kullanılıyordu. Fotoğraf çekmenin yasak olduğu müzede Majolica Fayans koleksiyonunu görebilirsiniz.

Santa Chiara Manastırı

14. Herculaneum Antik Şehri

Napoli, tarihi ile ünlü bir bölge. Burada pek çok antik kente rastlayabilirsiniz. Herculaneum Antik Şehri, bu şehirler arasında öne çıkanlarından. Pompei gibi yanardağ felaketinde yok olan şehri zamanında Herkül'ün kurduğu düşünülmüş.

Herculaneum Antik Şehri

15. Amalfi

Amalfi, sadece İtalya'nın değil, dünyanın en güzel tatil kasabaları arasında. Akdeniz kıyılarında sere serpe uzanan Amalfi kıyıları, dik falezlerin kıyısında bulunuyor. Dilerseniz tekne turlarına katılarak da sahillere uğrayabilir, bu güzellikleri kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Amalfi

Napoli hakkında daha fazla şey keşfet!

Napoli Otel Tavsiye

Napoli Otel Tavsiye

Burası diğer İtalya kentlerine göre konaklamanın daha uygun olduğu bir yer. Napoli'de her bütçede insan için farklı seçenekler bulunuyor. Burada 5 yıldızlı lüks oteller olduğu gibi hosteller de turistlerin konaklaması için alternatifler arasında.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Napoli Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Napoli'de pek çok renkli, eğlenceli festival ve etkinlikler gerçekleştiğini görebilirsiniz. Napoli halkı, cana yakınlıklarıyla sizi de kutlamalarına katmakta gecikmeyecek. Napoli festivalleriyle bambaşka tonlara bürünen bir şehir. Ne demek istediğimizi festivallere katıldığınızda daha iyi anlayacaksınız.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Napoli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatının oldukça canlı yaşandığı Napoli'de canlı müzik eğlencelerine katılabilirsiniz. Burada kafe ve barlar eğlenceli bir gece hayatı vaat ediyor. Napoli'de her bütçe için uygun olan mekanlar bulunuyor. Bohem barların yanında üniversite öğrencilerinin de takıldığı barlar da keyifli vakit geçirmeniz de mümkün.

Bu kentte barların yoğun olarak bulunduğu yerler ise Via Casterna dell’Olio, Via Paladino ve Chiaia. Kent merkezine yakın pek çok plaj bulunuyor ve buralarda düzenlenen gece eğlenceleri oldukça ilgi görüyor. Özellikle Chiaia da pek çok şarap evi ve bar olduğunu görebilirsiniz. Gece kulüpleri saat 23 civarında hareketlenir ve eğlence sabaha kadar devam eder.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Nerede Yenir?

Napoli Nerede Yenir?

Napoli'deki eşsiz lezzetlerden bahsettik. Napoli'de bölgenin geleneksel lezzetlerini deneyebileceğiniz pek çok restoran var. Ayrıca Napoli'de dünya mutfaklarını da deneyebileceğiniz çeşitli mekanlar bulunuyor. Napoli, restoranları haricinde kafeleriyle de oldukça ünlü bir şehir.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Ne Yenir?

Napoli Ne Yenir?

Bir İtalya şehri olarak Napoli pizzanın en çok tüketildiği yerler arasında bulunuyor. Burada pizza yedikten sonra ülkemize döndüğünüzde gerçek pizzanın tadını bilen bir insan olarak zor beğenmeye hazır olmalısınız. Bunun yanında dondurması da oldukça kaliteli ve lezzetli. Sahil kenti olmasıyla deniz ürünleri de çok güzel. İtalyanların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan makarnayı da denemeyi ihmal etmemelisiniz.

berilaslaner
24 Mart 2021 Çarşamba
Napoli Uçak Bileti