1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Nerede Yenir
 4. Medine Uçak Bileti

Medine Nerede Yenir

11 Mart 2021 14:47
 1. Arabesque Restaurant
 2. Al Baik Restaurant
 3. Alwaha Oriental Restaurant
 4. Route 66
 5. Beiruti
 6. Hyderabad House
 7. Steak House
 8. Tokushi
 9. At-tabaq
 10. Al Fateh Restaurant
 11. Ruqn Shami
 12. Town Pour
 13. Hardee's
 14. Al Modeef Restaurant
 15. Five Minutes Cafe

1. Arabesque Restaurant

Arabesque Restaurant, en güzel Arap yemeklerini misafirlerine sunuyor. King Fahad Yolu üzerinde yer alan Arabesque, Shaza Madinah Hotel bünyesinde hizmet vermektedir. Ayrıca eestoranın açık büfe hizmeti de bulunmaktadır. Buraya geldiğinizde özellikle tatlılarından denemelisiniz.

Arabesque Restaurant

2. Al Baik Restaurant

Al Baik, Medine'de fast food için tercih edebileceğiniz bir mekan. King Faicial Yolu'da hizmet veren Al Baik, özellikle tavuklarıyla ünlü. Oldukça popüler olan fast food restoranında uzun bir sırayla karşılaşabilirsiniz.

Al Baik Restaurant

3. Alwaha Oriental Restaurant

Alwaha Oriental Restaurant, Sultana Caddesi'nde yer alıyor. Kalitesi ve temizliğiyle ön plana çıkan Alwaha Oriental, profesyonel personelleriyle hizmet veriyor. Yemeklerinin lezzeti tüm Medine tarafından bilinen Alwaha Oriental Restaurant'ı mutlaka denemelisiniz. Burada Çin ve Hint yemeklerini bulabilirsiniz.

Alwaha Oriental Restaurant

4. Route 66

Route 66, Sultana Caddesi'nde bulunan bir başka restoran. Arap yemeklerinden ziyade İtalyan veya Amerikan mutfağını denemek isterseniz buraya gelebilirsiniz. Route 66, kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinin haricinde brunch için de ideal bir mekandır.

Route 66

5. Beiruti

Abo Bakr al Siddiq Bulvarı'nda yer alan Beiruti, Lübnan yemeklerinin en güzellerini hazırlıyor. Sadece Lübnan değil, genel olarak tüm Arap kültürüne ait yemekleri burada bulabilirsiniz. Beiruti'ye geldiğinizde müthiş bir lezzete sahip shawarmalardan denemelisiniz.

Beiruti

6. Hyderabad House

Hyderabad House, Medine'de Asya yemekleri deneyebileceğiniz bir restoran. Restoranın menüsünde Hint yemeklerinin ağırlıkta olduğunu görebilirsiniz. Hderabad House, King Abdullah bin Abdul Aziz Yolu'nda bulunuyor. Restoranı yolun 11 numaralı çıkışında bulabilirsiniz.

Hyderabad House

7. Steak House

Medine'de güzel bir biftek restoranı arıyorsanız, Steak House'ı deneyebilirsiniz. Restoran, Amerikan yemeklerinde özelleşmiştir. Al Rashed Alışveriş Merkezi'nde bulunan Steak House'a geldiğinizde hamburger denemenizi öneriyoruz. Medine'nin en iyi biftek restoranı olarak değerlendirilen Steak House, güler yüzlü personeliyle hizmet veriyor.

Steak House

8. Tokushi

Tokushi, Medine'de bulabileceğiniz en kaliteli suşi restoranı. King Abdullah Branch Yolu'nda bulunan Tokushi, oldukça nezih bir mekan olmasıyla öne çıkıyor. Burada ailenizle güzel bir yemek yiyebilir, şovlarla eğlenebilirsiniz. Burası ayrıca Medine'nin tek Japon restoranı.

Tokushi

9. At-tabaq

At-tabaq, Sayed-u Shuhaddah Caddesi'nde yer alıyor. Pakistan yemeklerini tadabileceğiniz restoran, aile yemekleri için de uygundur. Güzel atmosferi, kaliteli servisi ve deneyimli personelleri ile At-tabaq, Medine'nin en iyi restoranlarından olmayı başarıyor.

At-tabaq

10. Al Fateh Restaurant

Al Fateh, Quba Bulvarı'nda, Hijra Caddesi'nde hizmet veriyor. Genel olarak Ortadoğu yemeklerini misafirlerine sunan restoran makul fiyatıyla da dikkat çekiyor. Burada özellikle Pakistan mutfağına ait yemekleri bulabilirsiniz. Al Fateh'e geldiğinizde ızgara tavuk denemenizi öneriyoruz.

Al Fateh Restaurant

11. Ruqn Shami

Ortadoğu ve Arap yemeklerini denemek için Ruqn Shami'ye gelebilirsiniz. Daha çok öğle ve akşam yemekleri için uygun olan Ruqn Shami, Havalimanı Yolu'nda bulunuyor. Burada biftek, tavuk, kebap ve shawarma yiyebilirsiniz.

Ruqn Shami

12. Town Pour

Town Pour, Medine'de kahvaltı etmek için tercih edebileceğiniz bir restoran. Sultana Caddesi'nde bulunan Town Pour, hızlı servisiyle de biliniyor. Merkeze yakın konumuyla da avantajlı olan restoranda mırra kahvesi içmeyi unutmayın.

Town Pour

13. Hardee's

Hardee's, fast food tarzında bir öğün geçirmek için iyi bir seçenektir. Hardee's Haram'a yakın bir konumda, Bada'ah da bulunuyor. Restoranın menüsünde çok çeşitli hamburger seçenekleri bulunuyor. Özellikle mantarlı ve jalapenolu hamburgerin tadına bakmalısınız.

Hardee's

14. Al Modeef Restaurant

AL Modeef, dünya mutfaklarından lezzetleri müşterileri için hazırlıyor. Al Modeef Restaurant'ta Ortadoğu, Hint, İtalyan ve Türk mutfaklarından yemekleri bulabilirsiniz. Ayrıca deniz ürünleri konusunda da başarılı olan Al Modeef Restaurant, Sa'ad bin Muath bölgesinde bulunuyor.

Al Modeef Restaurant

15. Five Minutes Cafe

Medine'de geziye keyifli bir mola vermek için Five Minutes'e gelebilirsiniz. Al Aridh bölgesinde yer alan kafe, Medine'nin en güzel kafeleri arasında yer alıyor. Five Minutes Cafe'ye geldiğinizde Fas çayı veya kahve deneyebilirsiniz. Kahvaltısıyla da ünlü olan kafede güler yüzlü hizmet bulunuyor.

Five Minutes Cafe

Medine hakkında daha fazla şey keşfet!

Medine Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Medine Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Medine, alkolün yasak olduğu noktalardandır. Bu nedenle Medine'de alkollü bar, kulüp gibi mekanlar da bulunmamaktadır. Yine de Medine'de eğlenmek için az da olsa seçeneğiniz bulunuyor.

berilaslaner
11 Mart 2021 Perşembe
Medine Gezilecek Yerler

Medine Gezilecek Yerler

Her noktasında tarihin izleri olan Medine'de görmeniz gereken bazı yerler bulunuyor. İslam dini açısından taşıdığı önemle dikkat çeken Medine, bugün kutsal dini yapılara da ev sahipliği yapmakta. Medine'ye geldiğinizde nerelere gitmeniz gerektiği konusunu düşünüyorsanız, listeye göz gezdirebilirsiniz.

berilaslaner
11 Mart 2021 Perşembe
Medine Otel Tavsiye

Medine Otel Tavsiye

Medine'de konaklayabileceğiniz çeşitli oteller bulunuyor. Medine'de kalacağınız oteli seçerken konumuna dikkat etmenizi öneriyoruz. Burada toplu taşıma sistemi fazla gelişmediğinden, merkezi bir konumda olmak iyi olacaktır. Otel ve konaklama konusunda oldukça gelişmiş bir yer olan Medine'de hiçbir sıkıntı yaşamadan gezinizi tamamlayabilirsiniz.

berilaslaner
11 Mart 2021 Perşembe
Medine Ne Yenir?

Medine Ne Yenir?

Bir şehri, özellikle yurt dışında bir şehri geziyorsanız mümkün olduğunca çok yöresel yemek denemelisiniz. Medine mutfağı da şehrin ve genel olarak Suudi Arabistan'ın kültürünü ve tarihini yansıtıyor. Medine'ye geldiğinizde burada zengin, lezzetli bir mutfak kültürü bulunduğunuzu göreceksiniz.

berilaslaner
9 Mart 2021 Salı
Medine Uçak Bileti