1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Medine Uçak Bileti

Medine Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

11 Mart 2021 15:21
 1. Su Sporları
 2. Qisat Almkan
 3. Abu Tarboush
 4. Otel Barları

1. Su Sporları

Medine'de su sporları yapabileceğiniz bazı noktalar bulunuyor. Medine'ye gittiğinizde burada 'eğlence' şirketleriyle anlaşarak tura katılabilir, rehber eşliğinde su sporu yapabilirsiniz.

Medine'de yapabileceğiniz su sporları arasında dalış ve sörf gibi aktiviteler bulunuyor. Ayrıca ailenizle tekne/bot gezisine de çıkabilirsiniz.

Şu firmalarla iletişime geçerek su sporları yapma olanağına sahip olabilirsiniz:

 1. Sana Tourism
 2. Saudi Seasons
Su Sporları

2. Qisat Almkan

Qisat Almkan, Medine'de İslam ve Suudi Arabistan tarih hakkında filmler gösteren bir sinema salonudur. Qisat Almkan'da sekiz farklı dilde, animasyon türünde çekilmiş kültürel ve tarihi filmleri izleyebilirsiniz. Gösterilen filmleri Arapça, Türkçe, Fransızca, İngilizce, Urduca, Malayca, Hintçe ve Endonezce izleyebilirsiniz. Burada gösterime giren tüm filmler üç boyutludur ve sinemada 8D ses teknolojisi kullanılır.

Qisat Alkam, Quba Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Dilerseniz https://www.qisatalmkan.com/en/booking/ adresinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Qisat Almkan

3. Abu Tarboush

Abu Tarboush, Medine halkının eğlenmek için tercih ettiği noktalardandır. Burada Suudi Arabistan kültürünü daha yakından görebilir, Medine halkının eğlence kültürüne ortak olabilirsiniz. Abu Tarboush, sevdiklerinizle zaman geçirebileceğiniz bir çay bahçesini andırıyor. Abu Tarboush'ta çay, kahve içebilir, lezzetli Arap yemeklerini tadabilirsiniz. Ayrıca burada televizyon izleyebilir, güzel bir atmosferde nargilenizi içebilirsiniz.

Abu Tarboush, King Khalid Yolu'nda, Al Aqool semtinde bulunuyor.

Abu Tarboush

4. Otel Barları

Medine'de eğlenmek için bir diğer seçenek de otellerde bulunan barlardır. Medine'de özellikle uluslararası niteliğe sahip otellerde bar bulabilirsiniz. Bar bulunan bazı oteller şu şekildedir:

 1. Le Meridien Medina
 2. Milennium Al Aqeeq Hotel
 3. Ruve Al Medinah
 4. Manazil Al Medinah Hotel
 5. Delights Inn Hotel
 6. Azizia Medina Hotel
Otel Barları

Medine hakkında daha fazla şey keşfet!

Medine Gezilecek Yerler

Medine Gezilecek Yerler

Her noktasında tarihin izleri olan Medine'de görmeniz gereken bazı yerler bulunuyor. İslam dini açısından taşıdığı önemle dikkat çeken Medine, bugün kutsal dini yapılara da ev sahipliği yapmakta. Medine'ye geldiğinizde nerelere gitmeniz gerektiği konusunu düşünüyorsanız, listeye göz gezdirebilirsiniz.

berilaslaner
11 Mart 2021 Perşembe
Medine Otel Tavsiye

Medine Otel Tavsiye

Medine'de konaklayabileceğiniz çeşitli oteller bulunuyor. Medine'de kalacağınız oteli seçerken konumuna dikkat etmenizi öneriyoruz. Burada toplu taşıma sistemi fazla gelişmediğinden, merkezi bir konumda olmak iyi olacaktır. Otel ve konaklama konusunda oldukça gelişmiş bir yer olan Medine'de hiçbir sıkıntı yaşamadan gezinizi tamamlayabilirsiniz.

berilaslaner
11 Mart 2021 Perşembe
Medine Nerede Yenir

Medine Nerede Yenir

Medine'de yöresel Arap yemeklerini tadabileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Geziniz boyunca restoran, lokanta ve kafeleri gezerek Medine yemekleri hakkında genel bir fikre sahip olabilirsiniz. Medine'de sadece yerel yemekleri değil, dünya mutfağından da yemek çeşitlerini bulabilirsiniz.

berilaslaner
11 Mart 2021 Perşembe
Medine Ne Yenir?

Medine Ne Yenir?

Bir şehri, özellikle yurt dışında bir şehri geziyorsanız mümkün olduğunca çok yöresel yemek denemelisiniz. Medine mutfağı da şehrin ve genel olarak Suudi Arabistan'ın kültürünü ve tarihini yansıtıyor. Medine'ye geldiğinizde burada zengin, lezzetli bir mutfak kültürü bulunduğunuzu göreceksiniz.

berilaslaner
9 Mart 2021 Salı
Medine Uçak Bileti