1. Anasayfa
  2. Lviv Uçak Bileti

Lviv Uçak Bileti

Lviv Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Lviv Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Lviv uçak bileti alarak Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Lviv'e Türkiye’den direkt veya bir aktarmalı uçuş yapılarak gidilebilir. İstanbul Lviv arasını aktarmasız, direkt uçabilirsiniz. Bu uçuş ortalama 2 saat sürer.

Diğer şehirlerden Lviv'e ulaşmanız gerekiyorsa, öncelikle İstanbul'a aktarma yapmalısınız. Bu durumda yolculuk süreniz de artacaktır. Örneğin, Ankara Lviv arası bir aktarmalı uçuşlar ortalama 5-7 saat arasında sürmektedir.

Lviv Havalimanı’na sık sefer düzenleyen hava yolları Azur Air Ukraine, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. Lviv'e ucuz uçak bileti için Biletbak'ı güvenle tercih edebilirsiniz.

Lviv Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Lviv Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Lviv Hakkında
  3. Lviv Ne Yenir?
  4. Lviv Nerede Yenir
  5. Lviv Gezilecek Yerler
  6. Lviv Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Lviv Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Lviv Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Lviv Otel Tavsiye

Lviv Havalimanları Hakkında Bilgiler

Lviv'e uluslararası uçuşlar için hizmet veren bir adet havalimanı bulunuyor. Tam ismi Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı olan havalimanı, 1929'dan beri yolcularını ağırlıyor. Ukrayna'nın başkentinde yer alan havalimanı, sadece Lviv için değil, ülke için de önemli bir konumda.

Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı

Lviv'e ve çevresindeki bölgelere hizmet veren Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı'nın elli adet güzergah ağı bulunuyor. Bunlardan kırk yedisi uluslararası üçü ise yurtiçi hizmet verir. Havalimanının en önemli özelliği ise Batı Ukrayna bölgesinin en büyük havalimanı olması. 

Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı, Lviv şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta konumlanır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu seçeneklerden size uygun olanı kullanabilirsiniz:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı ucuza getirebilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 48 numaralı otobüs hattı çalışır. Otobüse Terminal A’da bulunan duraktan binebilirsiniz. Rynok Meydanı durağında inerseniz, şehir merkezine ulaşmış olursunuz. Otobüs biletinin fiyatı ise 5 UAH şeklinde.

Trolleybus ile merkeze ulaşımınızı hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Trolleybus kullanmak için yine Terminal A’daki istasyona gitmelisiniz. Merkeze ulaşmak için 29 numaralı trolleybus hattını kullanmanız ve Ivan Franka Üniversitesi durağında inmeniz gerekiyor. Trolleybus için 5 UAH ödemeniz yeterli.

Taksi ile ulaşımınız daha pahalı olabilir. Fakat toplu taşımayı beklemek istemiyorsanız taksiyle gitmenizi öneririz. Gelen yolcu çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezi arası yaklaşık 120-200 UAH arası tutar.

Araç kiralayarak da Lviv Havalimanı’ndan şehir merkezinin istediğiniz noktasına ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanında bulunan Budget, Avis, Europcar gibi kiralama acentelerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine hızlı ulaşım için Antonovich yolu kullanılabilir.

Lviv Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Öncelikle Lviv ile Türkiye arasında herhangi bir saat farkı olmadığını belirtmeliyiz. Yani şu an Türkiye’de saat kaçsa Lviv de aynı saati yaşıyor. Lviv’e gitmek için pasaporta ihtiyacınız olmadığını da söyleyelim.

Lviv gezinizde yanınızda nakit taşımanızı öneririz. Azımsanamayacak kadar çok restoran ve dükkanda kredi kartı geçmediğini göreceksiniz.

Lviv'in iyi planlanmış toplu taşıma sistemi sayesinde gezinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Lviv'den diğer şehirlere geçmek için tren kullanmak da iyi bir seçim.

Lviv Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz