1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Lviv Uçak Bileti

Lviv Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Pazar Meydanı
  2. Lviv Opera Binası
  3. Lviv High Castle
  4. Dominikan Katedrali ve Manastırı
  5. Ivan Franko Parkı

1. Pazar Meydanı

Lviv’in en kalabalık yeri ve insanların buluşma noktasıdır. Bu meydan Lviv’in tarihi dokusunu en iyi yansıtan yerdir. 13. Yüzyılda inşa edilmiştir ve birçok tarihi olaya tanıklık etmiştir. Lviv’e gittiğinizde bu meydanı mutlaka görmelisiniz.

Pazar Meydanı

2. Lviv Opera Binası

1900lü yıllarda inşa edilmiş şehrin en önemli yapılarından biridir. Hem iç hem dış tasarımıyla dikkat çeken bu bina, 1100 ziyaretçi kapasitelidir. Bu tarihi bina içerisinde yapılan performansları mutlaka izlemelisiniz!

Lviv Opera Binası

3. Lviv High Castle

Lviv’in şehir manzarasını izlemek isterseniz gidebileceğiniz yerdir. Burası kale adıyla anılsa da aslında bir tepedir. 1250 yılında bu tepe üzerinde bir kale inşa edilmiştir fakat günümüze yalnızca kalıntıları kalmıştır.

Lviv High Castle

4. Dominikan Katedrali ve Manastırı

Lviv’in tarihi ve ihtişamlı yapılarından biridir. Ukrayna genelinde göz kamaştırıcı katedraller ünlüdür. Dominikan Katedrali ve Manastırı ise Lviv’in en gösterişli katedralidir. 13. yüzyılda inşa edilmiş olan bu katedrall günümüzde Lviv Din Tarihi Müzesi olarak kullanılmaktadır.

Dominikan Katedrali ve Manastırı

5. Ivan Franko Parkı

Lviv’in doğasının tadını çıkarabileceğiniz parktır. Bu parkta yürüyüş yapabilir ve bisiklete binebilirsiniz. Bu parka yerli halk tarafından Cizvit Bahçeleri adı da verilmektedir.

Ivan Franko Parkı

Lviv hakkında daha fazla şey keşfet!

Lviv Nerede Yenir

Lviv Nerede Yenir

Birbirinden lezzetli yemekleri saydık. Sıra geldi bu yemekleri nerede yiyeceğinize. Lviv’de karnımı nerede doyurabilirim diye elbette düşüneceksiniz. O zaman size önerimiz olan güvenebileceğiniz Lviv restoranlarına göz atabilirsiniz.

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Lviv Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lviv Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lviv'de hareketli geçecek Noel dışında katılabileceğiniz birçok etkinlik mevcuttur. Özellikle arkadaş grubunuzla geldiyseniz harika aktiviteler sizi bekliyor! Sizin için Lviv'in katılmak isteyeceğiniz önemli günlerini listeledik. Seyahatinizden önce bu listeye göz atmak isteyebilirsiniz:

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Lviv Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lviv Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lviv’in hareketli bir gece hayatı vardır. Arkadaş grubunuzla tatile çıktıysanız çok eğleneceğinizi söyleyebiliriz. Sakin bir müzik eşliğinde alkol alarak geçirebileceğiniz bir akşam veya tüm gece çılgınlar gibi dans edeceğiniz hareketli bir program! Lviv'de aradığınız türden bir eğlence bulabilirsiniz. Lviv programınızı yaptıysanız bizim de size birkaç eğlence mekanı önerimiz var. Bu hareketli gece hayatının tadını çıkarmak isterseniz size önerimiz olan şu mekanlara gidebilirsiniz:

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Lviv Uçak Bileti