1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Lviv Uçak Bileti

Lviv Gezilecek Yerler

21 Mart 2021 12:09
 1. Pazar Meydanı
 2. Lviv Opera ve Bale Sahnesi
 3. Lviv Kalesi
 4. Dominikan Katedrali ve Manastırı
 5. Ivan Franko Parkı
 6. Eski Şehir
 7. St. George Katedrali
 8. Belediye Binası
 9. Boim Şapeli
 10. Ecza Müzesi
 11. Ermeni Katedrali
 12. Ermeni Caddesi
 13. Lviv Tarih Müzesi
 14. Lychakiv Mezarlığı
 15. Kırsal Yaşam Müzesi

1. Pazar Meydanı

Lviv’in en kalabalık yeri olman Pazar Meydanı, buluşmak için de sıklıkla tercih edilir. Meydan, Lviv’in tarihi dokusunu canlı canlı görüp, hissedebileceğiniz bir yer. Meydanın tarihi 13. yüzyıla kadar gider. Pek çok tarihi olaya tanıklık eden meydanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Pazar Meydanı

2. Lviv Opera ve Bale Sahnesi

1900lü yıllarda inşa edilen bina, Lviv'in en önemli yapıları arasında sayılır. Hem iç hem dış tasarımıyla dikkat çeken bu bina, 1100 ziyaretçiye ev sahipliği yapabilir. Bu tarihi bina içerisinde sahnelenen performansları mutlaka izlemelisiniz.

Lviv Opera ve Bale Sahnesi

3. Lviv Kalesi

Lviv’in şehir manzarasını izlemek isterseniz kaleye uğrayabilirsiniz. İsmi kale olsa da, bugün kale olarak anılan tepede herhangi bir kale bulunmuyor. 1250 yılında bu tepe üzerinde bir kale inşa edilmiş olsa da günümüzde sadece kalıntıları görülebiliyor.

Lviv Kalesi

4. Dominikan Katedrali ve Manastırı

Ukrayna, göz kamaştırcı pek çok katedrale ev sahipliği yapıyor. Lviv'de ülkenin bu özelliğinden payına düşeni alıyor. Bölgenin tarihi ve ihtişamlı yapılarından birisi de Dominikan Katedrali ve Manastırı. 13. yüzyılda inşa edilmiş olan bu katedral günümüzde Lviv Din Tarihi Müzesi olarak kullanılıyor.

Dominikan Katedrali ve Manastırı

5. Ivan Franko Parkı

Ivan Franko Parkı'nda Lviv'in güzel doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu parkta yürüyüş yapabilir, ailenizle, arkadaşlarınızla bisiklete binebilirsiniz. Buranın her daim cıvıl cıvıl olduğunu göreceksiniz. Park, yerli halk tarafından Cizvit Bahçeleri ismiyle de anılır.

Ivan Franko Parkı

6. Eski Şehir

UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen Eski Şehir Meydanı, Market Meydanı'yla beraber Lviv'in tarihi alanlarından. Tarihi en az 500 yıl önceye giden meydan, 2.000'den fazla önemli noktaya ev sahipliği yapıyor.

Eski Şehir

7. St. George Katedrali

Lviv'in ünlü katedrallerinden birisi de St. George Katedrali. Katedral, giriş kapısıyla bile insanı büyüleyen harika bir mimariye sahip. 18. yüzyılda inşa edilen katedral, Lviv'i tepeden gören bir konuma sahip. Katedrali Ploshcha Svytoho Yura'da bulabilirsiniz.

St. George Katedrali

8. Belediye Binası

Lviv'in belediyesi binasının tarihi 14. yüzyıla dek uzanır. Yumuşak bir sarı tonuna boyanan bina, bugün tüm zarifliği ile ziyaretçilerini bekliyor. Zaman içinde orijinal binaya pek çok ekleme yapılmış, bina çeşitli onarımlardan geçmiştir.

Belediye Binası

9. Boim Şapeli

Boim ailesi adına inşa edilen şapel, oldukça karanlık bir görünüme sahip. Boim Şapeli'nin bir benzerine ne Ukrayna'da, ne de Avrupa'da görebilirsiniz. 17. yüzyıldan beri ayakta duran şapelin ön cephesi taş oymalarıyla süslü.

Boim Şapeli

10. Ecza Müzesi

Alışılmadık bir konsepte sahip olan Ecza Müzesi, Lviv'de ziyaret etmeniz gereken yerlerden. Müze, aslında 1735 yılında açılan Lviv'in en eski eczanesinin müzeleştirilmiş halidir. Burada tarihi üç asır önceye dayanan eski laboratuvarlar, kütüphaneler ve pek çok başka odayı görmek mümkündür.

Ecza Müzesi

11. Ermeni Katedrali

Lviv'in çevresinde pek çok katedral görebilirsiniz. Ermeni Katedrali de en dikkat çeken katedraller arasında yerini almayı başarıyor. İlginç bir mimariye sahip olan katedral, Lviv'in en eski katedrali olma özelliğine de sahip. Katedralin 1360'larda inşa edildiği düşünülüyor.

Ermeni Katedrali

12. Ermeni Caddesi

Ermeni Caddesi, görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında. Lviv'de Ermeni yerleşimi, 13. yüzyıla kadar dayanır. Lviv'de 'Virmenska Caddesi' olarak anılan caddede pek çok restorana ve dükkana rastlayabilirsiniz. Ayrıca Ermeni Katedrali de burada bulunuyor.

Ermeni Caddesi

13. Lviv Tarih Müzesi

Buradayken gezebileceğiniz çok sayıda müze var. Lviv Tarih Müzesi de şehrin önde gelen müzelerinden birisi. Özellikle müze içinde bulunan 'Arsenal' departmanına mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Burada pek çok millete ait eserlerin, uzun bir zaman dilimini kapsayacak biçimde sergilendiğini görebilirsiniz.

Lviv Tarih Müzesi

14. Lychakiv Mezarlığı

Lychakiv Mezarlığı, 40 hektarlık bir alanı kapsar. Mezarlık, Polonya ve Ukrayna arasındaki savaşta şehit düşen genç askerlerin anısına oluşturulmuştur. Burada hem Ukraynalı hem de Polonyalı pek çok asker yan yana yatmaktadır.

Lychakiv Mezarlığı

15. Kırsal Yaşam Müzesi

Kırsal Yaşam Müzesi, geleneksel Ukrayna yaşamına dair değerli ipuçlarını sunuyor. Aynı zamanda mimari açıdan da oldukça güzel örnekleri ziyaretçilerine sunan müze, 124 adet binaya sahip. Müzeye Arsenal durağından kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Kırsal Yaşam Müzesi

Lviv hakkında daha fazla şey keşfet!

Lviv Nerede Yenir

Lviv Nerede Yenir

Birbirinden lezzetli yemekleri saydık. Sıra geldi Lviv'de bu yemekleri nerede yiyebileceğinize. Lviv’in birbirinden güzel yöresel yemeklerini nerede yiyebilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. O halde size önerimiz olan kaliteli Lviv restoranlarını inceleyebilirsiniz.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lviv Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lviv, pek çok festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapmakta. Özellikle kalabalık bir grupla geldiyseniz harika aktiviteler sizi bekliyor. Sizin için Lviv'in katılmak isteyeceğiniz önemli günlerini listeledik. Bu listeye kısaca göz atmak ve seyahatinizi festivallere göre planlamak isteyebilirsiniz.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Otel Tavsiye

Lviv Otel Tavsiye

Lviv seyahatinizi baştan sona planladıysanız geriye sadece konaklama kalıyor. Alternatiflerinizi öğrenmek için önereceğimiz bazı otellere bakabilirsiniz. Lviv'de konaklama imkanları çeşitli olmakla beraber otel fiyatları uygundur. Burada her bütçeye uyacak kaliteli oteller bulunur.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lviv Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hareketli bir gece hayatına sahip olan Lviv'e arkadaş grubunuzla geldiyseniz çok eğleneceğinizi söyleyebiliriz. Burada sakin bir müzik eşliğinde alkol alarak bir akşam geçirebilirsiniz. İsterseniz de tüm gece çılgınlar gibi dans edebilir, eğlenebilirsiniz. Lviv'de istediğiniz türden eğlenceyi bulacaksınız. Bu hareketli gece hayatının tadını çıkarmak isterseniz size önerimiz olan mekanları tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Ne Yenir?

Lviv Ne Yenir?

Lviv’de karnımı nasıl doyururum diye düşünüyorsanız, Lviv'in lezzetli yemekleri sizi bekliyor. Lviv’in yöresel lezzetlerini mutlaka tatmanızı öneririz. Lviv gezinizde aç kalmak şöyle dursun burada harika yemeklerle tanışacaksınız. Buraya has yemekleri çok beğeneceğinize eminiz. Tadı damağınızda kalacak Lviv yöresel lezzetlerini merak ediyorsanız, listeye göz atabilirsiniz.

berilaslaner
20 Mart 2021 Cumartesi
Lviv Uçak Bileti