1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Lviv Uçak Bileti

Lviv Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

21 Mart 2021 14:45
  1. Noel (Aralık)
  2. Paskalya (12 Nisan)
  3. Lviv Çikolata Festivali (Mart)
  4. Lviv Donut (Pampuh-Donut) Festivali (Ocak)
  5. Lviv Geçit Töreni (Mayıs)

1. Noel (Aralık)

Noel, Lviv halkı için yılın en güzel zamanlarındandır. Bu nedenle her Noel'de Lviv sokakları ışıl ışıl olur. Noel yaklaşırken tüm şehirde eğlenceli aktivitelerin düzenlendiğini görebilirsiniz. Noel zamanı pek çok fuara da ev sahipliği yaptığından yılın bu zamanında Lviv'e gelmek, alışveriş yapmak için ideal olacaktır. Kurulan fuarlardan ve pazarlardan Noel temalı hediyelikler satın almayı unutmayın.

Noel

2. Paskalya (12 Nisan)

Lviv'de de tüm Ukrayna'da olduğu gibi Paskalya Bayramı coşkuyla kutlanır. Bayram boyunca Paska ekmeği gibi çeşitli yemeklerin hazırlandığını görebilirsiniz. Ayrıca Paskalya süresince Lviv en güzel şekilde süslenir, pek çok dükkanın ve cadde dekore edilir. Paskalya sırasında Rynok Meydanı'nda kapsamlı bir fuar da kapılarını açar. Buradan Paskalya temalı hediyelikler alabilirsiniz.

Paskalya

3. Lviv Çikolata Festivali (Mart)

Çikolata hayatınızda önemli bir yer kaplıyorsa, bu festivali kaçırmamanızı öneririz. Tam üç gün boyunca devam eden festival, Mart ayında Lviv'e gelmek için güzel bir bahane olabilir. Festival boyunca çeşit çeşit çikolatayı tadabilirsiniz. Festival sırasında kurulan tezgahlardan çikolata alabilirsiniz. Çikolataları hediyelik olarak götürmek de iyi bir fikir. Gelecek festivalin tam tarihi için resmi siteleri takip etmeyi unutmayın. 

Lviv Çikolata Festivali

4. Lviv Donut (Pampuh-Donut) Festivali (Ocak)

Lviv'in ilginç festivallerinden birisi de Donut Festivali. İsminden de anlaşılabileceği gibi donut teması etrafında şekillenen festival, yerel halkın büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Festival sırasında alışkın olduğumuz klasik donutlar yerine, Ukrayna'da hazırlanan, pofuduk donutlardan göreceksiniz. Daha önce hiç görmediğiniz kadar fazla donutu bir arada görmek için Lviv'e Ocak ayında gelebilir, festivale katılabilirsiniz. 

Lviv Donut (Pampuh-Donut) Festivali

5. Lviv Geçit Töreni (Mayıs)

Hem Lviv yerlilerinin, hem de turistlerin katılım gösterdiği geçit töreni renkli görüntülere sahne oluyor. Geçit sırasında pek çok farklı gösteriye tanıklık edebilirsiniz. Örneğin jimnastik veya çeşitli bando gösterilerini geçit töreni sırasında keyifle izleyebilirsiniz. Lviv Geçit Töreni, her yıl Mayıs ayında gerçekleşiyor. Siz de Lviv'in geleneksel etkinliklerinden olan törene katılmak isterseniz havalarında güzel olduğu Mayıs ayında Lviv'e gelebilirsiniz.

Lviv Geçit Töreni

Lviv hakkında daha fazla şey keşfet!

Lviv Nerede Yenir

Lviv Nerede Yenir

Birbirinden lezzetli yemekleri saydık. Sıra geldi Lviv'de bu yemekleri nerede yiyebileceğinize. Lviv’in birbirinden güzel yöresel yemeklerini nerede yiyebilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. O halde size önerimiz olan kaliteli Lviv restoranlarını inceleyebilirsiniz.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Otel Tavsiye

Lviv Otel Tavsiye

Lviv seyahatinizi baştan sona planladıysanız geriye sadece konaklama kalıyor. Alternatiflerinizi öğrenmek için önereceğimiz bazı otellere bakabilirsiniz. Lviv'de konaklama imkanları çeşitli olmakla beraber otel fiyatları uygundur. Burada her bütçeye uyacak kaliteli oteller bulunur.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lviv Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hareketli bir gece hayatına sahip olan Lviv'e arkadaş grubunuzla geldiyseniz çok eğleneceğinizi söyleyebiliriz. Burada sakin bir müzik eşliğinde alkol alarak bir akşam geçirebilirsiniz. İsterseniz de tüm gece çılgınlar gibi dans edebilir, eğlenebilirsiniz. Lviv'de istediğiniz türden eğlenceyi bulacaksınız. Bu hareketli gece hayatının tadını çıkarmak isterseniz size önerimiz olan mekanları tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Gezilecek Yerler

Lviv Gezilecek Yerler

Lviv'de gezilip görülecek birçok yer var. Burada hiç sıkılmayacağınızın garantisini verebiliriz. Manastırlar, kaleler, parklar ve meydanlar... Hem tarihi hem de doğa turu yapabileceğiniz Lviv'de gezi listenizi rahatlıkla dolduracaksınız. Dilerseniz size yardımcı olmak için hazırladığımız, Lviv’in mutlaka görülmesi gereken yerler listesinden yardım alabilirsiniz.

berilaslaner
21 Mart 2021 Pazar
Lviv Ne Yenir?

Lviv Ne Yenir?

Lviv’de karnımı nasıl doyururum diye düşünüyorsanız, Lviv'in lezzetli yemekleri sizi bekliyor. Lviv’in yöresel lezzetlerini mutlaka tatmanızı öneririz. Lviv gezinizde aç kalmak şöyle dursun burada harika yemeklerle tanışacaksınız. Buraya has yemekleri çok beğeneceğinize eminiz. Tadı damağınızda kalacak Lviv yöresel lezzetlerini merak ediyorsanız, listeye göz atabilirsiniz.

berilaslaner
20 Mart 2021 Cumartesi
Lviv Uçak Bileti