1. Anasayfa
  2. Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Budapeşte Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemiz şehirlerinden yalnızca İstanbul’dan Budapeşte’ye direkt uçuş mevcuttur. İstanbul, Ankara ve İzmir Budapeşte’ye en sık uçuş yapılan şehirlerdir. Ülkemizden Budapeşte’ye uçan uçak firmaları şöyledir: Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Wizz Air ve LOT Polish Airlines. Budapeşte için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar Eylül, Ekim ve Ocak aylarıdır. Bunun yanında Şubat, Kasım ve Temmuz ayları Budapeşte’ye gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden ucuza uçak bileti bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Budapeşte’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Budapeşte Hakkında
  3. Budapeşte Ne Yenir?
  4. Budapeşte Nerede Yenir
  5. Budapeşte Gezilecek Yerler
  6. Budapeşte Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Budapeşte’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Budapeşte'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Budapeşte Otel Tavsiye

Budapeşte’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Budapeşte’ye hizmet veren Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı ya da en popüler adıyla Frihegy, Macaristan’ın en büyük uluslararası havalimanı olarak hizmet vermektedir. Pest ilçesinin sınırında kurulu havalimanı ile kent merkezi arasında 22,5 kilometre gibi bir mesafe bulunmaktadır. Pest ilçesi girişi ve Budapeşte kent merkezi arası ise 16 kilometredir.

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki sivil havacılık için açılmış havalimanıdır. 2011 yılında havalimanının adı Macar piyanist Franz Liszt onuruna değiştirilmiştir. Ancak halkın ağzında popüler olarak kalan ismi Ferihegy’dir. Ferihegy, havalimanının üzerine kurulu olduğu mahallenin adıdır ve bu isimle anılmaya devam etmektedir. Havalimanından şehir merkezine gitmek için taksi, araç kiralama ya da toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. 

Taksi: Havalimanının dışında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşmanız en az trafikte 37 dakika civarı sürmektedir. Bu yolculuğunuz için tahmini ödeyeceğiniz tutar 26 Euro gibi bir fiyat olacaktır.

Otobüs: Toplu taşıma araçlarından özellikle otobüs kullananlar için çok fazla seçenek olsa da en dolambaçsız kent merkezine ulaşabileceğiniz, popüler olarak kullanılan iki otobüs vardır. 100E ve 200E numaralı otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

100E numaralı otobüsler 05.00 – 00.30 saatleri arasında çalışmaktadır. Havaalanından şehir merkezine gitmek için tercih edilen popüler hatlardan birisidir. Bu numaralı otobüsler Budapeşte havalimanından Deáktér’e yolcu taşımaktadır.

200E numaralı otobüsler ise sizi direkt şehir merkezine götürmüyor. 04.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet veren 200E otobüsleri sizi Freigehy Tren Garı’na ya da Kőbánya–Kispest Metro İstasyonu’na götürüyor. Bu istasyonlara gittikten sonra şehir merkezine ulaşmak için 30 dakikanız var. 

Araç Kiralama: Araç kiralamak için gerek havalimanındaki bu servisleri gerekse internetteki online siteleri kullanabilirsiniz. Araç kiralama taksiden daha rahat olacaktır. Ferihegyi Repülőtérre vezető út üzerinden gittiğiniz vakit şehir merkezine ulaşmanız 30 dakikanızı ya alacak ya almayacaktır.

Budapeşte'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi sitemiz üzerinden alarak ucuza tatilin keyfini çıkarmanız mümkün, üstelik online; Hayallerinizdeki tatil bir tık uzağınızda!

Festival günleri genelde olduğu tarihlerle beraber yazılmıştır ancak yine de oraya gitmeden önce festivaller için açılan sitelerden günleri bir kez daha kontrol etmeyi unutmayınız. 

Oteller için en az 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız sizin için çok daha uyguna gelecektir.

Tatiliniz yaz zamanlarına denk geliyorsa aniden bastıran yağmura ve bazen peşinde sürüklediği fırtınaya hazırlıklı bir bavulla gitmeniz tavsiyelerimizden biridir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz