1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Arany Kaviár Restaurant
  2. Costes Downtown
  3. Babel Budapest
  4. TöLTő

1. Arany Kaviár Restaurant

Arany Kaviár Restaurant, Genellikle Orta Avrupa tatlarını bulabileceğiniz bir restoran olsa da bizce burada denemeniz gereken mutfak Rus mutfağıdır. Uluslararası tatları da menüsünde barındırsa da Rus ürünlerini denemeniz tavsiyemiz. Açık tonlarda dizayn edilmiş restoranın şarapları da oldukça meşhurdur.

Arany Kaviár Restaurant

2. Costes Downtown

Costes Downtown, Yerel tatları rahatlıkla deneyebileceğiniz bir mekan olan bu yerde bütün öğünlerinizi yapmanız mümkündür. Ancak buranın en ünlü ürünü tatlıları. Yerel halk genellikle burayı tatlıları için tercih ederken yemekleri de oldukça şahanedir. Oldukça modern bir iç tasarımı ve elit bir atmosferi vardır.

Costes Downtown

3. Babel Budapest

Babel Budapest, Ortalamanın biraz üstü fiyatlara sahip bu yerde hem uluslarası tatları hem de Macar tatlarını bulabilirsiniz. Genellikle iç mimarisinin şıklığı ve şaraplarının güzelliği sebebiyle çiftler akşam yemeği için burayı tercih etmektedir. Romantik bir akşam yemeği için kaçırılmaması gereken bir yerdir.

Babel Budapest

4. TöLTő

TöLTő, Sokak tatlarına yakın tatları bulabileceğiniz bir fast food restoranıdır aslında. Buranın popüler olma sebebi diğer restoranlara göre çok daha uygun fiyatlı olması ve şehir merkezine yakın konuşlanmış olmasıdır. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği bu yerin en popüler tadı ise sosislisidir.

TöLTő

Budapeşte hakkında daha fazla şey keşfet!

Budapeşte Otel Tavsiye

Budapeşte Otel Tavsiye

Budapeşte'de konaklama seçenekleri fazladır. Yoğun olmayan dönemler hariç otel veya pansiyon bulamamak düşük bir ihtimaldir. Biz de sizin için Budapeşte'de konaklanması tavsiye edilen mekanlardan bazılarını listeledik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Budapeşte'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Budapeşte'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Budapeşte Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Budapeşte Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Budapeşte’nin gece hayatı oldukça renkli olmakla beraber mekanların dışında insanların eğlenmek için tercih ettiği yerler arasında tekne turları vardır. Tekne turları aslında Budapeşte’nin hem gece hayatını hem de gündüz turlarını ayakta tutan bir yapıya sahiptir. Kişi başı 16 Euro’dan başlayan fiyatlarla tekne turu yapmanız mümkün olmaktadır. Bar ve kulüp hayatı da oldukça zengindir ve bunların yanında sanatsal aktivitelere katılarak gece hayatınızı geçirebileceğiniz yerler vardır. Canlı konserler, lazer ışıkları altında dans eden insanlar görmek için Budapeşte’yi ziyaret edebilirsiniz. 

Eğlence için tercih edebileceğiniz mekanların başında klasik müzik konserleriyle kulaklarınızın pasını silen Devlet Operası gelir. Fiyatları 16 – 24 Euro arasında değişen biletleri hem internet üzerinden hem de binaya giderek satın alabilir ve oldukça kaliteli bir akşam geçirebilirsiniz.

Değişik bar kültürüne de burada adım atabilirsiniz. Ruin Bar kültürü dedikleri yıkıntı barlar özellikle gençlerin eğlenmek için en çok tercih ettiği mekanlar arasında. Bunlara alternatif olarak ise termal su kaynaklarıyla ünlenmiş ve turistik olarak bu konuda kendine birçok insan çeken Budapeşte’de hamam partileri de gece hayatı için tercih edilebilecek aktiviteler arasındadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Budapeşte Gezilecek Yerler

Budapeşte Gezilecek Yerler

Kaleler, tepeler, meydanlar... Budapeşte'de gezilecek yerler bitmez. Harika bir gezinin sizi beklediğine emin olarak sizin için hazırladığımız Budapeşte'de gezilecek yerler listesine göz atmanızı öneririz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Budapeşte Uçak Bileti