1. Anasayfa
 2. Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Ankara Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

15 Şubat 2021 20:56

Ankara uçak bileti alarak başkente hızlıca ulaşabilirsiniz. Hava yolları kullanmak, Ankara'da geziye zaman kaybetmeden başlamanızı sağlayacaktır. Biletbak ile Türkiye'nin en işlek havalimanlarından Ankara Esenboğa Havalimanı'na ucuz uçak bileti alabilirsiniz. En ucuz uçuşu bularak bütçenizi rahatlatabilir, Ankara gezinize güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Ankara'ya pek çok hava yolları firması doğrudan ve aktarmalı uçuşlar düzenlemektedir. Ankara'ya gitmeyi planlıyorsanız, sefer bulma konusunda hiç sıkıntı çekmeyeceksiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı'na her gün hem iç hatlardan, hem de dış hatlardan çok sayıda uçak inmektedir.

Ankara'ya yapacağınız yolculuğun kaç saat süreceği başlangıç şehrine göre değişebilir. İstanbul Ankara arası uçakla yalnızca bir saat sürerken, İzmir Ankara arası 1 saat 15 dakika sürmektedir. Ankara, Türkiye'nin merkez noktasında bulunduğundan uçak yolculuğu istisnalar hariç uzun sürmeyecektir. Bununla beraber Doğu illerinden gelecekler için yolculuk süresi daha uzun olabilir. Kars Ankara arası yol, uçakla yaklaşık 2 saat almaktadır.

Esenboğa Havalimanına THY, Pegasus veya Anadolu Jet gibi firmalarla uçabilirsiniz. Ankara'ya en çok seferi Türk Hava Yolları düzenlemektedir.

Ankara'ya şehirlerarası otobüsle veya şahsi aracınızla da ulaşabilirsiniz. Fakat, araçla yapılacak yolculuklar daha uzun sürecektir. Aynı şekilde uçakta bulacağınız konforu, şehirlerarası otobüste bulamayacak olmanız da otobüsün dezavantajlarındandır. İstanbul Ankara arası otobüsle yaklaşık 5 saat sürecektir. Uçakla 2 saat süren Kars Ankara arası, arabayla tam 13 saat sürmektedir. Bu, Ankara gezinizin zamanından çalacak ve geziye dinlenmiş bir şekilde başlamanıza engel olacaktır.

Ankara'ya gitmenin bir yolu da hızlı tren kullanmaktır. Ankara'ya İstanbul, Eskişehir ve Konya'dan hızlı tren kullanarak ulaşabilirsiniz. İstanbul Ankara arası hızlı tren ile 4 saat, Eskişehir Ankara arası ise 1,5 saat sürmektedir. Konya Ankara yolculuğu ise hızlı trenle 1 saat 45 dakika sürecektir.

Ankara'ya Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Ankara'ya Nasıl Gidilir?
 2. Ankara'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Ankara'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Ankara Hakkında
 5. Ankara Ne Yenir?
 6. Ankara Nerede Yenir?
 7. Ankara Gezilecek Yerler
 8. Ankara Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Ankara'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Ankara'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Ankara'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Ankara Otel Tavsiye

Ankara'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Ankara'da sivil havacılık alanında hizmet veren tek havalimanı Esenboğa Havalimanı'dır. Akyurt ile Çubuk ilçeleri arasında, Ankara merkezinin dışında yer almaktadır. 1955 yılından beri Ankara'ya hava yolları ile yolcu ulaşımına izin veren havalimanı, Türkiye'nin dördüncü en işlek havalimanıdır.

Ankara Esenboğa Havalimanı

TAV tarafından işletilen havalimanı, Türkiye'de iç ve dış hat uçuşlarını aynı anda gerçekleştiren ilk havalimanıdır. Havalimanının içinde pek çok mağaza ve restoran, kafe bulunmaktadır. Esenboğa'ya aktarma yapmak için geldiyseniz, bekleme sırasında havalimanının olanaklarından faydalanabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı'na Ankara'yı gezmek için geldiyseniz, merkeze ulaşmak için bazı alternatifleriniz bulunuyor.

HAVAŞ otobüsleri Esenboğa'dan merkeze gitmek için en iyi yoldur. HAVAŞ otobüsleri, havalimanına inecek seferlerin saatlerine göre beklemektedir. Otobüslerin güzergahı ise şu şekildedir:

 • Esenboğa Havalimanı - Özal Bulvarı - Pursaklar - Hasköy - Aydınlıkevler - Keçiören Köprüsü - Ankamall AVM - Ulus Hızlı Tren Garı - Başkent Öğretmenevi - Armada AVM - AŞTİ (otogar)

Ankamall AVM, Armada AVM veya AŞTİ'de inmek iyi bir tercih olacaktır. Bu noktalardan belediye otobüsü, özel halk otobüsü ve dolmuş gibi pek çok ulaşım aracı geçmektedir. Aynı şekilde metroya veya Ankaray'a da binilebilir. Toplu taşıma araçlarından size uygun olanı seçip, Ankara'nın gezilecek noktalarına veya otelinize rahatlıkla gidebilirsiniz. HAVAŞ servis ücreti tek kişi için 11 liradır.

*HAVAŞ servisleri sadece Ankara içinde hizmet vermemektedir. HAVAŞ ile Kırıkkale'ye de rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanından Kırıkkale'ye gidecek HAVAŞ servisleri aşağıdaki saatlerde kalkmaktadır:

 • 07.30 - 12.30- 17.00 - 23. 00

HAVAŞ Kırıkkale yolcu indirme durakları ise şu şekildedir:

 • Kırıkkale Üniversitesi Üst Geçidi
 • Eski Kırıkkale Valiliği Protokol Girişi

HAVAŞ Kırıkkale servisleri tek kişi için 37 liradır ve yol ortalama 1 buçuk saat sürmektedir.

Belediye otobüsü ile merkeze ulaşabilirsiniz. 442 numaralı otobüs, hem iç hatlar, hem de dış hatlar gelen yolcu çıkış kapısında durmaktadır. 442 ile Ankara'nın en işlek noktası Kızılay'a doğrudan gidebilirsiniz. Otobüs aynı zamanda otogardan da geçmektedir.

Taksi kullanmak da iyi bir seçenektir. Esenboğa Havalimanı'nda her saat taksi bulmak mümkündür. Hem iç hatlar, hem de dış hatlarda taksiler için özel olarak ayrılmış alanlar bulunmaktadır. Havalimanından Kızılay'a gitmek ortalama yarım saat sürmektedir. Bu yolculuk için yaklaşık 110 lira ödemeniz gerekecektir.

Araç kiralama, tüm seçenekler arasında en konforlusudur. Ankara gezinizde toplu taşıma kullanmak yerine araç kiralamayı düşünüyorsanız, bunu doğrudan havalimanında yapabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı'nda şubesi olan çok sayıda araç kiralama firması bulunmaktadır.

 • İç hatlardan gelen yolcular şu firmalardan araç kiralayabilir: Sixt, Avis, Budget, Central, National, Europcar, Hertz, Payless, Rent Go, Garenta ve Almira
 • Dış hatlardan gelen yolcular ise şu firmaları tercih edebilir: Payless, Eco Rent a Car, Div Rent a Car, Thrifty Rent a Car ve Garenta

Havalimanı transfer hizmetlerini de tercih edebilirsiniz. Tavport.com sitesinden size uygun transfer aracını bulabilir, kolayca rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon yapmak için şehir, alınacak ve bırakılacak nokta, transfer saati gibi detayları girmeniz yeterli olacaktır.

Ankara'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ankara gezinizi planlarken hava şartlarını da göz önüne almanız doğru olacaktır. Yazları bunaltıcı, kışları ise karlı Ankara hava durumu istediğiniz gibi gezmenizi engelleyebilir. İç Anadolu'nun hemen her yerinde olduğu gibi Ankara'da da karasal iklim görülmektedir. Bu nedenle kışları karlı ve oldukça soğuk geçerken, yazları sıcaklıklar sizi yıldırabilir. Ankara'yı ılıman havalarda gezmek için Nisan-Haziran arası veya sonbaharda buraya gelebilirsiniz.

Mayıs sonları ve Haziran ayında 'kırk ikindi' yağmurlarına denk gelebilirsiniz. İç Anadolu'da sıklıkla görülen bu yağışlar, yaz başında, neredeyse bir ay boyunca öğleden sonraları düşmekte ve kısa süre içinde bitmektedir. Bu nedenle Haziran'da Ankara'nın sıcak havasına güvenmemeli, yanınıza mutlaka şemsiye almalısınız.

Ankara'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ankara Hakkında

Türkiye'nin en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, 1923 yılından beri başkentlik yapmaktadır. Başkent olmasından önce fazla gelişme göstermeyen Ankara, 1923 yılından sonra hızla göç almıştır. Bugün, Ankara nüfusu altı milyon kişiye yaklaşmıştır. Başkent olmadan önce şehir ekonomisinde tarım öne çıkarken, başkent olduktan sonra burada sanayi ve hizmet sektörleri gelişme göstermiştir. Ankara toprakların tarım ve hayvancılık hala yapılsa da, birincil geçim kaynağı sanayi, hizmet ve ticaret haline gelmiştir. Ankara'da üniversite diplomasına sahip kişi sayısı, Türkiye ortalamasının iki katıdır. Ankara'nın, en fazla üniversiteye sahip şehir olduğu da düşünülürse bu durum daha iyi anlaşılabilir.

Ankara'nın tam olarak ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu, buraya yerleşen ilk insanların kimler olduğu maalesef bilinmemektedir. Fakat, Ankara tarihi Yontma Taş Devri'ne kadar izlenebilmektedir. Arkeolojik araştırmalar, Ankara'da toplu halde yaşamın izlerini Cilalı Taş ve Bakır Çağı'na kadar götürmüştür. Ankara'da izine rastlanabilen ilk devlet Hititler olmuştur. Hititlerin (veya Etilerin) Ankara'da yerleşik düzeni başlattığı düşünülmektedir. Bugün Hitit devletinin izleri Ankara'da hala görülebilmektedir. Sıhhiye Meydanı'nda yer alan ve Hitit Güneş Kursu Anıtı, bunun en güzel örneklerindendir. Hitit Güneş Kursu bir dönem Ankara'nın şehir sembolü olarak da kullanılmıştır. Hitit egemenliğinden sonra Ankara, Friglere geçmiştir. Ankara isminin de Friglerden kalmış olduğu düşünülmektedir. 'Ankara' adı, gemi çapası anlamına gelen Ankyra kelimesinden gelmektedir. Ankara'da ilk önemli şehirleşmeyi Frig Kralı Midas'ın başlattığı kabul edilmektedir. Bugün Kral Midas'ın babası için yaptırdığı mezar Polatlı'da, Gordion Antik Kenti'nde görülebilir.

Ankara'da Friglerden sonra sırasıyla Lidyalılar, Persler, Makedonlar ve Galatlar hakimiyet kurmuştur. Büyük İskender'in de bir dönem buraya yerleştiği bilinmektedir. Galatya, Roma egemenliği altına girdikten sonra Ankara da Roma'ya geçmiştir. Roma'nın ayrılması ile tüm Anadolu gibi Ankara da Bizans sınırları içinde kalmıştır. 1073 yılına kadar Bizans hakimiyetinde kalan şehir, bu yılda Selçuklularca alınmıştır ve bölgede Türk egemenliği başlamıştır. Milli Mücadele döneminde oldukça büyük bir rol üstlenen Ankara'da 1920 yılında TBMM'nin kurulması ile şehrin önemi artmıştır. Milli Mücadele'nin yönetildiği merkez olan Ankara'ya 1923 yılında resmen başkentlik statüsü verilmiştir.

Ankara Hakkında

Ankara Ne Yenir?

Ankara'ya geldiğinizde şehrin meşhur lezzetlerinden de tatmanızı öneriyoruz. Özellikle çevre illerden çok fazla göç alan Ankara'da değişik yörelerin yemeklerini bulmak da mümkündür. Bununla beraber, bir metropol olarak Ankara'da dünya mutfağından örnekleri sunan çok sayıda lokanta ve fast food restoranı bulunmaktadır.

Beypazarı Güveci

Beypazarı Güveci

Tarihi oldukça eskiye dayanan Beypazarı, Ankara'nın turistik noktalarından. Buraya geldiğinizde zamanında padişahlara layık görülen Beypazarı güvecinden tatmayı unutmayın. Beypazarı güveci, taş fırında, uzun saatler boyunca, odun ateşinde yavaş yavaş pişirilir.

Beypazarı Kurusu

Beypazarı Kurusu

Çay saatlerinin vazgeçilmez atıştırmalığı Beypazarı kurusu, sadece Beypazarı'nda değil, Ankara'nın her noktasında bulunabilir. Tereyağlı hamur, tarçın ve kimi zaman mahlep içerir. Özellikle pastanelerde ve fırınlarda satılan Beypazarı kurusunu taze taze yemenizi öneriyoruz.

Ankara Simidi

Ankara Simidi

Ankara'da güzel bir kahvaltı yapmak için kafe veya restoran aramanıza gerek yok. Seyyar bir satıcıdan alacağınız çıtır çıtır, gerçek pekmezle hazırlanan Ankara simidinin yanına bir de çay alarak kahvaltı menünüzü tamamlayabilirsiniz.

Ankara Tava

Ankara Tava

Ankara'nın en sevilen yemeklerinden Ankara tava, pirinçle veya arpa şehriye ile yapılmaktadır. Hangi tarifin orijinal olduğu bilinmese de bugün iki tarif de geçerliliğini korumaktadır. Kuzu kaburga et ile hazırlanan Ankara tavanın içine domates, biber ve soğan da katılır.

Ankara Nerede Yenir?

Hem yöresel, hem de çeşitli kültürlerden yemekleri tadabileceğiniz Ankara restoranlarının hangileri olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Hizmet sektörünün büyük gelişme gösterdiği Ankara'da çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır. Yine de, bu restoranlardan en kalitelerini denemeniz, Ankara mutfağı hakkında doğru bir izlenim edinmenizi sağlayacaktır. En sevilen Ankara restoran/kafelerini öğrenmek için listeye göz atabilirsiniz.

Trilye Restoran

Trilye Restoran

Ankara'da deniz olmasa da, deniz mahsullerinin en güzellerini burada tadabilirsiniz. Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde hizmet veren Trilye, özellikle alabalıkta oldukça başarılı. Şık mekan tasarımı ve nezih ortamı ile Trilye Restoran'ı mutlaka denemelisiniz.

L'avare

L'avare

Çankaya'nın en güzel restoranlarından L'avare, Üsküp Caddesi'nde müşterilerini ağırlıyor. Birinci sınıf hizmet sunan L'avare, oldukça kaliteli ve zengin bir menüye sahip. L'avare, İtalyan kökenli şefleri ile sizi Akdeniz mutfağın güzel bir yolculuğa çıkarıyor. L'avare'nin bir özelliği de burada tiyatro oyunlarının da sahnelenmesi.

Hacı Arif Bey

Hacı Arif Bey

Hacı Arif Bey, Ankara'nın köklü kebapçıları arasındadır. Kavaklıdere'de, Güniz Sokak'ta hizmet veren Hacı Arif Bey'e uğramalı, şahane kebabına bir şans vermelisiniz. Hacı Arif Bey, güler yüzlü personeli ve hızlı servisi ile Ankara'daki favori mekanınız olabilir.

Louise Brasserie & Lounge

Louise Brasserie & Lounge

Çankaya'da yer alan Louise Brasserie & Lounge, Filistin Caddesi'nin sevilen mekanlarından. Louise Brasserie & Lounge'ın lezzetli ve bol çeşitli kahvaltısını denemenizi öneriyoruz. Kahvaltısı haricinde Louise'in özenle hazırlanan tatlıları da çok beğeniliyor.

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara, gri binalarla dolu bir şehir gibi görünse de, gerçek aslında çok farklı. Paleolitik Çağ'da beri yerleşim yeri olmuş Ankara'da büyük bir kültürel ve tarihi birikim bulunuyor. Tarihi noktaların yanı sıra Ankara'da gezilebilecek pek çok göl ve park var.

Anıtkabir

Anıtkabir

Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarının bulunduğu Anıtkabir, bünyesinde sergiler ve anıt heykeller ile park ve müze barındıran bir komplekstir. Atatürk'ün asıl mezarı ziyaretçilere açık değilken, anıt mezar binasında temsili bir lahit yer alır. Anıt mezar binasının tam karşısında, tören alanının diğer ucunda İsmet İnönü'nün lahdi bulunmaktadır.

Pek çok bölümden oluşan Anıtkabir'in dikkat çekici kısımlarından birisi de Aslanlı Yol'dur. Anıt mezara ulaşmak için kullanılabilecek yolun her iki yanında aslan heykelleri yer alır. Aslanların toplam sayısı 24'tür ve her biri 24 Oğuz boyundan birini temsil etmektedir. Aslanlı Yolun başında erkek ve kadın heykel grupları görülebilir. Bu heykel gruplarından kadın grubunun arkasında İstiklal Kulesi, erkek grubunun arkasında ise Hürriyet Kulesi yer almaktadır. Kulelerin içinde çeşitli kabartmalar ve fotoğraflar yer alır. Hürriyet Kulesi'nin içinde Anıtkabir'in yapımın kullanılan taşlar görülebilir.

Hürriyet ve İstiklal, Anıtkabir'deki tek kuleler değildir. Komplekste toplam 10 adet kule bulunur. Tüm kulelerin içinde gezilebilecek sergiler yer almaktadır.

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kompleks içinde yer alan müzeye Mısak-ı Milli Kulesi'nde giriş yapılmaktadır. Müze, anıt mezar binasının altından devam eder ve tören alanının diğer ucundaki Müdafaa-ı Hukuk Kulesi'nde son bulur. Müzenin içinde Atatürk'ün kişisel eşyaları, balmumu heykeli yer alır. Müzenin en dikkat çeken noktası ise panorama kısmıdır. Panoramalarda Çanakkale Savaşı, Sakarya Meydan Muharebesi, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharabesi konu alınır. Toplamda üç adet yağlı boya tablodan oluşa panoramaların etkisi, ses efektleri ile güçlendirilir. Panorama bölümünden hemen sonra Milli Mücadele dönemine ait tablolar ve Milli Mücadele kahramanlarının portreleri görülebilir.

Müzenin diğer kısımlarında kabartmalar, büstler, fotoğraf ve resim galerileri ile Atatürk'ün şahsi kitaplığı yer alır.

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi

Ankara'nın simgesel yapılarından Ankara Kalesi, Altındağ'da yer almaktadır. Galatlar tarafından inşa edildiği düşünülen kale, tüm Ankara'yı tepeden gören bir konumda. Ankara Kalesi'ne geldiğinizde kale içinde yer alan çeşitli restoran ve dükkanlara uğrayabilirsiniz.

Rahmi M. Koç Müzesi

Kalenin giriş kapısının karşısında yer alan müze, Ankara'nın sanayi temalı tek müzesidir. Müzede bulunan sergilerden sanayi, ulaşım ve iletişim alanlarına dair detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Hamamönü

Hamamönü

Eski Ankara evlerini görmek için Hamamönü'ne gelebilirsiniz. Estetik sokakları ile dikkat çeken Hamamönü'nde çok sayıda hediyelik eşya dükkanı da bulunuyor.

Bölge, dükkanların yanı sıra çok sayıda restoran ve kafeye de ev sahipliği yapmaktadır. Hamamönü'ne geldiğinizde kumda pişirilen Türk kahvesinden denemeyi unutmayın.

Kuğulu Park

Kuğulu Park

Ankara'nın meşhur parkı Kuğulu Park, Tunalı Hilmi Caddesi'nin başında yer alıyor. İsmini havuzunda yüzen kuğulardan alan parkta yeme içme mekanları da bulunuyor. Kuğulu Park'ta oynayan çocukları izleyebilir, Kuğulu Park Cafe'den dondurma alarak serinleyebilirsiniz.

Not: Kuğulu Park'a geldiğinizde, hemen karşıda yer alan D&R mağazasına da uğramanızı öneriyoruz. Üç katlı binasında aradığınız tüm kitapları bulacaksınız. Kitaplarınızı seçtikten sonra alt katta yer alan Tchibo'da kahve eşliğinde kitabınıza başlayabilirsiniz.

Ankara Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Ankara, gece hayatı ve eğlence mekanları açısından geniş olanaklara sahiptir. Her zevke hitap edecek gece mekanlarıyla Ankara'da bulabilir, doyasıya eğlenebilirsiniz. Ankara'nın canlı gece hayatına katılmak için pek çok kaliteli mekan bulunuyor.

James Cook Cafe & Pub

James Cook Cafe & Pub

Çankaya, Kavaklıdere'de yer alan James Cook, Tunus Caddesi'nin en canlı gece mekanlarından birisi. Alkol çeşitlerinin bolluğu ve uygun fiyatlarıyla ile bilinen James Cook, güler yüzlü işletmesi ile çok seviliyor.

The Soul Pub

The Soul Pub

Ankara'nın en sevilen publarından The Soul, Kızılay'da yer alıyor. Kızılay'ın en işlek caddelerinden Olgunlar'da bulunan The Soul, nezih ve kaliteli ortamı ile müşterilerini ağırlıyor. Bahçesi de olan The Soul, yaz aylarının vazgeçilmez eğlence mekanlarından.

Nazende

Nazende

Ankara'da gidilebilecek bir meyhane arıyorsanız, herkesin önereceği ilk mekan Nazende olacaktır. Bahçelievler 7. Cadde'de yer alan Nazende, eşsiz lezzetteki mezeleriyle herkesi hayran bırakıyor. Hızlı servisi ve kaliteli işletmesiyle Nazende, Ankara'daki favoriniz olacak.

Always Rock Bar

Always Rock Bar

Ankara'da her müzik tarzına uygun gece mekanı bulunuyor. Always Rock Bar, Sakarya Caddesi'nde rock müzik severleri ağırlıyor. Misafirperver işletmesi ve zengin, lezzetli menüsü ile Always Rock Bar, Inkilap Sokak'ta yer alıyor.

Ankara'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş merkezleri konusunda oldukça zengin olan Ankara'da hem eğlenebileceğiniz, hem de alışverişinizi yapabileceğiniz çok sayıda AVM bulunuyor.

Ankamall AVM, Ankara'nın en büyük ve kapsamlı alışveriş merkezi olarak öne çıkıyor. Akköprü'de yer alan Ankamall AVM'ye otobüs, metro veya dolmuşla ulaşabilirsiniz. Buraya metroyla gelecekseniz, Kızılay yönüne giden metroya binmeniz ve Akköprü'de inmeniz gerekmektedir.

Ankara'nın en eski alışveriş merkezlerinden Atakule, yenilenen haliyle ziyaretçilerini bekliyor. Uzun bir süre kapalı kalan AVM, ikonik kulesi ve seyir terasıyla yediden yetmişe herkesin ilgisini çekiyor.

Karum AVM, içerisinde seçkin markaları barındıran bir alışveriş merkezidir. Sheraton Oteli'n hemen yanında yer alan Karum'un çimleri de kendisi kadar ünlü. Özellikle bahar ve yaz aylarında Karum çimlerinde zaman geçiren gençleri görebilirsiniz.

Size Ankara gezinizi hatırlatacak hediyelik eşyalar almak isterseniz, Hamamönü'ne uğrayabilirsiniz. Burada yer alan küçük dükkanlardan pek çok el işi hediyelik alabilir, sevdiklerinize götürebilirsiniz. Aynı şekilde Ankara Kalesi'nin eteklerinde açılan Samanpazarı'ndan da hediyelikler alabilirsiniz. Samanpazarı'nda yer alan Pirinç Han'a mutlaka uğramalısınız. Buradan antika eşyalar ve çeşitli bakır işi hediyelikler alabilirsiniz.

Ankara'da Alışveriş - Ne Alınır?

Ankara'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oldukça canlı bir sosyal hayata sahip olan Ankara'da yıl içinde çok sayıda festival ve fuar düzenlenmektedir. Ankara'da düzenlenen etkinliklere katılarak gezinize renk katabilir, dolu dolu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Tümünü Göster

Ankara'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Ankara'ya geldiğinizde pek çok noktaya toplu taşıma kullanarak ulaşmanız gerekecektir. Her seferinde tek kullanımlık bilet almak yerine Ankarakart almayı tercih edebilirsiniz. Ankarakart, metro istasyonlarında gişeden alınabilir. Daha sonra Ankarakartı yine metro istasyonlarında gişeden veya akıllı dolum otomatlarından doldurabilirsiniz. Aynı şekilde otobüs duraklarının yakınındaki pek çok büfe de Ankarakart dolumu yapmaktadır.

Ankarakart yalnızca belediye otobüslerinde ve metrolarda kullanılabilmektedir. Özel halk otobüsleri ve dolmuşlara nakit para kullanarak binebilirsiniz.

Ankara'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Ankara Otel Tavsiye

Ankara'da konaklayabileceğiniz çok sayıda, kaliteli ve misafirperver otel bulunuyor. Hizmet sektörünün oldukça gelişmiş olduğu Ankara'da otelcilik de aynı oranda gelişme göstermiştir.

Ankara HiltonSA

Ankara HiltonSA

Ankara'nın sık tercih edilen otellerinden HiltonSA, beş yıldızlı bir otel. Kavaklıdere, Tahran Caddesi'nde yer alan otelde havuz, bar ve otopark gibi imkanlar bulunuyor. Ayrıca otele evcil hayvan da kabul ediliyor.

New Gate

New Gate

New Gate, Eti Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda yer almaktadır. Otelde spor salonu, restoran, ücretsiz kablosuz internet ve otopark imkanı yer alıyor. Dört yıldızlı bir otel olan New Gate, güler yüzlü işletmesi ile sizi evinizde gibi hissettirecek.

Hotel Cinnah

Hotel Cinnah

Ankara'nın nezih semtlerinden Cinnah'ta yer alan otel, retro bir tarza sahip. Evcil hayvanlarınızla gelebileceğiniz Hotel Cinnah'ta otel barı, restoran ve otopark gibi hizmetler bulunuyor. Ulaşım açısından da avantajlı bir konumda olan Hotel Cinnah, birinci sınıf hizmetiyle dikkat çekiyor.

Sheraton Ankara

Sheraton Ankara

Sheraton Ankara, şehrin simgelerinden birisi haline gelen binasıyla Kavaklıdere'de misafirlerini ağırlıyor. Beş yıldızlı otellerden olan Sheraton, konaklamak için lüks bir otel arayanların tercihi. Otelde havuz, spa, spor salonu ve bar gibi eğlence/hobi noktaları yer alıyor.

Valencia