1. Anasayfa
  2. Amasya Uçak Bileti

Amasya Uçak Bileti

Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları'nın sefer düzenlediği Amasya Merzifon Havalimanı'na bilet alabilir, konforlu ve hızlı bir şekilde Amasya'ya ulaşabilirsiniz. Amasya Merzifon Havalimanı'na sadece İstanbul'da direkt uçuş bulunmaktadır ve İstanbul Amasya arası yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir. Hava yolları ile oldukça kısa bir sürede Amasya'ya gelerek günün geri kalanını gezmeye ve etrafı keşfetmeye, yeni lezzetler denemeye ayırabilirsiniz.

Biletbak, Amasya uçak biletiniz için en ucuz uçak bileti fırsatlarını size sunar, İstanbul Amasya arası en ucuz uçuşu araştırmanıza yardımcı olur.

Amasya'ya gitmek için tercih edebileceğiniz başka bir yöntem de kara yollarını kullanmaktadır. Şehirlerarası otobüs ile Amasya Otogarı'na gelebilir, dilerseniz şahsi aracınız ile Amasya yollarına düşebilirsiniz. Fakat İstanbul Amasya arası araba ile yaklaşık 7 saat veya daha fazla süreceğinden oldukça yorucu bir yolculuk olacaktır. Bunun yerine sadece 1 saat süren uçak yolculuğunu tercih ederek Amasya'ya dinlenmiş bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Amasya Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Amasya Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Amasya Genel Bilgiler
  3. Amasya Ne Yenir?
  4. Amasya Nerede Yenir?
  5. Amasya Gezilecek Yerler
  6. Amasya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Amasya Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Amasya Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Amasya Otel Tavsiye

Amasya Havalimanları

Amasya'ya hizmet eden bir adet havalimanı bulunmaktadır. Merzifon'da inşa edilen havalimanının ismi, bulunduğu ilçeden dolayı Amasya Merzifon Havalimanı olarak verilmiştir. 2008 yılında açılan havalimanı, Amasya haricinde Çorum'a ve Samsun'un Amasya'ya komşu olan ilçesi Havza'ya da hizmet vermektedir.

Amasya Merzifon Havalimanı

Havalimanı, yalnızca iç hat uçuşlarına açıktır. Sadece İstanbul'dan direkt uçuş alan Amasya Merzifon Havalimanı'na Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları sefer düzenlemektedir. Amasya şehir merkezine 47 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, Merzifon'a yalnızca 5 kilometre mesafededir. Hizmet verdiği diğer noktalardan Çorum'a 66 kilometre, Havza'ya 28 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor.

Taksi kullanarak Amasya merkezine gidebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat sürecek bu yolculuk için ortalama 180 lira ödemeniz gerekecektir. Havalimanı varan yolcu kapısında pek çok taksi, uçuş saatine göre beklemektedir. Havalimanında yer alan Dörtyol Taksi durağından da bir taksi tutabilirsiniz.

Servis otobüsü seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. DDM Tur Taşımacılık tarafından verilen servis hizmetleri kişi başı 15 lira tutmaktadır. Havalimanında yer alan DDM Tur ofisinden veya otobüste bulunan görevlilerden biletinizi temin edebilirsiniz. Servis kalkış saatleri THY ve Pegasus uçaklarının varış/kalkış saatlerine göre belirlendiğinden değişiklik gösterebilmektedir.

Araç kiralama hizmeti almayı da düşünebilirsiniz. Gelen yolcu kapısında araç kiralama firmaları bulabileceğiniz gibi, Amasya'ya gelmeden önce firmalarla iletişime geçerek aracınızı havalimanına getirmelerini de isteyebilirsiniz. Amasya'da havalimanında ofisi bulunan firmalar Enterprise, Ekici Rent a Car AYT Turizm ve Samsity Rent a Car şeklindedir.

Özel transfer ile de merkeze gidebilirsiniz. Bu hizmetler ile doğrudan otelinize ulaşabilirsiniz. Amasya'da Alan Transfer ve Antalia Transfer firmalarını özel transfer için tercih edebilirsiniz.

Amasya Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Amasya gezinizi 1 veya 2 gün içinde rahatlıkla bitirebilirsiniz. Amasya Cepte isimli, Türkiye Cepte tarafından yayınlanan uygulamayı cep telefonunuza indirerek Amasya'da ihtiyacınız olacak her türlü pratik bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz. Örneğin nöbetçi eczaneler, yol yardımı firmaları veya taksi durakları gibi acil ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri bu uygulamadan edinebilirsiniz.

Amasya Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz