1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Amasya Uçak Bileti

Amasya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
 1. Şehir Kulübü
 2. Strabon
 3. Eylül Buğusu Restoran
 4. Pasha Restoran Otel
 5. Binbir Gece Club
 6. Ali Kaya Restaurant
 7. Hookahome
 8. Maydonoz
 9. İris Türkü Evi
 10. Toprak Türkü Evi

1. Şehir Kulübü

1940 yılında açılan ve o tarihten beri de misafirlerini aynı binada ağırlayan Şehir Kulübü, Yeşilırmak kenarında yer alan tarihi evlerde kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır. Açıldığı günden beri Amasya'da eğlence konusunda en sık tercih edilen mekanlardan birisi olan Şehir Kulübü, müthiş manzarasıyla ilgi odağı olmaktadır. Hem alkollü, hem de alkolsüz içecekleri ve lezzetli yemekleri ile Şehir Kulübü'nü denemenizi öneriyoruz.

Şehir Kulübü

2. Strabon

Strabon, ismini Amasya Kalesi'nde yaşadığı rivayet edilen ve burada ölen ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Strabon'dan almıştır. Yeşilırmak kenarında bulunan Strabon, nefes kesici Yeşilırmak manzarası eşliğinde misafirlerine oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor. Dilerseniz açık alanda, dilerseniz kapalı alanda oturabileceğiniz Stabon'a her mevsim uğrayabilirsiniz. Buraya geldiğinizde ünlü mezelerinin tadına bakmayı unutmayın.

Strabon

3. Eylül Buğusu Restoran

Meyhane kültürüne sahip bir mekanda oturmak ve eğlenmek isterseniz, Hatuniye Mahallesi, Figani Sokak'ta hizmet veren Eylül Buğusu Restoran'ı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Amasya'nın en iyi meyhanelerinden olan Eylül Buğusu, nezih ortamıyla, canlı müzik eşliğinde sizlere en güzel mezeleri ve ana yemekleri sunuyor. Fiyatları makul olan Eylül Buğusu Restoran, Amasya'nın en sevilen eğlence mekanlarından.

Eylül Buğusu Restoran

4. Pasha Restoran Otel

Yeşilırmak kenarında bulunan eğlence mekanlarından biri de Pasha'dır. Pasha, Hatuniye Mahallesi'nde yer alan ve hem restoran, hem de otel olarak hizmet veren kaliteli ve şık bir mekandır. Hem açık, hem de kapalı alana sahip olan restoranda alkollü içeceklerin yanı sıra lezzetli mezeler ve alkolsüz, soft içecekler de yer almakta. Dilerseniz buraya gelerek Yeşilırmak'ın eşsiz görüntüsü eşliğinde günü noktayabilirsiniz.

Pasha Restoran Otel

5. Binbir Gece Club

Amasya'nın ünlü gece kulüplerinden olan Binbir Gece Club, Doğantepe Mahallesi'nde misafirlerine hizmet vermektedir. Amasya'nın sayılı gece kulüplerinden olan Binbir Gece Club, Amasya şehir merkezinde bulunduğundan buraya ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. Genellikle ailelerden ziyade Amasya'nın genç kesiminin geldiği mekanda hemen her gün canlı müzik eğlencesi bulunmakta, belirli günler için hazırlanmış özel sahne programları yer almaktadır.

Binbir Gece Club

6. Ali Kaya Restaurant

Amasya'nın hem en iyi restoranlarından, hem de en iyi gece eğlencesi programına sahip olan mekanlarından olan Ali Kaya Restaurant, Çakallar'da bulunmaktadır. Amasya şehir merkezinde geceleri gidebileceğiniz bir mekan arıyorsanız Ali Kaya Restaurant'a mutlaka uğramalı, birbirinden güzel yemeklerinin ve alkolllü / alkolsüz içecek çeşitlerinin tadına bakmalısınız. Oldukça güzel bir manzaraya sahip olan Ali Kaya Restaurant'ta güler yüzlü ve hızlı hizmet bulunmaktadır.

Ali Kaya Restaurant

7. Hookahome

Amasya'da sık tercih edilen bir diğer eğlence mekanı da Hookahome Nargile Kafe'dir. Amasya merkezinde, Hızırpaşa Mahallesi'nde yer alan Hookahome Nargile, orijinal iç mekan ve dış mekan tasarımı ve samimi, güler yüzlü işletmesi ile dikkatleri üstüne çekiyor. Hem ailenizle, hem de arkadaşlarınızla gelebileceğiniz Hookahome, Amasya'da herkesin bildiği ve en az bir kere gittiği bir kafedir.

Hookahome

8. Maydonoz

Amasya gazinolarından olan Maydonoz, Yüzevler Mahallesi, Sadık Esen Sokak'ta misafirlerine özenli ve kaliteli hizmet vermektedir. Amasya merkezinde yer aldığından konakladığınız otelden buraya rahatlıkla gelebilir, arkadaşlarınızla veya geziye geldiğiniz tur ile burada eğlenebilirsiniz. Burada alkollü ve alkolsüz içeceklerden, mezelerden, atıştırmalıklardan ve yemeklerden oluşan zengin menüden dilediğinizi seçebilir, Amasya'da güzel bir günü burada bitirebilirsiniz.

Maydonoz

9. İris Türkü Evi

Amasya'da türkü bar denilince akla ilk gelen yerlerden olan İris Türkü Evi, Hatuniye Mahellesi, Yalı Sokak'ta hizmet vermektedir. İlgili çalışanları ve hızlı hizmetiyle İris Türkü Evi, Yeşilırmak'ın huzur verici manzarası eşliğinde içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz, canlı müziğin keyfini çıkartırken aileniz ve arkadaşlarınızla koyu sohbetlere dalabileceğiniz kaliteli bir türkü bar olarak öne çıkıyor.

İris Türkü Evi

10. Toprak Türkü Evi

Amasya'nın en gözde türkü evlerinden birisi olan Toprak Türkü Evi, Şeyhcui Mahallesi, Kemal Nehzaroğlu Caddesi'nde yer almaktadır. Toprak Türkü Evi'ni KYK Kız Yurdu arkasında bulabilirsiniz. Canlı müziği ve nezih ortamıyla Toprak Türkü Evi, misafirperver ve samimi işletmesi ile dikkatleri üstüne çekmekte, müthiş sesli sanatçıları sahnesinde ağırlamaktadır. Amasya'da canlı müziğin adresi olarak görülen bu mekana gelmenizi öneriyoruz.

Toprak Türkü Evi

Daha Fazlasını Keşfet!

Amasya Nerede Yenir?

Amasya Nerede Yenir?

Amasya'nın meşhur lezzetlerini tatmak için kaliteli, işinde usta pek çok restoran bulabilirsiniz. Hamur işinden sebze yemeklerine, etli ana yemeklerden doyurucu çorbalarına kadar Amasya'nın tüm yemeklerini buradaki lokanta ve kafelerde tadabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Otel Tavsiye

Amasya Otel Tavsiye

Amasya gezinizde konaklamak için güzel, nezih bir otel arıyorsanız hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Amasya'da kalabileceğiniz oteller genellikle Amasya şehir merkezinde bulunmaktadır. Şehir merkezindeki otellerde konaklayarak her yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Amasya Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden olan Amasya, zengin tarihi ve kültürel birikimiyle pek çok festivale ve fuara, özel gün kutlamasına ev sahipliği yapmaktadır. Amasya gezinizi bu festivallerden katılmak istediğiniz birinin tarihine denk getirerek dolu dolu bir Amasya turu yapabilirsiniz

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Alışveriş - Ne Alınır?

Amasya Alışveriş - Ne Alınır?

Amasya gezinizin dönüşünde yanınızda hatıra olarak götürmek veya sevdiklerinize hediye etmek için çeşitli hediyelikler alabilirsiniz. Amasya'nın kültürünü yansıtan bu hediyelikler ile buranın büyülü atmosferini sizinle beraber gelemeyen arkadaşlarınız ve ailenize de yaşatabilir, size her zaman güzel Amasya seyahatinizi hatırlatacak ürünler alabilirsiniz.

Amasya elması alarak artık Amasya'nın simgelerinden biri olmuş mis kokulu, mükemmel lezzetteki elmaları anavatanından temin edebilirsiniz. Ayrıca kurutulmuş elmalardan alarak bu lezzeti daha uzun süre tüketebilirsiniz.

Kuşburnu ezmesi de Amasya'dan alabileceğiniz yöresel bir lezzettir. Kuşburnu ezmesini yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlardan veya açılan pazarlardan bulabilirsiniz. Bunun yanında el yapımı tarhana, erişte veya kışlık salça da alabilirsiniz. El yapımı yöresel ürünleri Hatuniye'de yer alan Köylüm Gurme dükkanında bulabilirsiniz.

El basması yazma Amasya'nın kültürel dokuma ürünlerindendir. Bunun yanında ince işçilik ile hazırlanan Amasya semaveri almayı da düşünebilirsiniz. Bu tür hediyelik eşyaları Hazeranlar Sokak'taki Shop Hediyelik Eşya & El Sanatları'ndan alabilirsiniz.

AmasyaPark AVM, günlük ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz en büyük merkezdir. Hacı İlyas Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nde yer alan alışveriş merkezinde pek çok markayı bir arada bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Gezilecek Yerler

Amasya Gezilecek Yerler

Tarihi milattan önceye kadar giden Amasya'da gezmeniz gereken pek çok tarihi ve kültürel alan ve yapı bulunuyor. Bununla beraber Karadeniz'in güzel doğasını da yansıtan Amasya'da görmeniz gereken doğal güzellikler de bir o kadar fazla.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Ne Yenir?

Amasya Ne Yenir?

Amasya'da ne yenir diye düşünüyorsanız, Amasya'nın gezinizi yapmanız için bile başlı başına bir sebep olabilecek, çeşit çeşit yemeğe sahip bir mutfağa sahip olduğunu bilmelisiniz. Amasya gezinizde burada Karadeniz mutfağının genel özelliklerini taşıyan, ama bir o kadar da özel ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Amasya Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Amasya'ya gideceğiniz en uygun tarihi belirlemek için Amasya hava durumu önemli bir etken olabilir. Karadeniz ikliminin şiddetli görülmediği Amasya'da karasal iklim özellikleri de görülmektedir. Bulunduğu konum sebebiyle bu iki iklim türü arasında köprü oluşturan Amasya'da yazları fazla yağış görülmez. Amasya'da yaz ayları genellikle 21-25 derece arasında geçtiğinden, yaz mevsiminin yağışsız fakat aynı zamanda serin havasında buraya gelmenizi öneriyoruz.

Bununla beraber kış ayları, Karadeniz ikliminin etkisiyle oldukça yumuşak geçer. Amasya'nın en soğuk zamanları Ocak ayında yaşanır ve bu ayda hava 1 - 3 derece arasında değişir. Havanın neredeyse hiçbir zaman sıfırın altına düşmediği Amasya'da sonbahar ve kış ayları yağışlı geçebilir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Genel Bilgiler

Amasya Genel Bilgiler

Amasya, tarihi milattan öncelere kadar uzanan oldukça köklü bir tarihe ve kültüre sahip şehirlerimizden birisi. Orta Karadeniz bölgesinde, karasal iklim ve Karadeniz iklimi arasında adeta geçiş bölgesi görevi görmektedir. Uzun süre Pontusluların hakimiyeti altında kalan Amasya'da çok sayıda Pontus eserine rastlamak mümkündür. Bu eserlerden en bilineni Pontus kralları için kayaların oyulması ile hazırlanan Kaya Mezarları'dır.

Amasya'nın en önemli şahsiyetlerinden birisi Strabon'dur. Ünlü bir gezgin ve coğrafyacı olan Strabon, Amasya'da, tahmini olarak milattan önce 60 yılında doğmuştur. Coğrafya biliminin mucidi kabul edilen Strabon, milattan sonra 19 yılında ölmüştür. Strabon'un eserlerinde Amasya isminin bir Amazon kraliçesi olan Amasis'den geldiği yazmaktadır. Bununla beraber, Amasya adının Pontuslular tarafından verildiği ve kelimenin ''anne'' anlamına geldiği de söylenmektedir.

Pontuslular Amasya'da büyük bir etki bırakmış olsa da, burada Hitit etkisini de görmek mümkündür. Yaşanan büyük bir kuraklık sonucu Hitit kraliyet ailesinin Amasya'ya göç ettiği biliniyor. Amasya'da bugün Doğantepe olarak adlandırılan bölgeye yerleşen Hitit kraliyet ailesinin izleri hala yaşamaktadır.

Amasya'ya Türklerin yerleşmesinden önce burada pek çok milliyetin hüküm sürdüğü bilinmektedir. Amasya'da ilk başta Hititlerin yerleşim kurduğu sanılmaktadır. Sonraları Hellenistik - Bizans döneminde Seloukoslar, daha sonra da Pontus hakimiyeti altında kalmış ve buraya başkentlik yapmıştır. Nihayetinde milattan önce 70 yılında Roma topraklarına katılan Amasya, milattan sonra 3. yüzyıldan önemli bir dini merkez haline gelmiştir. Roma İmparatorluğu bölündükten sonra varlığına Doğu Roma İmparatorluğu sınırlarında, devamında da Bizans toprağı olarak devam etti. 1071 yılında Malazgirt Meydan Muharebesi sonrasında 11. yüzyılda Türk egemenliği altına girdi.

Tarihinin yanında doğal güzellikleriyle ve mimarisiyle de göz kamaştıran Amasya, Karadeniz'de mutlaka gezmeniz gereken şehirler arasındadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amasya Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz