1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Amasya Uçak Bileti

Amasya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

31 Ocak 2021 11:07
 1. Şehir Kulübü
 2. Strabon
 3. Eylül Buğusu Restoran
 4. Pasha Restoran Otel
 5. Binbir Gece Club
 6. Ali Kaya Restaurant
 7. Hookahome
 8. Maydonoz
 9. İris Türkü Evi
 10. Toprak Türkü Evi

1. Şehir Kulübü

1940 yılında açılan ve o tarihten beri de misafirlerini aynı binada ağırlayan Şehir Kulübü, Yeşilırmak kenarında yer alan tarihi evlerde kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır. Açıldığı günden beri Amasya'da eğlence konusunda en sık tercih edilen mekanlardan birisi olan Şehir Kulübü, müthiş manzarasıyla ilgi odağı olmaktadır. Hem alkollü, hem de alkolsüz içecekleri ve lezzetli yemekleri ile Şehir Kulübü'nü denemenizi öneriyoruz.

Şehir Kulübü

2. Strabon

Strabon, ismini Amasya Kalesi'nde yaşadığı rivayet edilen ve burada ölen ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Strabon'dan almıştır. Yeşilırmak kenarında bulunan Strabon, nefes kesici Yeşilırmak manzarası eşliğinde misafirlerine oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor. Dilerseniz açık alanda, dilerseniz kapalı alanda oturabileceğiniz Stabon'a her mevsim uğrayabilirsiniz. Buraya geldiğinizde ünlü mezelerinin tadına bakmayı unutmayın.

Strabon

3. Eylül Buğusu Restoran

Meyhane kültürüne sahip bir mekanda oturmak ve eğlenmek isterseniz, Hatuniye Mahallesi, Figani Sokak'ta hizmet veren Eylül Buğusu Restoran'ı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Amasya'nın en iyi meyhanelerinden olan Eylül Buğusu, nezih ortamıyla, canlı müzik eşliğinde sizlere en güzel mezeleri ve ana yemekleri sunuyor. Fiyatları makul olan Eylül Buğusu Restoran, Amasya'nın en sevilen eğlence mekanlarından.

Eylül Buğusu Restoran

4. Pasha Restoran Otel

Yeşilırmak kenarında bulunan eğlence mekanlarından biri de Pasha'dır. Pasha, Hatuniye Mahallesi'nde yer alan ve hem restoran, hem de otel olarak hizmet veren kaliteli ve şık bir mekandır. Hem açık, hem de kapalı alana sahip olan restoranda alkollü içeceklerin yanı sıra lezzetli mezeler ve alkolsüz, soft içecekler de yer almakta. Dilerseniz buraya gelerek Yeşilırmak'ın eşsiz görüntüsü eşliğinde günü noktayabilirsiniz.

Pasha Restoran Otel

5. Binbir Gece Club

Amasya'nın ünlü gece kulüplerinden olan Binbir Gece Club, Doğantepe Mahallesi'nde misafirlerine hizmet vermektedir. Amasya'nın sayılı gece kulüplerinden olan Binbir Gece Club, Amasya şehir merkezinde bulunduğundan buraya ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. Genellikle ailelerden ziyade Amasya'nın genç kesiminin geldiği mekanda hemen her gün canlı müzik eğlencesi bulunmakta, belirli günler için hazırlanmış özel sahne programları yer almaktadır.

Binbir Gece Club

6. Ali Kaya Restaurant

Amasya'nın hem en iyi restoranlarından, hem de en iyi gece eğlencesi programına sahip olan mekanlarından olan Ali Kaya Restaurant, Çakallar'da bulunmaktadır. Amasya şehir merkezinde geceleri gidebileceğiniz bir mekan arıyorsanız Ali Kaya Restaurant'a mutlaka uğramalı, birbirinden güzel yemeklerinin ve alkolllü / alkolsüz içecek çeşitlerinin tadına bakmalısınız. Oldukça güzel bir manzaraya sahip olan Ali Kaya Restaurant'ta güler yüzlü ve hızlı hizmet bulunmaktadır.

Ali Kaya Restaurant

7. Hookahome

Amasya'da sık tercih edilen bir diğer eğlence mekanı da Hookahome Nargile Kafe'dir. Amasya merkezinde, Hızırpaşa Mahallesi'nde yer alan Hookahome Nargile, orijinal iç mekan ve dış mekan tasarımı ve samimi, güler yüzlü işletmesi ile dikkatleri üstüne çekiyor. Hem ailenizle, hem de arkadaşlarınızla gelebileceğiniz Hookahome, Amasya'da herkesin bildiği ve en az bir kere gittiği bir kafedir.

Hookahome

8. Maydonoz

Amasya gazinolarından olan Maydonoz, Yüzevler Mahallesi, Sadık Esen Sokak'ta misafirlerine özenli ve kaliteli hizmet vermektedir. Amasya merkezinde yer aldığından konakladığınız otelden buraya rahatlıkla gelebilir, arkadaşlarınızla veya geziye geldiğiniz tur ile burada eğlenebilirsiniz. Burada alkollü ve alkolsüz içeceklerden, mezelerden, atıştırmalıklardan ve yemeklerden oluşan zengin menüden dilediğinizi seçebilir, Amasya'da güzel bir günü burada bitirebilirsiniz.

Maydonoz

9. İris Türkü Evi

Amasya'da türkü bar denilince akla ilk gelen yerlerden olan İris Türkü Evi, Hatuniye Mahellesi, Yalı Sokak'ta hizmet vermektedir. İlgili çalışanları ve hızlı hizmetiyle İris Türkü Evi, Yeşilırmak'ın huzur verici manzarası eşliğinde içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz, canlı müziğin keyfini çıkartırken aileniz ve arkadaşlarınızla koyu sohbetlere dalabileceğiniz kaliteli bir türkü bar olarak öne çıkıyor.

İris Türkü Evi

10. Toprak Türkü Evi

Amasya'nın en gözde türkü evlerinden birisi olan Toprak Türkü Evi, Şeyhcui Mahallesi, Kemal Nehzaroğlu Caddesi'nde yer almaktadır. Toprak Türkü Evi'ni KYK Kız Yurdu arkasında bulabilirsiniz. Canlı müziği ve nezih ortamıyla Toprak Türkü Evi, misafirperver ve samimi işletmesi ile dikkatleri üstüne çekmekte, müthiş sesli sanatçıları sahnesinde ağırlamaktadır. Amasya'da canlı müziğin adresi olarak görülen bu mekana gelmenizi öneriyoruz.

Toprak Türkü Evi

hakkında daha fazla şey keşfet!

Amasya Otel Tavsiye

Amasya Otel Tavsiye

Amasya gezinizde konaklamak için güzel, nezih bir otel arıyorsanız hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Amasya'da kalabileceğiniz oteller genellikle Amasya şehir merkezinde bulunmaktadır. Şehir merkezindeki otellerde konaklayarak her yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

berilaslaner
31 Ocak 2021 Pazar
Amasya Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Amasya Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden olan Amasya, zengin tarihi ve kültürel birikimiyle pek çok festivale ve fuara, özel gün kutlamasına ev sahipliği yapmaktadır. Amasya gezinizi bu festivallerden katılmak istediğiniz birinin tarihine denk getirerek dolu dolu bir Amasya turu yapabilirsiniz

berilaslaner
31 Ocak 2021 Pazar
Amasya Gezilecek Yerler

Amasya Gezilecek Yerler

Tarihi milattan önceye kadar giden Amasya'da gezmeniz gereken pek çok tarihi ve kültürel alan ve yapı bulunuyor. Bununla beraber Karadeniz'in güzel doğasını da yansıtan Amasya'da görmeniz gereken doğal güzellikler de bir o kadar fazla.

berilaslaner
31 Ocak 2021 Pazar
Amasya Nerede Yenir?

Amasya Nerede Yenir?

Amasya'nın meşhur lezzetlerini tatmak için kaliteli, işinde usta pek çok restoran bulabilirsiniz. Hamur işinden sebze yemeklerine, etli ana yemeklerden doyurucu çorbalarına kadar Amasya'nın tüm yemeklerini buradaki lokanta ve kafelerde tadabilirsiniz.

berilaslaner
30 Ocak 2021 Cumartesi
Amasya Ne Yenir?

Amasya Ne Yenir?

Amasya'da ne yenir diye düşünüyorsanız, Amasya'nın gezinizi yapmanız için bile başlı başına bir sebep olabilecek, çeşit çeşit yemeğe sahip bir mutfağa sahip olduğunu bilmelisiniz. Amasya gezinizde burada Karadeniz mutfağının genel özelliklerini taşıyan, ama bir o kadar da özel ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

berilaslaner
30 Ocak 2021 Cumartesi
Amasya Uçak Bileti