1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Otel Tavsiye
 4. Amasya Uçak Bileti

Amasya Otel Tavsiye

31 Ocak 2021 13:18
 1. Gözlek Termal Hotel
 2. Hotel Uluhan
 3. Ziyabey Konağı
 4. Bayezid Han Konak
 5. Sarıkonak Boutique & Spa Amasya
 6. Korkmaz Otel
 7. Melekli Konak
 8. İlk Konak Butik Otel
 9. Anıt Otel
 10. Emin Efendi Konakları
 11. Lalehan Otel
 12. Amaseia Boutique Hotel
 13. Hatunca Otel
 14. Tarihi Taşhan Butik Otel Merzifon
 15. Boğaz Köşk Boutique Hotel

1. Gözlek Termal Hotel

Üç yıldızlı bir otel olan Gözlek Termal Hotel, Amasya şehir merkezinin dışında yer alan otellerdendir. Amasya merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Gözlek Termal Hotel, Amasya-Çorum arası karayolunda misafirlerini güler yüzlü personeli ile ağırlamaktadır.

Gözlek Termal Hotel

2. Hotel Uluhan

Şehir merkezinde yer alan Hotel Uluhan, Amasya'da gezilecek müze ve restoran gibi alanlara yakınlığı ile dikkatleri üstüne çekmektedir. Hatuniye Mahallesi'nde bulunan Hotel Uluhan, Teyfik Hafiz Sokak'ta kaliteli hizmeti ile kapılarını misafirlerine açmaktadır.

Hotel Uluhan

3. Ziyabey Konağı

Amasya'nın şehir simgelerinden olan tarihi konaklarında yer alan Ziyabey Konağı, pansiyon konseptiyle hizmet vermektedir. Toplamda altı adet yatak odası bulunan konak, Hatuniye Mahall

Ziyabey Konağı

4. Bayezid Han Konak

Ziya Paşa Bulvarı'nda yer alan Bayezid Han Konak, odalarda ve lobide ücretsiz kablosuz internet hizmeti ve restoran olanağı ile hizmetlerini sunmaktadır. Kendisine ait otoparkı da bulunan Bayezid Han Konak'ta gecelik oda ücretleri yaklaşık 250 liradan başlamaktadır.

Bayezid Han Konak

5. Sarıkonak Boutique & Spa Amasya

Amasya'da spa hizmeti veren otellerden olan Sarıkonak, butik otel konseptiyle misafirlerini ağırlamaktadır. Şehir merkezinin tam ortasında bulunan Sarıkonak Boutique & Spa, havalimanına sadece yarım saat uzaklıkta konumlanmıştır. Toplam 18 odası bulunan otelde 5 adet suit oda ve 1 adet presidential suit odası yer almaktadır.

Sarıkonak Boutique & Spa Amasya

6. Korkmaz Otel

Şehir merkezinden yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alan Korkmaz Otel, Cumhuriyet Caddesi'nde bulunmaktadır. Gecelik fiyatları yaklaşık 200 liradan başlayan Korkmaz Otel temizliği ile dikkatleri çeken, ilgili personellere sahip bir otel.

Korkmaz Otel

7. Melekli Konak

Amasya şehir merkezinde, her yere neredeyse yürüme mesafesinde yer alan Melekli Konak, Pirinci Mahallesi, Falay Sokak'ta misafirlerine kapılarını açmakta ve büyük bir misafirperverlik ile hizmet vermektedir. 200 yıllık bir Osmanlı konağının restore edilmesi ile açılan Melekli Konak, Amasya tarihi mimarisinin en güzel örneklerinden birisi.

Melekli Konak

8. İlk Konak Butik Otel

Amasya'nın konak otellerinden olan İlk Konak Butik Otel, Gümüşlü Mahallesi'nde yer almaktadır. Tarihi konaklardan birisi olan İlk Konak Butik Otel, restore edilerek kullanıma açılmıştır. Sosyal alanlara ve müzelere yürüme mesafesinde olan İlk Konak Butik Otel'de otopark olanağı da bulunmaktadır.

İlk Konak Butik Otel

9. Anıt Otel

Amasya şehir merkezinde konaklamak için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif de Anıt Otel'dir. Dere Mahallesi, Zembilli Sokak'ta yer alan Anıt Otel'de gecelik fiyatlar ortalama 180 liradan başlamakta ve konaklayacağınız tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.

Anıt Otel

10. Emin Efendi Konakları

Amasya merkezinden 1 kilometre uzaklıkta olan Emin Efendi Konakları, Hatuniye Mahellesi, Hazeranlar Sokak'ta yer alan pek çok tarihi Amasya konağından ve burada açılan otelden birisidir. Yeşilırmak manzarası eşliğinde konaklayabileceğiniz Emin Efendi Konakları, kaliteli işletmesi ve otantik havası ile çok seviliyor.

Emin Efendi Konakları

11. Lalehan Otel

Amasya merkezinden yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıkta bulunan Lalehan Otel, Mehmet Paşa Sokak'ta misafirlerine kapılarını açmaktadır. Lalehan Oteli'nde en önemli özellikleri arasında evcil hayvan kabul etmesi yer almaktadır. Bu özelliğiyle Lalehan'a tüylü dostlarınızı da yanınızda getirerek tatilinizi yapabilirsiniz.

Lalehan Otel

12. Amaseia Boutique Hotel

Merkezde yer alan Amaseia Boutique Hotel, oda özelliklerine ve kalmayı tercih ettiğiniz tarihlere göre 200 ve 400 arasında değişen gecelik fiyatları ile misafirlerini kaliteli, ilgili ve özenli işletmesi ile ağırlamaktadır. Amasya'nın kaliteli butik otellerinden otel Amaseia'da toplam 10 adet oda bulunmaktadır. Bu odalar arasında aile, deluxe ve standart özellikteki odalar yer almaktadır.

Amaseia Boutique Hotel

13. Hatunca Otel

5 yıldızlı bir otel olan Hatunca, Amasya'nın en lüks otelleri arasında yer almaktadır. Oda fiyatları 340 ile 500 lira arasında değişebilen Hatunca Otel'de çeşitli özellikte odalar bulunmaktadır. Dilerseniz ailenizle, dilerseniz de tek başınıza kalabileceğiniz odalara sahip olan Hatunca Otel, 55 Evler Mahallesi'nde misafirlerini bekliyor.

Hatunca Otel

14. Tarihi Taşhan Butik Otel Merzifon

Merzifon'da, merkezden 40 kilometre uzakta yer alan Tarihi Taşhan Butik Otel, Gazimahbup Mahallesi, Taşhan Sokak'ta hizmet

Tarihi Taşhan Butik Otel Merzifon

15. Boğaz Köşk Boutique Hotel

Merkeze 9 kilometre mesafede bulunan Boğaz Köşk Boutique Hotel, doğa ile iç içe konaklayabileceğiniz, Karadeniz'in temiz havasını içinize çekebileceğiniz oldukça güzel bir konumda bulunuyor. Hem konforlu, hem de lüks bir otel olan Boğaz Köşk, Boğazköy'de yer almaktadır.

Boğaz Köşk Boutique Hotel

hakkında daha fazla şey keşfet!

Amasya Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Amasya Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden olan Amasya, zengin tarihi ve kültürel birikimiyle pek çok festivale ve fuara, özel gün kutlamasına ev sahipliği yapmaktadır. Amasya gezinizi bu festivallerden katılmak istediğiniz birinin tarihine denk getirerek dolu dolu bir Amasya turu yapabilirsiniz

berilaslaner
31 Ocak 2021 Pazar
Amasya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Amasya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Amasya'da gece eğlencesi, komşu şehirlerdeki gibi fazla gelişme göstermemiştir. Bu durumun en önemli sebebi Amasya'ya gelen ziyaretçilerin burada kültür gezisi yapmak istemeleri ve bu sebeple hizmet sektörüne olan ilginin az olmasıdır. Yine de Amasya gezinizde eğlenebileceğiniz çeşitli mekanlar bulunuyor.

berilaslaner
31 Ocak 2021 Pazar
Amasya Gezilecek Yerler

Amasya Gezilecek Yerler

Tarihi milattan önceye kadar giden Amasya'da gezmeniz gereken pek çok tarihi ve kültürel alan ve yapı bulunuyor. Bununla beraber Karadeniz'in güzel doğasını da yansıtan Amasya'da görmeniz gereken doğal güzellikler de bir o kadar fazla.

berilaslaner
31 Ocak 2021 Pazar
Amasya Nerede Yenir?

Amasya Nerede Yenir?

Amasya'nın meşhur lezzetlerini tatmak için kaliteli, işinde usta pek çok restoran bulabilirsiniz. Hamur işinden sebze yemeklerine, etli ana yemeklerden doyurucu çorbalarına kadar Amasya'nın tüm yemeklerini buradaki lokanta ve kafelerde tadabilirsiniz.

berilaslaner
30 Ocak 2021 Cumartesi
Amasya Ne Yenir?

Amasya Ne Yenir?

Amasya'da ne yenir diye düşünüyorsanız, Amasya'nın gezinizi yapmanız için bile başlı başına bir sebep olabilecek, çeşit çeşit yemeğe sahip bir mutfağa sahip olduğunu bilmelisiniz. Amasya gezinizde burada Karadeniz mutfağının genel özelliklerini taşıyan, ama bir o kadar da özel ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

berilaslaner
30 Ocak 2021 Cumartesi
Amasya Uçak Bileti