1. Anasayfa
  2. Üsküp Uçak Bileti

Üsküp Uçak Bileti

Üsküp Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Üsküp Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemiz şehirlerinden yalnızca İstanbul’dan Üsküp’e direkt uçuş mevcuttur. İstanbul, Ankara ve İzmir Üsküp’e en sık uçuş yapılan şehirlerdir. Ülkemizden Üsküp’e uçan uçak firmaları şöyledir: Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Croatia Airlines ve Austrian. Üsküp için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar Mart, Şubat ve Kasım aylarıdır. Bunun yanında Haziran, Mayıs ve Nisan ayları Üsküp’e gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden ucuza uçak bileti bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Üsküp’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Üsküp Hakkında
  3. Üsküp Ne Yenir?
  4. Üsküp Nerede Yenir
  5. Üsküp Gezilecek Yerler
  6. Üsküp Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Üsküp'te Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Üsküp'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Üsküp Otel Tavsiye

Üsküp'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Üsküp’e hizmet veren bu havalimanı sivil taşımacılık için kullanılmaktadır ve Üsküp şehir merkezi ile havaalanı arasında 15 kilometre mesafe bulunmaktadır. Aynı zamanda havalimanı Makdeonya sınırları içerisindeki en büyük ve en işlek havalimanlarından biri olma özelliğine sahiptir. İşletmecisi TAV Havalimanları adlı bir kuruluştur.

Üsküp Büyük İskender Havalimanı

Adını büyük Makedon hükümdar İskender’den alan havalimanı şehir merkeziyle arasında 15 kilometre olacak şekilde Petrovec köyünün kuzeyine konuşlanmıştır. 2011 yılının Eylül ayında bazı düzenlemelerden sonra kullanıma açık hale getirilmiştir. Havalimanından şehir merkezine gitmek için taksi, araç kiralama ya da toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. 

Taksi: Havalimanının dışında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşmanız en az trafikte 20-30 dakika civarı sürmektedir. Bu yolculuğunuz için taksicilerin belirlediği sabit bir ücret vermeniz gerekmektedir bu ücret 220 Makedon Dinarıdır. 

Otobüs: Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma yerine servslerle ulaşabiliyorsunuz ve Üsküp havalimanından şehir merkezine gitmek için iki firma seçeneğiniz mevcut. Vardar Ekspres ve Manora. Bu servislerle en fazla 40 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmış oluyorsunuz.

Manora Shuttle’ı tercih ederseniz merkeze 180 Makedon Dinarı gibi bir tutara yolculuk edebilirsiniz; Vardar Ekspress’i tercih ederseniz de merkeze yine 180 Makedon Dinarına yolculuk etmeniz mümkün.

Araç Kiralama: Araç kiralamak için gerek havalimanındaki bu servisleri gerekse internetteki online siteleri kullanabilirsiniz. Araç kiralama taksiden daha rahat olacaktır. Ayrıca Üsküp Havalimanının içinde bu konuda yardım alabileceğiniz araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Yine de önceden bu işleri halletmek daha mantıklı.

Üsküp'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi erkenden almanız sizin için avantaj olacaktır. Söz konusu şehre yönelik uçak biletini en erken 1.5 ay önce alırsanız ödeyeceğiniz miktar çok az olacaktır. Bunun yanı sıra sitemizde erken davranmaya gerek olmadan sürekli olarak en ucuz uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Festival günleri genelde olduğu tarihlerle beraber yazılmıştır ancak yine de oraya gitmeden önce festivaller için açılan sitelerden günleri bir kez daha kontrol etmeyi unutmayınız. 

Oteller için en az 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız sizin için çok daha uyguna gelecektir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz