1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Otel Tavsiye
  4. Üsküp Uçak Bileti

Üsküp Otel Tavsiye

04 Aralık 2021 18:20
  1. Skopje Mariott Hotel
  2. Solun Hotel & Spa
  3. Holiday Inn Skopje
  4. Ibis Skopje City Center

1. Skopje Mariott Hotel

Skopje Mariott Hotel, Barı ve restoranı olan şehir merkezinde bulunan bir oteldir. Havuz, spa ve fitness salonu da bulunan otelin odalarının fiyatı uygun sayılır. Özellikle çift olarak gidilen tatillerde tercih edilen yerdir.

Skopje Mariott Hotel

2. Solun Hotel & Spa

Solun Hotel & Spa, Adından da anlaşılacağı gibi spa hizmeti de veren bir hoteldir. Havaalanı servisi mevcuttur ve otel içerisinde restoran ve bar bulunmaktadır. Fiyatlar ortalama olmakla beraber genellikle aileler bu oteli tercih etmektedir.

Solun Hotel & Spa

3. Holiday Inn Skopje

Holiday Inn Skopje, Şehir merkezinde yer alan otelin gecelik fiyatları normalin biraz üstüne olsa da içerisindeki gazino, restran ve bar kalitesi bekli de bu kadar ünlü olmasının en önemli sebeplerinden. Genellikle çift olarak veya yalnız seyahatlerde tercih edilmiş bir oteldir.

Holiday Inn Skopje

4. Ibis Skopje City Center

Ibis Skopje City Center, Restoranı ve barı olan otelin en önemli özelliği hem ucuz olması hem de şehir merkezinde bulunmasıdır. Ayrıca sabah kahvaltıları fiyata dahil olmaktadır ve açık büfe şeklindedir. 

Ibis Skopje City Center

Daha Fazlasını Keşfet!

Üsküp Nerede Yenir

Üsküp Nerede Yenir

Üsküp'ün yöresel mutfağının birbirinden güzel yemeklerini canınız çektiyse sıra geldi bu yemekleri nerede yiyebileceğinize! Üsküp'te ünlü restoranlar nelerdir, sizin için araştırdık ve bir liste oluşturduk. Üsküp ziyaretinizde bu restoranlara gidebilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Üsküp'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Üsküp'te katılabileceğiniz bazı festivalleri sizin için bir araya getirdik. Seyahat tarihlerinizi bu listeyle karşılaştırabilir ve dilediğiniz bir etkinliğe katılabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp'te Alışveriş - Ne Alınır?

Üsküp'te Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için bol seçeneğiniz vardır ancak tekstil ürünü almak saçma olacaktır zira Üsküp’teki insanların kullandığı tekstil ürünleri Türkiye’den ihraç edilmektedir. Bunun yanında el sanatları ürünleri almak, yerel bir şeyler bulmak için alışverişe çıkacaksanız bu iş için doğru yerler var.

Eski Pazar ve Bit Pazarı, Şehir merkezi içerisinde yan yana bulunan iki pazardır. Meyve sebzeden yöresel eşyalara kadar her şeyi bulabileceğiniz iki yerdir. 

Farel igar, Bu mağaza küçük ve tasarımıyla dikkat çeken bir yer. Tütün ürünü satan bu yer aslında Üsküp’e gelenlerin hediyelik bir şeyler almak için geldiği bir noktadır. 

Skopje City Mall, Ülkenin en popüler AVM’sidir ve eğer AVMden alışveriş yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz ilk mekandır. 

Macedonian Corner, Üsküp şehir merkezinde bulunan dükkan hediyelik eşya dükkanıdır ve insanların dikkatini oldukça çekmiş bir yerdir. Daha çok ülkeye ait genel şeyleri satar ve evinize magnetler, anahtarlıklar götürmek için biçilmiş kaftandır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Üsküp Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı oldukça renkli olan Üsküp’te kulüp kültürünün yaşadığı bölge genellikle Vardar Nehri’nin kıyısıdır. Bunun dışında normal içki içip muhabbet edebileceğiniz mekanlar her yerdedir ve çeşit çeşit kalitede, fiyatta hizmet sunmak için sizi beklemektedir. Genellikle aynı mekanda tarzların bir arada, aynı bölgede bulunması gece hayatını canlı tutan etkenler arasında kabul ediliyor. Bu sayede aradığınız şeyi bulmanız kolaylaşıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp Gezilecek Yerler

Üsküp Gezilecek Yerler

Üsküp'e uçak biletinizi aldıysanız fakat nereleri gezebileceğinizi bilmiyorsanız sizin için Üsküp'te gezilecek yerleri araştırdık. Üsküp'te neler yapılır, buradan okuyabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp Ne Yenir?

Üsküp Ne Yenir?

Hem farklı kültürlerin hakimiyetine girmiş olmasının verdiği zengin kültür hem de hayvancılık uğraşından gelen et yemeği kültürüne sahip Üsküp’te sadece yemek değil tatlı ve kendilerine has içecekler konusunda da deneyebileceğiniz tatlar var.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Üsküp’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Coğrafyada dönenceler üzeri veya altı ülkelerin iklimleri genellikle Astropikal iklim bölgeleridir. Bu bölgelerde mevsimlerin hepsi nemli geçmektedir. Yazları sıcak ve nemli bir havası varken kış aylarında ise soğuk ve nemli bir iklime sahiptir. Ekim-Aralık ve Nisan-Haziran dönemlerinde oldukça bol yağış alan şehir, kış aylarında da kar yağışları almaktadır. 

Yaz aylarında ortalama sıcaklıklar 31 derece iken kış aylarında ortalama 6 derecedir. Yazın bu sıcaklıkların 40 dereceye kadar ulaştığı; kışın ise sıfırın altında olduğu olur. İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde sıcaklıklar 15 derece ve 24 derece arasında değişmektedir. 

Bu sıcaklık değerlerine ve iklime bakıldığında Üsküp’e gitmek için en doğru zaman bahar ayları olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp Hakkında

Üsküp Hakkında

Ortasından geçen Vardar Nehri ile ikiye ayrılan şehir Makedonya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır. Kentin tarihi Milat öncesi 4000’e kadar dayanmakta ve yerleşim o tarihlerden bu yana bu topraklarda bulunmaktadır. Milattan sonra Romalılar tarafında ele geçirilmiş daha sonra Roma’nın ikiye ayrılmasıyla beraber Doğu Roma’nın İstanbuluyla birleşik bir şehir olarak tarihine devam etmiştir. Bizans İmparatorluğu, Sırp İmparatorluğu, Bulgaristan ve Osmanlı gibi büyük devletler tarafından hakimiyet altına alınsa da şehrin son ismi olan Üsküp adını Osmanlı’dan almıştır. Balkanların tam ortasında bulunan şehir sayılabilir. 

I. Dünya Savaşı sonrasında Yugoslavya Krallığına bağlanan kent daha sonra II. Dünya Savaşı’ndan sonra da Bulgaristan’ın işgaline maruz kalmıştır. Ancak bu işgalden sonra yine de Yugoslavya Krallığı’nın Makedonya Sosyalist Cumhuriyeti kısmında kalmayı başarmış, Bulgar işgalini püstürtebilmiştir. Ülke 1991 yılında, Sovyetler yıkılınca bağımsızlığını ilan etmiştir ve Üsküp başkent yapılmıştır. 

Metal sanayi ve kimya; dericilik ve tekstil; kerestecilik ve basım sanayi oldukça gelişmiştir bu şehirde ve şehir Makedonya’nın politik, kültürel ve ekonomik başkenti olmuştur. Hemen dönenceler üzerinde yer aldığı için Astropikal iklime sahip olan ülkenin başkenti Üsküp tahmini verilere göre nüfusu 668.518 kişi olan bir şehirdir. Henüz Vardar Nehri’nin can verdiği, kültürü kuvvetli bu şehre gitmek için bilet satın almadıysanız üzülmeyin. Sitemiz üzerinden online olarak biletinizi satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Üsküp Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz