1. Anasayfa
 2. Sinop Uçak Bileti

Sinop Uçak Bileti

Sinop Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Sinop Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Sinop'a şehirler arası otobüs, şahsi araç, otostop veya hava yolları ile ulaşabilirsiniz. Türkiye'nin en kuzeydeki şehri olan Sinop'a ulaşmak bulunduğunuz şehre göre biraz zorlayıcı olabilir. Özellikle araç ile çıkacağınız yolculuklarda Karadeniz'in çetin yollarında zorluk çekebilirsiniz. Üstelik, kara yolları ile Sinop'a gelmek İstanbul'dan yola çıkılırsa 10 saat, Ankara'dan yola çıkılırsa yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bu durumda neredeyse bir gününüzü yola ve yol sonrası dinlenmeye ayırmanız gerekmektedir.

Bunun yerine daha hızlı bir yol olan hava yollarını kullanmayı seçebilirsiniz. Biletbak ile ucuz uçak bileti alarak Sinop'a konforlu şekilde ulaşabilir ve tatilinize dinlenmiş olarak başlayabilirsiniz. Bununla beraber Sinop'a sadece İstanbul'dan aktarmasız uçuş bulunduğundan önce İstanbul'a aktarma yapmanız gerekebilir. İstanbul Sinop arası yapılacak uçak yolculuğu 1,5 ile 2 saat arasında sürmektedir. Sinop'a en çok uçuş düzenleyen hava yolları firması THY iken bir diğer seçeneğiniz de Pegasus'tur.

Sinop'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Sinop'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Sinop Hakkında
 3. Sinop Ne Yenir?
 4. Sinop Nerede Yenir
 5. Sinop Gezilecek Yerler
 6. Sinop Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Sinop'ta Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Sinop'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Sinop Otel Tavsiye

Sinop'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sinop'a gelmek için kullanabileceğiniz bir adet havalimanı bulunuyor. 1993 yılında yapımına başlanan ve aynı yıl açılan havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 150.000 kişidir.

Sinop Havalimanı

Sinop şehir merkezinden 8 km uzaklıkta bulunan Sinop Havalimanı, Akliman mevkiinde, Bostancılı Köyü'nde yer almaktadır. Uzun süredir şehrin tek havalimanı olarak hizmet vermekle beraber THY ve Pegasus uçaklarını ağırlamaktadır. 100 araçlık otopark kapasitesi bulunan havalimanının içinde kafeler, restoranlar, büfeler ve ATM gibi olanaklar bulunmaktadır. Sinop Havalimanı'ndan otelinize veya şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz bazı alternatifler şunlardır:

Taksi kullanarak merkeze 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine sadece 8 kilometre uzaklıkta olduğundan ortalama 30 lira ödeyerek yolculuk edebilirsiniz. Uçaktan indikten sonra varan yolcu terminali kapısında pek çok taksinin uçakların iniş saatine göre beklediğini görebilirsiniz.

Şehir merkezi yerine ilçelere gitmek isterseniz fiyatlar artabilir. Taksi ile Ayancık'a gitmek 150, Boyabat'a gitmek 200 ve Türkeli'ne gitmek 250 liradan başlamaktadır. Yolculuğa başlamadan önce şoförünüz ile anlaşarak sabit bir fiyatta karar kılabilirsiniz.

Metro Turizm otobüslerini kullanmak da bir alternatiftir. Metro Turizm'e ait otobüsler havalimanı ve merkez arasında servis hizmeti vermektedir. Sinop Havalimanı'ndan otobüsle merkeze 20-25 dakikada ulaşabilirsiniz. Son verilere göre Metro Turizm otobüs fiyatı tek kişi için 5 liradır. Bu fiyat değişebileceğinden otobüse binmeden bilgi almanız daha sağlıklı olabilir.

Toplu taşıma da çok tercih edilen bir seçenektir. Sinop Belediyesi'ne ait olan otobüsler ile yaklaşık yarım saate merkeze varabilirsiniz. Bu otobüslerin ücreti kişi başı 3,25 TL'dir.

Sinop Havalimanı Otobüsü Güzergahı:

 1. Havalimanı
 2. Sinop Tarihi Cezaevi
 3. Sinop Üniversitesi Fen Fakültesi
 4. Merkez


Araç kiralama hizmetleri havalimanından kolaylıkla alınabilir. Özellikle uzak ilçelere gitmeniz gerekiyorsa araç kiralama seçeneğini önerebiliriz. Enterprise, Gezgin724, Yolcu360 gibi firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

Sinop'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Sinop hava durumu oldukça değişken bir yapıdadır. Bu sebeple güzel bir plaj günü planlıyorsanız, güneşli ve kıpırtısız bir günün ertesi günü havanın denize girilemeyecek kadar rüzgarlı olabileceğini göz önüne almalısınız. Planlarınızı günlük olarak hava durumuna bakarak yapmanız tatilinizi iyi geçirmeniz için size yardımcı olacaktır.

Sinop'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz