1. Anasayfa
 2. Phoenix Uçak Bileti

Phoenix Uçak Bileti

Phoenix Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Phoenix Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Phoenix uçak bileti almak için yolculuğunuzdan en az 20 gün öncesini tercih etmelisiniz. Bu şekilde uçak biletiniz çok daha ekonomik bir fiyata denk gelir. Biletbak ile Phoneix ucuz uçak bileti alarak taksitle ödeyebilir, geziye başlayabilirsiniz.

Türkiye'den Phoenix’e direkt uçuş bulunmuyor. Aktarmalı uçuşlar ile yolcuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye'den Phoenix'e en çok İstanbul, İzmir, Antalya gibi şehirlerden seferler düzenlenir. Bu seferleri düzenleyen hava yolları firmaları ise şunlar: American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Lufthansa, Türk Hava Yolları.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Phoenix Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Phoenix Hakkında
 3. Phoenix Ne Yenir?
 4. Phoenix Nerede Yenir?
 5. Phoenix Gezilecek Yerler
 6. Phoenix Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Phoenix Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Phoenix Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Phoenix Otel Tavsiye

Phoenix Havalimanları Hakkında Bilgiler

Phoenix civarında Sky Harbor, Deer Valley, Mesa Gateway Scottsdale, Williams Gateway gibi birçok havalimanı mevcut. Ancak bu havalimanlarının hepsi şehrin içinde bulunmuyor. Phoenix içerisinde Sky Harbor International Havalimanı yer alır. Phoenix'e en yakın diğer havalimanı ise Mesa Gateway Havalimanı. Bu iki havalimanını tercih edebileceğiniz gibi diğer havalimanlarını da kullanabilirsiniz. Yine de Sky Harbor ve Mesa Gateway haricindeki havalimanları Türkiye üzerinden uçuşlarda varış noktası olarak pek tercih edilmez. Bu nedenle buralara bilet bulmanız zor olabilir. 

Sky Harbor International Havalimanı

Bu havalimanı Phoenix'te bulunur ve yolcu taşımacılığı için kullanılır. Merkeze sadece 7 kilometre uzaklıkta yer alır. Phoenix merkezine ulaşım ise şu yöntemlerle kolaylıkla yapılabilir:

Taksiyle kendinizi yormadan direkt Phoenix merkezine gidebilirsiniz. Taksi, kullanabileceğiniz en konforlu seçeneklerden. Üstelik bir de bagajınız varsa taksi oldukça iyi bir fikir olabilir. 12-13 Dolar ödeyerek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Araç kiralama ise genellikle tercih edilmeyen bir yöntem. Hem kısa bir mesafe olduğundan, hem de uçuş yorgunluğu üstüne araba sürmek kolay olmadığından fazla sevilmiyor. Ancak Phoenix merkezine değil de farklı bir yere gidecekseniz bu yöntem ideal olabilir. Araç kiralama için havalimanı içerisindeki ofislere ya da araç kiralama tabelalarının bulunduğu yere gitmeniz gerekiyor. Kiralama tabelalarına giderseniz aracınız doğrudan o noktaya getirilir. Havalimanında şu firmaların ofisi bulunuyor: National Car Rental, Enterprise, Budget, Alamo. Aracınızla E Washington St üzerinden 10 dakika gibi bir sürede şehir merkezine varabilirsiniz.

Toplu taşımayla gidenlerin sayısı diğerlerine göre nispeten az. Toplu taşıma kullanacaksanız havalimanından tramvaya binip, otobüse aktarma yapmalısınız. Hem aktarma gerektirdiğinden hem de bir buçuk saatlik varış süresinden dolayı toplu taşıma pek kullanılmıyor. Yine de bu seçeneği değerlendirmek isterseniz RAİL adlı tramvaya binip McDowell Rd & Central’da indikten sonra 17 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Bu tramvay her 30 dakikada bir kalkar.

Mesa Gateway Havalimanı

Mesa Gateway, diğer havalimanı kadar sık kullanılmıyor. Phoenix merkezine 60 kilometre mesafede bulunur. Bu nedenle Phoenix merkezine ulaşım biraz zor olabilir. Şu alternatifleri kullanarak merkeze gidebilirsiniz:

Taksiyle Phoenix merkezine gidebilirsiniz. Ancak bu pahalı bir alternatif olabilir. Havalimanı ve merkez arasındaki büyük mesafeden dolayı ortalama 100 Dolar ödemeniz gerekir.

Araç kiralamayla merkeze gitmek diğer seçeneklere göre daha mantıklı bulunuyor. Havalimanı içerisindeki araç kiralama ofislerine gidebilir ya da internetten online olarak araç kiralayabilirsiniz. Havalimanında şubesi bulunan Hertz, Alamo ve Enterprise firmalarını tercih edebilirsiniz. US-60 W yolu üzerinden 40-50 dakikada Phoenix merkezine gidilebilir.

Toplu taşımayla da merkeze ulaşmanız mümkün. Bu seçenek için 2 kez aktarma yapmanız gerekiyor. İzlemeniz gereken rota ise şöyle:

 1. Öncelikle 184 numaralı otobüsün havalimanı servisine binin, o sizi durağa kadar götürecek.
 2. Sonrasında 184 numaralı otobüse binerek Power Rd & Albany St’a kadar ilerleyin. Burada inip 30 numaralı otobüse binin.
 3. Sycamore/Main St’e gelince inin ve RAIL adlı tramvaya binin.
 4. Bu tramvaydan da McDowell Rd & Central’da inin. Buradan 17 numaralı otobüse binerek merkeze varabilirsiniz.

Phoenix Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Phoenix'in çok sıcak olduğunu unutmayın. Bu durum Phoenix'teki günlük yaşantınız her anını etkileyecek. Buraya geldiğinizde araç kiralarsanız aracın içinde herhangi bir yiyecek-içecek unutmamaya dikkat edin. Aksi takdirde araca geri döndüğünüzde hepsini erimiş halde bulabilirsiniz. Üstelik bunun için sadece 5 dakika bile yeterli olabilir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz