1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Phoenix Uçak Bileti

Phoenix Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
 1. Copper Blues Rock Pub & Kitchen
 2. Bitter & Twisted Cocktail Parlour
 3. UnderTow
 4. Durant's
 5. Char's Has the Blues
 6. Stand Up Live
 7. Tim Finnegan's Irish Pub
 8. Changing Hands Bookstore & First Draft Book Bar
 9. The Womack
 10. The Tempe Improv
 11. The Churchill
 12. Cobra Arcade Bar
 13. Valley Bar
 14. Seamus McCaffrey's Irish Pub & Restaurant
 15. SideBar Phoenix

1. Copper Blues Rock Pub & Kitchen

Copper Blues Rock Pub & Kitchen, aradığınız her şeyin bir arada olduğu bir mekan. Burada dilerseniz karnınızı doyurabilir, dilerseniz de içkinizi yudumlarken canlı müziğe eşlik edebilirsiniz. Burası eğlenceli ortamıyla sizi kendisine çekecek.

Copper Blues Rock Pub & Kitchen

2. Bitter & Twisted Cocktail Parlour

W Jefferson Caddesi üzerinde yer alan Bitter & Twisted, misafirlerine harika bir eğlence ortamı sunuyor. Burası her zaman kalabalık olduğundan oturmak için beklemeniz gerekebilir. Mekanın özellikle içki konusunda geniş bir menüsü bulunuyor.

Bitter & Twisted Cocktail Parlour

3. UnderTow

UnderTow, E Indian School Yolu'dan yer alıyor. Mekanı Century Grand'in içinde görebilirsiniz. Burası birbirinden lezzetli kokteyl çeşitleri ile biliniyor. UnderTow genellikle tropikal temalı içecekler hazırlamakta. Burası arkadaşlarla eğlenmek için harika bir yer.

UnderTow

4. Durant's

Durant's, Phoenix'te ziyaret edebileceğiniz barlardan. Burası gürültülü mekanlardan hoşlananların çok seveceği bir yer. Kaliteli müzik ve otantik dekor için buraya gelebilirsiniz. Durant's hem kaliteli hizmeti, hem de içki ve yemek menüsüyle dört dörtlük bir mekan.

Durant's

5. Char's Has the Blues

Char's Has the Blues, genellikle orta yaş ve üstüne hitap eden bir mekan. Burada her gece değişik blues grupları çıkıyor. Mekanda çıkan bütün sanatçıların çok yetenekli olduğunu söyleyebiliriz. Char's Has the Blues, N 7th Ave konumunda bulunuyor.

Char's Has the Blues

6. Stand Up Live

Komediden hoşlanıyorsanız Stand Up Live tam size göre bir eğlence mekanı. Burası gerçekten komik gösterilere ev sahipliği yapıyor. Mekanın yemek menüsü de bol çeşitli ve lezzetli yemeklerden oluşuyor. Stand Up Live'ın personelleri de çok kibar ve yardımsever.

Stand Up Live

7. Tim Finnegan's Irish Pub

Gerçek bir İrlanda barı deneyimi için Tim Finnegan's Irish Pub'ı tercih edebilirsiniz. Burası ambiyansıyla da size İrlanda bar kültürünü yaşatmayı hedefliyor. Buraya gelirseniz bira haricinde kızarmış balık da sipariş etmenizi tavsiye ederiz.

Tim Finnegan's Irish Pub

8. Changing Hands Bookstore & First Draft Book Bar

Daha önce hem kitapçı, hem de bar olan bir yerde oturmadıysanız burası sizi çok şaşırtabilir.

Changing Hands Bookstore & First Draft Book Bar

9. The Womack

The Womack Phoenix'in kaliteli caz barları arasında gösteriliyor. Burada hafta sonları düzenlenen canlı müziklere katılabilirsiniz. The Womack'a misafir olan tüm grupların ve sanatçıların gerçekten çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bar, N 7th Caddesi'nde yer alıyor.

The Womack

10. The Tempe Improv

The Temple Improv, uğrayabileceğiniz kaliteli bir komedi kulübü. Burası Arizona State Üniversitesi'nin yakınlarında yer alıyor. Burada çok güleceğinize ve keyifli vakit geçireceğinize eminiz. The Temple Improv'un hizmeti ve menüsünün lezzeti de çok övülüyor.

The Tempe Improv

11. The Churchill

The Churchill, açık havada eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için tercih edilebilir. Burası N 1st Caddesi üzerinde yer alıyor. Mekan, açık alanda birden fazla dükkanın bir araya gelmesinden oluşuyor. Yaratıcı bir konsepti olan The Churchill'i mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

The Churchill

12. Cobra Arcade Bar

Cobra Arcade Bar, N 2sd Caddesi'nde hizmet veriyor. Burası akşam üzerinden itibaren hızla kalabalıklaşır. Bu nedenle Cobra Arcade Bar'a erkenden gelmek isteyebilirsiniz. Cobra'da çeşitli jetonlu oyuncaklarla oynayabilir, eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Cobra Arcade Bar

13. Valley Bar

Burası küçük bir mekan olsa da oldukça seviliyor. Ara sokaklarda yer alan barı bulmak biraz zor olabilir. Yine de burada sahnelenen gösterileri izlemek için buraya mutlaka gelmenizi öneriyoruz. Valley Bar'ın içkileri de hem çok çeşitli, hem de lezzetli.

Valley Bar

14. Seamus McCaffrey's Irish Pub & Restaurant

Deneyebileceğiniz İrlanda tarzı barlardan birisi de Seamus McCaffrey's. Burası W Monroe Caddesi'nde bulunuyor. Merkezi bir noktada yer aldığından Seamus McCaffrey's Pub'a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu pub hem yemek yemek hem de eğlenmek için güzel bir nokta.

Seamus McCaffrey's Irish Pub & Restaurant

15. SideBar Phoenix

Daha Fazlasını Keşfet!

Phoenix Nerede Yenir?

Phoenix Nerede Yenir?

Seyahatiniz sırasında hangi yemekleri deneyebileceğinizi listeledik. Şimdi sıra bu güzel yemekleri nerede yiyebileceğinize geliyor. Phoenix'in en kaliteli restoran ve kafelerini öğrenmek için hazırladığımız listeden yardım alabilirsiniz. Phoenix'in çok tavsiye edilen yeme içme mekanları şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Otel Tavsiye

Phoenix Otel Tavsiye

Phoenix'in ünlü olduğu konulardan birisi de dünyaca ünlü lüks otelleri. Ayrıca Phoenix'te çok fazla konaklama alternatifi olduğunu da söylemeliyiz. Burada sizin için ideal olan oteli kolaylıkla bulacağınıza eminiz. Phoenix gezinizi ev konforunda tamamlamak için size önerebileceğimiz bazı oteller var. Bu otelleri listemizde görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Phoenix Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Arizona ve Phoenix kültürünü yakından tanımak için buradaki festivallere katılabilirsiniz. Phoenix'te yıl boyu çok sayıda festival, fuar ve etkinlik düzenleniyor. Dilerseniz bu özel günlere göre gezi tarihinizi belirleyebilirsiniz. İsterseniz de hazırladığımız listeye bakarak düşündüğünüz tarihlerde hangi festivallerin olduğunu görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Alışveriş - Ne Alınır?

Phoenix Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş bir gezinin en keyifli yanlarından. Phoenix'te alışveriş yapabileceğiniz yerler genellikle Downtown bölgesinde yani Eski Şehir'de yer alıyor. Burada dünyaca ünlü markaların yanında Phoenix'e özgü yerel isimleri de görebilirsiniz.

Phoenix'te uğrayabileceğiniz bazı alışveriş merkezleri ise şu şekilde:

 • Desert Ridge Marketplace
 • Biltmore Fashion Park
 • Arizona Center
 • Chinese Cultural Center - Buradan Çin kültürünü yansıtan çeşitli hediyelik eşyalar alabilirsiniz

İsterseniz ara sokaklarda hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz yerler de bulabilirsiniz. Buradan hediyelik olarak el yapımı çömlekler, çöl temalı süs eşyaları ve çeşitli takılardan alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Gezilecek Yerler

Phoenix Gezilecek Yerler

Phoenix'e geldiğinizde doğa yürüyüşü için pek çok fırsat olduğunu göreceksiniz. Burada büyüleyici manzaralar eşliğinde dağ yürüyüşü yapabilirsiniz. Doğal güzellikleri haricinde burada görebileceğiniz çok sayıda müze de var. Çöl ortasında kurulmuş Phoenix'in oldukça ilginç noktalara ev sahipliği yaptığı kesin.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Ne Yenir?

Phoenix Ne Yenir?

Burada özellikle Meksika yemek kültürünün kendisini gösterdiğini görebilirsiniz. Phoenix'te Meksika yemekleri haricinde Amerikan yerlilerinin tarifleri de büyük bir yere sahip. Bölgede çok sayıda etnik köken yaşadığından başka ülkelerden ve coğrafyalardan yemekleri de burada bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Phoenix Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Arizona eyaletinde bulunan Phoenix'e sıcak çöl iklimi hakim. Öyle ki Phoenix yıl boyunca oldukça az yağış alıyor. Aynı şekilde Phoenix'in havası da nemli olmaktan uzak, kuru bir yapıya sahip. Bu durumda Phoenix'te bulunan Sonoran Çölü'nün de etkisi büyük.

Kısaca belirtecek olursak Phoenix uzun, kurak ve oldukça sıcak yazlara sahip. Bunun yanında kış ayları kısa sürüyor ve ılıman havalar yaşanıyor.

Sıcaklardan çok etkilenmemek adına sonbahar ve ilkbahar aylarında Phoenix'e gitmenizi tavsiye ederiz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Hakkında

Phoenix Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük beşinci kenti olan Phoenix aynı zamanda Arizona eyaletinin de en büyük şehri. Phoenix, coğrafyasında oldukça fazla doğal kaynak rezervi barındırıyor. Bunun yanında bölge, doğu-batı arasındaki ulaşım yollarının üstünde kurulmuş. Bu iki etmen sayesinde Phoenix gelişme ve metropol olma imkanı bulmuş.

Phoenix, aslında Sonoran Çölü'nün içinde bulunuyor. Ancak Phoenix'in içinden iki adet su kanalı geçer. Bu kanalların çöl coğrafyasının etkilerini azaltmada büyük yardımı oluyor. Hatta kanallar sayesinde bölgenin ekonomik gücünün geçmişte tarıma dayandığı bile söylenebilir. 

Phoenix, Avrupalı kaşifler Amerika'ya gelmeden önce buradaki Hohokam yerlilerine ev sahipliği yapıyordu. Phoenix'in su kanallarının da Hohokamlar tarafından açıldığı biliniyor. 2000 yıl boyunca Hohokamların yerleşim yeri olan Phoenix, daha sonraları Yavapai ve Apache yerlilerinin evi oldu. Phoenix'teki yerli nüfusu Meksika sınırlarına kadar ilerledi.

Avrupalılar kıtaya geldikten kısa bir süre sonra burası da keşfedilir. Sonraları Meksika-Amerika Savaşı sonucunda 1848 yılında Meksika'nın kuzey kesimleri ABD'ye devredilir. Böylelikle Phoenix de ABD sınırları içine girmiş olur. 1867 yılında burada yerleşim başlar ve ana geçim kaynağı tarım olan bir topluluk oluşturulur. 1881 yılında şehir olan Phoenix, 1889'da Arizona eyaletinin başkenti olarak kabul edilir.

Bugün Phoenix nüfusu 1.5 milyonu aşıyor. Phoenix’te resmi olarak konuşulan belirli bir dil yok. Ancak nüfusun çoğunluğu İngilizce ve İspanyolca konuşur. Ayrıca burada neredeyse her etnik kökenden insan bulunabilir. Bu yönüyle Phoenix kozmopolit bir yapıya sahip. Burası dil eğitimi için de çok popüler bir yer. Namını dünyaya duyurmuş olan Arizona State Üniversitesi bu konuda öncü sayılıyor.

Phoenix'te Sonoran Çölü gibi doğal noktaları ziyaret edebilir, çölde oluşan sanat eseri benzeri kum tepelerini görebilirsiniz. Burada gezebileceğiniz çeşitli müzeler ve yapılar da bulunuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phoenix Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz