1. Anasayfa
  2. Oslo Uçak Bileti

Oslo Uçak Bileti

Oslo Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Oslo Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Ülkemiz şehirlerinden İzmir, Ankara, İstanbul, Konya vs. Oslo’ya direkt uçuş mevcuttur. İstanbul’dan Oslo’ya gün içerisinde 15 adet sefer yapılmaktadır. Ülkemizden Oslo’ya uçan uçak firmaları şöyledir: Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpress, Laudamotion, Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines. Oslo için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar ise: Haziran, Mayıs ve Ekim aylarıdır. Bunun yanında Aralık, Şubat ve Ocak ayları Oslo’ya gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Ancak istemizde her zaman bütçe dostu ucuz uçak biletleri bulunmaktadır.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Oslo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Oslo Hakkında
  3. Oslo Ne Yenir?
  4. Oslo Nerede Yenir
  5. Oslo Gezilecek Yerler
  6. Oslo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Oslo'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Oslo Otel Tavsiye

Oslo'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şehirde Oslo Gardermoen Havaalanı ve Oslo Torp Havaalanı adında iki tane havaalanı hizmet vermektedir.

Oslo Gardermoen Havaalanı

2014 yılında Norveç’in en işlek havalimanı unvanını kazanmıştır. Oslo kentinin 1 km uzağındadır ve şehrin kuzeydoğusunda yer almaktadır. İskandinav ülkeleri arasında en işlek 2. liman olma özelliğine sahiptir, Avrupa içerisinde ise en işlek 17. havalimanıdır. Şehir merkezine 50 kilometre uzakta yer almaktadır.

Taksiyle, Oslo’da taksi ücretleri biraz pahalıdır. Çok tercih edilmese de havaalanının dışındaki taksi durağına giderek şehir merkezine ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralayarak, Online araç kiralama şirketlerini kullanarak kiraladığınız araç ile E6 yolu üzerinden şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otobüsle, otobüs seferi bulunmamakta ancak tren seferleri mevcuttur. İstasyona gidip, istasyondan F1x veya F2 numaralı trenlerle yarım saate şehir merkezine gidebilirsiniz.

Oslo Torp Havaalanı

2 Temmuz 1956 yılında stratejik bir amaçla açılan bu havalimanı Oslo’nun güneyinde yer almaktadır. Yine fiyatlar düşük olduğu için tercih edilmektedir ancak Oslo’nun 2 havalimanı arasından en az kullanılan havalimanıdır. Oslo ile arasında 110 kilometre bulunmaktadır.

Taksiyle, Oslo’nun taksi tarifesi birazcık pahalı olduğundan bu yöntem pek tercih edilmeyecektir. Öyle ki 4 kilometresi 26-28 dolardır. Havaalanından dışarı çıktığınızda taksi duraklarını görürsünüz, buraya giderek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralayarak, taksi ücretleri göz önünde bulundurulduğunda araç kiralamak daha mantıklı olacaktır. Araç kiralamak içinse online araç kiralama firmalarını kullanabilirsiniz. Aracınızla E18 üzerinden şehir merkezine gidebilirsiniz. E6’dan da gidersiniz ancak sonu yine E18’e bağlanmaktadır.

Otobüsle, otobüsle ulaşım konusunda öncelikle 175 numaralı otobüse binip 1 durak sonra inin. Ardından R11 kodlu trene binin. 1.30 saat sonra şehir merkezine varmış olacaksınız.


Oslo'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Oldukça bilindik bazı bilet alabileceğiniz sitelerde belirtildiği üzere biletinizi en az 50 gün önceden alırsanız çok daha ucuza gelecektir. Aynı zamanda havaalanından kalkan otobüsleri kaçırmamak için dikkatli olmalısınız. Ilıman iklime sahip olmasına rağmen çoğu yere göre hâlâ dünyanın en soğuk yerlerinden birinde bulunmaktadır. Bu nedenle yanınıza kalın şeyler almanız gerekmektedir. Gideceğiniz dönem ne olursa olsun, ucuza uçak bileti bulacağınız sitemiz her zaman sizlerin hizmetinde!

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz