1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Oslo Uçak Bileti

Oslo Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Opera House
  2. Vigeland Heykel Parkı
  3. Viking Gemi Müzesi
  4. Kraliyet Sarayı
  5. Karl Johans Caddesi
  6. Oslo Katedrali

1. Opera House

Opera House, Genel İskandinav mimarisi içerisinde en modern yapılardan biridir. Opera ve Bale binası olarak kullanılmaktadır ve içeride birçok etkinlik yapılmaktadır. İçeri girip gezmek, görmek isteyenlere ücretsiz kapılarını açan Opera Evi, etkinliklere katılmak isteyenlerden ise belli bir ücret talep etmektedir. Mimari yapısı, ev sahipliği yaptığı etkinliklerle beraber görülmesi gereken en önemli mekanlardan biridir.

Opera House

2. Vigeland Heykel Parkı

Vigeland Heykel Parkı, Norveçli heykeltıraş Gustav Vigeland’ın eserlerinin sergilendiği açık alan müzesidir. Yeşil alanları da oldukça bol olan bir alandır.

Vigeland Heykel Parkı

3. Viking Gemi Müzesi

Viking Gemi Müzesi, İskandinav kültüründen şahane bir noktaya dokunmuş olan bu müze, iki katlı bir binanın içine kuruludur. Özellikle İskandinav kültürüne ve denizciliğe ilgi duyanlar için Oslo’dan gitmeden önce görülmesi gereken yerlerden biridir.

Viking Gemi Müzesi

4. Kraliyet Sarayı

Kraliyet Sarayı, III. Charles döneminde inşasına başlanmıştır. Sarayın dışı kapıları Slottsparken denilen bir parka açılmaktadır. Saraya girp gezmek için 95 kron (66 TL) ödemeniz gerekmektedir, saray içerisinde tam 173 adet oda bulunmaktadır. İçeride size eşlik edecek rehberler de bulunmaktadır. Burayı gezmeden gitmemelisiniz.

Kraliyet Sarayı

5. Karl Johans Caddesi

Karl Johans Caddesi, Bu cadde şehrin en çok uğranılan caddesidir, Kraliyet Sarayına açılan bir caddedir. Oldukça işlektir, Parlemento Binası, Ulusal Galeri gibi Oslo’nun simgesi sayılan yerler de bu caddede bulunmaktadır. Bu nedenle yolunuz buraya illa ki düşecektir.

Karl Johans Caddesi

6. Oslo Katedrali

Oslo Katedrali, 1950 yılında restorasyonla tarihi yapısı korunarak çok daha şahane bir görünüme kavuşmuş, Oslo’da görülmesi gereken önemli bir dini mekandır bu katedral. Giriş ücretsizdir. Aynı zamanda şehrin işlek caddelerine de oldukça yakın konumlanmıştır.  

Oslo Katedrali

Oslo hakkında daha fazla şey keşfet!

Oslo Nerede Yenir

Oslo Nerede Yenir

Oslo'da neler yiyebileceğinizi listeledikten sonra nerede yemek yiyebileceğinizi de sizin için araştırdık. Oslo'da çok farklı konseptlerde, birbirinden güzel mekânlar vardır. Şehir manzarasını izleyebileceğiniz restoranlardan ara sokaklarında ayaküstü yemek yiyebileceğiniz restoranlara kadar birçok yer bulunur. Oslo'da hangi restoranlara gidilir diye merak edenler için Oslo’da şahane yemekler yiyebileceğiniz bazı restoranları sıralayalım:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo Otel Tavsiye

Oslo Otel Tavsiye

"Norveç'in başkenti Oslo'ya kadar geldim fakat nerede kalacağım" diyorsanız hiç endişe etmeyin. Oslo'da konaklamanızı tavsiye ettiğimiz yerleri sizin için bir araya getirdik. Oslo'da nerede kalınır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da rock, caz ve metal gibi birçok farklı türde müzik festivali düzenlenmektedir. Müzik festivallerinin yanı sıra film ve kültür etkinliklerinin de düzenlenmektedir. Festivallere önem veren Oslo halkı, etkinliklere yoğun katılım göstermektedir. Şehrin ruhunu yansıtan Oslo festivallerine katılmak istiyorsanız sizin için tarihleriyle birlikte listeledik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo Ne Yenir?

Oslo Ne Yenir?

Deniz ürünleri ve av hayvanları açısından oldukça zengin bir mutfağa sahiptir Norveç mutfağı. İskandinavya ülkelerinde görülen genel bir durumdur bu. Az pişmiş sevilen etler, denizden gelen taze lezzetler... Eğer bunları seviyorsanız Oslo’da rahat edeceksiniz. Yaptıkları Norveç Somonu, beğenebileceğinizi düşündüğümüz tatlardan; bunun yanında geyik etiyle yapılan yemeklerde oldukça iyiler, bunları da deneyebilirsiniz. Norveç türlüsü, çiftçi omleti gibi tatlar da deneyebileceğiniz yerel lezzetlerden.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo Uçak Bileti