1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Oslo Uçak Bileti

Oslo Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Opera House
  2. Vigeland Heykel Parkı
  3. Viking Gemi Müzesi
  4. Kraliyet Sarayı
  5. Karl Johans Caddesi
  6. Oslo Katedrali

1. Opera House

Opera House, Genel İskandinav mimarisi içerisinde en modern yapılardan biridir. Opera ve Bale binası olarak kullanılmaktadır ve içeride birçok etkinlik yapılmaktadır. İçeri girip gezmek, görmek isteyenlere ücretsiz kapılarını açan Opera Evi, etkinliklere katılmak isteyenlerden ise belli bir ücret talep etmektedir. Mimari yapısı, ev sahipliği yaptığı etkinliklerle beraber görülmesi gereken en önemli mekanlardan biridir.

Opera House

2. Vigeland Heykel Parkı

Vigeland Heykel Parkı, Norveçli heykeltıraş Gustav Vigeland’ın eserlerinin sergilendiği açık alan müzesidir. Yeşil alanları da oldukça bol olan bir alandır.

Vigeland Heykel Parkı

3. Viking Gemi Müzesi

Viking Gemi Müzesi, İskandinav kültüründen şahane bir noktaya dokunmuş olan bu müze, iki katlı bir binanın içine kuruludur. Özellikle İskandinav kültürüne ve denizciliğe ilgi duyanlar için Oslo’dan gitmeden önce görülmesi gereken yerlerden biridir.

Viking Gemi Müzesi

4. Kraliyet Sarayı

Kraliyet Sarayı, III. Charles döneminde inşasına başlanmıştır. Sarayın dışı kapıları Slottsparken denilen bir parka açılmaktadır. Saraya girp gezmek için 95 kron (66 TL) ödemeniz gerekmektedir, saray içerisinde tam 173 adet oda bulunmaktadır. İçeride size eşlik edecek rehberler de bulunmaktadır. Burayı gezmeden gitmemelisiniz.

Kraliyet Sarayı

5. Karl Johans Caddesi

Karl Johans Caddesi, Bu cadde şehrin en çok uğranılan caddesidir, Kraliyet Sarayına açılan bir caddedir. Oldukça işlektir, Parlemento Binası, Ulusal Galeri gibi Oslo’nun simgesi sayılan yerler de bu caddede bulunmaktadır. Bu nedenle yolunuz buraya illa ki düşecektir.

Karl Johans Caddesi

6. Oslo Katedrali

Oslo Katedrali, 1950 yılında restorasyonla tarihi yapısı korunarak çok daha şahane bir görünüme kavuşmuş, Oslo’da görülmesi gereken önemli bir dini mekandır bu katedral. Giriş ücretsizdir. Aynı zamanda şehrin işlek caddelerine de oldukça yakın konumlanmıştır.  

Oslo Katedrali

Daha Fazlasını Keşfet!

Oslo Nerede Yenir

Oslo Nerede Yenir

Oslo'da neler yiyebileceğinizi listeledikten sonra nerede yemek yiyebileceğinizi de sizin için araştırdık. Oslo'da çok farklı konseptlerde, birbirinden güzel mekânlar vardır. Şehir manzarasını izleyebileceğiniz restoranlardan ara sokaklarında ayaküstü yemek yiyebileceğiniz restoranlara kadar birçok yer bulunur. Oslo'da hangi restoranlara gidilir diye merak edenler için Oslo’da şahane yemekler yiyebileceğiniz bazı restoranları sıralayalım:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Otel Tavsiye

Oslo Otel Tavsiye

"Norveç'in başkenti Oslo'ya kadar geldim fakat nerede kalacağım" diyorsanız hiç endişe etmeyin. Oslo'da konaklamanızı tavsiye ettiğimiz yerleri sizin için bir araya getirdik. Oslo'da nerede kalınır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da rock, caz ve metal gibi birçok farklı türde müzik festivali düzenlenmektedir. Müzik festivallerinin yanı sıra film ve kültür etkinliklerinin de düzenlenmektedir. Festivallere önem veren Oslo halkı, etkinliklere yoğun katılım göstermektedir. Şehrin ruhunu yansıtan Oslo festivallerine katılmak istiyorsanız sizin için tarihleriyle birlikte listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo'da Alışveriş - Ne Alınır?

Oslo'da Alışveriş - Ne Alınır?

Norveç, Avrupa’nın en pahalı ülkelerinden biridir. Bir Norveç Kronu, 0,70 TL değerindedir. Karl Johans Caddesi’nden daha önce bahsetmiştik, yine burada alışveriş için en uygun yerlerden biri burasıdır. Kraliyet Sarayı’na ve önemli tarihi yapılara ev sahipliği yaptığı için aynı zamanda trafiğin kesilmiş durumda olduğu bu caddede alışveriş yapmak için bütün olanakları bulabilirsiniz. Yerli üretim markaları, uluslararası markalar, antikacılar ve hediyelik eşyalar bakımından oldukça zengin bir şehir olan Oslo’da tek sorun biraz fazla para harcamanız gerekmesidir. Pahalı markaların bulunduğu bölgeler: Bygdoy Alle ve Grünerlokka’dır. Bu alanlarda alışveriş için ne gerekiyorsa bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Oslo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı havası kadar soğuk olmayan Oslo’da her türlü eğlence mekanı bulmak mümkündür. Karl Johans Caddesi her şeye ev sahipliği yaptığı gibi, canlı gece hayatına da ev sahipliği yapmaktadır. Aker Brygge, Majorstua bölgelerinde de keyfinize göre mekanlar bulabilirsiniz. Özellikle şehirde kendi içkilerini, geneli bira, kendi yapan mekanlar vardır, genelde tercih edilen yerler arasındadır. Gece için tercih edebileceğiniz mekanlar şu şekildedir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Ne Yenir?

Oslo Ne Yenir?

Deniz ürünleri ve av hayvanları açısından oldukça zengin bir mutfağa sahiptir Norveç mutfağı. İskandinavya ülkelerinde görülen genel bir durumdur bu. Az pişmiş sevilen etler, denizden gelen taze lezzetler... Eğer bunları seviyorsanız Oslo’da rahat edeceksiniz. Yaptıkları Norveç Somonu, beğenebileceğinizi düşündüğümüz tatlardan; bunun yanında geyik etiyle yapılan yemeklerde oldukça iyiler, bunları da deneyebilirsiniz. Norveç türlüsü, çiftçi omleti gibi tatlar da deneyebileceğiniz yerel lezzetlerden.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Oslo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Oslo’nun iklimi düşünülenin aksine ılımandır. Bunun sebebi Norveç’in kuzeyiyle güneyi arasında iklim farklılıklarının olmasıdır. Bol yağış alan bir şehirdir, kurak denilebilecek aylarında bile normalin üzerinde bir yağış almaktadır. En düşük sıcaklıklar Şubat ayında görülür, bu ayda ortalama sıcaklık -3 °C’dir. En yüksek sıcaklıklar ise Temmuz ayında görülür, bu ayda ortalama sıcaklık 17 °C’dir. İlin genel yıllık sıcaklık ortalaması ise 6.3 °C’dir. Seyahatiniz için en uygun zaman ise kesinlikle karın olmadığı, soğukların gelmediği dönem olan yaz dönemleridir. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları Oslo’yu ziyaret etmeniz her zaman daha iyidir. Dönem ayırt etmeksizin daima ucuz uçak bileti bulabileceğiniz sitemizden online uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Hakkında

Oslo Hakkında

Beyaz güzelliğin en büyük kalesi olan Oslo, aynı zamanda başkenttir. Bunun yanında şehri de içine alan eyaletin adı da aynıdır, Norveç’in başkenti olan Oslo İskandinavya yarımadasının en büyük dördüncü şehridir. Norveç edebiyatının ve tarihinin kaynaklarından olan destanlara göre ise Oslo taş devrinden beri insanların yerleşmede bulunduğu şehirlerden biridir. 1049 yılında kurulmuştur, yangınlardan büyük zararlar görmüştür. Aynı zamanda bir diğer özelliği Oslo’nun bir liman şehri olmasıdır. Ülkenin genelinde olduğu gibi yaşam standartları bakımından oldukça yukarıdadır. Gelişmiş bir ekonomisi ve kültürü vardır. Dünyanın en bilinen şehirlerinden olan Oslo doğal güzellikler açısından da tarihi zenginlikler açısından da oldukça bereketlidir. Soğuk ülkelerde olsa bile içinizi ısıtacak eğlenceli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Bir Norveç atasözü şöyle demektedir: Byene har en ånd. (Şehirlerin ruhu vardır.) İşte Oslo, İskandinavya’da en büyük ruhlardan birine sahip güzel bir şehirdir.  

Siz de bu şehrin ruhunu keşfetmek isterseniz, hemen sitemizden online uçak biletinizi alın, koltuğunuzu ayırtın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz