1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Oslo Uçak Bileti

Oslo Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Lefse
  2. Farikal
  3. Moose
  4. Krumkaker

1. Lefse

Oslo'nun en meşhur yiyeceklerinden biri lefse. Bir nevi ince ekmeği andıran bu lezzet; patates, süt ve kremayla yapılıyor.

Lefse

2. Farikal

Yöresel lezzetlerden bir tanesi Farikal. Bu yemek Norveç'e özgü ve koyun etiyle hazırlanıyor. Güveçte pişirilen yumuşacık et, akşam yemeği için ideal bir seçim olacaktır.

Farikal

3. Moose

Kuzu eti, cheddar peyniri ve farklı sebzelerle yapılan Moose, turistlerin en çok tercih ettiği yemeklerin başında geliyor. Oslo'da ne yerim diye kara kara düşünüyorsanız size bu eşsiz lezzeti önerebiliriz.

Moose

4. Krumkaker

Oslo'da yiyebileceğiniz tatlılardan bir tanesi Krumkaker. Norveç'te fazlasıyla ünlü olan bu tatlı un, tereyağı, yumurta ve şeker ile yapılan bir tür krep. İçine çikolata veya reçel ekleyerek yemenizi tavsiye ederiz.

Krumkaker

Oslo hakkında daha fazla şey keşfet!

Oslo Nerede Yenir

Oslo Nerede Yenir

Oslo'da neler yiyebileceğinizi listeledikten sonra nerede yemek yiyebileceğinizi de sizin için araştırdık. Oslo'da çok farklı konseptlerde, birbirinden güzel mekânlar vardır. Şehir manzarasını izleyebileceğiniz restoranlardan ara sokaklarında ayaküstü yemek yiyebileceğiniz restoranlara kadar birçok yer bulunur. Oslo'da hangi restoranlara gidilir diye merak edenler için Oslo’da şahane yemekler yiyebileceğiniz bazı restoranları sıralayalım:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo Otel Tavsiye

Oslo Otel Tavsiye

"Norveç'in başkenti Oslo'ya kadar geldim fakat nerede kalacağım" diyorsanız hiç endişe etmeyin. Oslo'da konaklamanızı tavsiye ettiğimiz yerleri sizin için bir araya getirdik. Oslo'da nerede kalınır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da rock, caz ve metal gibi birçok farklı türde müzik festivali düzenlenmektedir. Müzik festivallerinin yanı sıra film ve kültür etkinliklerinin de düzenlenmektedir. Festivallere önem veren Oslo halkı, etkinliklere yoğun katılım göstermektedir. Şehrin ruhunu yansıtan Oslo festivallerine katılmak istiyorsanız sizin için tarihleriyle birlikte listeledik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo Gezilecek Yerler

Oslo Gezilecek Yerler

Her mevsim sizi kendine ayrı hayran bırakacak olan Oslo'da gezilecek birçok yer mevcuttur. Oslo'da müzeler, saraylar ve birbirinden güzel caddeler keşfedilmek için sizi bekliyor! Oslo'da ziyaret edebileceğiniz en ilginç müze Viking Gemi Müzesi'dir. Vikingler hakkında bilgi edinmek isteyenler harika bir müzede kazı alanlarından getirilen tarihi eserler de sergilenmektedir. Bunun dışında modern sanat müzelerini gezebilirsiniz. Sizin için Oslo'da gezilecek yerleri listeledik. Oslo'da ne yapılır, nereye gidilir, birlikte bakalım:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Oslo Uçak Bileti