1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Oslo Uçak Bileti

Oslo Ne Yenir?

04 Aralık 2021 18:19
  1. Lefse
  2. Farikal
  3. Moose
  4. Krumkaker

1. Lefse

Oslo'nun en meşhur yiyeceklerinden biri lefse. Bir nevi ince ekmeği andıran bu lezzet; patates, süt ve kremayla yapılıyor.

Lefse

2. Farikal

Yöresel lezzetlerden bir tanesi Farikal. Bu yemek Norveç'e özgü ve koyun etiyle hazırlanıyor. Güveçte pişirilen yumuşacık et, akşam yemeği için ideal bir seçim olacaktır.

Farikal

3. Moose

Kuzu eti, cheddar peyniri ve farklı sebzelerle yapılan Moose, turistlerin en çok tercih ettiği yemeklerin başında geliyor. Oslo'da ne yerim diye kara kara düşünüyorsanız size bu eşsiz lezzeti önerebiliriz.

Moose

4. Krumkaker

Oslo'da yiyebileceğiniz tatlılardan bir tanesi Krumkaker. Norveç'te fazlasıyla ünlü olan bu tatlı un, tereyağı, yumurta ve şeker ile yapılan bir tür krep. İçine çikolata veya reçel ekleyerek yemenizi tavsiye ederiz.

Krumkaker

Daha Fazlasını Keşfet!

Oslo Nerede Yenir

Oslo Nerede Yenir

Oslo'da neler yiyebileceğinizi listeledikten sonra nerede yemek yiyebileceğinizi de sizin için araştırdık. Oslo'da çok farklı konseptlerde, birbirinden güzel mekânlar vardır. Şehir manzarasını izleyebileceğiniz restoranlardan ara sokaklarında ayaküstü yemek yiyebileceğiniz restoranlara kadar birçok yer bulunur. Oslo'da hangi restoranlara gidilir diye merak edenler için Oslo’da şahane yemekler yiyebileceğiniz bazı restoranları sıralayalım:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Otel Tavsiye

Oslo Otel Tavsiye

"Norveç'in başkenti Oslo'ya kadar geldim fakat nerede kalacağım" diyorsanız hiç endişe etmeyin. Oslo'da konaklamanızı tavsiye ettiğimiz yerleri sizin için bir araya getirdik. Oslo'da nerede kalınır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Oslo'da rock, caz ve metal gibi birçok farklı türde müzik festivali düzenlenmektedir. Müzik festivallerinin yanı sıra film ve kültür etkinliklerinin de düzenlenmektedir. Festivallere önem veren Oslo halkı, etkinliklere yoğun katılım göstermektedir. Şehrin ruhunu yansıtan Oslo festivallerine katılmak istiyorsanız sizin için tarihleriyle birlikte listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo'da Alışveriş - Ne Alınır?

Oslo'da Alışveriş - Ne Alınır?

Norveç, Avrupa’nın en pahalı ülkelerinden biridir. Bir Norveç Kronu, 0,70 TL değerindedir. Karl Johans Caddesi’nden daha önce bahsetmiştik, yine burada alışveriş için en uygun yerlerden biri burasıdır. Kraliyet Sarayı’na ve önemli tarihi yapılara ev sahipliği yaptığı için aynı zamanda trafiğin kesilmiş durumda olduğu bu caddede alışveriş yapmak için bütün olanakları bulabilirsiniz. Yerli üretim markaları, uluslararası markalar, antikacılar ve hediyelik eşyalar bakımından oldukça zengin bir şehir olan Oslo’da tek sorun biraz fazla para harcamanız gerekmesidir. Pahalı markaların bulunduğu bölgeler: Bygdoy Alle ve Grünerlokka’dır. Bu alanlarda alışveriş için ne gerekiyorsa bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Oslo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı havası kadar soğuk olmayan Oslo’da her türlü eğlence mekanı bulmak mümkündür. Karl Johans Caddesi her şeye ev sahipliği yaptığı gibi, canlı gece hayatına da ev sahipliği yapmaktadır. Aker Brygge, Majorstua bölgelerinde de keyfinize göre mekanlar bulabilirsiniz. Özellikle şehirde kendi içkilerini, geneli bira, kendi yapan mekanlar vardır, genelde tercih edilen yerler arasındadır. Gece için tercih edebileceğiniz mekanlar şu şekildedir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Gezilecek Yerler

Oslo Gezilecek Yerler

Her mevsim sizi kendine ayrı hayran bırakacak olan Oslo'da gezilecek birçok yer mevcuttur. Oslo'da müzeler, saraylar ve birbirinden güzel caddeler keşfedilmek için sizi bekliyor! Oslo'da ziyaret edebileceğiniz en ilginç müze Viking Gemi Müzesi'dir. Vikingler hakkında bilgi edinmek isteyenler harika bir müzede kazı alanlarından getirilen tarihi eserler de sergilenmektedir. Bunun dışında modern sanat müzelerini gezebilirsiniz. Sizin için Oslo'da gezilecek yerleri listeledik. Oslo'da ne yapılır, nereye gidilir, birlikte bakalım:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Oslo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Oslo’nun iklimi düşünülenin aksine ılımandır. Bunun sebebi Norveç’in kuzeyiyle güneyi arasında iklim farklılıklarının olmasıdır. Bol yağış alan bir şehirdir, kurak denilebilecek aylarında bile normalin üzerinde bir yağış almaktadır. En düşük sıcaklıklar Şubat ayında görülür, bu ayda ortalama sıcaklık -3 °C’dir. En yüksek sıcaklıklar ise Temmuz ayında görülür, bu ayda ortalama sıcaklık 17 °C’dir. İlin genel yıllık sıcaklık ortalaması ise 6.3 °C’dir. Seyahatiniz için en uygun zaman ise kesinlikle karın olmadığı, soğukların gelmediği dönem olan yaz dönemleridir. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları Oslo’yu ziyaret etmeniz her zaman daha iyidir. Dönem ayırt etmeksizin daima ucuz uçak bileti bulabileceğiniz sitemizden online uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Hakkında

Oslo Hakkında

Beyaz güzelliğin en büyük kalesi olan Oslo, aynı zamanda başkenttir. Bunun yanında şehri de içine alan eyaletin adı da aynıdır, Norveç’in başkenti olan Oslo İskandinavya yarımadasının en büyük dördüncü şehridir. Norveç edebiyatının ve tarihinin kaynaklarından olan destanlara göre ise Oslo taş devrinden beri insanların yerleşmede bulunduğu şehirlerden biridir. 1049 yılında kurulmuştur, yangınlardan büyük zararlar görmüştür. Aynı zamanda bir diğer özelliği Oslo’nun bir liman şehri olmasıdır. Ülkenin genelinde olduğu gibi yaşam standartları bakımından oldukça yukarıdadır. Gelişmiş bir ekonomisi ve kültürü vardır. Dünyanın en bilinen şehirlerinden olan Oslo doğal güzellikler açısından da tarihi zenginlikler açısından da oldukça bereketlidir. Soğuk ülkelerde olsa bile içinizi ısıtacak eğlenceli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Bir Norveç atasözü şöyle demektedir: Byene har en ånd. (Şehirlerin ruhu vardır.) İşte Oslo, İskandinavya’da en büyük ruhlardan birine sahip güzel bir şehirdir.  

Siz de bu şehrin ruhunu keşfetmek isterseniz, hemen sitemizden online uçak biletinizi alın, koltuğunuzu ayırtın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Oslo Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz