1. Anasayfa
 2. Ordu Uçak Bileti

Ordu Uçak Bileti

Ordu Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Ordu Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

06 Mart 2021 21:03

Ordu'ya gitmek için hava yollarını kullanabilirsiniz. İstanbul Ordu arası uçakla yalnızca bir buçuk saat sürerken, Ankara ordu arası uçuşlar bir saat almaktadır. Ordu'ya gitmek için bu yolu tercih etmeniz gezinize neşeli ve dinlenmiş bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır.

Ordu'ya direkt veya aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. THY, Anadolu Jet veya Pegasus firmalarından size en uygun olanı seçerek Ordu biletinizi alabilirsiniz. Biletbak, Ordu uçak bileti için en ucuz uçuşu bulmanıza ve karşılaştırmanıza yardım eder, ucuz uçak bileti fırsatlarını sizlere sunar.

Ordu'ya şahsi arabanızla veya şehirler arası otobüsle de gidebilirsiniz. Yola çıkacağınız şehre göre yolculuğunuzun süresi oldukça fazla olabilir. Örneğin, İstanbul Ordu arası arabayla veya otobüsle 10 saat sürmektedir. Bunun yanında Ankara Ordu arası kara yollarını kullanırsanız en az 7 saat yolda olmanız gerekir. Ordu'ya hareket eden pek çok otobüs seferi bulunsa da, yolun uzunluğundan dolayı yorucu geçecek olması ve Ordu gezinizin ilk gününü dinlenmeye ayıracak olmanız bu seçeneğin dezavantajıdır.

Ordu Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Ordu Nasıl Gidilir?
 2. Ordu Havalimanları
 3. Ordu Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
 4. Ordu Genel Bilgiler
 5. Ordu Ne Yenir?
 6. Ordu Nerede Yenir?
 7. Ordu Gezilecek Yerler
 8. Ordu Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Ordu Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Ordu Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 11. Ordu Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
 12. Ordu Otel Tavsiye

Ordu Havalimanları

Ordu'ya hava yolları ile gitmeye karar verirseniz, uçuşunuz Ordu Giresun Havalimanı'na olacaktır. Ordu ve Giresun sınırları arasında yer alan havalimanı Türkiye'nin en genç havalimanları arasındadır. 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmet vermeye başlamış, Ordu'ya ulaşımı kolaylaştırmıştır.

Ordu Giresun Havalimanı

Ordu Giresun Havalimanı, Ordu'nun Gülyazı ilçesi ve Giresun'un Piraziz ilçesi arasında konumlanmıştır. Her iki şehre de hizmet veren Ordu Giresun Havalimanı'nın en önemli özelliklerinden birisi de deniz üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Bu yönüyle hem ülkemizin, hem de Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen tek havalimanıdır.

Havalimanı, Ordu şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunur. Havalimanına indikten sonra merkeze ulaşabilmeniz için pek çok alternatif bulunuyor:

HAVAŞ kullanmak bu alternatiflerden ilkidir. Havalimanından hem Ordu'ya, hem de Giresun'a servis kalktığından doğru güzergahta olana binmeniz önemlidir. Gülyalı- Altınordu - Kumbaşı - Fatsa - Ünye güzergahındaki HAVAŞ servisine binerek Ordu merkezine gidebilirsiniz.

Taksi kullanarak da otelinize, ilçelere veya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gülyali Merkez Taksi Karayolu Kooperatifi tarafından verilen taksi hizmetiyle konforlu bir şekilde istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Taksi yolculuğunuz ortalama 25-30 dakika arası sürecektir ve ortalama 85 lira tutacaktır. Taksiye binmeden önce güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Araç kiralama hizmetlerini de tercih edebilirsiniz. Havalimanında şubesi bulunan Gezgin 724, Garenta, Rentline Rent a Car firmalarından kolayca aracınızı kiralayabilirsiniz. Bununla beraber Pegasus Hava Yolları tarafından verilen araç kiralama hizmetini de kullanabilirsiniz. Yolculuğunuza başlamadan önce Pegasus ile iletişime geçerek aracınızın havalimanına getirilmesini ve size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Minibüs kullanarak Ordu merkeze ulaşabilirsiniz. Ortalama olarak 40 dakika sürecek minibüs yolculuğu için 2,5 lira ödemeniz gerekecektir.

Ordu Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Ordu hava durumu, buraya yapacağınız gezinin tarihine karar vermenize yardımcı olabilir. Ordu'da genel olarak karakteristik Karadeniz iklimi özellikleri görülür. Bununla beraber sahil kesimlerinden ilçelere doğru gidildikçe karasal iklim özellikleri kendisini göstermeye başlar.

Karadeniz ikliminin hakim olduğu noktalarda yıl boyunca bol yağış ve ılıman bir hava gözlenir. Ordu'da yılın 150 günü yağışlıdır. Canik Dağları, kuzeyden esen rüzgarlara engel oluşturduğundan soğuk hava Ordu'ya giremez.

Ordu'ya en çok yağış sonbaharda düşer. Bu sebeple yaz mevsimi Ordu'yu ziyaret etmek için en ideal zamandır. Yılın görece kurak zamanı olan yaz ayında şiddetli yağmurlara yakalanma olasılığınızı en aza indirebilirsiniz.

Ordu Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Ordu Genel Bilgiler

Karadeniz bölgesinde yer alan, ülkemizin doğasıyla göz kamaştıran şehirlerinden Ordu coğrafi olarak Orta ve Doğu Karadeniz bölümünde bulunmaktadır. Bununla beraber resmi olarak Ordu'nun Doğu Karadeniz sınırlarında olduğu kabul edilmiştir. Türkiye'nin büyükşehirlerindendir ve tam 19 adet ilçesi bulunur. Ordu ilçeleri arasında Perşembe, Fatsa ve Ünye sayılabilir.

Ordu nüfusu son verilere göre 770 bini geçmiştir. Bugünkü Ordu merkezinin dışında, modern ismiyle Bozukkale olarak adlandırılan bölgede ilk yerleşimin izleri görülebilir. Burada milattan önce 400'lü yıllarda yerleşimin başladığı ve o zamanlar Bozukkale'ye 'Kotyoro' dendiği bilinmektedir. Bununla beraber, bu antik şehrin sadece bulunduğu Bozukkale ile tarihi bağlantısı vardır.

Ordu'da yer alan tarihi eserler ve kayıtlar, burada Helenistik dönemden kalma yapılar bulunduğunu göstermektedir. Helenistik dönemde Anadolu'nun önemli güçlerinden olan Pontus Krallığı'nın şehirde önemli izler bıraktığı görülebilir.

Osmanlı kayıtlarına göre 1396 yılında, Giresun'u fethetmek için burada 12 bin kişilik ordunun toplanması ile şehir Ordu ismini almış, daha sonra Ordu merkezindeki asıl yerleşim başlamıştır.

Ordu, Yunan mitolojisinde de kendisine yer bulmuştur. Efsaneye göre Bulut Tanrıçası Nephele, oğullarını kurban edilmekten kurtarmak için onları Tanrı Hermes tarafından hediye edilen, altın postlu ve uçan bir koç ile kaçırır. Daha sonraları kahraman Yason tarafından bu koçun altın postu yıllarca aranmıştır. Bu nedenle altı postun kaybolduğu yere ' Yason Burnu' ismi verilmiştir. Yason Burnu bugün Perşembe ilçesinde yer almaktadır.

Ordu'da Yason Burnu gibi mutlaka görmeniz gereken pek çok doğal güzellik ve tarihi yapı, müze bulunmaktadır.

Ordu Genel Bilgiler

Ordu Ne Yenir?

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden olan Ordu'nun yöresel yemeklerini mutlaka denemeniz ve buranın mutfağından mümkün olduğunca fazla çeşidi tatmanız gerekiyor. Kültürel derinliği ile pek çok yemeği tarihine sığdırmış Ordu'da kaçırmamanız gereken lezzetleri derledik.

Ordu Yağlısı

Ordu Yağlısı

Ordu pidesi olarak da bilinen Ordu yağlısı, ünü tüm Karadeniz'e ve daha sonra tüm Türkiye'ye yayılmış bir lezzettir. İnce hamuru, apayrı lezzetteki iç harcı ve üstüne kırılan yumurtasıyla Ordu'dan meşhur yağlısını yemeden ayrılmayın.

Hamsi Buğulama

Hamsi Buğulama

Karadeniz'in çok sevilen yemeklerinden hamsi, kendisini Ordu mutfağında da gösteriyor. Karadeniz'in kendine özgü, artık simgeleşmiş hamsi buğulamasını Ordu'da denemeli, yöre halkı tarafından çok sevilen bu tadı yerinde yiyerek tadına bakmalısınız.

Kara Lahana Döşemesi

Kara Lahana Döşemesi

Ordu'nun ismi diğer yörelerde pek duyulmamış yemeklerinden olan kara lahana döşemesi, fırın tepsisi veya cam tepsi içine zeytinyağlı, pirinçli ve kara lahanalı harcın dağıtılması ile hazırlanır. Ordu'da ev yemekleri sunan restoranlardakara lahana döşemesini deneyebilirsiniz.

Galdirik Kavurması

Galdirik Kavurması

Galdirik, Ordu yöresinde yetişen ve oldukça sevilen bir bitkidir. Bu bitkinin kavurması ise Ordu halkı tarafından sıklıkla hazırlanmakta ve besleyici, doyurucu bir öğün olarak tüketilmektedir. Galdirik kavurmasını daha önce denememiş olsanız bile tadını çok beğeneceksiniz.

Ordu Nerede Yenir?

Ordu'nun yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz pek çok restoran ve kafe bulunuyor. Deniz mahsullerinden sebze yemeklerine, hamur işinden çorbaya farklı farklı yemekleri Ordu'nun kaliteli lokantalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ordu'ya gittiğinizde şehrin en iyi restoranlarını gözden kaçırmamanız için en sevilen mekanları bir araya getirdik.

Derin Balık

Derin Balık

Ordu'da deniz mahsullerini denemek için Derin Balık'a gelebilir, öğle veya akşam yemeklerinizi burada geçirebilirsiniz. Sarıkıy Mahallesi, Yükçülük Sokak'ta yer alan Derin Balık'ta özellikle levrek buğulama ve hamsi buğulamayı denemenizi öneriyoruz.

Aktaşlar Pide

Aktaşlar Pide

Ordu'ya gelip de Ordu yağlısını yemeden buradan ayrılmak olmaz. Ordu yağlısını, ya da pidesini, yemek için Aktaşlar Pide'ye gelebilir, güler yüzlü personeli ve hızlı servisi ile burada öğle veya akşam öğünü yiyebilirsiniz.

Meşhur Pide

Meşhur Pide

Ordu'da pide yiyebileceğiniz en güzel mekanlardan birisi de Meşhur Pide'dir. Mis gibi terayağlı pidesi ile ünlü olan Meşhur Pide, Düz Mahalle, Yıldız Sokak'ta yer alıyor. Burada pide haricinde çorba veya tatlı gibi alternatifleri de bulabilirsiniz.

Hüner Pastane ve Restaurant

Hüner Pastane ve Restaurant

Ordu'nun en şık, nezih ve kaliteli pastanelerinden olan Hüner Pastane ve Restaurant, Sırrıpaşa Caddesi'nde misafirlerini birbirinden güzel ürünleri ile ağırlıyor. Geziniz sırasında biraz dinlenebileceğiniz, oturup kahve ve tatlı ikilisinin keyfine varabileceğiniz bir yer arıyorsanız Hüner Pastane ve Restaurant tam size göre.

Ordu Gezilecek Yerler

Karadeniz'in nefes kesici doğasından kendi payına düşeni alan Ordu, kendisini ziyaret edenleri hayran bırakacak kadar güzel bir şehir. Doğal güzellikleri yanında tarihi yapılarıyla da dikkatleri çeken Ordu'da mutlaka gezmeniz gereken yerleri bir araya getirdik.

Yason Kilisesi

Yason Kilisesi

Ordu'nun turistik yapıları arasında bulunan Yason Kilisesi, Perşembe'de, Çaytepe yakınlarında yer almaktadır. İsmini efsanevi kahraman Yason'dan alan Yason Burnun'da yer ala kiliseye bu isim konumundan dolayı verilmiş. Kilisenin içine girilemese de hem kilisenin mimarisini incelemek, hem de Yason Burnu'nun temiz havasını içinize çekmek ve enfes manzarasını izlemek için buraya gelebilirsiniz.

Yason Burnu Feneri

Yason Burnu Feneri

Yason Kilisesi'ne gelmişken aynı burun üzerinde bulunan Yason Burnu Fenerini'de ziyaret etmeyi unutmayın. Ordu'nun simgesel yapılarından olan Yason Burnu Feneri'nde hatıra fotoğrafları çektirebilir, Karadeniz'in hırçın dalgalarını izlerken kamp yapabilirsiniz. Buraya bir defa geldikten sonra büyülü havasını asla unutamayacaksınız. Yason Burnu Feneri'ne şahsi aracınızla veya sahil yolu güzergahından ilerleyen şehir minibüsleri ile ulaşabilirsiniz.

Kurul Kalesi

Kurul Kalesi

Ordu'da gezmeniz gereken bir diğer tarihi mekan da Kurul Kalesi'dir. Ordu'ya hakim bir tepe üstünde yer alan Kurul Kalesi'ne çıkarak hem Ordu'nun tarihi yapısına daha yakından bakabilir, hem de güzel bir Ordu manzarası eşliğinde fotoğraf çekilerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Milattan önce 2. yüzyılda inşa edildiği düşünülen Kurul Kalesi, Bayadı Köyü'nde bulunmaktadır.

Teleferik

Teleferik

Ordu'ya geldiğinizde Sahil - Boztepe arasında sefer yapan teleferiğe mutlaka binmelisiniz. Hem Boztepe'ye çıkarak burada yapılan mükemmel lezzetteki Ordu yağlısından tatmak, hem de Ordu'yu ayaklarınızın altında görmek ve güzelliğinden büyülenmek için teleferiğe binmenizi öneriyoruz. Teleferikle Boztepe'ye ulaşmak uzun sürmemekle beraber fiyatları oldukça makuldür. Boztepe'ye çıktığınızda burada manzaraya karşı demli bir çay veya Türk kahvesi içmeyi unutmayın.

Ordu Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Ordu gezinizde günün sonunda eğlenmek için tercih edebileceğiniz çok sayıda bar ve kafe bulunuyor. Genellikle merkezde ve sahil kenarlarında, turistik bölgelerde bulunan barlar ve kulüplere giderek arkadaşlarınızla eğlenebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Bar & Bar

Bar & Bar

Ordu merkezinde, Atatürk Bulvarı'nda hizmet veren Bar & Bar, Ordu'nun en çok tercih edilen gece mekanları arasındadır. Oldukça kaliteli bir bar olan Bar & Bar, alkollü içeceklerinin yanı sıra lezzetli yiyecekleri ve atıştırmalıklarıyla da ünlü. Güzel atmosferi ve nezih mekanıyla, ilgili işletmesiyle Bar & Bar'da canlı müzik aktivitesine katılabilirsiniz.

Jazz Pub

Jazz Pub

Kazım Karabekir Caddesi'nde, Atlıhan Otel'de yer alan Jazz Pub, Ordu'nun en sevilen gece kulüpleri arasında yer almaktadır. Şarkiye Mahallesi'nde bulunan Jazz Pub'a gelerek kaliteli bir ortamda eğlenebilir, Ordu'da geçireceğiniz güzel bir günü burada noktalayabilirsiniz. Hafta sonları canlı müzik yapılan Jazz Pub'a gelmenizi ve burada dostlarınızla keyifli sohbetler etmenizi öneriyoruz.

Köşk Pub

Köşk Pub

Ordu şehir merkezinde, Taş Başı Caddesi'nde bulunan Köşk Pub, Mehmet Gül Sokak'ta misafirlerine hizmet vermektedir. Güler yüzlü garsonları ve kaliteli işletmesiyle Köşk Pub, Ordu'nun en şık ve nezih gece eğlencesi mekanları arasında yer almaktadır. Özellikle midye tavası ile bilinen Köşk Pub'da diğer atıştırmalıklardan ve mezelerden de deneyebilir, kaliteli içeceklerin ve yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz.

Küba Club

Küba Club

Altınordu'da müşterilerine ilgili ve samimi personeli ile hizmet veren Küba Club, Ordu'da gitmeyi tercih edebileceğiniz gece kulüpleri arasında yer almaktadır. Ordu Yolu üzerinden bulunan Küba Club'da DJ ile müzik eğlencesi ve hem alkollü, hem de alkolsüz içecekler ile lezzetli atıştırmalıklar, mezeler bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla eğlenip, müzik dinleyebileceğiniz Küba Club'ta Ordu'nun gece hayatını yakından görebilirsiniz.

Ordu Alışveriş - Ne Alınır?

Ordu'dan hem kendiniz, hem de Ordu'ya sizinle beraber gelemeyen sevdikleriniz için hediyelikler alabilirsiniz. Ordu dönüşünde yanınızda götürebileceğiniz pek çok hediye alternatifi bulunuyor.

Fındık Ordu denilince akla ilk gelen şeylerden birisidir. Ordu dönüşünde yanınızda kavrulmuş fındık veya fındıktan üretilen fındık ezmesi gibi ürünleri götürebilirsiniz.

Tereyağı da Ordu'nun meşhur ürünlerindendir. Yanınızda Ordu'nun yöresel terayağından götürerek yemeklerinize lezzet katabilirsiniz.

Bal almak da iyi bir fikir olabilir. Ordu'nun balı oldukça meşhurdur ve çok sevilmektedir. Ordu İli Arı Yetiştirmecileri Birliği'nden Ordu balı alabilirsiniz.

Gıda malzemelerinin yanı sıra Ordu'dan hediyelik eşyalar da alabilirsiniz. Örneğin ahşap biblolar ve süs eşyaları Ordu'dan alabileceğiniz en güzel hediyeliklerdendir.

Ordu'da günlük ihtiyaçlarınız için gidebileceğiniz alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Kazım Karabekir'de bulunan Novada AVM'ye uğrayarak alışverişinizi yapabilirsiniz.

Ordu Alışveriş - Ne Alınır?

Ordu Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Ordu gezinizi daha da dolu geçirmek için gezi planlarınızı Ordu'da kutlanan festivallere, fuarlara veya önemli gün kutlamalarına göre düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde Ordu halkını, kültürünü ve tarihini daha yakından tanıyabilir ve Ordu'dan asla unutamayacağınız anılarla dönebilirsiniz.

Tümünü Göster

Ordu Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Ordu'yu hakkını vererek gezmek için birbirinden uzak noktaları ve ilçeleri ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu sebeple Ordu geziniz sırasında toplu taşıma kullanmak sizi yavaşlatacaktır. Taksi kullanmak bütçenizi zorlayabilecek bir seçenek olduğundan burada araba kiralamanızı öneriyoruz.

Ordu'yu gezerken gerek toplu taşıma için, gerekse de yaklaşan etkinlikleri haber almak için en büyük yardımcınız Ordu Büyükşehir Belediye tarafından geliştirilen mobil uygulama olabilir. Bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek için 'Ordu Büyükşehir Belediyesi' yazarak aratmanız yeterlidir.

Ordu Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Ordu Otel Tavsiye

Ordu geziniz sırasında konforlu, kaliteli ve her şey dahil bir otelde konaklamak isteyebilirsiniz. Aynı şekilde konaklamak için daha mütevazı, pansiyon veya apart türünde alternatifleri de araştırıyor olabilirsiniz. Sizler için herkese uygun seçeneklerin yer aldığı Ordu otel tavsiyelerini bir araya getirdik.

Anemon Ordu

Anemon Ordu

Atatürk Bulvarı, Taşbaşı Mahallesi'nde yer alan Anemon Ordu Otel, şehir merkezine yakın Ordu otellerindendir. Merkeze sadece iki kilometre uzaklıkta olan otelde havuz, otopark, lobide ücretsiz kablosuz internet ve odalarda ücretli kablosuz internet hizmeti yer almaktadır.

The Wyspy Otel

The Wyspy Otel

Gecelik 200 liradan başlayan fiyatları ile The Wyspy Otel, Süleyman Felek Caddesi'nde yer almaktadır. Ordu merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunan The Wyspy Otel'de spa, otopark, klima ve restoran olanaklarının yanında lobide ücretsiz WI-FI hizmeti de bulunmaktadır.

Hampton By Hilton Ordu

Hampton By Hilton Ordu

Şehir merkezinden yaklaşık 2.5 kilometre uzaklıkta yer alan Hampton By Hilton, Ordu'nun dört yıldızlı otellerindendir. Akyazı Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde bulunan otelde ücretsiz kablosuz internet, havuz, klima, spor salonu, otopark ve bar bulunmaktadır.

Grand Tesk

Grand Tesk

Ordu'nun dört yıldızlı bir başka oteli olan Grand Tesk, Ordu merkezine 1.5 kilometre uzaklıktadır. Otelde hem lobide, hem de odalarda kablosuz internet hizmeti bulunurken havuz ve otopark imkanları da yer almaktadır. Geceliği ortalama 200 liradan başlayan Grand Tesk Otel'de hamam ve sauna da bulunmaktadır.

Valencia