1. Anasayfa
  2. Ordu Uçak Bileti

Ordu Uçak Bileti

Ordu Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Ordu Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ordu'ya gitmek için hava yollarını kullanabilirsiniz. İstanbul Ordu arası uçakla yalnızca bir buçuk saat sürerken, Ankara ordu arası uçuşlar bir saat almaktadır. Ordu'ya gitmek için bu yolu tercih etmeniz gezinize neşeli ve dinlenmiş bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır.

Ordu'ya direkt veya aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. THY, Anadolu Jet veya Pegasus firmalarından size en uygun olanı seçerek Ordu biletinizi alabilirsiniz. Biletbak, Ordu uçak bileti için en ucuz uçuşu bulmanıza ve karşılaştırmanıza yardım eder, ucuz uçak bileti fırsatlarını sizlere sunar.

Ordu'ya şahsi arabanızla veya şehirler arası otobüsle de gidebilirsiniz. Yola çıkacağınız şehre göre yolculuğunuzun süresi oldukça fazla olabilir. Örneğin, İstanbul Ordu arası arabayla veya otobüsle 10 saat sürmektedir. Bunun yanında Ankara Ordu arası kara yollarını kullanırsanız en az 7 saat yolda olmanız gerekir. Ordu'ya hareket eden pek çok otobüs seferi bulunsa da, yolun uzunluğundan dolayı yorucu geçecek olması ve Ordu gezinizin ilk gününü dinlenmeye ayıracak olmanız bu seçeneğin dezavantajıdır.

Ordu Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Ordu Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Ordu Genel Bilgiler
  3. Ordu Ne Yenir?
  4. Ordu Nerede Yenir?
  5. Ordu Gezilecek Yerler
  6. Ordu Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Ordu Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Ordu Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Ordu Otel Tavsiye

Ordu Havalimanları

Ordu'ya hava yolları ile gitmeye karar verirseniz, uçuşunuz Ordu Giresun Havalimanı'na olacaktır. Ordu ve Giresun sınırları arasında yer alan havalimanı Türkiye'nin en genç havalimanları arasındadır. 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmet vermeye başlamış, Ordu'ya ulaşımı kolaylaştırmıştır.

Ordu Giresun Havalimanı

Ordu Giresun Havalimanı, Ordu'nun Gülyazı ilçesi ve Giresun'un Piraziz ilçesi arasında konumlanmıştır. Her iki şehre de hizmet veren Ordu Giresun Havalimanı'nın en önemli özelliklerinden birisi de deniz üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Bu yönüyle hem ülkemizin, hem de Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen tek havalimanıdır.

Havalimanı, Ordu şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunur. Havalimanına indikten sonra merkeze ulaşabilmeniz için pek çok alternatif bulunuyor:

HAVAŞ kullanmak bu alternatiflerden ilkidir. Havalimanından hem Ordu'ya, hem de Giresun'a servis kalktığından doğru güzergahta olana binmeniz önemlidir. Gülyalı- Altınordu - Kumbaşı - Fatsa - Ünye güzergahındaki HAVAŞ servisine binerek Ordu merkezine gidebilirsiniz.

Taksi kullanarak da otelinize, ilçelere veya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gülyali Merkez Taksi Karayolu Kooperatifi tarafından verilen taksi hizmetiyle konforlu bir şekilde istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Taksi yolculuğunuz ortalama 25-30 dakika arası sürecektir ve ortalama 85 lira tutacaktır. Taksiye binmeden önce güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Araç kiralama hizmetlerini de tercih edebilirsiniz. Havalimanında şubesi bulunan Gezgin 724, Garenta, Rentline Rent a Car firmalarından kolayca aracınızı kiralayabilirsiniz. Bununla beraber Pegasus Hava Yolları tarafından verilen araç kiralama hizmetini de kullanabilirsiniz. Yolculuğunuza başlamadan önce Pegasus ile iletişime geçerek aracınızın havalimanına getirilmesini ve size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Minibüs kullanarak Ordu merkeze ulaşabilirsiniz. Ortalama olarak 40 dakika sürecek minibüs yolculuğu için 2,5 lira ödemeniz gerekecektir.

Ordu Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Ordu'yu hakkını vererek gezmek için birbirinden uzak noktaları ve ilçeleri ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu sebeple Ordu geziniz sırasında toplu taşıma kullanmak sizi yavaşlatacaktır. Taksi kullanmak bütçenizi zorlayabilecek bir seçenek olduğundan burada araba kiralamanızı öneriyoruz.

Ordu'yu gezerken gerek toplu taşıma için, gerekse de yaklaşan etkinlikleri haber almak için en büyük yardımcınız Ordu Büyükşehir Belediye tarafından geliştirilen mobil uygulama olabilir. Bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek için 'Ordu Büyükşehir Belediyesi' yazarak aratmanız yeterlidir.

Ordu Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz