1. Anasayfa
  2. Nice Uçak Bileti

Nice Uçak Bileti

Nice Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Nice Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Yurtdışına çıkacak pek çok kişi için aktarmalı uçuşlar adeta bir zorunluluktur. Fakat Nice şehri için, Türkiye’den aktarma yapmaya gerek duymadan ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul ve Nice arasında bazı direkt uçuşlar yer almakta. Fakat başka bir şehirde ikamet etmekteyseniz önce İstanbul’a aktarma yapmanız gerekebilir. Bazı hava yolları firmaları ise maalesef aktarmasız uçuşlara sahip değil.

Nice'e hava yolları ile ulaşmak için bilet alabileceğiniz tek bir havalimanı bulunmakta. Bu sebeple Nice Havalimanı'nda özellikle turistlerin yoğun olarak geldiği dönemlerde yoğunluk yaşanabilir. Bavullarınızı almak için bir saatten uzun beklemeniz gerekebilir. Havalimanına indikten sonraysa çeşitli toplu taşıma araçları ile otelinize kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nice Havalimanı'na THY, Pegasus, KLM gibi pek çok hava yolları firması uçuş düzenlemekte. Biletbak ile bu firmaların uçak biletlerini kolaylıkla bulabilir, ucuz uçak bileti ve taksitli uçak bileti alarak tatil keyfinizi katlayabilirsiniz.

Nice'e Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Nice'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Nice Hakkında
  3. Nice Ne Yenir?
  4. Nice Nerede Yenir
  5. Nice Gezilecek Yerler
  6. Nice Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Nice'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Nice'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Nice Otel Tavsiye

Nice'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Nice'e ilk defa seyahat edecekseniz, burada yer alan havalimanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Nice'de yalnızca bir adet havalimanı bulunmaktadır.

Cote D’Azur Havalimanı

Nice'in tek havalimanı olan Cote D’Azur Havalimanı, Nice Havalimanı olarak da bilinmektedir. Bu havalimanının özelliği ise insan eliyle denizin doldurulmasıyla inşa edilmiş olması. Bu yönüyle Nice, Avrupa’da denizin doldurulması yöntemi ile inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyor.

Nice Havalimanı, uluslar arası bir havalimanı olarak hizmetlerine büyük bir hızla devam etmektedir. Havalimanının kent merkezi ile arasındaki mesafe ise 6 km şeklindedir.

Havalimanı Otobüsü ile havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 99 ve 98 numaralı otobüsler havalimanından geçmekte ve sizi merkeze götürmektedir. 99 numaralı otobüs Nice Ville De Gare SNFC Tren İstasyonu'na giderken 98 numara doğrudan şehir merkezine gitmektedir. Otobüs yolculuğu için kişi başı 6 Euro ödemeniz gerekmektedir.

Şehir otobüsü kullanarak da merkeze gidebilirsiniz. 23, 52, 59 ve 70 numaralı otobüsler sizi merkeze 15 dakikada götürmektedir.

Taksi kullanarak yaklaşık 15 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. Nice'da taksiler genellikle sadece nakit para kabul etmektedirler ve bahşiş vermeniz beklenmez.

Nice'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Nice plajlarına gitme hayali kurarken, bu plajların oldukça çakıllı olduğunu unutmamalısınız. Yine de denizinin temizliği ve büyüleyici güzelliği, size plajların çakıllı yapısını unutturacak düzeyde. Nice'a gelerek buradaki doğal güzellikleri kendi gözlerinizle görebilir ve unutulmayacak anılar edinebilirsiniz.

Nice'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz