1. Anasayfa
 2. Nice Uçak Bileti

Nice Uçak Bileti

Nice Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Nice Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Yurtdışına çıkacak pek çok kişi için aktarmalı uçuşlar adeta bir zorunluluktur. Fakat Nice şehri için, Türkiye’den aktarma yapmaya gerek duymadan ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul ve Nice arasında bazı direkt uçuşlar yer almakta. Fakat başka bir şehirde ikamet etmekteyseniz önce İstanbul’a aktarma yapmanız gerekebilir. Bazı hava yolları firmaları ise maalesef aktarmasız uçuşlara sahip değil.

Nice'e hava yolları ile ulaşmak için bilet alabileceğiniz tek bir havalimanı bulunmakta. Bu sebeple Nice Havalimanı'nda özellikle turistlerin yoğun olarak geldiği dönemlerde yoğunluk yaşanabilir. Bavullarınızı almak için bir saatten uzun beklemeniz gerekebilir. Havalimanına indikten sonraysa çeşitli toplu taşıma araçları ile otelinize kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nice Havalimanı'na THY, Pegasus, KLM gibi pek çok hava yolları firması uçuş düzenlemekte. Biletbak ile bu firmaların uçak biletlerini kolaylıkla bulabilir, ucuz uçak bileti ve taksitli uçak bileti alarak tatil keyfinizi katlayabilirsiniz.

Nice'e Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Nice'e Nasıl Gidilir?
 2. Nice'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Nice'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Nice Hakkında
 5. Nice Ne Yenir?
 6. Nice Nerede Yenir
 7. Nice Gezilecek Yerler
 8. Nice Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Nice'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Nice'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Nice'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Nice Otel Tavsiye

Nice'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Nice'e ilk defa seyahat edecekseniz, burada yer alan havalimanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Nice'de yalnızca bir adet havalimanı bulunmaktadır.

Cote D’Azur Havalimanı

Nice'in tek havalimanı olan Cote D’Azur Havalimanı, Nice Havalimanı olarak da bilinmektedir. Bu havalimanının özelliği ise insan eliyle denizin doldurulmasıyla inşa edilmiş olması. Bu yönüyle Nice, Avrupa’da denizin doldurulması yöntemi ile inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyor.

Nice Havalimanı, uluslar arası bir havalimanı olarak hizmetlerine büyük bir hızla devam etmektedir. Havalimanının kent merkezi ile arasındaki mesafe ise 6 km şeklindedir.

Havalimanı Otobüsü ile havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 99 ve 98 numaralı otobüsler havalimanından geçmekte ve sizi merkeze götürmektedir. 99 numaralı otobüs Nice Ville De Gare SNFC Tren İstasyonu'na giderken 98 numara doğrudan şehir merkezine gitmektedir. Otobüs yolculuğu için kişi başı 6 Euro ödemeniz gerekmektedir.

Şehir otobüsü kullanarak da merkeze gidebilirsiniz. 23, 52, 59 ve 70 numaralı otobüsler sizi merkeze 15 dakikada götürmektedir.

Taksi kullanarak yaklaşık 15 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. Nice'da taksiler genellikle sadece nakit para kabul etmektedirler ve bahşiş vermeniz beklenmez.

Nice'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Fransa’nın şirin ve şık kenti Nice, denizinin dillere destan güzelliği ile ünlü. Bu sebeple denize girebilmek adına daha sıcak mevsimlerde Nice'e bir gezi düzenlemenizi tavsiye ederiz. Ilıman bir iklimi olan Nice'de hemen her mevsim sıcak-ılık geçse de, yaz mevsimi denize girmek için en uygun mevsim olma özelliğini koruyor.

Bunun yanında Nice oldukça fazla sayıda turist alıyor. Denize girmekle çok ilgilenmiyorsanız, turistlerin biraz daha az olduğu zamanlarda Nice'e seyahat etmeyi düşünebilirsiniz. Örneğin Noel zamanı Nice'e gelerek Massena Meydanı’nda yeni yıla girebilirsiniz. 

Nice'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Nice Hakkında

Yerli halk arasında ismi Nice La Belle, yani Güzel Nice olan kent, Fransa’nın Akdeniz kıyılarında konumlanmış durumda. Denizinin olağanüstü güzelliği ve temizliği ile bilinen Nice, doğal güzelliklerini onu ziyaret eden herkesin beğenisine sunuyor. Ayrıca Nice, Fransa’daki en büyük şehirler arasında da yerini alıyor. Nice, ülkenin en büyük 5. kenti olma özelliğini taşıyor.

Nice'in turizm hacmi de kendisi kadar büyük. Nice, Fransa’nın en çok turist alan ikinci şehri. Birinci şehir ise tahmine edilebileceği üzere Paris. Nice'in bu kadar çok turist çekmesinin sebebi, şehrin köklü bir tarihe sahip olmasıdır.

Burada ilk yerleşim yerini Yunanlardan oluşan bir grubun kurduğu düşünülen şehrin adı, Yunan zafer tanrıçası Nike’den gelmekte. İlk dönemlerde bu yerleşim yerinin adı Nikaia idi. Yunanlılar, Nice'de bulundukları süre boyunca Nice'e birçok iyi özellik kattılar. Örneğin deniz ticaretini geliştirdiler ve Nice'i bir ticaret şehri haline getirdiler.

Nice, tarihi boyunca pek çok farklı milletin eline geçti ve bütün bu kültürleri bünyesinde topladı. Nice, Savoy Dükalığı sınırlarında uzun süre kaldı ve bu sırada İtalyan kültürü ile tanıştı. Nice'de İtalyan esintilerini hissetmek ise hala mümkün. Bunun en önemli kanıtı, Nice mutfağında İtalyan mutfağından gelen Akdeniz etkisinin büyük oranda hissedilmesi olarak gösterilebilir.

Orta Çağ’a gelindiğinde, güzel Nice Cenevizliler tarafından alınmıştı. 14. yüzyılda ise Savoy Dükalığı’nın bir parçası oldu. 16. yüzyıla gelindiğinde Kral Fransuva (Fransa) ve Şarlken (Kutsal Roma Germen İmparatoru) arasında geçen büyük bir mücadeleye şahit oldu. Tabii bu sırada Nice, pek çok hasarla karşılaştı ve tahrip oldu. 1543 yılına baktığımızda, Fransız-Osmanlı donanmasının Barbaros Hayreddin Paşa önderliğinde bu şehri işgal ettiğini ve işgalde başarılı olduğunu görüyoruz.

Nice'in Fransa’ya katılması ise bir anlaşma ile gerçekleşmiştir. Nice, Savoy Dükalığı’na bağlı bir devlet olarak varlığını sürdürmekteydi. Fakat Fransa’da bu şehirde hak iddia ediyor ve Nice kentinin kendisine bağlanmasını istiyordu. 1860 yılında Turin Anlaşması imzalandı ve Nice tamamen Fransa kontrolüne bırakıldı. Fransa’ya katılan Nice, hızlı bir şekilde modernleşmeye başladı. Örneğin şehrin alt yapısında büyük değişimler yaşandı ve aristokrat kesimin dikkatini çekmeyi başardı. İngiliz aristokrat kesimi, Nice'e gelerek burada yazlık evler yaptırmaya karar verdiler. Güzel denizi ile Nice, pek çok soyluyu kendisine çeken bir konum haline gelmişti. Bu kişiler arasında İngiltere Kraliçesi Victoria bile yer almaktadır.

Nice Akdeniz iklimine sahiptir. Bu özelliği ile Nice şehrini bir turist olarak gezmek oldukça keyifli olmaktadır. Akdeniz ikliminin yaşandığı Nice'de yazları kuru sıcaklar ile geçmez, bunun yanında soğuk mevsimler de daha ılımandır ve yine buraya bir gezi düzenlemeye uygundur. 

Nice Hakkında

Nice Ne Yenir?

Nice mutfağı, İtalyan etkisinde kalarak gelişmiş bir mutfaktır. Fransa’nın güney kesimlerinde yer alan Nice'de Akdeniz mutfağının kendisini gösterdiğini görebilirsiniz. 

Nicoise Salatası

Nicoise Salatası

Nicoise Salatası, simini doğrudan şehirden alır. Bu salatada domates, haşlanmış yumurta ve zeytin kullanılır. Ayrıca hamsi de bu salatada kullanılmaktadır. Balık olarak hamsi yerine ton balığı da tercih edilebilmektedir. Salatada kullanılan zeytinler, kentin ünlü ve tadına doyum olmayan lezzetteki zeytinlerinden seçilir. 

Socca

Socca

Socca, aslında Nice'in geleneksel tatlarından olmamakla beraber İtalyan mutfağına aittir. Nohut unu ile yapılır. Ekmek olarak tüketilebilir.

Pissaladiere

Pissaladiere

Pissaladiere, Nice'e özgü bir çeşit pizzadır. Hamuru geleneksel pizzalara göre çok daha kalındır. Üst malzemeleri ise Nice zeytini, hamsi, pissalat ve özel olarak karamelize edilmiş soğan şeklindedir.

Ratatouille

Ratatouille

Hepimizin o ünlü animasyon filminden hatırladığı Ratatouille, haşlanmış sebzeler içeren bir Nice geleneksek yemeğidir. 

Nice Nerede Yenir

Özellikle Akdeniz mutfağını sevenler, Nice restoranlarının sunduğu birbirinden güzel lezzetlere bayılacak. Nice'in ünlü yemeklerini ve daha birçok tadı bir arada bulabileceğiniz çeşitli restoranlar bulunuyor. Bu restoranlardan en çok sevilenler ve tercih edilenler ise şu şekilde:

Cafe de Turin

Cafe de Turin

Cafe de Turin, bir deniz mahsulleri lokantası olarak Nice'de hizmet veriyor. Bu restoranda öğle ve akşam yemeği yiyebileceğiniz gibi, gece eğlencelerine katılmanız da mümkün. Restoran, Place Garibaldi bölgesinde yer alıyor. Burası Vieux Nice, yani eski şehir bölgesine de oldukça yakın. Burası ile Vieux Nice arasındaki mesafe 500 metre.

Le Petite Maison

Le Petite Maison

Le Petite Maison, Vieux Nice bölgesinde yer alan oldukça güzel bir mekan. Burası Vieux Nice merkezine yaklaşık olarak 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Tam yeri ise Saint Francois de Paule caddesi üzerindedir. Burada öğle veya akşam yemeği yemek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Bistrot de L'Opera

Bistrot de L'Opera

Bistrot de L’Opera, deniz mahsullerinin en güzellerini tadabileceğiniz, aynı zamanda da gece eğlenceleri için bar mekanı olarak hizmet veren bir restoran. Restoranda Fransız ve Akdeniz mutfaklarının en seçkin menülerini tadabilirsiniz. Ayrıca brunch yapmayı seviyorsanız, Bistrot de L’Opera sizin için ideal bir tercih olacaktır.

Taverne Massena

Taverne Massena

Nice'in ünlü meydanı Massena’da yer alan Taverne Massena, bir pizza restoranı. Bunun yanında İtalyan ve Fransız mutfaklarından başka tatları da misafirlerine sunuyorlar. Taverne Massena, Vieux Nice konumuna yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta yer almakta. Nice'in kendine özgü kalın hamurlu pizzasından burada tadabilirsiniz.

Nice Gezilecek Yerler

Pek çok milletin hüküm sürdüğü Nice'de, mutlaka görülmesi gereken güzellikleri bulunuyor. Kapsamlı bir Nice turu için aşağıda listelenmiş olan mekanları gezip, görebilirsiniz:

Massena Meydanı

Massena Meydanı

Nice gezilecek yerler denilince, akla ilk gelen yer Massena Meydanı’dır. Massena Meydanı, adeta şehrin nabzını tutuyor. Nice'in en önemli meydanı olan Massena, günün her saatinde insanlarla dolu olarak bulabileceğiniz, hareketli ve neşeli bir mekan. Massena Meydanı’nda yer alan fıskiyeli bölge, meydanın coşkulu havasını daha da etkileyici bir hale getiriyor. Meydanda bir de oldukça ünlü, 1832 senesinden kalma bir havuz bulunuyor.


Nice'e geldiyseniz, isteyerek veya istemeyerek bu meydandan mutlaka geçeceğinizi söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü bu şehirde, tüm yollar sanki Massena Meydanı’na çıkıyor gibidir. Restoranlar, antika pazarı, çiçek pazarı gibi yerlere giderken muhakkak bu meydanın önünden geçecek, hatta içinde gezeceksiniz.

Promenade des Anglais

Promenade des Anglais

Promenade des Anglais, Nice'in alışveriş için uygun olan caddelerinden. Özellikle burada kurulan bir pazar olan Cours Saleya, hem yerli halk hem de turistler tarafından çok seviliyor. 

Vieux Nice

Vieux Nice

Eski şehir bölgesi olarak bilinen Vieux Nice, Nice'in tarihine biraz daha yakından bakmak isteyenler tarafından mutlaka görülmesi gereken bir yer. Burada pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Nice Kalesi

Nice Kalesi

Nice Kalesi, şehrin panaromik manzarasını izlemek isteyenler için bulunmaz güzellikte bir mekan. Bu kaleden tüm Nice'i ayaklarınızın altında, alabildiğine izleyebilirsiniz. 

Nice Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nice'de gece hayatı pek hareketli değildir. Nice'de gece kulübü alternatifi olarak çok fazla seçenek bulunmuyor. Gece hayatı için, Rue Droit bölgesi gibi sayılı yer önerilebilir. Yine de Nice gezinizde gece hayatını görmek isterseniz, şu alternatifleri değerlendirmeyi düşünebilirsiniz:

1. Rviera Bar Crawl & Tours

Rviera Bar Crawl & Tours

Bu bar Nice'in en sevilen gece mekanlarından bir tanesi

2. Bar Les Trois Diables

Bar Les Trois Diables

Uygun fiyatlı ve oldukça hareketli bir mekan arıyorsanız burası sizin için uygun bir bar.

Nice'de Alışveriş - Ne Alınır?

Nice'den giderken yanınızda bir hatıra götürmek, alışveriş yapmak için bazı mekanlar bulunuyor. Bu meydan ve caddelerde yer alan dükkanlardan, pazarlardan istediğinizi bulacağınıza eminiz.

Avenue Jean Medecin: Nice'de yer alan bu cadde, Massena Meydanı’nda başlayıp tren garına kadar devam etmektedir. Cadde üstünde alışveriş yapılabilecek pek çok mekan yer almaktadır.

Promenade des Anglais: Burası, antika pazarı Cours Selaya ile ünlü. Nice gezinizde burayı mutlaka gezmenizi ve alışveriş için tercih etmenizi öneriyoruz.

Vieux Nice:  Eski şehir bölgesi olarak bilinen Vieux Nice, özellikle hediyelik eşyalar gibi ufak el işi ürünleri satın alabileceğiniz bir yer.

Rue Paradiso: Ruse Paradios, Nice kentinde lüks ürünleri bulabileceğiniz bir bölge. Buradan oldukça kaliteli, bir o kadar da pahalı ürünleri satın alabilirsiniz. 

Nice'de Alışveriş - Ne Alınır?

Nice'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Nice gezinizi denk getirebileceğiniz özel zamanlar şu şekilde:

1. Noel

Noel

Nice’da, Noel zamanı geldiğinde Massena Meydanı oldukça etkileyici bir hale bürünür. Burada Noel kutlamaları kapsamında birbirinden güzel süslemelere şahit olabilirsiniz. Ayrıca, Noel zamanı burada bir Noel Pazarı kurulmakta.

2. Nice Karnavalı

Nice Karnavalı

Şubat ayında gerçekleşen bu karnavalın tarihi 13. Yüzyıla uzanıyor. Bu karnavalda Nice, çiçekler ve konfetilerle dolu rengarenk bir şehir haline geliyor. Ayrıca caddelerde birbirinden görkemli, dev boyutlarda figürler görmek de mümkün oluyor. Bu karnavalın teması her sene değişiyor. Ayrıca karnavalın tam tarihi de o sene içinde belli oluyor. Yine de, karnavalın Şubat ve Mart aylarında gerçekleşeceği kesindir.

3. Nice Kale Festivali

Nice Kale Festivali

Haziran’da gerçekleşen bu festivale katılmak için gezinizi Haziran ayında planlayabilirsiniz.  

Nice'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Nice plajlarına gitme hayali kurarken, bu plajların oldukça çakıllı olduğunu unutmamalısınız. Yine de denizinin temizliği ve büyüleyici güzelliği, size plajların çakıllı yapısını unutturacak düzeyde. Nice'a gelerek buradaki doğal güzellikleri kendi gözlerinizle görebilir ve unutulmayacak anılar edinebilirsiniz.

Nice'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Nice Otel Tavsiye

Nice, konaklama açısından pek çok alternatife sahip olacağınız bir yer. Nice'de iyi bir tur yapmak için otelinizin olabildiğince merkezi bir konumda olması daha iyi olacaktır. Bu açıdan, Nice'de merkezde veya merkeze çok yakın bulunan pek çok otel olduğunu öğrenmek sizi sevindirebilir.

Sizler için en iyi konaklama alternatiflerini sıraladık:

Nastor & Jeeves Bleu Azur Vue Mer

Nastor & Jeeves Bleu Azur Vue Mer

Bu otel merkezde, Allianz Riviera Stadyumu’na 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 

Best Western Plus Hotel Massena Nice

Best Western Plus Hotel Massena Nice

Otel rue Gioffredo üzerinde yer almakla beraber, merkeze sadece 150 metre uzaklıkta bulunuyor. Otele en yakın plaj ise Plage Beau Rivega plajı. Otel bu plaja 400 metre uzaklıkta konumlanmış durumdadır. Otelden otobüs durağına 8 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

Le Meridien Nice

Le Meridien Nice

Le Meridien Nice, Promenade des Anglais üzerinde yer alan güzel bir konaklama mekanı Merkezde yer alan bu otel, Plage du Centenaire plajına 50 metre mesafede bulunuyor. Otelden toplu taşımaya ise 20 dk yürümeniz gerekmekte. Le Meridien, Nice Forum’a 100 metre, Massene Meydanı’na ise 400 metre uzaklıkta konumlanıyor.

Palm Hotel Nice

Palm Hotel Nice

Palm Hotel Nice Rue Maccaran üzerinde yer alan otellerden bir tanesi. Otel, merkezde bulunmasıyla oldukça avantajlı bir konumda. Otel, merkeze sadece 300 metre uzaklıkta. Palm Hotel Nice, Plage du Ruhl plajına 400 metre, Massena Meydanı’na ise 500 metrelik bir mesafede yer almakta. 

Valencia