1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Nice Uçak Bileti

Nice Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:35
  1. Nicoise Salatası
  2. Socca
  3. Pissaladiere
  4. Ratatouille
  5. Dondurma

1. Nicoise Salatası

Nicoise Salatası, simini doğrudan şehirden alır. Bu salatada domates, haşlanmış yumurta ve zeytin kullanılır. Ayrıca hamsi de bu salatada kullanılmaktadır. Balık olarak hamsi yerine ton balığı da tercih edilebilmektedir. Salatada kullanılan zeytinler, kentin ünlü ve tadına doyum olmayan lezzetteki zeytinlerinden seçilir. 

Nicoise Salatası

2. Socca

Socca, aslında Nice'in geleneksel tatlarından olmamakla beraber İtalyan mutfağına aittir. Nohut unu ile yapılır. Ekmek olarak tüketilebilir.

Socca

3. Pissaladiere

Pissaladiere, Nice'e özgü bir çeşit pizzadır. Hamuru geleneksel pizzalara göre çok daha kalındır. Üst malzemeleri ise Nice zeytini, hamsi, pissalat ve özel olarak karamelize edilmiş soğan şeklindedir.

Pissaladiere

4. Ratatouille

Hepimizin o ünlü animasyon filminden hatırladığı Ratatouille, haşlanmış sebzeler içeren bir Nice geleneksek yemeğidir. 

Ratatouille

5. Dondurma

Nice'e gelip de, bu kentten dondurma yemeden ayrılmak düşünülemez. Aklınıza gelebilecek her türlü malzemeden dondurma yapan Nice'de, dondurma içinde hayal bile edemeyeceğiniz malzemeler ile harika lezzetler ortaya çıkartılmaktadır. Örneğin, zeytinli bir dondurmanın tadına bakmak isterseniz Nice sizin için uygun bir gezi rotası olacaktır. Nice'in en bilindik ve eski dondurmacısı ise Fenocchio. 

Dondurma

Nice hakkında daha fazla şey keşfet!

Nice Nerede Yenir

Nice Nerede Yenir

Özellikle Akdeniz mutfağını sevenler, Nice restoranlarının sunduğu birbirinden güzel lezzetlere bayılacak. Nice'in ünlü yemeklerini ve daha birçok tadı bir arada bulabileceğiniz çeşitli restoranlar bulunuyor. Bu restoranlardan en çok sevilenler ve tercih edilenler ise şu şekilde:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Otel Tavsiye

Nice Otel Tavsiye

Nice, konaklama açısından pek çok alternatife sahip olacağınız bir yer. Nice'de iyi bir tur yapmak için otelinizin olabildiğince merkezi bir konumda olması daha iyi olacaktır. Bu açıdan, Nice'de merkezde veya merkeze çok yakın bulunan pek çok otel olduğunu öğrenmek sizi sevindirebilir.

Sizler için en iyi konaklama alternatiflerini sıraladık:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Gezilecek Yerler

Nice Gezilecek Yerler

Pek çok milletin hüküm sürdüğü Nice'de, mutlaka görülmesi gereken güzellikleri bulunuyor. Kapsamlı bir Nice turu için aşağıda listelenmiş olan mekanları gezip, görebilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Uçak Bileti