1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Nice Uçak Bileti

Nice Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Massena Meydanı
  2. Promenade des Anglais
  3. Vieux Nice
  4. Nice Kalesi
  5. Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi
  6. Matisse Müzesi
  7. Hotel Negresco

1. Massena Meydanı

Nice gezilecek yerler denilince, akla ilk gelen yer Massena Meydanı’dır. Massena Meydanı, adeta şehrin nabzını tutuyor. Nice'in en önemli meydanı olan Massena, günün her saatinde insanlarla dolu olarak bulabileceğiniz, hareketli ve neşeli bir mekan. Massena Meydanı’nda yer alan fıskiyeli bölge, meydanın coşkulu havasını daha da etkileyici bir hale getiriyor. Meydanda bir de oldukça ünlü, 1832 senesinden kalma bir havuz bulunuyor.


Nice'e geldiyseniz, isteyerek veya istemeyerek bu meydandan mutlaka geçeceğinizi söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü bu şehirde, tüm yollar sanki Massena Meydanı’na çıkıyor gibidir. Restoranlar, antika pazarı, çiçek pazarı gibi yerlere giderken muhakkak bu meydanın önünden geçecek, hatta içinde gezeceksiniz.

Massena Meydanı

2. Promenade des Anglais

Promenade des Anglais, Nice'in alışveriş için uygun olan caddelerinden. Özellikle burada kurulan bir pazar olan Cours Saleya, hem yerli halk hem de turistler tarafından çok seviliyor. 

Promenade des Anglais

3. Vieux Nice

Eski şehir bölgesi olarak bilinen Vieux Nice, Nice'in tarihine biraz daha yakından bakmak isteyenler tarafından mutlaka görülmesi gereken bir yer. Burada pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Vieux Nice

4. Nice Kalesi

Nice Kalesi, şehrin panaromik manzarasını izlemek isteyenler için bulunmaz güzellikte bir mekan. Bu kaleden tüm Nice'i ayaklarınızın altında, alabildiğine izleyebilirsiniz. 

Nice Kalesi

5. Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi

Fransızca adı ile Musee d’Art Moderne et d’Art Contemporain, Nice’in popüler müzeleri arasında ilk sırada geliyor. Müze, 1990 yılından beri misafirlerini ağırlamakla beraber MAMACC adı/kısaltması ile bilinir.


Müze, Yves Klein Meydanı’nda yer almaktadır. Müzeye toplu taşıma ile ulaşmak için tramvay kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi

6. Matisse Müzesi

Fransızca ismi ile Musee Matisse, Nice gezisi sırasında ziyaret edebileceğiniz bir başka müze olarak öne çıkıyor. Müze, Nice'in yüksek bir bölgesinde, bir tepe üzerinde yer almaktadır. Hemen yanında Cimiez Manastırı yer almaktadır. Musee Matisse, resim sanatına ilgisi olanların mutlaka görmesi gereken bir müze. 

Matisse Müzesi

7. Hotel Negresco

Hotel Negresco, hala hizmet veren bir otel. Bu oteli özel yapan şey ise odalarında konaklamış olan önemli kişiler. Bu kişiler arasında Pablo Picasso’dan Micheal Jackson’a pek çok önemli şahsiyet bulunuyor. Bu otelde kalmasanız bile, önünde bir fotoğraf çektirmeyi isteyebilirsiniz.

Hotel Negresco

Nice hakkında daha fazla şey keşfet!

Nice Nerede Yenir

Nice Nerede Yenir

Özellikle Akdeniz mutfağını sevenler, Nice restoranlarının sunduğu birbirinden güzel lezzetlere bayılacak. Nice'in ünlü yemeklerini ve daha birçok tadı bir arada bulabileceğiniz çeşitli restoranlar bulunuyor. Bu restoranlardan en çok sevilenler ve tercih edilenler ise şu şekilde:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Otel Tavsiye

Nice Otel Tavsiye

Nice, konaklama açısından pek çok alternatife sahip olacağınız bir yer. Nice'de iyi bir tur yapmak için otelinizin olabildiğince merkezi bir konumda olması daha iyi olacaktır. Bu açıdan, Nice'de merkezde veya merkeze çok yakın bulunan pek çok otel olduğunu öğrenmek sizi sevindirebilir.

Sizler için en iyi konaklama alternatiflerini sıraladık:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Ne Yenir?

Nice Ne Yenir?

Nice mutfağı, İtalyan etkisinde kalarak gelişmiş bir mutfaktır. Fransa’nın güney kesimlerinde yer alan Nice'de Akdeniz mutfağının kendisini gösterdiğini görebilirsiniz. 

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Uçak Bileti