1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Otel Tavsiye
  4. Nice Uçak Bileti

Nice Otel Tavsiye

04 Aralık 2021 18:20
  1. Nastor & Jeeves Bleu Azur Vue Mer
  2. Best Western Plus Hotel Massena Nice
  3. Le Meridien Nice
  4. Palm Hotel Nice

1. Nastor & Jeeves Bleu Azur Vue Mer

Bu otel merkezde, Allianz Riviera Stadyumu’na 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 

Nastor & Jeeves Bleu Azur Vue Mer

2. Best Western Plus Hotel Massena Nice

Otel rue Gioffredo üzerinde yer almakla beraber, merkeze sadece 150 metre uzaklıkta bulunuyor. Otele en yakın plaj ise Plage Beau Rivega plajı. Otel bu plaja 400 metre uzaklıkta konumlanmış durumdadır. Otelden otobüs durağına 8 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

Best Western Plus Hotel Massena Nice

3. Le Meridien Nice

Le Meridien Nice, Promenade des Anglais üzerinde yer alan güzel bir konaklama mekanı Merkezde yer alan bu otel, Plage du Centenaire plajına 50 metre mesafede bulunuyor. Otelden toplu taşımaya ise 20 dk yürümeniz gerekmekte. Le Meridien, Nice Forum’a 100 metre, Massene Meydanı’na ise 400 metre uzaklıkta konumlanıyor.

Le Meridien Nice

4. Palm Hotel Nice

Palm Hotel Nice Rue Maccaran üzerinde yer alan otellerden bir tanesi. Otel, merkezde bulunmasıyla oldukça avantajlı bir konumda. Otel, merkeze sadece 300 metre uzaklıkta. Palm Hotel Nice, Plage du Ruhl plajına 400 metre, Massena Meydanı’na ise 500 metrelik bir mesafede yer almakta. 

Palm Hotel Nice

Daha Fazlasını Keşfet!

Nice Nerede Yenir

Nice Nerede Yenir

Özellikle Akdeniz mutfağını sevenler, Nice restoranlarının sunduğu birbirinden güzel lezzetlere bayılacak. Nice'in ünlü yemeklerini ve daha birçok tadı bir arada bulabileceğiniz çeşitli restoranlar bulunuyor. Bu restoranlardan en çok sevilenler ve tercih edilenler ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Nice'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Nice gezinizi denk getirebileceğiniz özel zamanlar şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice'de Alışveriş - Ne Alınır?

Nice'de Alışveriş - Ne Alınır?

Nice'den giderken yanınızda bir hatıra götürmek, alışveriş yapmak için bazı mekanlar bulunuyor. Bu meydan ve caddelerde yer alan dükkanlardan, pazarlardan istediğinizi bulacağınıza eminiz.

Avenue Jean Medecin: Nice'de yer alan bu cadde, Massena Meydanı’nda başlayıp tren garına kadar devam etmektedir. Cadde üstünde alışveriş yapılabilecek pek çok mekan yer almaktadır.

Promenade des Anglais: Burası, antika pazarı Cours Selaya ile ünlü. Nice gezinizde burayı mutlaka gezmenizi ve alışveriş için tercih etmenizi öneriyoruz.

Vieux Nice:  Eski şehir bölgesi olarak bilinen Vieux Nice, özellikle hediyelik eşyalar gibi ufak el işi ürünleri satın alabileceğiniz bir yer.

Rue Paradiso: Ruse Paradios, Nice kentinde lüks ürünleri bulabileceğiniz bir bölge. Buradan oldukça kaliteli, bir o kadar da pahalı ürünleri satın alabilirsiniz. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nice Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nice'de gece hayatı pek hareketli değildir. Nice'de gece kulübü alternatifi olarak çok fazla seçenek bulunmuyor. Gece hayatı için, Rue Droit bölgesi gibi sayılı yer önerilebilir. Yine de Nice gezinizde gece hayatını görmek isterseniz, şu alternatifleri değerlendirmeyi düşünebilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice Gezilecek Yerler

Nice Gezilecek Yerler

Pek çok milletin hüküm sürdüğü Nice'de, mutlaka görülmesi gereken güzellikleri bulunuyor. Kapsamlı bir Nice turu için aşağıda listelenmiş olan mekanları gezip, görebilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice Ne Yenir?

Nice Ne Yenir?

Nice mutfağı, İtalyan etkisinde kalarak gelişmiş bir mutfaktır. Fransa’nın güney kesimlerinde yer alan Nice'de Akdeniz mutfağının kendisini gösterdiğini görebilirsiniz. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Nice'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Fransa’nın şirin ve şık kenti Nice, denizinin dillere destan güzelliği ile ünlü. Bu sebeple denize girebilmek adına daha sıcak mevsimlerde Nice'e bir gezi düzenlemenizi tavsiye ederiz. Ilıman bir iklimi olan Nice'de hemen her mevsim sıcak-ılık geçse de, yaz mevsimi denize girmek için en uygun mevsim olma özelliğini koruyor.

Bunun yanında Nice oldukça fazla sayıda turist alıyor. Denize girmekle çok ilgilenmiyorsanız, turistlerin biraz daha az olduğu zamanlarda Nice'e seyahat etmeyi düşünebilirsiniz. Örneğin Noel zamanı Nice'e gelerek Massena Meydanı’nda yeni yıla girebilirsiniz. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice Hakkında

Nice Hakkında

Yerli halk arasında ismi Nice La Belle, yani Güzel Nice olan kent, Fransa’nın Akdeniz kıyılarında konumlanmış durumda. Denizinin olağanüstü güzelliği ve temizliği ile bilinen Nice, doğal güzelliklerini onu ziyaret eden herkesin beğenisine sunuyor. Ayrıca Nice, Fransa’daki en büyük şehirler arasında da yerini alıyor. Nice, ülkenin en büyük 5. kenti olma özelliğini taşıyor.

Nice'in turizm hacmi de kendisi kadar büyük. Nice, Fransa’nın en çok turist alan ikinci şehri. Birinci şehir ise tahmine edilebileceği üzere Paris. Nice'in bu kadar çok turist çekmesinin sebebi, şehrin köklü bir tarihe sahip olmasıdır.

Burada ilk yerleşim yerini Yunanlardan oluşan bir grubun kurduğu düşünülen şehrin adı, Yunan zafer tanrıçası Nike’den gelmekte. İlk dönemlerde bu yerleşim yerinin adı Nikaia idi. Yunanlılar, Nice'de bulundukları süre boyunca Nice'e birçok iyi özellik kattılar. Örneğin deniz ticaretini geliştirdiler ve Nice'i bir ticaret şehri haline getirdiler.

Nice, tarihi boyunca pek çok farklı milletin eline geçti ve bütün bu kültürleri bünyesinde topladı. Nice, Savoy Dükalığı sınırlarında uzun süre kaldı ve bu sırada İtalyan kültürü ile tanıştı. Nice'de İtalyan esintilerini hissetmek ise hala mümkün. Bunun en önemli kanıtı, Nice mutfağında İtalyan mutfağından gelen Akdeniz etkisinin büyük oranda hissedilmesi olarak gösterilebilir.

Orta Çağ’a gelindiğinde, güzel Nice Cenevizliler tarafından alınmıştı. 14. yüzyılda ise Savoy Dükalığı’nın bir parçası oldu. 16. yüzyıla gelindiğinde Kral Fransuva (Fransa) ve Şarlken (Kutsal Roma Germen İmparatoru) arasında geçen büyük bir mücadeleye şahit oldu. Tabii bu sırada Nice, pek çok hasarla karşılaştı ve tahrip oldu. 1543 yılına baktığımızda, Fransız-Osmanlı donanmasının Barbaros Hayreddin Paşa önderliğinde bu şehri işgal ettiğini ve işgalde başarılı olduğunu görüyoruz.

Nice'in Fransa’ya katılması ise bir anlaşma ile gerçekleşmiştir. Nice, Savoy Dükalığı’na bağlı bir devlet olarak varlığını sürdürmekteydi. Fakat Fransa’da bu şehirde hak iddia ediyor ve Nice kentinin kendisine bağlanmasını istiyordu. 1860 yılında Turin Anlaşması imzalandı ve Nice tamamen Fransa kontrolüne bırakıldı. Fransa’ya katılan Nice, hızlı bir şekilde modernleşmeye başladı. Örneğin şehrin alt yapısında büyük değişimler yaşandı ve aristokrat kesimin dikkatini çekmeyi başardı. İngiliz aristokrat kesimi, Nice'e gelerek burada yazlık evler yaptırmaya karar verdiler. Güzel denizi ile Nice, pek çok soyluyu kendisine çeken bir konum haline gelmişti. Bu kişiler arasında İngiltere Kraliçesi Victoria bile yer almaktadır.

Nice Akdeniz iklimine sahiptir. Bu özelliği ile Nice şehrini bir turist olarak gezmek oldukça keyifli olmaktadır. Akdeniz ikliminin yaşandığı Nice'de yazları kuru sıcaklar ile geçmez, bunun yanında soğuk mevsimler de daha ılımandır ve yine buraya bir gezi düzenlemeye uygundur. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nice Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz