1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Nice Uçak Bileti

Nice Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:35
  1. Cafe de Turin
  2. Le Petite Maison
  3. Bistrot de L'Opera
  4. Taverne Massena
  5. Le Sejour Cafe
  6. La Reserve

1. Cafe de Turin

Cafe de Turin, bir deniz mahsulleri lokantası olarak Nice'de hizmet veriyor. Bu restoranda öğle ve akşam yemeği yiyebileceğiniz gibi, gece eğlencelerine katılmanız da mümkün. Restoran, Place Garibaldi bölgesinde yer alıyor. Burası Vieux Nice, yani eski şehir bölgesine de oldukça yakın. Burası ile Vieux Nice arasındaki mesafe 500 metre.

Cafe de Turin

2. Le Petite Maison

Le Petite Maison, Vieux Nice bölgesinde yer alan oldukça güzel bir mekan. Burası Vieux Nice merkezine yaklaşık olarak 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Tam yeri ise Saint Francois de Paule caddesi üzerindedir. Burada öğle veya akşam yemeği yemek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Le Petite Maison

3. Bistrot de L'Opera

Bistrot de L’Opera, deniz mahsullerinin en güzellerini tadabileceğiniz, aynı zamanda da gece eğlenceleri için bar mekanı olarak hizmet veren bir restoran. Restoranda Fransız ve Akdeniz mutfaklarının en seçkin menülerini tadabilirsiniz. Ayrıca brunch yapmayı seviyorsanız, Bistrot de L’Opera sizin için ideal bir tercih olacaktır.

Bistrot de L'Opera

4. Taverne Massena

Nice'in ünlü meydanı Massena’da yer alan Taverne Massena, bir pizza restoranı. Bunun yanında İtalyan ve Fransız mutfaklarından başka tatları da misafirlerine sunuyorlar. Taverne Massena, Vieux Nice konumuna yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta yer almakta. Nice'in kendine özgü kalın hamurlu pizzasından burada tadabilirsiniz.

Taverne Massena

5. Le Sejour Cafe

Nice restoranları arasında bulunan Le Sejour Cafe, Nice'in en popüler mekanlarından bir tanesi. Fransız ve Akdeniz mutfaklarının hakim olduğu restoranda, geleneksel Avrupa lezzetlerine de yer veriliyor. Le Sejour Cafe, aynı zamanda Michelin 2020 rehberinde de kendisine yer edinmeyi başarmıştı. Restoran, Grimaldi Plein Caree d’OR konumunda hizmetlerine devam etmekte.

Le Sejour Cafe

6. La Reserve

La Reserve, Nice manzarasını izleyebileceğiniz oldukça şık bir restoran. Nice'i tüm güzelliği ile görmek ve deneyimlemek isterseniz La Reserve mekanını sizlere rahatlıkla önerebiliriz. La Reserve, 2020 Michelin rehberinde de bulunmaktadır. Vieux Nice bölgesine ise 1 kilometre 300 metre uzaklıkta yer almaktadır. 

La Reserve

Nice hakkında daha fazla şey keşfet!

Nice Otel Tavsiye

Nice Otel Tavsiye

Nice, konaklama açısından pek çok alternatife sahip olacağınız bir yer. Nice'de iyi bir tur yapmak için otelinizin olabildiğince merkezi bir konumda olması daha iyi olacaktır. Bu açıdan, Nice'de merkezde veya merkeze çok yakın bulunan pek çok otel olduğunu öğrenmek sizi sevindirebilir.

Sizler için en iyi konaklama alternatiflerini sıraladık:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Gezilecek Yerler

Nice Gezilecek Yerler

Pek çok milletin hüküm sürdüğü Nice'de, mutlaka görülmesi gereken güzellikleri bulunuyor. Kapsamlı bir Nice turu için aşağıda listelenmiş olan mekanları gezip, görebilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Ne Yenir?

Nice Ne Yenir?

Nice mutfağı, İtalyan etkisinde kalarak gelişmiş bir mutfaktır. Fransa’nın güney kesimlerinde yer alan Nice'de Akdeniz mutfağının kendisini gösterdiğini görebilirsiniz. 

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nice Uçak Bileti