1. Anasayfa
 2. Meksika Uçak Bileti

Meksika Uçak Bileti

Mexico City Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Mexico City Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

26 Mart 2021 11:13

Meksika uçak bileti alarak heyecanlı Meksika seyahatinize başlayabilirsiniz. Türkiye'den Meksika'ya hem aktaralı, hem de aktarmasız uçuşlar bulunuyor. Aktarmasız uçuşlar sadece İstanbul'dan yapılmakla beraber sayıları da aktarmalılara göre oldukça az. Bu nedenle uçuşunuzu mümkün olan en kısa sürede almak isteyebilirsiniz.

Meksika'ya İstanbul harici Ankara, Adana, Samsun, Trabzon, İzmir gibi şehirlerden de ulaşabilirsiniz. Fakat buralardan Meksika'ya gitmek için öncelikle İstanbul'a aktarma yapmanız gerekecektir.

Meksika uçuşları kimi zaman tek aktarmalı olabilirken, çoğu zaman 2 veya daha fazla aktarmaya sahiptir. Biletbak ile en ucuz uçuşu arayabilir, Meksika uçak biletini erkenden alarak aktarmasız/az aktarmalı uçuşlarda yer bulabilirsiniz.

Meksika'ya THY, KLM, Lufthansa ve United Airlines ile ulaşabilirsiniz.

Türkiye Meksika arası bazı uçuş rotaları ve uçuş süreleri ise şu şekilde:

 • İstanbul-Meksika: 14 saat (Aktarmasız) - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Ankara-Meksika: 20 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Adana-Meksika: 17 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Samsun-Meksika: 20 saat- 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Trabzon-Meksika: 18 saat- 1 gün+ (Aktarmalı)
 • İzmir-Meksika: 17 saat- 1 gün+ (Aktarmalı)
Meksika Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Meksika Nasıl Gidilir?
 2. Meksika Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Meksika Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Meksika Hakkında
 5. Meksika Ne Yenir?
 6. Meksika Nerede Yenir?
 7. Meksika Gezilecek Yerler
 8. Meksika Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Meksika’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Meksika'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Meksika’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Meksika Otel Tavsiye

Meksika Havalimanları Hakkında Bilgiler

Meksika’da dünyadan bu şehre gelen uluslararası uçuşları karşılayan bir havalimanı bulunuyor. Benito Juárez Uluslararası Havalimanı Latin Amerika'nın en büyük havalimanı olma başarısına sahip. Havalimanının ismi kimi zaman Meksiko Uluslararası Havalimanı olarak da kullanılıyor.

Meksiko Uluslararası Havalimanı (Benito Juárez Uluslararası Havalimanı)

1952 yılında açılan havalimanı, ülkenin en yoğun havalimanı olma özelliğine sahip. Meksiko Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda Latin Amerika'nın da en yoğun hava trafiğine sahip. Havalimanı Meksika şehir merkezinin doğusunda, 12 kilometre mesafede bulunuyor. Meksiko Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Metrobüs, ekonomik bir araç arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir yöntem. Yine de metrobüs ile çok fazla aktarma yapmanız gerektiğini ekleyelim.

Metrobüse binmek için öncelikle Circuito Interior - Norte 33 durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 200 numaralı Cierre de Circuito aracına binerek yarım saat sonra Circuito Interior - División del Norte durağında ,nmelisiniz. Bu duraktan sonra Saratoga durağına kadar yürüyüp buradan 1 numaralı Terminal Central de Autobuses del Sur metrobüsüne binin. 10 dakika sonra inerek Cerro Huitzilac durağında 7 numaralı Terminal San Francisco’ya binmeniz gerekmektedir. Cerro Zacayuca durağına vardığınızda, Meksiko şehir merkezine varmışsınız demektir.

Taksi ise toplu taşımanın kafa karıştırıcı aktarmalarına girmeden merkeze ulaşmak için ideal. Üstelik şehir merkezi ile havalimanı arası mesafe az olduğundan taksi ücreti de fazla tutmaz. Yine de taksiciyle yolculuktan önce anlaşma yapmayı deneyebilirsiniz.

Araç kiralayarak da bu yolu kolayca kat edebilirsiniz. Havalimanı çevresinde bulunan Enterprise, Sixt ve Alamo gibi araç kiralama ofislerine uğrayabilirsiniz. Araçla Meksika şehir merkezine giderken kestirme yol olan Viad. Río de la Piedad yolunu kullanabilirsiniz.

Meksika Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Meksika, coğrafi konumundan dolayı tropikal iklim kuşağında yer alır. Ancak, 2.240 gibi yüksek bir rakımda yer alan Meksika’da bu yüksekliğin etkisi de görülür. Bu nedenle bölgede subtropikal dağ iklimi yaşanır. Meksiko’da mevsimler arası sıcaklık farkı fazla olmasa da kış aylarında gece sıcaklıkları -5 dereceye kadar düşebilir. Yaz aylarında gece sıcaklık ortalaması ise 11-12 derece arasında seyreder.

Ülkenin başkenti olan Meksika'da, havalar ne çok sıcak, ne de çok soğuk geçer. En sıcak diyebileceğimiz ay olan Mayıs ayında sıcaklık ortalaması 27 derece şeklinde. En serin aylar olan Aralık-Ocak aylarındaysa ortalama sıcaklık 21 derece.

Meksiko’ya ne zaman gitmeniz gerektiğini belirleyen asıl etmense yağış olmalı. Meksika, Mayıs-Eylül ayı arası neredeyse her gün yağış alır. Meksika’ya gitmeniz için en ideal zamanlar, yağışın görece az düştüğü Nisan, Ekim ve Kasım olabilir.

Meksika Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Meksika Hakkında

Başkent olma özelliğine sahip olan Meksika, ülkesinin sosyal ve kültürel açıdan da merkezi olarak görülüyor. Meksika'nın ismi, resmi olarak Mexico City şeklinde belirlenmekle beraber dilimize sadece Meksika olarak geçmiş.

Meksika’ya yolunuz düşerse rotanızı ilk olarak Meksika'ya (Mexico City) çevirmelisiniz. Adeta bir kültür şehri olan Meksika, ülkenin dünyaca ünlü simgelerinden olan Bağımsızlık Meleği ve Meksiko Metropoliten Katedrali’ne ev sahipliği yapıyor.

Burası nüfusuyla da ön planda olan bir şehir. 2015 nüfus sayımı verilerine göre kentin nüfusu 8 milyon 919 bine oldukça yakın. Bu nüfusuyla Meksika, ülkesinin en kalabalık şehri olmayı da başarıyor.

Meksika'nın diğer bir önemli özelliği ise Amerika kıtasında bulunan en eski başkent olması. Öyle ki Meksika'nın kuruluşu ve başkent oluşunun tarihi Kızılderililer zamanına kadar gider. Uzun yıllardır başkent olma özelliğini koruyan Meksika’ya parlamentonun kalbinin attığı yer olması nedeniyle ‘’Saraylar Şehri’’ takma adı uygun görülmüş.

Meksika'da iletişim kurmak için resmi dil olan İspanyolca'yı kullanabilirsiniz. Meksika seyahatine başlamadan önce İspanyolca'daki temel kalıpları öğrenmek isteyebilirsiniz. Burada para birimi olarak ise Meksika Pesosu (MXN) kullanılır.

Meksika Hakkında

Meksika Ne Yenir?

Size çok uzak bir kültürü tanımanın en hızlı yolu, oranın mutfağını tatmaktan geçer. Meksika yemeklerini deneyerek Meksika tarihine ve geleneklerine daha yakın hissedebilirsiniz. Meksika'da hangi yemekleri yiyebileceğinizi merak ediyorsanız listeye göz atabilirsiniz.

Gazpacho Çorbası

Gazpacho Çorbası

Gazpacho çorbası, soğuk olarak servis edilen bir başlangıç yemeği. Ana malzemesi domates olan bu çorbanın yapımında, bir çorbada tuhaf kaçacak malzemeler kullanılıyor. Gazpacho çorbasının içinde kullanılan bir diğer ana malzeme de sirke. Şu an Gazpacho çorbası için burun kıvırıyor olabilirsiniz fakat tadına bakanlar bu çorbayı tekrar tekrar içmek istediklerini belirtiyorlar.

Taco

Taco

Taco her zaman tüketebileceğiniz, atıştırmalık tarzında bir lezzet. Taco, avuç büyüklüğünde olan ve neredeyse katlı gibi duran yarım ay şeklindeki kızartılmış hamurun içerisine hazırlanır. Taconun içine çeşitli sebzeler, et, mısır ve peynir gibi malzemeler konulur. Meksika'nın ünü dünyaya yayılan bu lezzetini mutlaka denemelisiniz.  

Tamale

Tamale

Tamale, Meksiko mutfağının bizim yemek tarzımıza göre ilginç gelebilecek bir diğer yemeği. Atıştırmalık olarak görülen tamalenin içinde hamur da kullanılır. Bu lezzet, hamurun dışının muz kabuğuyla veya mısır kabuğuyla sarılmasıyla hazırlanır.

Fajita

Fajita

Fajita, ızgara etlerden ve undan hazırlanan bir tür yemek. Fajitada un olarak buğday veya mısır unu kullanılabilir. Tortillaya sarılarak sunulan fajita, geleneksel olarak dana etiyle hazırlanır. Bugün bu yemeğin tavuk veya domuz etiyle de hazırlandığını görebilirsiniz.

Meksika Nerede Yenir?

Bölgenin popüler, geleneksel yemeklerini deneyebileceğiniz pek çok restoran var. Bu restoran ve kafeleri deneyebilir, Meksika yemeklerinin en güzellerini yerinde tadabilirsiniz. Birbirinden kaliteli, özenli ve sıcakkanlı Meksika restoranları sizi bekliyor.

Azul Historico

Azul Historico

Azul Historico, Meksika mutfağına özgü yemekleri özenilmiş sunumlar şeklinde misafirlerle buluşturuyor. Bu restoranı saray mutfağı yemeklerini sunan, yüksek Meksika mutfağı yemeklerini sunan bir restoran olarak tanıtmamız daha doğru. Azul Historica’nın yemeklerinden önce, gözünüze hitap edecek olan sunumuna bayılacaksınız. Burada Meksika’nın kültürünü, renkliliğini yansıtan tabakların, masa dekorları kullanılıyor.

El Turix

El Turix

El Turix, şehrin en rahat, en samimi restoranı diyebiliriz. Küçük bir yer olan El Turix aslında Türkiye'deki dönerci veya çiğköftecilere benziyor. Burada, Meksiko’da mutlaka yemeniz gerekenler arasında saydığımız takolardan yapılıyor. Özellikle öğle yemeği için bu şirin yerde tako yemek sizi, seyahatiniz esnasında deşarj edecek. Üstelik en ucuza yemek yiyebileceğiniz yer de El Turix.

La Nueva Cuba

La Nueva Cuba

Küba lezzetlerini denemek isterseniz La Nueva Cuba sizin için doğru seçenek. Restorana daha ilk girişteki müzik sesi buranın ne kadar samimi ve eğlenceli bir restoran olduğunu yansıtıyor. Canlı müzik eşliğinde farklı bir mutfağın lezzetlerini tatmak ve açık büfe olması sayesinde doyasıya yemek yemek isterseniz La Nueva Cuba'ya gelebilirsiniz.

La Vicento Vallejo

La Vicento Vallejo

Meksika'da güzel bir mangal restoranı arayanlar La Vicento Vallejo'ya gelebilirsiniz. La Vicento Vallejo, uygun fiyata kaliteli yemeğin adresi. Burası Calzade Vallejo bölgesinde yer alıyor. Restorana geldiğinizde özellikle terbiyeli filetolardan denemelisiniz.

Meksika Gezilecek Yerler

Mesafeleri aşmak günümüz çağında artık çok kolay. Şimdi, tek tıkla uçak biletinizi alabilir ve saatler içinde dünyanın öbür ucuna yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Meksika’ya gittim diyebilmeniz için, mutlaka gezip görmeniz gereken yerler var.

Zocalo Meydanı

Zocalo Meydanı

Zocalo Meydanı, Meksika'nın kalbinin attığı yer olarak sayılıyor. Çoğu tarihi olayın başladığı yer de burası. Yürüyüşler, faaliyetler bu meydanda yapılır. Bu alanın meydan olarak ilk ne zaman kullanıldığı bilinmemekle birlikte, uzun geçmişinden dolayı Tarihi Meydan adıyla da anılır. Tarihi Meydan adının yanında Kraliyet Meydanı adı da Zocalo Meydanı için kullanılır. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer edinmeye hak kazanmış Zocalo Meydanı; Başkanlık Sarayı’na ve tarihi Metropolitan Katedrali’ne ev sahipliği yapıyor.

Meksika Güzel Sanatlar Sarayı Müzesi

Meksika Güzel Sanatlar Sarayı Müzesi

Meksika Güzel Sanatlar Sarayı Müzesi, daha hiç içine girmeden dışından dahi sizi etkileyecek olan bir müze. Burada önemli olan nokta müzenin saray içinde konumlanmış olması. Bu da aslında şehrin sanata ne kadar değer verdiğini gösteren bir özellik. Bu müzenin bazen yalnızca Güzel Sanatlar Sarayı şeklinde anıldığı da oluyor. Burada ünlü duvar ressamları olan Rivera, Orozco ve David Alfaro Siqueiros gibi saygıdeğer kişilerin eserlerini görebilirsiniz. 

Frida Kahlo Müzesi

Frida Kahlo Müzesi

Frida Kahlo Müzesi, dünyaca ünlü sanatçının hayatına ve sanatına ışık tutuyor. Meksika’nın en ünlü, saygıdeğer sanatçılarından olan Frida Kahlo; şu anda tüm dünya tarafından tanınan, resmini her yerde görebileceğiniz dünya çapında bir sanatçı.

Frida Kahlo Müzesi, bu dünyaca ünlü sanatçının doğduğu, yaşadığı ve en sonunda hayata gözlerini yumduğu evden dönüştürmüş. Frida Kahlo’nun 1954 yılında vefat etmesinin ardından, eşi Diego Rivera müzeye dönüştürülmesi amacıyla evi ve içindeki eşyaları bağışladı. Böylece Mavi Ev de denilen Frida Kahlo Müzesi açıldı. Frida Kahlo Müzesi’ne gittiğinizde Frida Kahlo’nun kişisel eşyalarını, eşinin ve kendisinin yapmış olduğu sanat eserlerini görebilirsiniz. Ayrıca Frida Kahlo’nun yaşamından birer kesit olan birçok fotoğraf da burada bulunuyor.

Mexico City Metropolitan Katedral

Mexico City Metropolitan Katedral

Zocalo Meydanı’nda parlayan Mexico City Metropolitan Katedral, Meksiko’nun simgelerinden. Mimarisiyle ve tarihiyle kendine hayran bırakan bu katedral, şehrin kültürünü ve mimarisini yakından görmek için mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerden. Mexico City Metropolitan Katedral’ine tarihi bir katedral diyoruz çünkü bu katedralin yapım çalışmaları yaklaşık 450 yıl önce başlamış. 450 yıldır olanca görkemiyle Tarihi Meydan’da salınan Mexico City Metropolitan Katedral, 1987 yılından bu yana Dünya mirası olarak korunuyor. Katedraldeki en dikkat çeken yapılardan biriyse Zenci İsa Heykeli. Mutlaka gezip görmelisiniz.

Meksika Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Meksika’da canınız hiç sıkılmaz. Çünkü kentin kendine özgü, Karayip ve İspanyol müziğinin birleşmesiyle oluşan bir eğlence tarzı var. Farklı kültürlerinin eğlence hayatını merak ediyorsanız bunu deneyimleyebileceğiniz en iyi şehirlerden biri de Meksika.

Patrick Miller

Patrick Miller

Patrick Miller, Meksika'nın en büyük gece kulüpleri arasında bir numara. Çoğu zaman konser mekanı olarak kullanılan bu gece kulübünde, keşfetmek istediğiniz Karayip ve İspanyol şarkılarını canlı bir şekilde dinleyebilirsiniz. Yüzlerce kişiyi ağırlayabilecek kapasitede olan gece kulübünün en önemli özelliği, misafirlerine konser alanı dışında ayrı bir bar alanı, oturma alanı sunması.

Salon Pata Negra

Salon Pata Negra

Salon Pata Negra, kalabalık ve gece boyunca yüzlerce kişiyi ağırlayan gece kulüplerine göre daha sade bir eğlence sunar. Burada hem eğlenip hem de kafa dinleyebilirsiniz. Gittiğiniz şehrin yerel müzik gruplarını, şarkıcılarını keşfetmeyi seviyorsanız Meksika'nın bu anlamda en iyi mekanı Salon Pata Negra. Salon Pata Negra’da müzik dinleyip dans edebilir ve mekanın özel kokteyllerinden içebilirsiniz.

Wallace Whisky Bar

Wallace Whisky Bar

Meksika’da ünlü alkollü içeceklerden olan viski, tekila, sisal ve margarita gibi içecekleri en iyi haliyle ve türlü çeşitleriyle burada içebilirsiniz. Loş bir ortamı olan bu bar size eski Batı barlarını andırabilir. Arkadaşlarınızla, ailenizle saatlerce oturmak ve bir şeyler içmek için en iyi mekan da burası. Wallace Whisky Bar’a gitmeden önce masa rezerve ederseniz daha rahat edebileceğiniz konusunda sizi uyarmalıyız. 

Zinco Jazz Club

Zinco Jazz Club

Caz müzikten hoşlanıyorsanız, Zinco Jazz Club'ı tercih edebilirsiniz. Matolinia 20 Colinia Centro'da yer alan Zinco Jazz Club, harika canlı müzik eğlenceleri düzenliyor. Buraya akşam yemeği ve arkasından iki kadeh şarap için gelebilirsiniz.

Meksika’da Alışveriş - Ne Alınır?

Geziniz sırasında alışveriş yapmak, hem yerel mağazaları görmeniz, hem de hatıra eşyası almak için iyi bir yöntem. Meksika'da nerede alışveriş yapabilirim diye soruyor olabilirsiniz. Meksika'da mutlaka gitmeniz gereken alışveriş mekanları şu şekilde:

 • Mercado de San Juan: Buradan Meksika’nun geleneksel yiyeceklerinden alabilirsiniz. Yanınızda götürebileceğiniz, bozulmayacak Meksika yemeklerinden almanızı öneririz. Böylelikle sizinle Meksika'ya gelemeyen sevdikleriniz de buranın güzel lezzetlerini tadabilir. Örneğin çikolata oldukça iyi bir seçim olabilir.
 • Avenida Presidente Masaryk: Burası Meksika'da alışverişin kalbi olarak görülüyor. Bu caddede pek çok mağazayı bir arada bulabilirsiniz.
 • Polonco: Meksika'da alışveriş merkezine uğramak isterseniz buraya gelebilirsiniz. Polonco, Avenida Presidente Masaryk üzerinde yer alıyor.
 • Altavista: Alışveriş merkezi olarak burayı da tercih edebilir. Altavista, Ciudad de Mexico'da hizmet veriyor.

Meksika gezisi dönüşünde hediyelik olarak Maya geleneğinden kalan tahta maskelerden alabilirsiniz. Tahta maskeler haricinde çömlek işleri veya Meksika'ya özgü likörden de alabilirsiniz.

Meksika’da Alışveriş - Ne Alınır?

Meksika'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Gezeceğiniz bu yeni ülkenin kültürünü daha yakından tanımak isteyebilirsiniz. Meksika, ülkenin başkenti olduğundan burada düzenlenen festival size ülke hakkında genel bir fikir verebilir. Meksika gezinizi bu festivallerin tarihine göre ayarlamak isteyebilirsiniz.

Tümünü Göster

Meksika’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Burada toplu taşıma sizi zorlayabilir. Meksika, oldukça karışık bir toplu taşıma ağına sahip. Bu durum Meksika'ya yeni gelen turistlerin işini bir hayli zorlaştırıyor. Meksika'da toplu taşımayı es geçmek için taksi kullanabilir, araç kiralayabilirsiniz.

Yine de, taksi de sıkıntılı bir tercih olabilir. Meksiko’da günde 60 bin taksi aktif halde hizmet verir. Bu özelliğiyle Meksiko dünyadaki en büyük taksi filosuna sahip. Burada sorun, tüm taksilerin lisanslı olmadığı gerçeğinde yatıyor. Daha güvenli bir yolculuk için biraz zor da olsa lisanslı taksi bulmanızı öneririz.

Meksika’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Meksika Otel Tavsiye

Bir gezinin en önemli unsurlarından birisi de nerede konakladığınız. Meksika gezinizi en güzel şekilde tamamlamak için rahat ve kaliteli bir otelde kalmalısınız. Tabii ki otelin bütçenize uygun olması da önemli bir detay. Meksika'da her bütçeye uygun, temiz, düzgün bir otel bulmak mümkün.

Four Seasons Hotel Mexico City

Four Seasons Hotel Mexico City

Four Seasons Hotel Mexico City, ben lüksüme düşkünüm diyenlerin oteli. Beş yıldızlı olan bu otelde sarayda kalıyormuşçasına güzel bir şekilde ağırlanacaksınız. Birçok imkanından faydalanabileceğiniz bu rengarenk lüks otelin gecelik ücreti 2.300 liradan başlıyor.

Hotel Sheraton Santa Fe

Hotel Sheraton Santa Fe

Hotel Sheraton Santa Fe, dört yıldıza sahip bir otel. Burası hem kaliteli, hem de daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Hotel Sheraton'ın gecelik ücretleri ortalama 350-400 liradan açılmakta. Otelde spor salonu ve bar gibi hizmetler de bulunuyor.

Hotel W Mexico City

Hotel W Mexico City

Hotel W Mexico City, Meksika'nın en iyi otelleri arasında kabul ediliyor. Beş yıldızlı hizmete sahip olan otelin gecelik fiyatları 1.300 liradan başlıyor. Hotel W Mexico City'de misafirlere spor salonu, bar, otopark ve havuz gibi hizmetler sunuluyor.

The Westin Santa Fe

The Westin Santa Fe

Dört yıldızlı bir otel olan The Westin Santa Fe, Javier Barros Sierra konumunda bulunuyor. Gecelik ücretleri 700 liradan başlayan otelde misafirlere kaliteli bir konaklama hizmeti veriliyor. Otele evcil hayvan kabul edilmesi buranın en büyük artılarından.

Valencia