1. Anasayfa
 2. Meksika Uçak Bileti

Meksika Uçak Bileti

Mexico City Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Mexico City Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Meksika uçak bileti alarak heyecanlı Meksika seyahatinize başlayabilirsiniz. Türkiye'den Meksika'ya hem aktaralı, hem de aktarmasız uçuşlar bulunuyor. Aktarmasız uçuşlar sadece İstanbul'dan yapılmakla beraber sayıları da aktarmalılara göre oldukça az. Bu nedenle uçuşunuzu mümkün olan en kısa sürede almak isteyebilirsiniz.

Meksika'ya İstanbul harici Ankara, Adana, Samsun, Trabzon, İzmir gibi şehirlerden de ulaşabilirsiniz. Fakat buralardan Meksika'ya gitmek için öncelikle İstanbul'a aktarma yapmanız gerekecektir.

Meksika uçuşları kimi zaman tek aktarmalı olabilirken, çoğu zaman 2 veya daha fazla aktarmaya sahiptir. Biletbak ile en ucuz uçuşu arayabilir, Meksika uçak biletini erkenden alarak aktarmasız/az aktarmalı uçuşlarda yer bulabilirsiniz.

Meksika'ya THY, KLM, Lufthansa ve United Airlines ile ulaşabilirsiniz.

Türkiye Meksika arası bazı uçuş rotaları ve uçuş süreleri ise şu şekilde:

 • İstanbul-Meksika: 14 saat (Aktarmasız) - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Ankara-Meksika: 20 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Adana-Meksika: 17 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Samsun-Meksika: 20 saat- 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Trabzon-Meksika: 18 saat- 1 gün+ (Aktarmalı)
 • İzmir-Meksika: 17 saat- 1 gün+ (Aktarmalı)
Meksika Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Meksika Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Meksika Hakkında
 3. Meksika Ne Yenir?
 4. Meksika Nerede Yenir?
 5. Meksika Gezilecek Yerler
 6. Meksika Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Meksika’da Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Meksika'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Meksika Otel Tavsiye

Meksika Havalimanları Hakkında Bilgiler

Meksika’da dünyadan bu şehre gelen uluslararası uçuşları karşılayan bir havalimanı bulunuyor. Benito Juárez Uluslararası Havalimanı Latin Amerika'nın en büyük havalimanı olma başarısına sahip. Havalimanının ismi kimi zaman Meksiko Uluslararası Havalimanı olarak da kullanılıyor.

Meksiko Uluslararası Havalimanı (Benito Juárez Uluslararası Havalimanı)

1952 yılında açılan havalimanı, ülkenin en yoğun havalimanı olma özelliğine sahip. Meksiko Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda Latin Amerika'nın da en yoğun hava trafiğine sahip. Havalimanı Meksika şehir merkezinin doğusunda, 12 kilometre mesafede bulunuyor. Meksiko Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Metrobüs, ekonomik bir araç arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir yöntem. Yine de metrobüs ile çok fazla aktarma yapmanız gerektiğini ekleyelim.

Metrobüse binmek için öncelikle Circuito Interior - Norte 33 durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 200 numaralı Cierre de Circuito aracına binerek yarım saat sonra Circuito Interior - División del Norte durağında ,nmelisiniz. Bu duraktan sonra Saratoga durağına kadar yürüyüp buradan 1 numaralı Terminal Central de Autobuses del Sur metrobüsüne binin. 10 dakika sonra inerek Cerro Huitzilac durağında 7 numaralı Terminal San Francisco’ya binmeniz gerekmektedir. Cerro Zacayuca durağına vardığınızda, Meksiko şehir merkezine varmışsınız demektir.

Taksi ise toplu taşımanın kafa karıştırıcı aktarmalarına girmeden merkeze ulaşmak için ideal. Üstelik şehir merkezi ile havalimanı arası mesafe az olduğundan taksi ücreti de fazla tutmaz. Yine de taksiciyle yolculuktan önce anlaşma yapmayı deneyebilirsiniz.

Araç kiralayarak da bu yolu kolayca kat edebilirsiniz. Havalimanı çevresinde bulunan Enterprise, Sixt ve Alamo gibi araç kiralama ofislerine uğrayabilirsiniz. Araçla Meksika şehir merkezine giderken kestirme yol olan Viad. Río de la Piedad yolunu kullanabilirsiniz.

Meksika’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Burada toplu taşıma sizi zorlayabilir. Meksika, oldukça karışık bir toplu taşıma ağına sahip. Bu durum Meksika'ya yeni gelen turistlerin işini bir hayli zorlaştırıyor. Meksika'da toplu taşımayı es geçmek için taksi kullanabilir, araç kiralayabilirsiniz.

Yine de, taksi de sıkıntılı bir tercih olabilir. Meksiko’da günde 60 bin taksi aktif halde hizmet verir. Bu özelliğiyle Meksiko dünyadaki en büyük taksi filosuna sahip. Burada sorun, tüm taksilerin lisanslı olmadığı gerçeğinde yatıyor. Daha güvenli bir yolculuk için biraz zor da olsa lisanslı taksi bulmanızı öneririz.

Meksika’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz