1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Meksika Uçak Bileti

Meksika'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

26 Mart 2021 10:21
  1. Benito Juarez Günü (21 Mart)
  2. Meksika Bağımsızlık Günü (16 Eylül)
  3. Meksika Devrimi’nin Yıldönümü (20 Kasım)
  4. Mexico City Uluslararası Film Festivali (Temmuz)
  5. Fiestas Patrias (18-20 Eylül)
  6. Uluslararası Müzik ve Tiyatro Festivali (Haziran)

1. Benito Juarez Günü (21 Mart)

Beni Juarez Günü, Meksika'nın eski başkanı Benito Juarez'in anısına düzenlenir. Bu nedenle her sene 21 Mart Meksika'da resmi tatil olarak ilan edilir. Bu gün, 19. yüzyılfa dünyaya gelen Benito Juarez'in doğum günü olduğu için özellikle seçilmiş. Meksika'yı Beni Juarez Günü'nde görmek isterseniz biletinizi şimdiden ayırtmanızı öneririz. Aksi takdirde bilet bulmanız zorlaşabilir.

Benito Juarez Günü

2. Meksika Bağımsızlık Günü (16 Eylül)

Meksika Bağımsızlık Günü, sadece başkent Meksika'da değil, tüm ülkede coşkuyla kutlanır. Bağımsızlık Günü'nde Meksika'nın İspanya'dan bağımszılığını kazanması kutlanmakta.

Bağımsızlık Günü kapsamında çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini görebilirsiniz. Yürüyüşler, konserler ve konuşmalar buna örnek verilebilir. Meksika halkı için oldukça önemli sayılan Meksika Bağımsızlık Günü, her sene 16 Eylül'de kutlanıyor. Meksika'nın milli bayramlarını merak ediyorsanız Eylül ayında buraya gelebilirsiniz.

Meksika Bağımsızlık Günü

3. Meksika Devrimi’nin Yıldönümü (20 Kasım)

Her yıl 20 Kasım'da kutlanan Meksika Devrimi'nin Yıldönümü, ülkede 'Dia de la Revolucion' ismiyle anılır. Meksika hükümeti tarafından resmi tatil günü olarak belirlenen Dia de la Revolucion, 1910 yılında başladığı varsayılan Meksika Devrimi'nin anısını yaşatır. Devrimi başlatan kişi olarak da Francisco I. Madero kabul edilir ve 20 Kasım'da Madero da saygıyla anılır.

Meksika Devrimi’nin Yıldönümü

4. Mexico City Uluslararası Film Festivali (Temmuz)

Her sene pek çok farklı ülkeden katılım sağlanan festival, Temmuz ayında düzenleniyor. Festivalin tam tarihini sene başında resmi sitelerden öğrenmek mümkün. Altı yılı aşkın süredir düzenlenen festival, farklı alanlarda ödüller de dağıtıyor. Bu festival ile özellikle Latin Amerika'nın yetenekli yönetmenlerini, yapımcılarını ve senaristlerini buluşturmak amaçlanıyor. Festival genellikle iki gün sürmekte.

Mexico City Uluslararası Film Festivali

5. Fiestas Patrias (18-20 Eylül)

Fiestas Patrias, sadece Meksika'da değil, Şili ve Peru gibi ülkelerde de düzenlenir. Bir tatil zamanı olarak kabul edilen Fiestas Patrias, kelime olarak 'Ana Vatan Tatili' demek. 18 Eylül'de her yerin dekore edildiğini görebilirsiniz. 20 Eylül'e kadar devam eden Fiestas Patrias sırasında pek çok dans gösterisini izlemek de mümkün. Bu renkli festivale katılmak için Meksika'ya Eylül ayında gelmenizi öneririz.

Fiestas Patrias

6. Uluslararası Müzik ve Tiyatro Festivali (Haziran)

Uluslararası Müzik ve Tiyatro Festivali, Haziran ayını iple çekmenize sebep olabilir. Meksika'ya yaz aylarında bir gezi planlıyorsanız, bu festivale katılmayı es geçmemenizi öneriyoruz. Oldukça renkli ve eğlenceli geçen festival, başkentin en önemli kültürel etkinlikleri arasında. Festival kapsamında Meksika kültürüne dair ipuçları yakalayabilirsiniz. Festivalin tam tarihi genellikle Ocak-Şubat aylarında festivali düzenleyen makamlarca açıklanıyor.

Uluslararası Müzik ve Tiyatro Festivali

Mexico City hakkında daha fazla şey keşfet!

Meksika Otel Tavsiye

Meksika Otel Tavsiye

Bir gezinin en önemli unsurlarından birisi de nerede konakladığınız. Meksika gezinizi en güzel şekilde tamamlamak için rahat ve kaliteli bir otelde kalmalısınız. Tabii ki otelin bütçenize uygun olması da önemli bir detay. Meksika'da her bütçeye uygun, temiz, düzgün bir otel bulmak mümkün.

berilaslaner
26 Mart 2021 Cuma
Meksika Gezilecek Yerler

Meksika Gezilecek Yerler

Mesafeleri aşmak günümüz çağında artık çok kolay. Şimdi, tek tıkla uçak biletinizi alabilir ve saatler içinde dünyanın öbür ucuna yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Meksika’ya gittim diyebilmeniz için, mutlaka gezip görmeniz gereken yerler var.

berilaslaner
26 Mart 2021 Cuma
Meksika Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Meksika Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Meksika’da canınız hiç sıkılmaz. Çünkü kentin kendine özgü, Karayip ve İspanyol müziğinin birleşmesiyle oluşan bir eğlence tarzı var. Farklı kültürlerinin eğlence hayatını merak ediyorsanız bunu deneyimleyebileceğiniz en iyi şehirlerden biri de Meksika.

berilaslaner
26 Mart 2021 Cuma
Meksika Nerede Yenir?

Meksika Nerede Yenir?

Bölgenin popüler, geleneksel yemeklerini deneyebileceğiniz pek çok restoran var. Bu restoran ve kafeleri deneyebilir, Meksika yemeklerinin en güzellerini yerinde tadabilirsiniz. Birbirinden kaliteli, özenli ve sıcakkanlı Meksika restoranları sizi bekliyor.

berilaslaner
25 Mart 2021 Perşembe
Meksika Ne Yenir?

Meksika Ne Yenir?

Size çok uzak bir kültürü tanımanın en hızlı yolu, oranın mutfağını tatmaktan geçer. Meksika yemeklerini deneyerek Meksika tarihine ve geleneklerine daha yakın hissedebilirsiniz. Meksika'da hangi yemekleri yiyebileceğinizi merak ediyorsanız listeye göz atabilirsiniz.

berilaslaner
25 Mart 2021 Perşembe
Meksika Uçak Bileti