1. Anasayfa
  2. Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Iğdır Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Iğdır'a gitmek için şehirlerarası otobüs firmalarını tercih edebilir veya şahsi aracınızı kullanabilirsiniz. Bununla beraber 2012 yılından beri Iğdır'a hava yolları ile ulaşım imkanı da bulunmaktadır.

Iğdır'a daha batıda bulunan bir şehirden gelecekseniz yolculuğunuz oldukça uzun sürebilir. İstanbul Iğdır arası kara yolları ile 18-19 saat arası sürmektedir. Bununla beraber Ankara Iğdır arası arabayla 15 saat sürmektedir. Bu durumda Iğdır uçak bileti alarak hava yollarını kullanmak çok daha hızlı ve konforlu bir tercih olacaktır. İstanbul Iğdır arası uçakla yalnız 2 saat sürerken, Ankara Iğdır arası 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Iğdır'a THY, Anadolu Jet ve Pegasus firmaları ile ulaşabilirsiniz. İstanbul'da Iğdır'a direkt seferler bulunurken Ankara, Adana veya Antalya gibi şehirlerden Iğdır'a aktarmalı uçuşlar ile gidebilirsiniz. Çoğu zaman bir aktarma yapmak yeterliyken bazı günler iki aktarma yapmanız gerekebilir.

Iğdır uçak bileti için ucuz uçak bileti fiyatları karşılaştırmasını Biletbak üzerinden yapabilir, en ucuz uçuşu satın alabilirsiniz.

Iğdır'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Iğdır'a Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Iğdır Genel Bilgiler
  3. Iğdır Ne Yenir?
  4. Iğdır Nerede Yenir
  5. Iğdır Gezilecek Yerler
  6. Iğdır Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Iğdır'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Iğdır'da Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Iğdır Otel Tavsiye

Iğdır'daki Havalimanları

Iğdır'a hizmet veren yalnızca bir adet havalimanı bulunmaktadır. 2012'den beri iç hat uçuşlarına hizmet veren Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'nın açılışı ile Iğdır'a ulaşım kolaylaşmış ve bu güzel şehri görmek isteyenlerin Iğdır'a daha hızlı ulaşmaları sağlanmıştır.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı

Yapımına 1996 yılında başlanan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'nın inşası 2001 yılında durdurulmuştu. Daha sonra 12 Haziran 2010 tarihinde tekrardan temeli atılarak yapımına devam edilen havalimanı, 13 Temmuz 2012 tarihinde kullanıma açıldı. Nisan 2017'de ise havalimanına şu anki ismi verildi.

Şehir merkezinden 16 kilometre uzaklıkta olan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'nda merkeze veya otelinize ulaşmak için pek çok ulaşım aracı bulunuyor.

Havalimanı servisleri kullanarak merkeze ulaşabilirsiniz. Servis kullanarak yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 25 dakika sürecektir. Iğdır Havalimanı önünden Gürel Turizm tarafından sağlanan servis araçlarına binebilir ve 20 lira karşılığında Iğdır merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralama hizmetleri ile konforlu bir şekilde merkeze ulaşabilirsiniz. Rimal Oto Kiralama Iğdır Havalimanı'nda şubesi bulunan tek araç kiralama firmasıdır. Dilerseniz Iğdır'a gelmeden önce Özel Rent a Car, Cenk Rent a Car veya Yolcu360 gibi firmalarla iletişime geçerek aracınızı havalimanından alabilirsiniz.

Havalimanı transfer firmalarını da tercih edebilirsiniz. Özel transfer hizmeti veren Progo Travel, Alan Transfer ve AYT Transfer firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Taksi kullanarak da merkeze gidebilirsiniz. Ortalama olarak 20 dakika sürecek bu yolculuk için yaklaşık 60 lira ödemeniz gerekebilir.

Otogar ve havalimanı arasında ulaşım sağlamanız gerekiyorsa belediye halk otobüsü ve daha sonra taksi kullanabilirsiniz. Otogardan şehir merkezine 3 numaralı otobüs ile gidebilir, merkezden taksi tutarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Iğdır'da Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Iğdır gezinizi ortalama olarak iki günde tamamen bitirmeniz mümkündür. Iğdır'ın şehir merkezi diğer şehirlere göre daha küçük olduğundan merkezde yer alan dükkanları ve çarşıyı gezmek için tek gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. Öte yandan Iğdır'ın doğal güzelliklerini tam anlamıyla görmeniz için ekstradan bir gününüzü daha burada geçirmeniz gerekebilir. Iğdır'a kış sporları için geldiyseniz mevsim koşullarını dikkate alarak hazırlık yapmanızda fayda vardır.

Iğdır'da Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz