1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
 1. Club Arena Bar
 2. Rewan Cafe Bar Iğdır
 3. Şahmeran Hotel Disco & Bar
 4. Melekli Nargile
 5. Sanat Kafe
 6. Ottoman Nargile Atölyesi
 7. Çakıl Gazino

1. Club Arena Bar

Iğdır merkez ilçesinde, Melekli'de yer alan Club Arena Bar'a gelerek arkadaşlarınızla eğlenebilir, Iğdır gezinize noktayı Club Arena Bar'da eğlenceli bir ortamda koyabilirsiniz. Müzikleriyle de ünlü olan Club Arena Bar, Iğdır'ın sayılı alkollü mekanları arasında yer alıyor. Burada alkollü içkilerin yanında alkolsüz içecekleri de bulabilir ve damak tadınıza uygun yiyecekleri deneyebilirsiniz.

Club Arena Bar

2. Rewan Cafe Bar Iğdır

Iğdır'ın en iyi barlarından olan Rewan, hem kafe hem de bar olarak müşterilerine hizmet veriyor. Iğdır merkezinde, Cumhuriyet Mahallesi, Rıza Yalçın Caddesi'nde yer alan Rewan Cafe & Bar, hızlı servisi ve ilgili garsonları ile dikkatleri üstüne çekiyor. Gece ikiye kadar hizmet veren Rewan Cafe & Bar'ı eğlenmek için tercih edebilirsiniz.

Rewan Cafe Bar Iğdır

3. Şahmeran Hotel Disco & Bar

Iğdır merkezinde yer alan eğlence mekanlarından olan Şahmeran Hotel Disco & Bar, Iğdır'da hem konaklayabileceğiniz hem de geceleri eğlenebileceğiniz bir yer. Melekli Yolu üzerinde yer alan Şahmeran Hotel Disco & Bar, canlı müzik etkinliğiyle de misafirlerinin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Güler yüzlü personeli ile Şahmeran Bar'ı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Şahmeran Hotel Disco & Bar

4. Melekli Nargile

Iğdır'da nargile içebileceğiniz en iyi yerlerden olan Melekli Nargile, geç saatlere kadar hizmet vermesiyle gece eğlenebileceğiniz, arkadaşlarınızla oturup sohbet edebileceğiniz mekanlar arasına giriyor. Iğdır merkezinde yer alan Melekli Nargile, Atatürk Caddesi üzerinde, no: 104'te bulunan mekanı ile müşterilerini bekliyor. Melekli Nargile'de Iğdır'ın en iyi nargilesini tadabilir ve koyu sohbetlere dalabilirsiniz.

Melekli Nargile

5. Sanat Kafe

Iğdır'ın en eğlenceli kafelerinden olan Sanat Cafe, geceleri oturabileceğiniz bir mekan olmasının yanı sıra sabahları kahvaltı için de gelebileceğiniz güzel bir yer. Sanat Cafe, özellikle canlı müzik eğlenceleri ile seviliyor. Genellikle Iğdır'ın genç halkı tarafından tercih edilen bu kafede şark köşesi gibi farklı konseptler de yer alıyor. Dilerseniz şark köşesinde, dilerseniz de canlı müzikli alanda oturmayı seçebilirsiniz. Sanat Kafe'yi Cumhuriyet Caddesi'nde bulabilirsiniz.

Sanat Kafe

6. Ottoman Nargile Atölyesi

Iğdır merkezinde, Bağlar'da yer alan Ottoman Nargile Atölyesi, birbirinden güzel nargile seçenekleri ve yiyecekleri, içecekleri ile Iğdır'ın en kaliteli nargile kafeleri arasına girmeyi başarıyor. İki katlı olan Ottoman Nargile Atölyesi'nde geniş arkadaş grubunuz ile rahatlıkla oturabilir, güler yüzlü hizmetin keyfini çıkarabilirsiniz. Ottoman Nargile Atölyesi'nde müşteri odaklı bir işletme anlayışı bulunuyor.

Ottoman Nargile Atölyesi

7. Çakıl Gazino

Iğdır merkezinden uzakta, Melekli Kasabası'nda yer alan Çakıl Gazino, Iğdır'da alkollü içecek bulunan mekanlardan birisidir. Çakıl Gazino'ya gelerek buradaki çok çeşitli menüden istediğinizi seçebilir, güzel ve kaliteli atmosferi ile Çakıl Gazino'da arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Mezeleriyle de ünlü olan Çakıl Gazino, Iğdır'ın en iyi gece kulüpleri arasında yer almaktadır. Burada içeceklerin yanı sıra yiyecekler de oldukça lezzetlidir.

Çakıl Gazino

Daha Fazlasını Keşfet!

Iğdır Nerede Yenir

Iğdır Nerede Yenir

Iğdır'ın birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini tadabileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Genellikle Iğdır merkez ilçesinde bulunan bu restoranlara rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu restoranlardan en kalitelilerini gözden kaçırmamanız için bir araya getirdik.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır Otel Tavsiye

Iğdır Otel Tavsiye

Iğdır geziniz sırasında konaklayabileceğiniz pek çok otel bulunuyor. Iğdır merkezinde yer alan otelleri konaklamak için seçmeniz, Iğdır'ı daha rahat gezmeniz için size yardımcı olabilir. Her bütçeye uygun Iğdır otellerinden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır'da Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Iğdır'da Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Iğdır'a bir kültür gezisi yapmayı planlıyorsanız yola çıkacağınız tarihi buradaki festival ve fuarlara denk getirerek dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Iğdır'da düzenlenen festival, fuar ve şenliklerin hiçbirini kaçırmamanız için kapsamlı bir liste hazırladık.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır'da Alışveriş - Ne Alınır?

Iğdır'da Alışveriş - Ne Alınır?

Iğdır dönüşünde hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için bu güzel şehri hatırlatacak ufak hediyelikler alabilirsiniz. Iğdır'a ziyarete gelen turistler genellikle el işi hediyeliklere ve buranın yöresel gıda ürünlerine yönelmektedir.

Yünlü çorap hediyelik olarak sıklıkla tercih edilir. Iğdır'ın soğuk kış aylarında soğuktan korunmak için hazırlanan yün çoraplar, size Iğdır gezinizi hatırlatacak güzel bir eşya olabilir. Bunun yanında ailenize, arkadaşlarınıza onları düşündüğünüzü göstermek için el yapımı yün çoraplardan alabilirsiniz.

Nebat şekeri Iğdır'ın meşhur tatlılarındandır. Sancılara iyi gelmesiyle bilinen nebat şekerini aroma verici olarak da kullanabilirsiniz. Ülkemizde Iğdır harici bulmanız zor olan nebat şekerinden yanınızda biraz götürmenizi öneriyoruz.

Kayısı ve şeftali de Iğdır'dan alabileceğiniz tarım ürünlerindendir. Adına festivali bile düzenlenen Iğdır kayısısından alarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Kaya tuzu Iğdır'ın ünlü mağaralarından Tuzluca Tuz Mağaraları'ndan çıkartılmaktadır. Kaya tuzunu yemeklerde kullanabileceğiniz gibi bu tuzdan yapılan estetik, şık lambalardan da satın alabilirsiniz.

Iğdır'ın yöresel kıyafetlerinden alarak buranın kültüründen bir parçayı yanınızda taşıyabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır Gezilecek Yerler

Iğdır Gezilecek Yerler

Ermenistan, İran ve Azerbaycan'a sınırı olmasıyla Türkiye'nin üç farklı ülkeye sınırı olan tek şehri olan Iğdır'da mutlaka görmeniz gereken bazı yerler bulunuyor. Iğdır'da enfes doğal güzellikler ve Iğdır'ın kültürel mirasını yaşatan tarihi yapılar bulunmaktadır. Mesire alanları, mağaraları ve nehirleriyle Iğdır'ı hiçbir yeri atlamadan gezebilmeniz için bir liste hazırladık.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır Ne Yenir?

Iğdır Ne Yenir?

Türk geleneklerinden gelen yemek kültürü ile Iğdır, mutfağı pek çok kişinin damak zevkine uyacak oldukça lezzetli yemeklere sahip. Iğdır mutfağında hamur işlerini her öğünde görmek mümkündür. Aynı zamanda et ve içinde et bulunan yemekler de Iğdır'da oldukça popülerdir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır'a Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Iğdır'a Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Iğdır hava durumu gezinizi planlayacağınız zaman üzerinde rol oynayabilir Iğdır'ı gezerken havanın turistik aktivitelere uygun olması gezinizi çok daha keyifli bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Iğdır'ın iklimi Doğu Anadolu Bölgesi'nde genel olarak görülen karasal iklimdir. Bununla beraber şehirde karasal iklim özellikleri şiddetli görülmez. Bunun birincil sebebi etrafının dağlarla çevrili olması ve Iğdır Ovası'nın kuytuda kalmasıdır. Bu nedenle Iğdır'ın ortalama sıcaklığı, Doğu Anadolu'nun ortalama sıcaklığının üstündedir.

Iğdır'da hava kış aylarında -30 dereceye kadar düşebilirken yazın 40 dereceyi bulabilir. Bu nedenle Iğdır'a ilkbahar veya sonbaharda bir gezi düzenlemek daha iyi olacaktır. Şehir fazla yağış almadığından bahar aylarında yağmura yakalanma riskiniz de çok azdır.

Iğdır'da kış sporlarını gerçekleştirme imkanınız da bulunduğundan burayı kış turizmi için tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır Genel Bilgiler

Iğdır Genel Bilgiler

Türkiye'de güneş, ilk olarak ülkemizin en doğusunda yer alan Iğdır'da doğar. Azerbaycan, Ermenistan ve İran'la sınırı bulunan Iğdır, Türkiye'de üç farklı ülkeyle birden komşu olan tek şehirdir. Henüz 1992 yılında Kars'tan ayrılarak şehir olan Iğdır Türkiye'nin 76. şehridir. Iğdır'ın önemli özelliklerinden birisi de Türkiye'nin ve Avrupa'nın en yüksek dağı olan Ağrı Dağı'nın bir kısmını sınırları içinde barındırmasıdır. Iğdır'ın her yerinden Ağrı Dağı görülebilirken, Ağrı Dağı eteklerinde yer alan pek çok göl ve mesire alanı da şehre turistleri çeken doğal güzelliklerdendir.

Mesire alanları haricinde Ağrı Dağı ve Pamuk Dağı da sahip oldukları doğa sporları potansiyeli ile buraya ziyaretçileri çekmekte ve özellikle kış aylarında şehre dağ tırmanışı gibi sporları yapmak için gelenleri ağırlamaktadırlar. Sahip olduğu fiziksel güzellikler ile ilkbahardan sonbahara, yazdan kışa gezilebilecek bir bölge olan Iğdır'ın tarihi de bir o kadar dikkat çekicidir. Yontma Taş devrinden kalan tarihi eserlerin bulunduğu Iğdır'ın ilk çağlardan beri insanlar tarafından yerleşim yeri olarak seçildiği bilinmektedir. Zaten bulunduğu coğrafi konumun da etkisiyle pek çok göçe şahit olan Iğdır, değişik kültürlerin buluştuğu ve izlerini bıraktığı bir yer haline gelmiştir.

Iğdır isminin kaynağı oldukça eskiye dayanmaktadır. Oğuz Kağan'ın oğlu olan Cengiz Alp'in en büyük oğlunun ismi Iğdır Bey'dir. İsminin anlamı iyi, sahip ve büyük gibi anlamlara gelen Iğdır Bey'in adı en sonunda burada yaşamaya devam etmiştir.

Iğdır'da milattan önce 1. yüzyıldan itibaren çok sayıda büyük devlet hükümdarlık kurmuştur. Bu devletleri kronolojik olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Persler
 2. Makedonlar
 3. Sleukoslar
 4. Romalılar
 5. Asurlular
 6. Kimmerler
 7. İskitler
 8. Arap devletleri
 9. Selçuklular
 10. Osmanlı Devleti

Bununla beraber Iğdır, tarihinde Rus işgaline de tanık olmuştur. 1737 ve 1746 yıllarındaki ilk işgalden sonra 1878 ve 1918 yılları arasında da Rus hakimiyetinde kalmıştır.14 Kasım 1920 tarihinde Kazım Karabekir komutasında Türk ordusu tarafından geri alınmıştır.

Görece yeni şehirlerimizden olan Iğdır'da Iğdır merkez dahil olmak üzere dört ilçe vardır. Merkez haricindeki Iğdır ilçeleri şu şekildedir:

 1. Aralık
 2. Karakoyunlu
 3. Tuzluca

Türkiye'de keşfedilmemiş güzelliklerle dolu bir gezi planı yapmak istiyorsanız Iğdır'ı mutlaka duraklarınız arasına eklemelisiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Iğdır Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz