1. Anasayfa
 2. Houston Uçak Bileti

Houston Uçak Bileti

Houston Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Houston Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Houston'a hava yolları firmaları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çok sayıda hava yolları firması, Houston rotasına uçuşlar düzenlemektedir. Yalnız, Houston ile Türkiye arasında oldukça uzun bir mesafe bulunmaktadır. İstanbul Houston Houston İstanbul arası en kısa uçuşlarda bile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Ankara Houston Houston Ankara arası ise 16 saat sürmektedir. Bu süreler aktarma sayısına göre daha da uzayabilir. Bu nedenle otel check-in işlemleriniz gibi önemli detayları uçuş süresini ve havalimanından otele tahmini varış zamanınızı göz önüne alarak ayarlamanız gerekir. Bazı durumlarda uçaklar rötar yapabileceği için bunu da dikkate almanızda fayda vardır.

Zaten Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunuyorsanız, sonraki gezi rotanız için Houston'a geçmeniz çok daha kolaydır. Los Angelas, Chicago, Dallas gibi şehirlerden Houston'a doğrudan uçabilirsiniz.

Türkiye'de direkt uçuş yapan hava yolları firmaları arasında THY bulunuyor. Aktarmalı olarak Lufthansa, United Airlines gibi hava yolları firmaları aracılığıyla da Houston'a ulaşabilirsiniz. Biletbak ile THY, Lufthansa, United Airlines hava yolları firmalarının ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayabilir, taksitli uçak bileti alarak ödemelerinizi erteleyebilirsiniz.

Houston'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Houston'a Nasıl Gidilir?
 2. Houston'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Houston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Houston Hakkında
 5. Houston Ne Yenir?
 6. Houston Nerede Yenir
 7. Houston Gezilecek Yerler
 8. Houston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Houston'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Houston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Houston'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Houston Otel Tavsiye

Houston'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Houston'da iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Houston Hobby Havalimanı ve Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı'dır. İki havalimanı da dört yıldızlıdır, bu özelliğiyle Houston Batı Yarımküre üzerinde iki adet dört yıldızlı havalimanına sahip tek kenttir. Türkiye'den Houston'a giderken Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı'na inecek olmanız çok daha büyük bir olasılıktır.

Houston Hobby Havalimanı

Houston Hobby Havalimanı, Kuzey Amerika'nın en iyi üçüncü havalimanı seçilmiştir. Uluslararası havalimanı olarak hizmet verir. George Bush Havalimanı açılana kadar şehirde yolcu gidiş gelişlerinin yapıldığı tek havalimanıydı. George Bush Havalimanı 1969 yılında açıldıktan sonra Hobby Havalimanı'nın kullanımına son verildi, ancak bir kaç sene sonra havalimanı tekrardan açıldı. Yine de eskisi gibi ana havalimanı olma özelliğini koruyamadı ve George Bush Havalimanı'ndan sonra ikinci havalimanı konumuna düştü.

Havalimanı servisi ile havalimanından şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından ulaşımlarda genellikle bu yöntem tercih edilmektedir.

Taksi kullanarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Houston Hobby Havalimanı etrafında kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine yapacağınız bir yolculuk 25 dk ile 30 dk arasında sürecektir. Ayrıca koşullara bağlı olarak taksi ücretiniz 55 dolar - 75 dolar arasında tutabilir. Bu tutara taksi şoförünüze vereceğiniz bahşiş dahil değildir.

Uber kullanarak otelinize kadar konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Uber çağırdıktan sonra aracınız sizi 4 veya 5 numaralı alanda bekliyor olacaktır. Uygulama aracılığıyla aracın bekleyeceği konum size bildirilecektir. Uber için sıra olduğundan aracınıza binmek için alanda yaklaşık 5-10 dakika beklemeniz gerekebilir.

Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı

George Bush Havalimanı, Houston'ın en işlek havalimanıdır. Havalimanı, şehir merkezinden 37 kilometre uzaktadır ve 1969 yılında açılmıştır. Havalimanının içinde pek çok restoran ve mağaza bulmanız mümkündür. Ayrıca George Bush Havalimanı, dört yıldızlı bir havalimanıdır.

Havalimanı servisi ile kolaylıkla şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Shuttle da denilen bu servisler, farklı ihtiyaçlara yönelik hizmetler sunmaktadır. Örneğin zamanınız kısıtlıysa ve otelinize acilen ulaşmanız gerekiyorsa express servislerden faydalanabilirsiniz. Daha yaygın olan bir diğer seçenek de diğer yolcularla beraber bineceğiniz bir havalimanı servisidir. Bu servislerin istediğiniz noktaya varması biraz daha uzun sürebilir, ayrıca tanımadığınız insanlarla beraber yolculuk edeceğinizi de dikkate almalısınız.

Taksi kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 30-35 dakikanızı alacaktır.

Uber kullanmak da ulaşım sağlamak için bir diğer seçenektir. Uçaktan indikten sonra bir Uber çağırarak kolaylıkla otelinize veya ulaşmak istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. George Bush Havalimanı'na Uber çağırmak için A, B, C veya E terminallerinden birinde olmalısınız. Uber çağırırken terminalinizi ve hangi kapıda beklediğinizi mutlaka belirtmelisiniz.


Houston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Houston, oldukça sıcak bir kenttir. Yaz aylarında en düşük hava sıcaklığı 25 derece civarında olmaktadır. Bu sebeple fazla sıcaktan hoşlanmayan biriyseniz, Houston'a Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gelmemenizi öneriyoruz. Bununla beraber aldığı yağışlar ile bilinen Houston'da Mayıs, Haziran ve Ekim ayları ise çok yağışlıdır. Kış mevsiminde ise hava sıcaklığı 10 derece civarında seyretmektedir. Tüm koşullar göz önüne alındığında, Houston gezinizi İlkbahar'ın ilk zamanlarında yapmanız ideal olacaktır. Mart ve Nisan ayları, Houston'ı gezmeniz için en iyi tercihiniz olabilir. Bununla beraber Şubat ayı da tercih edilebilir. Bu dönemde Houston az yağış alır (diğer mevsimlere göre). Hava durumu ise 15-20 derece dolaylarında seyreder. Buna göre yanınıza hava sıcaklığına uygun giysiler almanızı ve yağışlara karşın önleminizi almanızı öneriyoruz.

Houston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Houston Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde yer alan Houston, eyaletteki en büyük şehirdir. Teksas Körfezi'nin kıyısında yer alır. Houston'da 2 milyonu aşkın kişi yaşamaktadır, bu yönüyle Houston oldukça aktif bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Houston, Amerika Birleşik Devletleri'nin de en büyük dördüncü şehridir. Houston Limanı ise dünyanın en işlek ilk on limanı arasına girmiştir. Deniz ticareti oldukça gelişmiştir. Bunun yanında havacılık sektöründe de büyük başarı sahibidir. NASA bünyesinde bulunan bir uzay merkezi Houston içinde yer alır. Bu sebeple Houston'ın takma adı 'Uzay Şehri' şeklindedir. Houston'dan içinden nehir geçmesinden dolayı nehir şehri olarak da bahsedilir.

Şehrin kuruluşu, iki girişimcinin burayı satın alması ile olur. John Kirby Allen ve Augustus Chapman Allen isimli emlakçılar, Houston'ı satın alır ve buradaki yerleşimi başlatır. Şehrin ismi ise bir zamanlar Teksas Cumhuriyeti'nin başkanlığını yapmış olan Sam Houston'dan gelir. Houston, 1939 yılına kadar Teksas Cumhuriyeti'nin başkenti olarak kaldı. Daha sonra yerini Auistin'e bıraktı. Teksas Cumhuriyeti ise 1846 yılında son buldu.

Houston'da yaşam standartları oldukça yüksek seviyededir. Halk genel olarak refah içindedir ve şehir enerji, havacılık ve liman faaliyetleri ile zenginleşmiştir.

Houston'da ABD'nin hemen her şehrinde gördüğümüz kültürel çeşitlilik hakimdir. Verilere göre burada ikamet eden kişileirn %36'sı İspanyol'dur. Daha sonraki en büyük etnik grup %17 ile Afroamerikanlar tarafından oluşturulur. Houston'ds Asya kökenlilerin oranıysa %9'dur. Houston'ın 17 adet kardeş şehri bulunur. Bu şehirlerden birisi de İstanbul'dur.

Houston, ABD'nin en çok turist etkileşimine sahip olan şehirlerindendir, her sene milyonlarca turiste ev sahipliği yapar. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı Houston'da büyük bir kültürel birikim yaşanması da kaçınılmaz olmuştur. Houston geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz pek çok nokta bulunuyor. Müzeler, tiyatro sahneleri, bilim merkezleri ve tarihi noktalar Houston gezinizi dolu dolu geçirmenize yardımcı olacaktır.

Spor hayatınızda önemli bir yer tutuyorsa, Houston'ın sportif yapısı sizi kendisine çekecektir Houston'da aklınıza gelebilecek her türlü spor dalına ait bir takım bulunur ve bu takımlar oldukça başarılıdır. Örneğim Houston Rockets, NBA'da görebileceğiniz Houston basketbol takımlarındandır.

Houston Hakkında

Daha önce gelmediğiniz, uzak bir şehirde nasıl yön bulacağınızı düşünüyorsanız bunu dert etmenize gerek yok. Houston, dünyadaki en kullanışlı ulaşım sistemlerinden birine sahiptir. Houston'da metro gibi raylı sistemler sıklıkla kullanılır, bunun yanında otobüs ve taksiler de halkın tercih ettiği ulaşım araçlarıdır. Ayrıca Houston'da bisiklet ile ulaşımını sağlayanların sayısı da az değildir. Houston'un düzenli yapısı, şehirde rahatça bisiklet kullanmayı mümkün kılmıştır. Bisiklet kullanmaktan hoşlanıyorsanız Houston'da rahatlıkla bulabileceğiniz bisiklet kiralama noktalarından bisiklet kiralayabilir ve tura başlayabilirsiniz. Bisiklet turunuz sırasında sadece bisikletler için ayrılmış olan yollardan gitmeye dikkat etmelisiniz.

Houston Ne Yenir?

Houston'da bulunan restoranların sayısının yaklaşık olarak on bin olduğu bilinmekte. Bu yönüyle Houston, çok kültürlü yapısının da etkisiyle yeme içme alanında birçok alternatifin bir arada bulunduğu bir yerdir. Genel olarak ABD'de olduğu gibi Houston'da tek kişilik porsiyonlar, neredeyse iki kişiyi doyuracak kadar büyüktür. Bu detayı da göz önüne alarak siparişlerinizi vermenizi öneriyoruz.

Houston'a farklı kültürlerin getirdiği yemeklerin yanı sıra, fast food kültürü de oldukça gelişmiş durumdadır. Houston gezinizde sokak lezzetlerinden de tatmayı pas geçmeyin.

Cheesecake

Cheesecake

ABD'nin sevilen tatlılarından cheesecake tatlısını Houston'da da yiyebilirsiniz. Burada istediğiniz çeşitte, limonlu, frambuazlı, San Sebastian cheesecake yiyebilir ve tatilinizi tatlandırabilirsiniz.

Hamburger

Hamburger

Amerika Birleşik Devletleri'ne gidip de hamburger yemeden dönmek olmaz. Houston'da iki kişiyi rahatlıkla doyuracak kadar büyük olan bir hamburger menüsü alarak hamburgeri anavatanında tadabilirsiniz.

Teksas Biftek

Teksas Biftek

Teksas usulü biftekten Teksas'ın bir şehri olan Houston'da yiyebilirsiniz. Teksas'da sığır yetiştiriciliğinin gelişmiş olması ve artık eyaletin kültürü içinde sayılması, burada biftek gibi yiyeceklerin oldukça ünlü olmasına sebep olmuştur.

Taco

Taco

Taco, aslen Meksika mutfağına ait bir lezzettir. Meksika kültüründen gelen kişiler tarafından Houston'a getirilmiştir ve burada oldukça popüler olmuştur. Tortilla içine et, sebze ve peynir gibi iç harçlarının kullanılmasıyla hazırlanır. Tortilla, bizdeki lavaş benzeri bir tür ekmektir.

Houston Nerede Yenir

Houston'da çok sayıda ve dünya genelindeki mutfaklardan oluşan menülerle hizmet veren kaliteli restoranlar bulunmaktadır. Houston gezinizi yaparken özellikle denemeniz ve kaçırmamanız gereken bazı restoranları sizler için bir araya getirdik. Bu restoranlara giderek unutulmaz anılara imza atmayı unutmayın.

Pappas Bros. Steakhouse

Pappas Bros. Steakhouse

Bifteğin Houston'da, genel olarak Teksas'da çok sevildiğinden bahsetmiştik. Houston'a geldiğinizde lezzetli, doyurucu bir biftek yemek isterseniz Pappas Bros. Steakhouse sizin için ideal bir seçim olacaktır. 5839 Westheimer Rd. üstünde yer alan Pappas Bros. Steakhouse, birbirinden lezzetli biftek ve et yemekleri ile ziyafet çekebileceğiniz bir mekan.

La Griglia

La Griglia

İtalyan mutfağından menüleri bulabileceğiniz La Griglia, Houston'da öğle veya akşam yemekleri için gidebileceğiniz bir yer. 2001 West Gray Street üstünde bulunan La Griglia, oldukça lüks ve kaliteli bir mekan. Burada mekana ait olan özel içeceklerden de tadabilirsiniz.

Taste of Texas

Taste of Texas

Taste of Texas, 1505 Katy Fwy adresinde yer alan, Teksas usulü yemekleri tadabileceğiniz bir mekan. Biftek ve et yemekleri konusunda zengin bir menü sunan Taste of Texas, Teksas eyaletinin yeme içme kültürüne aşina olmak için uğrayabileceğiniz bir mekan. Taste of Texas'ın iç tasarımı da oldukça ilgi çekici.

Eddie V's Prime Seafood

Eddie V's Prime Seafood

Houston'da deniz mahsullerinden yemek için Eddie V's Prime Seafood en iyi tercihlerden birisidir. Bir liman kenti olan Houston'da deniz mahsulleri kullanılarak yapılan yemekler de oldukça popüler olmuştur. 12848 Queensbury Ln Kirby Drive adresinde bulunan bu restoran, mükemmel lezzetteki yemekleri ve harika servisi ile biliniyor. Kaliteli bir akşam yemeği için Eddie V's Prime Seafood'u rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Houston Gezilecek Yerler

Houston, 1837 yılında kurulmuş, görece yeni bir şehir olsa da kültürel birikim açısından kendisini geliştirmiş bir şehirdir. Houston'da nereleri gezebileceğinizi merak ediyorsanız, çok sayıda alternatifiniz bulunduğunu söylememiz gerek. Kısa süreliğine Houston'a geldiyseniz şehrin tamamını gezmeniz zor olabilir. Bu nedenle mutlaka görmeniz gereken bazı noktaları, müzeleri, parkları bir araya getirdik. Houston gezinizde buraları ailenizle veya arkadaşlarınızla kalabalık gruplar halinde gezebilirsiniz.

Houston Zoo (Houston Hayvanat Bahçesi)

Houston Zoo (Houston Hayvanat Bahçesi)

Dünyanın en kalabalık hayvanat bahçelerinden olan Houston Zoo, yılda 2 milyon kadar ziyaretçiye ev sahipliği yapar. 1922 yılından beri hizmet veren Houston Zoo'da pek çok farklı türden, 6.000'i aşkın sayıda hayvanı bir arada görmek mümkündür. Bu hayvanat bahçesinde 800 kadar farklı türün sergilendiği bilinmektedir. Houston Zoo, tropik bir alan üstüne inşa edilmiş, ziyaret edenlere keyifli saatler yaşatan oldukça ilgi çekici bir hayvanat bahçesidir. Houston'a çocuklarınızla bir gezi düzenlemeyi planlıyorsanız burayı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Houston Uzay Merkezi

Houston Uzay Merkezi

Houston'ın bir diğer ismi ise 'Uzay Kenti' şeklindedir. Bunun sebebi Houston'da NASA'ya ait bir uzay merkezinin yer almasıdır. İşte bu Uzay Şehri'nde, Houston'da uzay temalı noktaları gezmeden olmaz. Houston Uzay Merkezi'nin içinde 400'den fazla eser bulunur ve bunlar açık şekilde sergilenmektedir. Burada uzayla alakalı pek çok şeyi görecek, hatta uzaydan gelen bir takım taşları görme fırsatını bile yakalayacaksınız. Çocukların da burayı çok sevdiğini söylememiz gerek.

Houston Doğa Bilimleri Müzesi

Houston Doğa Bilimleri Müzesi

Bu müze, sadece Houston'ın değil, Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok ziyaret edilen müzeleri arasındadır. Müze içinde farklı kategorilerde birçok sergi görmek mümkündür. Örneğin bir takım fosil kalıntılarını burada açılan Moran Paleontology Hall sergisinde görebilirsiniz. Aynı zamanda müzede dinozor fosilleri ve dinozor replikaları da yer alır.

Hermann Park

Hermann Park

Houston'ın en güzel parkları arasında yer alan Hermann Park, içerisinde çeşitli spor komplekslerine sahip. Örneğin burada golf sahası ve koşu pisti bulmak mümkündür. Aynı zamanda Hermann Park içinde kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan yerler de vardır. burada bir açık hava tiyatrosu, müze ve kelebek sergisi yer alır. Aynı zamanda Hermann Park'ın muhteşem güzellikteki gül bahçesini de gezebilir ve buraya hayran olabilirsiniz.

Hermann Park, Houston'ın halka açık gezi mekanları arasında en eskilerindendir. Burası aynı zamanda tarihi bir statüye de sahiptir. Çevresinde ise pek çok müze, bir üniversite ve bir tıp merkezi yer alır. Kısacası Hermann Park, Houston'da eğitim, eğlence ve kültürel etkinlikleri bir arada bulabileceğiniz yegane merkezdir.

Houston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Houston'da gece hayatını görebileceğiniz birbirinden eğlenceli mekanlar bulunuyor. Dilerseniz gece eğlencesi için düzenlenen tur ekiplerine de katılabilirsiniz.

Axelrad Beer Garden

Axelrad Beer Garden

Houston'da gidebileceğiniz en iyi barlardan birisi de Axelrad Beer Garden'dır. Houston, bira açısından zengindir ve birbirinden farklı bira türlerine ev sahipliği yapar. Bu zenginliği tadabileceğiniz en popüler mekanlar arasında Axelrad Beer Garden da yer alıyor. 1517 Alabama Street konumunda yer alan bar, açık havada oturma ve sohbet etme imkanıyla da ziyaretçileri kendisine çekiyor. Yumuşak bir havada, Houston akşamlarınızı burada oturarak ve laflayarak geçirebilirsiniz. Ayrıca bu mekana evcil hayvanınızla da gelebilirsiniz.

Houston Improv

Houston Improv

Houston'da ziyaret edebileceğiniz mekanlardan birisi de Houston Improv. Bir komedi mekanı olan Houston Improv, gülmek ve güldürmek isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Buraya gelerek sevdiklerinizle uzun bir günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Nightly Spirits

Nightly Spirits

Houston'da gece hayatı turları kapsamında Nightly Spirits ekibine katılabilirsiniz. Etrafı iyi bilen rehberleri ile Nightly Spirits, Houston gece hayatını görmenizi ve eğlenmenizi sağlayacak.

Astroville Tours

Astroville Tours

Katılabileceğiniz bir diğer tur da Astroville Tours. Astroville Tours ile Houston merkezindeki en iyi mekanları, en eğlenceli aktiviteleri keşfedecek ve güzel zaman geçireceksiniz.

Houston'da Alışveriş - Ne Alınır?

Yoğun nüfusu ve yüksek refah seviyesiyle Houston'da alışveriş yapabileceğiniz pek çok mekan bulunuyor.

Asher Gallery'de zevkli butikleri gezerek kıyafet alışverişinizi yapabilirsiniz.

Pinto Ranch'ta Teksas kültürünün vurgulandığı eşyaları satın alabilirsiniz. Burada el yapımı kovboy malzemelerinden halılara kadar pek çok el yapımı ürünü bulabilirsiniz.

Houston'da çok sayıda alışveriş merkezi de yer almaktadır. Bunlardan en popülerleri The Galleria, Hong Kong City Mall, The Plaza ve Memorial City Mall'dur.

Houston'da Alışveriş - Ne Alınır?

Houston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Houston'da pek çok özel gün ve festival bulunur. Bu festival ve fuarlardan, özel gün kutlamalarından şahit olmak istediklerinizi belirleyebilir ve gezinizi bu zamanlara ayarlayarak Houston kültürünü daha yakından görebilirsiniz.

Tümünü Göster

Houston'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Houston'da Type B türü prizler kullanılmaktadır. Elektronik aletlerinizi şarj edebilmeniz için bir adaptör edinmenizi öneriyoruz.

Houston Otel Tavsiye

Houston'da konaklayabileceğiniz, her bütçeye uygun çeşitli alternatifler bulunuyor:

Hilton Americas

Hilton Americas

Hilton Americas, Houston merkezi otelleri arasındadır. 4 yıldızlıdır ve buradan hemen her noktaya ulaşmak kolaydır. Tam adresi 1600 Lamar, Houston Şehir Merkezi'dir.

Hotel Zaza Houston Memorial City

Hotel Zaza Houston Memorial City

Bu otel, Houston'daki butik oteller arasında yer alır ve daha ekonomiktir. Temiz ve şık odalara sahiptir. Otelde gotik etkiler görmek mümkündür.

Western Inn

Western Inn

Bütçeye dost bir başka konaklama mekanı da Western Inn. Burada oda fiyatları gecelik olarak 50 dolardan başlamaktadır. Otel, 1500 Nort Loop'da yer alır.

Bunkwood Hostel

Bunkwood Hostel

Hostelde kalmak istiyorsanız, Bunkwood Hostel'i tercih edebilirsiniz. Merkezde yer alan bu hostel iki yıldızlıdır.

Valencia