1. Anasayfa
  2. Houston Uçak Bileti

Houston Uçak Bileti

Houston Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Houston Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Houston'a hava yolları firmaları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çok sayıda hava yolları firması, Houston rotasına uçuşlar düzenlemektedir. Yalnız, Houston ile Türkiye arasında oldukça uzun bir mesafe bulunmaktadır. İstanbul Houston Houston İstanbul arası en kısa uçuşlarda bile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Ankara Houston Houston Ankara arası ise 16 saat sürmektedir. Bu süreler aktarma sayısına göre daha da uzayabilir. Bu nedenle otel check-in işlemleriniz gibi önemli detayları uçuş süresini ve havalimanından otele tahmini varış zamanınızı göz önüne alarak ayarlamanız gerekir. Bazı durumlarda uçaklar rötar yapabileceği için bunu da dikkate almanızda fayda vardır.

Zaten Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunuyorsanız, sonraki gezi rotanız için Houston'a geçmeniz çok daha kolaydır. Los Angelas, Chicago, Dallas gibi şehirlerden Houston'a doğrudan uçabilirsiniz.

Türkiye'de direkt uçuş yapan hava yolları firmaları arasında THY bulunuyor. Aktarmalı olarak Lufthansa, United Airlines gibi hava yolları firmaları aracılığıyla da Houston'a ulaşabilirsiniz. Biletbak ile THY, Lufthansa, United Airlines hava yolları firmalarının ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayabilir, taksitli uçak bileti alarak ödemelerinizi erteleyebilirsiniz.

Houston'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Houston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Houston Hakkında
  3. Houston Ne Yenir?
  4. Houston Nerede Yenir
  5. Houston Gezilecek Yerler
  6. Houston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Houston'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Houston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Houston Otel Tavsiye

Houston'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Houston'da iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Houston Hobby Havalimanı ve Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı'dır. İki havalimanı da dört yıldızlıdır, bu özelliğiyle Houston Batı Yarımküre üzerinde iki adet dört yıldızlı havalimanına sahip tek kenttir. Türkiye'den Houston'a giderken Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı'na inecek olmanız çok daha büyük bir olasılıktır.

Houston Hobby Havalimanı

Houston Hobby Havalimanı, Kuzey Amerika'nın en iyi üçüncü havalimanı seçilmiştir. Uluslararası havalimanı olarak hizmet verir. George Bush Havalimanı açılana kadar şehirde yolcu gidiş gelişlerinin yapıldığı tek havalimanıydı. George Bush Havalimanı 1969 yılında açıldıktan sonra Hobby Havalimanı'nın kullanımına son verildi, ancak bir kaç sene sonra havalimanı tekrardan açıldı. Yine de eskisi gibi ana havalimanı olma özelliğini koruyamadı ve George Bush Havalimanı'ndan sonra ikinci havalimanı konumuna düştü.

Havalimanı servisi ile havalimanından şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından ulaşımlarda genellikle bu yöntem tercih edilmektedir.

Taksi kullanarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Houston Hobby Havalimanı etrafında kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine yapacağınız bir yolculuk 25 dk ile 30 dk arasında sürecektir. Ayrıca koşullara bağlı olarak taksi ücretiniz 55 dolar - 75 dolar arasında tutabilir. Bu tutara taksi şoförünüze vereceğiniz bahşiş dahil değildir.

Uber kullanarak otelinize kadar konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Uber çağırdıktan sonra aracınız sizi 4 veya 5 numaralı alanda bekliyor olacaktır. Uygulama aracılığıyla aracın bekleyeceği konum size bildirilecektir. Uber için sıra olduğundan aracınıza binmek için alanda yaklaşık 5-10 dakika beklemeniz gerekebilir.

Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı

George Bush Havalimanı, Houston'ın en işlek havalimanıdır. Havalimanı, şehir merkezinden 37 kilometre uzaktadır ve 1969 yılında açılmıştır. Havalimanının içinde pek çok restoran ve mağaza bulmanız mümkündür. Ayrıca George Bush Havalimanı, dört yıldızlı bir havalimanıdır.

Havalimanı servisi ile kolaylıkla şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Shuttle da denilen bu servisler, farklı ihtiyaçlara yönelik hizmetler sunmaktadır. Örneğin zamanınız kısıtlıysa ve otelinize acilen ulaşmanız gerekiyorsa express servislerden faydalanabilirsiniz. Daha yaygın olan bir diğer seçenek de diğer yolcularla beraber bineceğiniz bir havalimanı servisidir. Bu servislerin istediğiniz noktaya varması biraz daha uzun sürebilir, ayrıca tanımadığınız insanlarla beraber yolculuk edeceğinizi de dikkate almalısınız.

Taksi kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 30-35 dakikanızı alacaktır.

Uber kullanmak da ulaşım sağlamak için bir diğer seçenektir. Uçaktan indikten sonra bir Uber çağırarak kolaylıkla otelinize veya ulaşmak istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. George Bush Havalimanı'na Uber çağırmak için A, B, C veya E terminallerinden birinde olmalısınız. Uber çağırırken terminalinizi ve hangi kapıda beklediğinizi mutlaka belirtmelisiniz.


Houston'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Houston'da Type B türü prizler kullanılmaktadır. Elektronik aletlerinizi şarj edebilmeniz için bir adaptör edinmenizi öneriyoruz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz