1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Houston Uçak Bileti

Houston Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Houston Zoo (Houston Hayvanat Bahçesi)
  2. Houston Uzay Merkezi
  3. Houston Doğa Bilimleri Müzesi
  4. Hermann Park

1. Houston Zoo (Houston Hayvanat Bahçesi)

Dünyanın en kalabalık hayvanat bahçelerinden olan Houston Zoo, yılda 2 milyon kadar ziyaretçiye ev sahipliği yapar. 1922 yılından beri hizmet veren Houston Zoo'da pek çok farklı türden, 6.000'i aşkın sayıda hayvanı bir arada görmek mümkündür. Bu hayvanat bahçesinde 800 kadar farklı türün sergilendiği bilinmektedir. Houston Zoo, tropik bir alan üstüne inşa edilmiş, ziyaret edenlere keyifli saatler yaşatan oldukça ilgi çekici bir hayvanat bahçesidir. Houston'a çocuklarınızla bir gezi düzenlemeyi planlıyorsanız burayı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Houston Zoo (Houston Hayvanat Bahçesi)

2. Houston Uzay Merkezi

Houston'ın bir diğer ismi ise 'Uzay Kenti' şeklindedir. Bunun sebebi Houston'da NASA'ya ait bir uzay merkezinin yer almasıdır. İşte bu Uzay Şehri'nde, Houston'da uzay temalı noktaları gezmeden olmaz. Houston Uzay Merkezi'nin içinde 400'den fazla eser bulunur ve bunlar açık şekilde sergilenmektedir. Burada uzayla alakalı pek çok şeyi görecek, hatta uzaydan gelen bir takım taşları görme fırsatını bile yakalayacaksınız. Çocukların da burayı çok sevdiğini söylememiz gerek.

Houston Uzay Merkezi

3. Houston Doğa Bilimleri Müzesi

Bu müze, sadece Houston'ın değil, Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok ziyaret edilen müzeleri arasındadır. Müze içinde farklı kategorilerde birçok sergi görmek mümkündür. Örneğin bir takım fosil kalıntılarını burada açılan Moran Paleontology Hall sergisinde görebilirsiniz. Aynı zamanda müzede dinozor fosilleri ve dinozor replikaları da yer alır.

Houston Doğa Bilimleri Müzesi

4. Hermann Park

Houston'ın en güzel parkları arasında yer alan Hermann Park, içerisinde çeşitli spor komplekslerine sahip. Örneğin burada golf sahası ve koşu pisti bulmak mümkündür. Aynı zamanda Hermann Park içinde kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan yerler de vardır. burada bir açık hava tiyatrosu, müze ve kelebek sergisi yer alır. Aynı zamanda Hermann Park'ın muhteşem güzellikteki gül bahçesini de gezebilir ve buraya hayran olabilirsiniz.

Hermann Park, Houston'ın halka açık gezi mekanları arasında en eskilerindendir. Burası aynı zamanda tarihi bir statüye de sahiptir. Çevresinde ise pek çok müze, bir üniversite ve bir tıp merkezi yer alır. Kısacası Hermann Park, Houston'da eğitim, eğlence ve kültürel etkinlikleri bir arada bulabileceğiniz yegane merkezdir.

Hermann Park

Houston hakkında daha fazla şey keşfet!

Houston Nerede Yenir

Houston Nerede Yenir

Houston'da çok sayıda ve dünya genelindeki mutfaklardan oluşan menülerle hizmet veren kaliteli restoranlar bulunmaktadır. Houston gezinizi yaparken özellikle denemeniz ve kaçırmamanız gereken bazı restoranları sizler için bir araya getirdik. Bu restoranlara giderek unutulmaz anılara imza atmayı unutmayın.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Houston Otel Tavsiye

Houston Otel Tavsiye

Houston'da konaklayabileceğiniz, her bütçeye uygun çeşitli alternatifler bulunuyor:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Houston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Houston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Houston'da pek çok özel gün ve festival bulunur. Bu festival ve fuarlardan, özel gün kutlamalarından şahit olmak istediklerinizi belirleyebilir ve gezinizi bu zamanlara ayarlayarak Houston kültürünü daha yakından görebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Houston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Houston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Houston'da gece hayatını görebileceğiniz birbirinden eğlenceli mekanlar bulunuyor. Dilerseniz gece eğlencesi için düzenlenen tur ekiplerine de katılabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Houston Ne Yenir?

Houston Ne Yenir?

Houston'da bulunan restoranların sayısının yaklaşık olarak on bin olduğu bilinmekte. Bu yönüyle Houston, çok kültürlü yapısının da etkisiyle yeme içme alanında birçok alternatifin bir arada bulunduğu bir yerdir. Genel olarak ABD'de olduğu gibi Houston'da tek kişilik porsiyonlar, neredeyse iki kişiyi doyuracak kadar büyüktür. Bu detayı da göz önüne alarak siparişlerinizi vermenizi öneriyoruz.

Houston'a farklı kültürlerin getirdiği yemeklerin yanı sıra, fast food kültürü de oldukça gelişmiş durumdadır. Houston gezinizde sokak lezzetlerinden de tatmayı pas geçmeyin.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Houston Uçak Bileti