1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Houston Uçak Bileti

Houston Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Pappas Bros. Steakhouse
  2. La Griglia
  3. Taste of Texas
  4. Eddie V's Prime Seafood

1. Pappas Bros. Steakhouse

Bifteğin Houston'da, genel olarak Teksas'da çok sevildiğinden bahsetmiştik. Houston'a geldiğinizde lezzetli, doyurucu bir biftek yemek isterseniz Pappas Bros. Steakhouse sizin için ideal bir seçim olacaktır. 5839 Westheimer Rd. üstünde yer alan Pappas Bros. Steakhouse, birbirinden lezzetli biftek ve et yemekleri ile ziyafet çekebileceğiniz bir mekan.

Pappas Bros. Steakhouse

2. La Griglia

İtalyan mutfağından menüleri bulabileceğiniz La Griglia, Houston'da öğle veya akşam yemekleri için gidebileceğiniz bir yer. 2001 West Gray Street üstünde bulunan La Griglia, oldukça lüks ve kaliteli bir mekan. Burada mekana ait olan özel içeceklerden de tadabilirsiniz.

La Griglia

3. Taste of Texas

Taste of Texas, 1505 Katy Fwy adresinde yer alan, Teksas usulü yemekleri tadabileceğiniz bir mekan. Biftek ve et yemekleri konusunda zengin bir menü sunan Taste of Texas, Teksas eyaletinin yeme içme kültürüne aşina olmak için uğrayabileceğiniz bir mekan. Taste of Texas'ın iç tasarımı da oldukça ilgi çekici.

Taste of Texas

4. Eddie V's Prime Seafood

Houston'da deniz mahsullerinden yemek için Eddie V's Prime Seafood en iyi tercihlerden birisidir. Bir liman kenti olan Houston'da deniz mahsulleri kullanılarak yapılan yemekler de oldukça popüler olmuştur. 12848 Queensbury Ln Kirby Drive adresinde bulunan bu restoran, mükemmel lezzetteki yemekleri ve harika servisi ile biliniyor. Kaliteli bir akşam yemeği için Eddie V's Prime Seafood'u rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Eddie V's Prime Seafood

Daha Fazlasını Keşfet!

Houston Otel Tavsiye

Houston Otel Tavsiye

Houston'da konaklayabileceğiniz, her bütçeye uygun çeşitli alternatifler bulunuyor:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Houston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Houston'da pek çok özel gün ve festival bulunur. Bu festival ve fuarlardan, özel gün kutlamalarından şahit olmak istediklerinizi belirleyebilir ve gezinizi bu zamanlara ayarlayarak Houston kültürünü daha yakından görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston'da Alışveriş - Ne Alınır?

Houston'da Alışveriş - Ne Alınır?

Yoğun nüfusu ve yüksek refah seviyesiyle Houston'da alışveriş yapabileceğiniz pek çok mekan bulunuyor.

Asher Gallery'de zevkli butikleri gezerek kıyafet alışverişinizi yapabilirsiniz.

Pinto Ranch'ta Teksas kültürünün vurgulandığı eşyaları satın alabilirsiniz. Burada el yapımı kovboy malzemelerinden halılara kadar pek çok el yapımı ürünü bulabilirsiniz.

Houston'da çok sayıda alışveriş merkezi de yer almaktadır. Bunlardan en popülerleri The Galleria, Hong Kong City Mall, The Plaza ve Memorial City Mall'dur.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Houston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Houston'da gece hayatını görebileceğiniz birbirinden eğlenceli mekanlar bulunuyor. Dilerseniz gece eğlencesi için düzenlenen tur ekiplerine de katılabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston Gezilecek Yerler

Houston Gezilecek Yerler

Houston, 1837 yılında kurulmuş, görece yeni bir şehir olsa da kültürel birikim açısından kendisini geliştirmiş bir şehirdir. Houston'da nereleri gezebileceğinizi merak ediyorsanız, çok sayıda alternatifiniz bulunduğunu söylememiz gerek. Kısa süreliğine Houston'a geldiyseniz şehrin tamamını gezmeniz zor olabilir. Bu nedenle mutlaka görmeniz gereken bazı noktaları, müzeleri, parkları bir araya getirdik. Houston gezinizde buraları ailenizle veya arkadaşlarınızla kalabalık gruplar halinde gezebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston Ne Yenir?

Houston Ne Yenir?

Houston'da bulunan restoranların sayısının yaklaşık olarak on bin olduğu bilinmekte. Bu yönüyle Houston, çok kültürlü yapısının da etkisiyle yeme içme alanında birçok alternatifin bir arada bulunduğu bir yerdir. Genel olarak ABD'de olduğu gibi Houston'da tek kişilik porsiyonlar, neredeyse iki kişiyi doyuracak kadar büyüktür. Bu detayı da göz önüne alarak siparişlerinizi vermenizi öneriyoruz.

Houston'a farklı kültürlerin getirdiği yemeklerin yanı sıra, fast food kültürü de oldukça gelişmiş durumdadır. Houston gezinizde sokak lezzetlerinden de tatmayı pas geçmeyin.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Houston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Houston, oldukça sıcak bir kenttir. Yaz aylarında en düşük hava sıcaklığı 25 derece civarında olmaktadır. Bu sebeple fazla sıcaktan hoşlanmayan biriyseniz, Houston'a Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gelmemenizi öneriyoruz. Bununla beraber aldığı yağışlar ile bilinen Houston'da Mayıs, Haziran ve Ekim ayları ise çok yağışlıdır. Kış mevsiminde ise hava sıcaklığı 10 derece civarında seyretmektedir. Tüm koşullar göz önüne alındığında, Houston gezinizi İlkbahar'ın ilk zamanlarında yapmanız ideal olacaktır. Mart ve Nisan ayları, Houston'ı gezmeniz için en iyi tercihiniz olabilir. Bununla beraber Şubat ayı da tercih edilebilir. Bu dönemde Houston az yağış alır (diğer mevsimlere göre). Hava durumu ise 15-20 derece dolaylarında seyreder. Buna göre yanınıza hava sıcaklığına uygun giysiler almanızı ve yağışlara karşın önleminizi almanızı öneriyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston Hakkında

Houston Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde yer alan Houston, eyaletteki en büyük şehirdir. Teksas Körfezi'nin kıyısında yer alır. Houston'da 2 milyonu aşkın kişi yaşamaktadır, bu yönüyle Houston oldukça aktif bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Houston, Amerika Birleşik Devletleri'nin de en büyük dördüncü şehridir. Houston Limanı ise dünyanın en işlek ilk on limanı arasına girmiştir. Deniz ticareti oldukça gelişmiştir. Bunun yanında havacılık sektöründe de büyük başarı sahibidir. NASA bünyesinde bulunan bir uzay merkezi Houston içinde yer alır. Bu sebeple Houston'ın takma adı 'Uzay Şehri' şeklindedir. Houston'dan içinden nehir geçmesinden dolayı nehir şehri olarak da bahsedilir.

Şehrin kuruluşu, iki girişimcinin burayı satın alması ile olur. John Kirby Allen ve Augustus Chapman Allen isimli emlakçılar, Houston'ı satın alır ve buradaki yerleşimi başlatır. Şehrin ismi ise bir zamanlar Teksas Cumhuriyeti'nin başkanlığını yapmış olan Sam Houston'dan gelir. Houston, 1939 yılına kadar Teksas Cumhuriyeti'nin başkenti olarak kaldı. Daha sonra yerini Auistin'e bıraktı. Teksas Cumhuriyeti ise 1846 yılında son buldu.

Houston'da yaşam standartları oldukça yüksek seviyededir. Halk genel olarak refah içindedir ve şehir enerji, havacılık ve liman faaliyetleri ile zenginleşmiştir.

Houston'da ABD'nin hemen her şehrinde gördüğümüz kültürel çeşitlilik hakimdir. Verilere göre burada ikamet eden kişileirn %36'sı İspanyol'dur. Daha sonraki en büyük etnik grup %17 ile Afroamerikanlar tarafından oluşturulur. Houston'ds Asya kökenlilerin oranıysa %9'dur. Houston'ın 17 adet kardeş şehri bulunur. Bu şehirlerden birisi de İstanbul'dur.

Houston, ABD'nin en çok turist etkileşimine sahip olan şehirlerindendir, her sene milyonlarca turiste ev sahipliği yapar. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı Houston'da büyük bir kültürel birikim yaşanması da kaçınılmaz olmuştur. Houston geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz pek çok nokta bulunuyor. Müzeler, tiyatro sahneleri, bilim merkezleri ve tarihi noktalar Houston gezinizi dolu dolu geçirmenize yardımcı olacaktır.

Spor hayatınızda önemli bir yer tutuyorsa, Houston'ın sportif yapısı sizi kendisine çekecektir Houston'da aklınıza gelebilecek her türlü spor dalına ait bir takım bulunur ve bu takımlar oldukça başarılıdır. Örneğim Houston Rockets, NBA'da görebileceğiniz Houston basketbol takımlarındandır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Houston Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz