1. Anasayfa
 2. Hatay Uçak Bileti

Hatay Uçak Bileti

Hatay Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Hatay Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Hatay’a İstanbul, İzmir ve Ankara’dan direkt uçuş bulunmaktadır. Türkiye’deki diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Hatay’a gidebilirsiniz. Yurt dışından ise Kıbrıs Lefkoşa’dan Hatay’a direkt uçuş bulunmaktadır. Yurt dışındaki diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Hatay’a gidebilirsiniz. Hatay’a sık uçuş düzenleyen hava yolları ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. İstanbul ile Hatay arası uçuş süresi ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir. Ankara ile Hatay arası uçuş süresi ise ortalama 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Online uçak biletinizi sitemizden alarak Hatay’a uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik her dönemde ucuz uçak bileti bulabileceğiniz sitemizden yapacağınız bilet rezervasyonları ile daha uygun fiyatlara uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Hatay'a Nasıl Gidilir?
 2. Hatay'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Hatay'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Hatay Hakkında
 5. Hatay Ne Yenir?
 6. Hatay Nerede Yenir
 7. Hatay Gezilecek Yerler
 8. Hatay Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Hatay'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Hatay'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Hatay'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Hatay Otel Tavsiye

Hatay'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hatay’a ve çevresindeki bölgelere Hatay Havalimanı hizmet vermektedir.

Hatay Havalimanı

Hatay Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. 2007 yılında inşa edilmiş bu havalimanı, Türkiye'nin en güneyindeki havalimanı olma özelliğindedir. Yolcu trafiği ise oldukça yoğun olan Hatay Havalimanı, Antakya ilçesine bağlı Havalimanı Caddesi üzerinde yer almaktadır. Hatay şehir merkezine ise 25 kilometre uzaklıktadır. Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Havaş servisleri ile Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Havaş servisleri, uçak iniş saatinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Havaş ile şehir merkezine yolculuğunuz ortalama 40 dakika sürecektir ve havaş servislerinin bilet fiyatı ise 15 liradır.

Taksi ile Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı rahat ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kiraladığınız araç ile de şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.


Hatay'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hatay’da Akdeniz ikliminin özellikleri hakimdir. Kış ayları ılık ve çokça yağışlı geçen Hatay’da en soğuk ay ocak ayıdır. Ocak ayında sıcaklık en fazla -14 dereceye kadar düşmektedir. Yaz ayları ise fazlasıyla sıcak ve bunaltıcı geçen Hatay’da en sıcak ay ağustos ayıdır. Ağustos ayında sıcaklık 44 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yılın neredeyse her dönemi yağışlı olan Hatay’da temmuz ve ağustos aylarındaki yağış miktarı diğer aylara göre daha düşüktür. Hatay’a gitmek için en ideal zamanlar ise yağışın düşük olduğu temmuz ve ağustos aylarıdır. 

Sitemizde neredeyse her dönem oldukça ucuza Hatay varışlı online uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Hatay Hakkında

Hatay, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehrimizdir. Suriye ile komşudur ve Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Hatay’ın komşuları ise kuzeyden Adana, Osmaniye ve Gaziantep şehirleridir. Güney ve doğu tarafında ise Suriye bulunmaktadır. Batı tarafında ise Akdeniz bulunmaktadır. Hatay’ın diğer ismi Antakya’dır. Hatay’a Hatay ismini Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk, yarı göçebe olan Türk kabileleri Hıtayların Anadolu’ya geldiklerini düşünmekteydi ve bu nedenle Antakya bölgesine Hatay ismini vermiştir. Hatay’ın toplamda 11 ilçesi bulunmaktadır ve en kalabalık ilçeleri Antakya, İskenderun ve Defne ilçeleridir. Hatay’ın toplam güncel nüfusu ise 1 milyon 630 bindir. Bu nüfusu ile Hatay Türkiye’nin en kalabalık 13. şehri olma özelliğindedir. Hatay birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Batıayaz Yaylası, Harbiye Şelaleleri ve Asi Nehri bu doğal güzelliklerin başında yer almaktadır. Hatay’ın doğal güzelliklerini görmek ve 40 asırlık Türk yurdu olan Hatay’ı görmek için ucuza uçak biletinizi kolaylıkla sitemizden alabilirsiniz. Hatay tarihte de önemli bir şehir olmuş; Hititler, Mısır, Urartular, Asurlular ve Persler gibi önemli uygarlıkların egemenliği altına girmiştir. 1516 yılında ise Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. 1938 yılında ise Türk ve Fransız heyetlerinin arasında yapılmış olan bir antlaşmayla bağımsız bir Hatay Devleti kuruldu. 1939 tarihinde ise Hatay, Türkiye sınırları içerisine katıldı. 2014 yılında ise büyükşehir unvanını kazandı. Hatay’a Mustafa Kemal Atatürk 40 asırlık Türk yurdu demiştir. Hatay’ın şehir simgesi ise defne ağacıdır. Hatay’a 1992 yılında kurulmuş olan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi hizmet vermektedir. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak sanayi, tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Hatay’a gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Hatay Ne Yenir?

Çok farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle oluşan bir mutfağa sahip olan Hatay, yemeklerinin lezzetiyle nam salmıştır. Ünü Türkiye'de geneline yayılan bu şehirde yemenizi tavsiye ettiğimiz belli başlı bazı yemekler var. Şehir, özellikle sulu yemekleri, kebapları, mezeleri ve tatlılarıyla neredeyse günün her saatinde yiyebileceğiniz onlarca yöresel yemeğe sahiptir. 

Hatay'da sebze yemeklerinde sıklıkla et, soğan ve domates kullanılır. Ayrıca yemekler bol baharatlı ve salçalı yapılır. Kahvaltı öğünü Hataylılar için önemlidir. Çeşitli peynir türleri, zeytin, salçalı kahvaltı sosları, marmelatlar kahvaltı masasının olmazsa olmazıdır. Ayrıca çayın yanında geleneksel olarak tuzlu yoğurt yenir. 

Hatay'da sebze yemeklerinin yanı sıra et yemekleri de ön plandadır. Kağıt kebabı bu lezzetlerin başında gelir. Türkiye'ye adını duyuran soslu Hatay döneri de mutlaka yerinde yenilmesi gereken tatlardan biri. Yine tüm ülkeye adını duyuran bir diğer lezzet künefedir. Hatay'da yiyeceğiniz künefenin tadını başka hiçbir yerde bulamayabilirsiniz. Çünkü bu künefede kullanılan peynir sadece Hatay yöresinde üretilen beyaz ve tuzsuz bir peynirdir. Isınınca sünen bu peynir künefeye lezzetini vermektedir. 

Çevre illerinin zengin mutfağıyla da etkileşime giren Hatay mutfağının lezzetli yemeklerini mutlaka tatmalısınız. Hatay’ın yöresel yemekleri ve bazı ünlü restoranları ise şunlardır:

Şişperek çorbası

Şişperek çorbası

Şişperek çorbası ya da diğer adıyla gulul çorbası, malzemelerinde yoğurt, pirinç, kıyma, soğan, yeşil mercimek, buğday, kesme hamur ve çeşitli otların bulunduğu lezzetli bir çorbadır.

Oruk

Oruk

Oruk, hepimizin bildiği ve severek yediği içli köftenin Hatay mutfağı tarzıyla yapılmış halidir. İçli köfteden farklı olarak ince bulgurun içerisine dövülmüş et konulsa da farklı malzemeler kullanılarak da çeşitlendirilebilir.

İskenderun Döneri

İskenderun Döneri

İskenderun döneri, ünü Hatay sınırlarını aşmış Hatay usulü İskenderun döneri hemen hemen her ilde bulunsa da, muhakkak Hatay’da denenmesi gerekir. Lavaş, özel sos, patates kızartması, domates, soğan ve dönerin eşsiz buluşmasıyla meydana gelen İskenderun dönerini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Fellah köftesi

Fellah köftesi

Fellah köftesi, oruktan farklı olarak daha küçük ve etsiz bir şekilde hazırlanır. İnce bulguru su ile şekillendirip küçük köfteler haline getirildikten sonra sarımsak ve domatesli özel sosuyla servis edilir.

Hatay’a gitmişken biberli ekmek, ekşili aş, tuzda et tavuk ve sembusak lezzetlerini de tatmanızı öneririz.

Hatay Nerede Yenir

Adından çokça söz ettiren Hatay mutfağının lezzetlerini tatmak için acele etmelisiniz! Son dakikaya kadar sitemizde ucuz Hatay uçak biletinizi bulabilirsiniz. İşte sizler için Hatay'da seçtiğimiz restoranlar:

Hatay Sultan Sofrası

Hatay Sultan Sofrası

Hatay Sultan Sofrası, Hatay’ın yöresel yemeklerini yiyebileceğiniz meşhur bir restorandır. Hatay Sultan Sofrası restoranı, Antakya ilçesine bağlı İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Avlu Restaurant

Avlu Restaurant

Avlu Restaurant, Hatay’a gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği restoranların başında yer almaktadır. Avlu Restaurant, Antakya ilçesine bağlı Kahraman Sokak üzerinde yer almaktadır.

Pöç Kasabı ve Kebap

Pöç Kasabı ve Kebap

Pöç Kasabı ve Kebap restoranı özellikle iç tasarımıyla ünlenmiş bir restorandır. Oldukça şık ve ferah olan bu restoran Antakya ilçesine bağlı Uzun Çarşı Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Sahil Restaurant

Sahil Restaurant

Sahil Restaurant, Hatay’da Akdeniz’e bakarak yemeğinizi yiyebileceğiniz bir restorandır. Manzarasıyla büyüleyen Sahil Resturant, Arsuz ilçesine bağlı Demet Sokak üzerinde yer almaktadır.

Hatay Gezilecek Yerler

Eski Antakya Evleri'nden harika şelalelere kadar Hatay'da gezebileceğiniz birçok yer bulunur. Hatay'ın tarihi sokaklarını gezebilir veya bir müze gezisi düzenleyebilirsiniz. Sizin için Hatay'da gezilecek yerleri araştırdık. Gitmeden Hatay’ı gezdim dememeniz gereken önemli yerler ise şuralardır:

Hatay Arkeoloji Müzesi

Hatay Arkeoloji Müzesi

Hatay Arkeoloji Müzesi, Hatay’da yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Kazılarda bulunan birçok heykelin de sergilendiği bu müze, Antakya ilçesine bağlı Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Saint Pierre Kilisesi

Saint Pierre Kilisesi

Saint Pierre Kilisesi, dağ yamacında bulunan tarihi bir kilisedir. Hristiyanların ilk kiliselerinden biri olan Saint Pierre Kilisesi, Antakya ilçesine bağlı Sen Piyer Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Eski Antakya Evleri

Eski Antakya Evleri

Eski Antakya Evleri, eski yaşam tarzını yansıtan evlerdir. Geçmişin karakter özelliklerini yansıtmakta olan bu evleri Hatay’a gittiğinizde görmenizi öneririz. Eski Antakya Evleri, Antakya ilçesine bağlı Zenginler Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Harbiye Şelalesi

Harbiye Şelalesi

Harbiye Şelalesi, Hatay’ın önemli doğal güzelliklerinden biridir. Özellikle yaz günlerinde serinleyebileceğiniz, nefes alabileceğiniz bir yerdir. Harbiye Şelaleleri, Yayladağı ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi’nde yer almaktadır.

Hatay’a gitmek ve önemli yerlerini gezmek için uygun fiyatlı Hatay varışlı uçak bileti arıyorsanız sitemizden arama yaparak oldukça ucuza uçak biletleri bulabilirsiniz.

Hatay Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hatay’ın gece hayatı oldukça renklidir. Hatay'da tarihi yapılarla iç içe eğlenme fırsatı bulabilirsiniz. Turizmde ön plana çıkmaya başlayan kentte gece hayatı da hareketlenmiştir. Canlı müzik mekanları, barlar, publar ve kafelerde eğlenebilirsiniz. Hatay mutfağının eşsiz yemeklerini de tadabileceğiniz bu mekanlarda fiyatlar da ortalamadır. Karaoke yapabileceğiniz yerlerin de bulunduğu Hatay'da fasıl da yapabilirsiniz.

Hatay’a gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı eğlence mekanları ise şuralardır:

1. Fors Bar-Lounge

Fors Bar-Lounge

Fors Bar-Lounge, şehrin en sık tercih edilen barlarının başında yer almaktadır. İç tasarımıyla da ünlü bu mekan, Antakya ilçesine bağlı Kastal Sokak üzerinde yer almaktadır.

2. Asya Bar

Asya Bar

Asya Bar, bir teras bardır. Manzarasıyla büyüleyen bu barı, Hatay’da eğleneceğiniz mekan olarak tercih edebilirsiniz. Asya Bar, Antakya ilçesine bağlı Gazi Paşa Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Kaktüs Pub

Kaktüs Pub

Kaktüs Pub, Hatay’ın ünlü publarından biridir. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenip dans edebileceğiniz bu bar, Antakya ilçesine bağlı Serinyol bölgesinde yer almaktadır.

Hatay'ın eğlenceli gece hayatını deneyimlemek için ucuz uçak biletinizi Biletbak üzerinden alabilirsiniz.

Hatay'da Alışveriş - Ne Alınır?

Hatay’da eğlenebileceğiniz bir pub arıyorsanız Antiochia Pub Biravo’yu da tercih edebilirsiniz. Antiochia Pub Biravo, Antakya ilçesine bağlı Hürriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Hatay’da alışveriş yapmak istiyorsanız Palladium ve Primemall alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Antakya Uzun Çarşı’ya da gidebilirsiniz. Hatay’dan sevdikleriniz için bu şehre özgü yassı dil peyniri, Samandağ ipeği ve defne sabunundan alabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde Hatay uçak biletinizi almak istiyorsanız sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Hatay'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hatay'ın festivalleri oldukça eğlencelidir. Bol bol katılımın olduğu festivallerde akşama kadar eğlence hiç eksik olmaz.

Tümünü Göster

Hatay'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Hatay, birçok kültürün bir arada yaşadığı bir şehrimizdir. Hatay’a gittiğinizde sık sık Arapça konuşmalar duyduğunuzda şaşırmamalısınız.

Hatay Otel Tavsiye

Hatay’a gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. The Museum Hotel Antakya

The Museum Hotel Antakya

The Museum Hotel Antakya, Hatay’ın en lüks otellerinden biridir. Havuz ve spa hizmetleri de bulunan bu otel, Antakya ilçesine bağlı Hacılar Sokak üzerinde yer almaktadır. Hatay Arkeoloji Müzesi’ne 18 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan The Museum Hotel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 1050 liradır.

2. Kavinn Butik Otel

Kavinn Butik Otel

Kavinn Butik Otel, 3 yıldızlı bir oteldir. Taş duvarlar içerisine tasarlanmış bu şık otel, Antakya ilçesine bağlı Zenginler Mahallesi üzerinde yer almaktadır. Saint Pierre Kilisesi’ne arabayla 8 dakikalık mesafede yer alan Kavinn Butik Otel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 350 liradır.

3. Duru Otel

Duru Otel

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Duru Otel’i tercih edebilirsiniz. Duru Otel, Arsuz ilçesine bağlı Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır ve deniz kenarına yakındır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 90 liradır.

Otelinizi ayarladıysanız ve Hatay uçak biletinizi aldıysanız artık Hatay’ı gezmeye hazırsınız.

Valencia