1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Hatay Uçak Bileti

Hatay Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Şişperek çorbası
  2. Oruk
  3. İskenderun Döneri
  4. Fellah köftesi
  5. Kağıt Kebabı
  6. Humus
  7. Künefe

1. Şişperek çorbası

Şişperek çorbası ya da diğer adıyla gulul çorbası, malzemelerinde yoğurt, pirinç, kıyma, soğan, yeşil mercimek, buğday, kesme hamur ve çeşitli otların bulunduğu lezzetli bir çorbadır.

Şişperek çorbası

2. Oruk

Oruk, hepimizin bildiği ve severek yediği içli köftenin Hatay mutfağı tarzıyla yapılmış halidir. İçli köfteden farklı olarak ince bulgurun içerisine dövülmüş et konulsa da farklı malzemeler kullanılarak da çeşitlendirilebilir.

Oruk

3. İskenderun Döneri

İskenderun döneri, ünü Hatay sınırlarını aşmış Hatay usulü İskenderun döneri hemen hemen her ilde bulunsa da, muhakkak Hatay’da denenmesi gerekir. Lavaş, özel sos, patates kızartması, domates, soğan ve dönerin eşsiz buluşmasıyla meydana gelen İskenderun dönerini denemenizi tavsiye ediyoruz.

İskenderun Döneri

4. Fellah köftesi

Fellah köftesi, oruktan farklı olarak daha küçük ve etsiz bir şekilde hazırlanır. İnce bulguru su ile şekillendirip küçük köfteler haline getirildikten sonra sarımsak ve domatesli özel sosuyla servis edilir.

Fellah köftesi

5. Kağıt Kebabı

Kağıt kebabı, Arap mutfağından esintiler de bulunan çok lezzetli bir ana yemektir. Özel satır ile kıyma haline getirilen etin maydanoz, sarımsak, domates ve biber ile buluşması damaklarınızda unutulmaz bir tat bırakacaktır.

Kağıt Kebabı

6. Humus

Humus, meze denince akla gelen lezzetlerdendir. Nohut, tahin ve limon suyu ile hazırlanan bu lezzetli mezeyi Hatay’a gitmişken tatmanızı tavsiye ediyoruz.

Humus

7. Künefe

Künefe, Hatay denince akla gelen künefe, özel Antakya peyniri, fıstık, kadayıf ve şerbet ile hazırlanmaktadır. Yemekten sonra tatlı olarak muhakkak künefeyi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Künefe

Hatay hakkında daha fazla şey keşfet!

Hatay Nerede Yenir

Hatay Nerede Yenir

Adından çokça söz ettiren Hatay mutfağının lezzetlerini tatmak için acele etmelisiniz! Son dakikaya kadar sitemizde ucuz Hatay uçak biletinizi bulabilirsiniz. İşte sizler için Hatay'da seçtiğimiz restoranlar:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hatay'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hatay'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hatay'ın festivalleri oldukça eğlencelidir. Bol bol katılımın olduğu festivallerde akşama kadar eğlence hiç eksik olmaz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hatay Gezilecek Yerler

Hatay Gezilecek Yerler

Eski Antakya Evleri'nden harika şelalelere kadar Hatay'da gezebileceğiniz birçok yer bulunur. Hatay'ın tarihi sokaklarını gezebilir veya bir müze gezisi düzenleyebilirsiniz. Sizin için Hatay'da gezilecek yerleri araştırdık. Gitmeden Hatay’ı gezdim dememeniz gereken önemli yerler ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hatay Uçak Bileti