1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Hatay Uçak Bileti

Hatay Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Hatay Sultan Sofrası
  2. Avlu Restaurant
  3. Pöç Kasabı ve Kebap
  4. Sahil Restaurant

1. Hatay Sultan Sofrası

Hatay Sultan Sofrası, Hatay’ın yöresel yemeklerini yiyebileceğiniz meşhur bir restorandır. Hatay Sultan Sofrası restoranı, Antakya ilçesine bağlı İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Hatay Sultan Sofrası

2. Avlu Restaurant

Avlu Restaurant, Hatay’a gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği restoranların başında yer almaktadır. Avlu Restaurant, Antakya ilçesine bağlı Kahraman Sokak üzerinde yer almaktadır.

Avlu Restaurant

3. Pöç Kasabı ve Kebap

Pöç Kasabı ve Kebap restoranı özellikle iç tasarımıyla ünlenmiş bir restorandır. Oldukça şık ve ferah olan bu restoran Antakya ilçesine bağlı Uzun Çarşı Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Pöç Kasabı ve Kebap

4. Sahil Restaurant

Sahil Restaurant, Hatay’da Akdeniz’e bakarak yemeğinizi yiyebileceğiniz bir restorandır. Manzarasıyla büyüleyen Sahil Resturant, Arsuz ilçesine bağlı Demet Sokak üzerinde yer almaktadır.

Sahil Restaurant

Hatay hakkında daha fazla şey keşfet!

Hatay'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hatay'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hatay'ın festivalleri oldukça eğlencelidir. Bol bol katılımın olduğu festivallerde akşama kadar eğlence hiç eksik olmaz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hatay Gezilecek Yerler

Hatay Gezilecek Yerler

Eski Antakya Evleri'nden harika şelalelere kadar Hatay'da gezebileceğiniz birçok yer bulunur. Hatay'ın tarihi sokaklarını gezebilir veya bir müze gezisi düzenleyebilirsiniz. Sizin için Hatay'da gezilecek yerleri araştırdık. Gitmeden Hatay’ı gezdim dememeniz gereken önemli yerler ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hatay Ne Yenir?

Hatay Ne Yenir?

Çok farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle oluşan bir mutfağa sahip olan Hatay, yemeklerinin lezzetiyle nam salmıştır. Ünü Türkiye'de geneline yayılan bu şehirde yemenizi tavsiye ettiğimiz belli başlı bazı yemekler var. Şehir, özellikle sulu yemekleri, kebapları, mezeleri ve tatlılarıyla neredeyse günün her saatinde yiyebileceğiniz onlarca yöresel yemeğe sahiptir. 

Hatay'da sebze yemeklerinde sıklıkla et, soğan ve domates kullanılır. Ayrıca yemekler bol baharatlı ve salçalı yapılır. Kahvaltı öğünü Hataylılar için önemlidir. Çeşitli peynir türleri, zeytin, salçalı kahvaltı sosları, marmelatlar kahvaltı masasının olmazsa olmazıdır. Ayrıca çayın yanında geleneksel olarak tuzlu yoğurt yenir. 

Hatay'da sebze yemeklerinin yanı sıra et yemekleri de ön plandadır. Kağıt kebabı bu lezzetlerin başında gelir. Türkiye'ye adını duyuran soslu Hatay döneri de mutlaka yerinde yenilmesi gereken tatlardan biri. Yine tüm ülkeye adını duyuran bir diğer lezzet künefedir. Hatay'da yiyeceğiniz künefenin tadını başka hiçbir yerde bulamayabilirsiniz. Çünkü bu künefede kullanılan peynir sadece Hatay yöresinde üretilen beyaz ve tuzsuz bir peynirdir. Isınınca sünen bu peynir künefeye lezzetini vermektedir. 

Çevre illerinin zengin mutfağıyla da etkileşime giren Hatay mutfağının lezzetli yemeklerini mutlaka tatmalısınız. Hatay’ın yöresel yemekleri ve bazı ünlü restoranları ise şunlardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hatay Uçak Bileti