1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Giresun Uçak Bileti

Giresun Gezilecek Yerler

13 Şubat 2021 01:15
 1. Kümbet Yaylası
 2. Sis Dağı Yaylası
 3. Bektaş Yaylası
 4. Gölyanı Yaylası
 5. Paşakonağı Yaylası
 6. Kulakkaya Yaylası
 7. Çıkrıkkapı Yaylası
 8. Kırkharman Yaylası
 9. Giresun Plajı
 10. Tirebolu Belediye Plajı
 11. Kuzalan Şelalesi
 12. Mavi Göl
 13. Yeniköy Mağarası
 14. Karagöl Dağı
 15. Yedideğirmenler Tabiat Parkı

1. Kümbet Yaylası

Yağlı boya tablolarından çıkmış gibi görünen Kümbet Yaylası, Karadeniz'in ne kadar güzel olabileceğinin kanıtı. Kümbet Yaylası'nı gezmek kadar, burada yaşamak da oldukça keyifli bir deneyim. Yaylada elektrik ve internet gibi imkanlara erişim de olduğunu eklemeliyiz. Yaylada otel de bulunduğundan, buraya yerleşmeden de yaylanın güzelliklerine tanık olabilirsiniz.

Kümbet Yaylası

2. Sis Dağı Yaylası

Görele'de tüm görkemiyle yükselen Sis Dağı, Trabzon ve Giresun arasında bulunuyor. Dağın her zaman sisli bir havaya sahip olması nedeniyle buraya Sis Dağı ismi uygun görülmüştür. Sis Dağı Yaylası nefes kesici manzarasının yanı sıra şenlikleriyle de dikkatleri çekiyor. Yaylada her sene Temmuz ayında Sis Dağı Otçu Göçü Şenlikleri düzenlenmektedir.

Sis Dağı Yaylası

3. Bektaş Yaylası

2100 metre yükseklikte yer alan Bektaş Yaylası, iki yayla ve bir piknik alanının toplamına verilen isimdir. Bektaş Yaylası içinde Kulakkaya Yaylası, Melikli Obası Yaylası ve Alçakbel Orman İçi Piknik Alanı yer almaktadır. Bektaş Yaylası'nda yaz aylarında yapılan 'çim kayağı' aktivitesine katılabilirsiniz.

Bektaş Yaylası

4. Gölyanı Yaylası

Gölyanı Yaylası, sit alanı ilan edilmiştir ve koruma altındadır. Bölgedeki evlerin ahşaptan olması, Karadeniz'in geleneksel mimarisine tanık olmanızı sağlıyor. Yağlıdere'de yer alan Gölyanı Yaylası'nda kamp ve dağ yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Gölyanı Yaylası

5. Paşakonağı Yaylası

Çok çeşitli ağaç türleriyle çevreli olan Paşakonağı Yaylası, şehir hayatının gürültüsünden kaçmak için birebir. Bulancak ilçesinde yer alan Paşakonağı Yaylası'nda ormanlık alanın yanı sıra orman gülleri, şelaleler ve vadiler de bulunmaktadır.

Paşakonağı Yaylası

6. Kulakkaya Yaylası

Giresun'un güzellikleri saymakla bitmeyecek yaylalarından Kulakkaya, birçok turisti kendisine çekiyor. Giresun yaylaları arasında en çok ziyaret edilenlerden olan Kulakkaya, 2030 metre yükseklikte konumlanmıştır. Bu yönüyle Giresun'daki pek çok yayladan daha alçaktır.

Kulakkaya Yaylası

7. Çıkrıkkapı Yaylası

Alucra ilçesinde yer alan Çıkrıkkapı, Kümbet Yaylası'ndan sonra yer almaktadır. Yaylada yer alan taş duvar, korunma amaçlı inşa edilmiş bir set duvarıdır. 1610 yılında inşa edildiği bilinen duvar, 6,5 kilometre uzunluğundadır ve sadece bir adet kapısı bulunmaktadır.

Çıkrıkkapı Yaylası

8. Kırkharman Yaylası

Kırkharman Yaylası, doğasının yanında kültürel ve tarihi birikimiyle de dikkat çekiyor. Yaylada yer alan Kırkharman Kilisesi bir Ortodoks kilisesi olarak Rumlar tarafından inşa edilmiştir. 1850 yılından beri ayakta olan kilise, her sene yüzlerce ziyaretçiyi kendisine çekiyor.

Kırkharman Yaylası

9. Giresun Plajı

Giresun, yaylaların yanı sıra birbirinden güzel plajlara da ev sahipliği yapmaktadır. Giresun Belediyesi tarafından açılan plaj, şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıktadır. Karadeniz'in iklimi gereği rüzgar alan plaj, akıntısız günlerde denize girmek için tercih edilebilir.

Giresun Plajı

10. Tirebolu Belediye Plajı

Kumsalının güzelliği ile dikkat çeken Tirebolu Belediye Plajı, bölgenin en eski plajıdır. Karadeniz'in sayılı kum plajlarından olan Tirebolu Belediye Plajı, bu özelliği ile çevre illerden de çok sayıda turisti ağırlamaktadır.

Tirebolu Belediye Plajı

11. Kuzalan Şelalesi

Kuzalan Şelalesi, Giresun Şebinkarahisar Yolu'nda yer almaktadır. Şehir merkezinin 45 kilometre dışında olan şelale, etkileyici görünümü ile görenleri büyülüyor. Dereli'de bulunan Kuzalan Şelalesi, Giresun'un nefes kesici doğasını gözler önüne seriyor.

Kuzalan Şelalesi

12. Mavi Göl

Kuzalan Şelalesi ile aynı tabiat parkı içinde yer alan Mavi Göl, 129 bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Bitki türlerinin yanında 105 kuş türü de Mavi Göl'de yaşamını sürdürüyor. Mayıs ayında rengi turkuaza dönen göl, masmavi görünüşü ile doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

Mavi Göl

13. Yeniköy Mağarası

Giresun halkı tarafından Patlaksu olarak da adlandırılan Yeniköy Mağarası, Espiye'de yer almaktadır. İlçenin 33 km güneyinde konumlanan mağara, Karadona Deresi'nin batısında kalmaktadır. Mağa içinden çıkan su değirmenleri çalıştırmak için kullanılmıştır. Yeniköy Mağarası'nın belirli bölümlerinde damlataş oluşumlarını görmek mümkündür.

Yeniköy Mağarası

14. Karagöl Dağı

Karagöl Dağı, yamacında Aygır Gölü'ne ev sahipliği yapmaktadır. Doğuya doğru ilerlenirse Karagöl ve Bağırsak Gölü'nü de görmek mümkündür. Giresun ikinci en yüksek dağı olan Karagöl, trekking için ideal bir konumdur.

Karagöl Dağı

15. Yedideğirmenler Tabiat Parkı

Yedideğirmenler Tabiat Parkı, şelaleleri, mağaraları ve obruklarıyla mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Mesire alanının tarihinin Cenevizliler dönemine dek uzandığı düşünülmektedir. Daha sonra un değirmenleri için kullanılan alanda, bu değirmenlerden birisi hala kullanılmaktadır.

Yedideğirmenler Tabiat Parkı

Ordu hakkında daha fazla şey keşfet!

Giresun Otelleri

Giresun Otelleri

Giresun'da konaklamak için hangi oteli tercih etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Giresun'da hem merkezde, hem de ilçelerde konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunuyor. Bu otellerden size en uygun olanı seçerek gezinize başlayabilirsiniz.

berilaslaner
13 Şubat 2021 Cumartesi
Giresun Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Giresun Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Kültürel birikimi ile dikkat çeken Giresun'da pek çok festival düzenlenmektedir. Giresun seyahatinizi bu festivallere denk getirerek Giresun'un geleneklerini daha yakından görebilirsiniz. Giresun'un neredeyse bütün ilçelerinin kendine has festivalleri bulunmaktadır.

berilaslaner
13 Şubat 2021 Cumartesi
Giresun Ne Yenir?

Giresun Ne Yenir?

Bir yerin kültürünü tam olarak anlamak için oranın geleneksel yemeklerinden de tatmalısınız. Giresun geziniz sırasında Karadeniz'e ve tabii ki şehre özgü tatları denemeyi unutmayın. Giresun'da deniz mahsullerinin yanı sıra, etli yemekler ve hamur işleri de oldukça ünlü.

berilaslaner
13 Şubat 2021 Cumartesi
Giresun Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Giresun Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Giresun'da pek çok eğlence mekanı bulunsa da, gece geç saatlere kadar eğlenmek isteyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. Giresun'da genellikle bar, türkü bar, meyhane ve çeşitli kafe konseptlerinde eğlence mekanları bulmak mümkündür.

berilaslaner
12 Şubat 2021 Cuma
Giresun Nerede Yenir?

Giresun Nerede Yenir?

Giresun'un yöresel lezzetlerini tatmak için buradaki restoranlara uğramayı unutmayın. Güzel bir gastronomi turu yapmak için hangi restoranlara gideceğiniz oldukça önemlidir. Kalitesiz bir restorana giderseniz, Giresun mutfağını yanlış tanıyabilirsiniz. 'Giresun Nerede Yenir?' listesine göz atarak Giresun'daki en iyi restoranları öğrenebilirsiniz.

berilaslaner
12 Şubat 2021 Cuma
Giresun Uçak Bileti