1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Giresun Uçak Bileti

Giresun Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
 1. 454 Bar
 2. Dam Meyhane
 3. La Bonita Cafe & Pub
 4. Baraka Bar
 5. Emek Birahanesi
 6. Ellez Bar
 7. Bar 10
 8. Sezgi Türkü Evi

1. 454 Bar

Canlı müzik dinlemek için 454 Barı tercih edebilirsiniz. Sultan Selim Mahallesi'nde yer alan 454 Bar, Giresun'un genç kesiminin sıklıkla gittiği bir mekan. 454 Bar, şehir merkezinde konumlandığından otelinizden buraya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Osman Fikret Topallı Sokak'ta hizmet veren bar, samimi ve içten işletmesi ile biliniyor. 454 Bar'a hem arkadaşlarınız, hem de ailenizle giderek eğlenebilirsiniz.

454 Bar

2. Dam Meyhane

Lezzetli mezeleri ve çeşidi bol menüsü ile Dam Meyhane'ye gelebilirsiniz. Dam Meyhane, Giresun merkezinde yer alan oldukça nezih bir mekan. Kapu Mahallesi'nin gözde eğlence mekanlarından olan Dam Meyhane, yediden yetmişe herkese hitap edebilecek, kaliteli bir mekan. Meyhaneyi Hasan Akbulut Sokak'ta bulabilirsiniz. Bu meyhanede aynı zamanda canlı müzik eğlenceleri de düzenlenmektedir.

Dam Meyhane

3. La Bonita Cafe & Pub

Giresun'da çeşitli otellerin bünyesinde yer alan barlara gidebilirsiniz. La Bonita Cafe & Pub, tercih edebileceğiniz otel barlarından birisi. La Bonita Consept Hotel & Spa içerisinde bulunan bara otel misafiri olmasanız bile giriş yapabilirsiniz. Şık iç mekan tasarımı ve ilgili personelleri ile La Bonita'yı çok seveceksiniz. İnönü Caddesi'nde bulunan bu mekana gelerek canlı müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

La Bonita Cafe & Pub

4. Baraka Bar

Baraka Bar, Giresun'un otantik bir ambiyansa sahip eğlence mekanlarından birisidir. Denize yakınlığı ile bilinen Baraka Bar, Sultan Selim Mahallesi'nde hizmet vermektedir. Merkezde yer alan Baraka Bar'da sıcak günlerde açık alanda oturabilir, arkadaşlarınızla koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Mekan biraz küçük olduğundan ayak üstü eğlenceler için idealdir. Salaş bir görünümü olsa da Baraka Bar, oldukça temiz ve düzenli bir eğlence mekanı.

Baraka Bar

5. Emek Birahanesi

Merkezde değil de, ilçelerde bir eğlence mekanı arayanlar Emek Birahanesi'ni tercih edebilirler. Görele ilçesinde yer alan Emek Birahanesi, hem biraları, hem de yemek menüsü ile oldukça sevilmektedir. Küçük ve kendi halinde bir mekan olan Emek Birahanesi, mezeleri ve çerezleriyle de başarılı bir alkollü mekan. Birahane, Kumyalı Mahallesi, 1. Hal Sokak'ta yer almaktadır.

Emek Birahanesi

6. Ellez Bar

Giresun merkezinde yer alan Ellez Bar, özellikle yaz mevsiminde oldukça yoğun bir döneme girmektedir. Giresun'a yaz mevsiminde gidecekseniz, Ellez Bar'a gelmeden işletmeyi arayarak rezervasyon yaptırmalısınız. Ellez Bar'da görece geç saatlere kadar eğlenebilir, canlı müzik dinleyerek günü güzel noktalayabilirsiniz. Ellez Bar, yaz mevsiminde gece üçe kadar açık kalmakta ve misafirlerine hizmet vermektedir.

Ellez Bar

7. Bar 10

Güzel manzaralı bir mekanda eğlenmek için Bar 10'u tercih edebilirsiniz. Giresun'un merkezinde bulunan bar, çok çeşitli bir alkollü/ alkolsüz içecek menüsüne sahiptir. İçeceklerin yanı sıra başarılı sıcak ve soğuk mezeleriyle de bilinmektedir. Hacımiktat Mahallesi'nde yer alan Bar 10, yaz sezonunda gece bire kadar açık kalmaktadır. Açık alan olarak balkonu da bulunan Bar 10, Giresun'da eğlencenin değişmez adreslerinden.

Bar 10

8. Sezgi Türkü Evi

Giresun ve tabii ki Karadeniz'in türkülerini dinleyerek eğlenmek isterseniz, Sezgi Türkü Evi'ne gelebilirsiniz. Ailenizle de gelebileceğiniz nezih bir mekan olan Sezgi Türkü Evi, Kapu Mahallesi'nde yer almaktadır. Giresun'da turistlerin yoğun olarak şehre geldiği yaz aylarında Sezgi Türkü Evi de yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle gelmeden önce rezervasyon yaparak yer bulma derdinden kurtulabilirsiniz.

Sezgi Türkü Evi

Daha Fazlasını Keşfet!

Giresun Nerede Yenir?

Giresun Nerede Yenir?

Giresun'un yöresel lezzetlerini tatmak için buradaki restoranlara uğramayı unutmayın. Güzel bir gastronomi turu yapmak için hangi restoranlara gideceğiniz oldukça önemlidir. Kalitesiz bir restorana giderseniz, Giresun mutfağını yanlış tanıyabilirsiniz. 'Giresun Nerede Yenir?' listesine göz atarak Giresun'daki en iyi restoranları öğrenebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Otelleri

Giresun Otelleri

Giresun'da konaklamak için hangi oteli tercih etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Giresun'da hem merkezde, hem de ilçelerde konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunuyor. Bu otellerden size en uygun olanı seçerek gezinize başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Giresun Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Kültürel birikimi ile dikkat çeken Giresun'da pek çok festival düzenlenmektedir. Giresun seyahatinizi bu festivallere denk getirerek Giresun'un geleneklerini daha yakından görebilirsiniz. Giresun'un neredeyse bütün ilçelerinin kendine has festivalleri bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Alışveriş - Ne Alınır?

Giresun Alışveriş - Ne Alınır?

Giresun gezinizden dönerken yanınızda hediyelik götürmek isteyebilirsiniz. Kiraz diyarı olarak bilinen Giresun'un lezzetli kirazlarından almak iyi bir tercih olabilir. Aynı şekilde Giresun'un meşhur tarım ürünlerinden olan fındık da güzel bir alternatiftir. Ülkemizin fındık üretiminin büyük çoğunluğunu kendi başına karşılayan Giresun'dan taze veya kavrulmuş fındık alabilirsiniz. Çay da Giresun'dan alınabilir. Giresun çayı, kendine has buruk tadıyla bilinmektedir.

Giresun'un kendine has dokuma ürünlerinden Tamzara dokuması iyi bir hediyelik olabilir. 1930'lu yıllardan beri üretimi yapılan Tamzara dokumasını tanıtmak için sokak defileleri de düzenlenmektedir.

Atatürk Bulvarı'na geldiğinizde, etrafta bulunan dükkanlardan peynir ve tereyağı da alabilirsiniz. Pek çok süt ürünü burada satışa sunulmaktadır.

G-City AVM, Giresun'da gidebileceğiniz alışveriş merkezlerindendir. G-City AVM içinde çeşitli ürünleri bir arada bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Gezilecek Yerler

Giresun Gezilecek Yerler

Giresun'da mutlaka görmeniz gereken çok sayıda doğal güzellik bulunuyor. Karadeniz kıyılarının incisi olan Giresun, kendisini ziyarete gele herkesi adeta büyülemekte. Kendine has doğasının yanı sıra, Giresun'da pek çok tarihi nokta da yer alıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Ne Yenir?

Giresun Ne Yenir?

Bir yerin kültürünü tam olarak anlamak için oranın geleneksel yemeklerinden de tatmalısınız. Giresun geziniz sırasında Karadeniz'e ve tabii ki şehre özgü tatları denemeyi unutmayın. Giresun'da deniz mahsullerinin yanı sıra, etli yemekler ve hamur işleri de oldukça ünlü.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Giresun Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Giresun'un kıyılarında Karadeniz iklimi hakimken, iç kesimlerinde karasal iklim görülür. Bu nedenle kıyı kesimleri yılın her mevsimi ılıktır. Bununla beraber, Giresun yıl boyunca yağışlıdır ve yağışsız gün sayısı oldukça azdır. Öyle ki, Giresun, Türkiye'nin en çok yağış alan ikinci şehridir. Bu nedenle yapışların daha az olduğu aylarda Giresun'a gelmeniz, gezinizi daha rahat tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Giresun'da yağışlar Ağustos ayında başlar fakat pik noktasına Ekim ayında ulaşılır. Mart ayına kadar devam eden yağışlar Nisan ayında azalır. Mayıs ve Temmuz arasında Giresun'a gelmek iyi bir tercih olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Genel Bilgiler

Giresun Genel Bilgiler

Kirazın ve fındığın anavatanı olarak kabul edilen Giresun, hem tarihi, hem de büyüleyici güzellikleri ile öne çıkıyor. Bir yarımada üzerinde kurulan Giresun'un karşısında Giresun Adası yer alır. Bu adanın önemi, Karadeniz'de bulunan tek ada olmasıdır.

Giresun'a pek çok seyyahın seyahatnamelerinde rastlamak mümkündür. Amasyalı gezgin ve coğrafyacı Strabon, Farnakia isimli şehrin bugünkü Giresun'un yerinde bulunduğu söyler. Romalı kaynaklara göre Farnakia Sinoplular tarafından kurulmuştur ve eski ismi Kerasus'tur. Kerasus ismi bugün Giresun'un ilk adı olarak kabul ediliyor. Kerasus isminin kökenine dair farklı görüşler vardır. Bunlar birisi, Kerasus'un 'Keras' yani boynuz kelimesinden türediğidir. Giresun bir yarımada olduğundan bu ismin uygun görüldüğü düşünülmektedir. İkinci görüşe göre, Kerasus ismi Romalı bir general olan Kerasus'tan gelmektedir. Üçüncü görüş ise, isminin 'kiraz diyarı' anlamına geldiğidir.

Giresun'da Türk varlığını milattan önce 2000'li yıllara kadar takip etmek mümkündür. Giresun'un ilk yerleşimcileri Anadolu halkları olsa da, daha sonra buraya Orta Asya'dan göçler başlamıştır. Bu dönemde bölgeye çeşitli Türk oymaklarının yerleştiği düşünülmektedir. Giresun'un Türkleşme süreci 13972'de, Türkmen beyi Emir Oğlu Süleyman Bey'in burayı fethetmesi ile tamamlanmıştır.

1920 yılına kadar Trabzon'a bağlı kalan Giresun, 1920'de müstakil sancak olmuştur. 1923 yılında ise il olarak kabul edilmiştir. Bugün Giresun'a bağlı 15 adet ilçe bulunmaktadır.

Coğrafi olarak engebeli olan Giresun, Karadeniz'in yemyeşil doğasından da kendi payına düşeni almıştır. Giresun pek çok yaylaya, göle ve plaja ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra, Giresun'da tarihi noktaları da gezebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Giresun Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz