1. Anasayfa
 2. Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Gaziantep Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Gaziantep şehrine, Türkiye'nin pek çok şehrinden direkt ve aktarmalı uçuşlar yapmak mümkündür. İstanbul Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir gibi şehirlerden sık uçak seferi bulunabilmektedir. Gaziantep Oğuzeli Havalimanından Anadolujet, Pegasus Havayolları, SunExpres, Türk Hava Yolları gibi uçak firmaları ulaşım sağlamaktadır. Gaziantep ile İstanbul şehri arası yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir. Gaziantep- Ankara arası uçak seferi ise yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden Gaziantep’e uçak biletinizi sitemizden uygun fiyata alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Gaziantep'e Nasıl Gidilir?
 2. Gaziantep'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Gaziantep'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Gaziantep Hakkında
 5. Gaziantep Ne Yenir?
 6. Gaziantep Nerede Yenir
 7. Gaziantep Gezilecek Yerler
 8. Gaziantep Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Gaziantep'te Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Gaziantep'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Gaziantep'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Gaziantep Otel Tavsiye

Gaziantep'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Gaziantep'te ilçelerine ve komşu illerine hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı bulunmaktadır. Havalimanının eski terminal binasının yanına daha çok kişiye hizmet verilebilmesi için yeni bir terminal binası yapılmaktadır.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı

Gaziantep havalimanı 1976 yılında hizmete açılmıştır. Uluslararası alanda hizmet vermek üzere dış hat uçuşlarına ise 1993 yılında başlanmıştır. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı şehirden yaklaşık 20 km uzaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa'ya uçak seferleri yapılmakta, diğer illere ise Ankara aktarmalı uçak seferleri yapılmaktadır. Almanya, Kuzey Kıbrıs ve Erbil'e direkt uçuşlar bulunmaktadır. AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Türk Hava Yolları ve Atlasglobal hava yollarının Gaziantep Oğuzeli Havalimanından sık uçuşları bulunmaktadır. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta vardır:

Havaş servisleri, Gaziantep Havalimanı’na inen her uçuş için servis düzenlemektedir. Servisler, uçağın iniş saatinden 25 dakika sonra hareket etmektedir. Havaş servisleri; Oğuzeli Kavşağı, Şehreküstü İtfaiyesi, Şirehan Devlet Hastanesi, Öğretmen Evi ve otogar güzergahında gitmektedir. Havaş servisinin bilet ücreti ise 15 liradır.

Taksi ile de Gaziantep Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Terminallerin yolcu çıkış kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Araç kiralama ofislerini havalimanının içinde bulabilirsiniz.

Gaziantep’e gitmek için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Gaziantep'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Gaziantep konumu nedeniyle Akdeniz iklimi ve Karasal İklimin bir karışımı görünmektedir. Hava Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında çok sıcaktır. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında ise çok soğuktur. Gaziantep en az yağışı Haziran, Eylül aylarında alır. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında ise en çok yağışını aldığı aylardır. Denize kıyısı olmaması sebebi ile kentteki nem oranı oldukça düşüktür bu da havanın çok sert olmamasını sağlar. Şehri gezmek için ideal zamanlar Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarıdır. Bu aylarda ne şiddetli geçen soğuğa ne de aşırı sıcak havalara yakalanmazsınız. Gaziantep’e gitmek için doğru zamanı bekliyor olabilirsiniz ama uçak biletinizi almak için beklemenize gerek yok, sitemiz üzerinden gideceğiniz tarih için online uçak biletinizi alabilirsiniz.

Gaziantep Hakkında

Gaziantep, yani halk diliyle Antep, Türkiye'nin en kalabalık sekizinci şehridir. Gaziantep’in adının nereden geldiğine dair pek çok rivayet bulunmakla beraber en bilindik ve eski olanı Romalılar tarafından verilen Antiochia ad Taurum'dur. Torosların karşısında yer alan Antakya olarak dilimize çevirebiliriz. Romalıların ardından Araplar şehri ele geçirmiştir ve onlar da Ayıntap adını vermişlerdir. Ayıntap adı da Arapçada pınarın gözü, Güzel Çeşme anlamlarına gelmektedir.  Ayıntap adı zaman içinde telaffuzunun değişmesiyle Antep, Entep, Antap halini alır. En yaygın ve şu an kullanılan hali Antep ise şehre verilir. 1921 yılında çıkarılan bir yasayla Antep Savunmasındaki direnişinin onuruna Antep'e "Gazi" unvanı verilmiştir. Gaziantep’in komşu illeri doğusundan Şanlıurfa, batısında Osmaniye ve Hatay, kuzeyinde Kahramanmaraş, güneyinde Suriye, kuzeydoğusunda Adıyaman ve güneybatısında Kilis’tir. Gaziantep iline bağlı, ikisi büyükşehir metropol ilçesi olmak üzere toplam 9 ilçesi bulunmaktadır. Oğuzeli, Şahinbey ve Şehitkamil yoğunluk ve gelişmişlik bakımından önemli ilçeleridir güncel il nüfusu ise 2 milyon 70 bine yaklaşmıştır. Kültürel alanda yarışılamayacak güzelliklere ev sahipliği yapan şehrimiz el sanatlarıyla, mutfağıyla, halk oyunları ve türküleriyle, gezilecek tarihi yerleri ve müzeleriyle, park ve bahçeleriyle ziyaretçilerine pek çok imkan sunmaktadır. Gaziantep'te çok çeşitli el sanatları mevcuttur. En yaygın olanları dericilik, bakırcılık, yemenicilik, kilimcilik, el işlemeciliği ve kuyumculuktur. Kendine özgü motifleri olan kilimleri ve bakır ürünleri de oldukça meşhurdur. Gaziantep denildiğinde herkesin aklına mutfağının zenginliği ve çeşitliliği gelir. Türkiye'nin en zengin mutfağına sahip olan Gaziantep toplamda 300 çeşit yemeğe sahiptir. Özellikle kebap hatta et yemekleri Antep’in mutfağını süslemektedir ve baklava ise şehirde nam salan lezzetlerdendir. Şehri gezmek isteyenler için simgesi haline gelen tarihi Gaziantep Kalesi şehrin merkezinde bulunmaktadır. Şehirde yerli Türklerle beraber, doğusunda ve güneydoğusunda göç etmiş Kürtler ve şehirde az sayıda Arap nüfusu da vardır. Aynı zamanda bir öğrenci şehri olan Gaziantep'te Türkiye'nin en çok tercih edilen üniversitelerinden olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve SANKO Üniversitesi bulunmaktadır. Gaziantep, bölgesindeki en gelişmiş sanayiye sahiptir aynı zamanda gelişmişlik ve kültürel bakımdan da birinci sırada yer almaktadır. Gaziantep’in ekonomisi tarım, hayvancılık, enerji kaynakları, el sanatları, sanayi ve ticaret ile ilerlemektedir. Gaziantep’in ulaşım olanakları ve liman kentine yakınlığı sebepleriyle ekonomik açıdan zengin bir şehrimizdir.

Gaziantep Ne Yenir?

Gaziantep mutfağıyla adını duyurmuş bir şehirdir. Hamur işinden et yemeklerine kadar geniş bir yelpazede çok çeşitli ve lezzetli yemekleri mevcuttur. Bu şehrin yemeklerini herkes kendi evinde yapıyor olsa da, bu şehirde yemenin lezzetini hiçbir yerde bulamayacağınızın garantisini veriyoruz. Gaziantep mutfağının ünü sınırlarını aşmıştır. Özellikle de baklavasıyla ün salan bu kentin en güzel yemeklerini şöyle sıralayabiliriz:

Lebeniye Çorbası

Lebeniye Çorbası

Lebeniye Çorbası Gaziantep’in lezzetli yemeklerini yemeden başlangıç yapabileceğiniz yöresel bir çorbadır. Bu çorbanın ana malzemeleri ise et, nohut ve yoğurttur.

Tike Kebabı

Tike Kebabı

Gaziantep’in ünlü kebapları arasında yer alan Tike Kebabı,  Diğer adıyla kuşbaşı kebabını Gaziantep’e gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Cağırtlak Kebabı

Cağırtlak Kebabı

Cağırtlak Kebabı Gaziantep’te tercih edebileceğiniz lezzetli bir ana yemek seçeneğidir. Cağırtlak Kebabı, kuzu ciğeri ve ciğer yağı ile hazırlanmaktadır.

Baklava

Baklava

Baklava dünyaya ün salmış Gaziantep’e özgü bir tatlıdır. Hepimizin bildiği baklavayı bir de Gaziantep’te tatmak gerekiyor.

Gaziantep Nerede Yenir

Gaziantep ülkemizin en zengin mutfağına sahip olan şehridir. Yalnız Türkiye'de değil dünyada adını duyurmuş olan mutfak kültürünü siz de mutlaka tatmalısınız. Peki bu dünyaca ünlü mutfağın yemeklerini nerede yiyebilirim diyorsanız, sizin için bir liste hazırladık. Gaziantep’e gelip tatmadan dönmemeniz gereken önemli lezzetler ve ünlü restoranlarına ise buradan bakabilirsiniz:

Metanet Lokantası

Metanet Lokantası

Metanet Lokantası’na uğrarsanız lezzetli lebeniye çorbasının tadına bakabilirsiniz. Metanet Lokantası, Kozluca Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Kebapçı Halil Usta

Kebapçı Halil Usta

Kebapçı Halil Usta, Kebapçı Halil Usta, Gaziantep’te tike kebabında ünlü bir kebap restoranıdır. Kebapçı Halil Usta, Şehit Kamil ilçesine bağlı Tekel caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Kurtoğlu Lokantası

Kurtoğlu Lokantası

Kurtoğlu Lokantası, Cağırtlak kebabı nerede yenir diye sorarsanız burayı size önerebiliriz. Kurtoğlu Lokantası, Şehit Kamil ilçesine bağlı İnönü Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Yöresel Yemekler

Yöresel Yemekler

Yöresel Yemekler, Gaziantep’e özgü olan külbastıyı yemeden dönmenizi önermeyiz. Şehit Kamil ilçesinde bulunan bu restoranda bu lezzetin tadına bakabilirsiniz.

Kebaplarıyla ünlü Gaziantep’te Küşleme, Kıyma ve Kazan kebaplarının da tadına bakabilirsiniz. Gaziantep’in lezzetlerini yerinde tatmak için sitemiz üzerinden ucuza biletinizi online olarak alabilirsiniz.

Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep'te gezilecek birçok yer mevcuttur. Şehirde sıkılmayacağınızı garanti edebiliriz. Gaziantep hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi dokusuyla göz kamaştıran bir şehirdir. Şehri ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerleri sizin için listeledik. Listeye buradan bakabilirsiniz:

Şahinbey Savaş Müzesi

Şahinbey Savaş Müzesi

Şahinbey Savaş Müzesi, Gaziantep'in Kurtuluş Savaşı'nda verdiği mücadeleyi anlatan bir müzedir. Aynı zamanda Gaziantep'in kültürünü, tarihini yaşam tarzını ve savaş sonrası sürecini anlatan gezilmesi ve görülmesi gereken bir müzedir.

Bakırcılar Çarşısı

Bakırcılar Çarşısı

Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep'in en ünlü çarşısıdır. Adını da almış olduğu bakır eşyaları görmek, almak isterseniz ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri de burasıdır.

Zincirli Bedesten Çarşısı

Zincirli Bedesten Çarşısı

Zincirli Bedesten Çarşısı, özellikle baharatlar, hediyelik eşyaların bulunduğu tarihi bir yapıdır. Ziyaretçilerin beğeniyle gezdiği yerlerden birisi de burasıdır.

Gümrük Hanı

Gümrük Hanı

Gümrük Hanı, tarihi güzelliğinin yanında hala işlevini kaybetmemiş, geleneksel el sanatları ve ürünlerinin satıldığı dükkanlar bulunmakta ve bir çok bakır, sedef ve ebru ustalarının atölyeleri var.

Köklüce Kanyonu, Gaziantep Botanik Bahçesi ve Rumkale de görenleri hayran bırakan güzellikteki yerlerdendir. Gaziantep’i keşfetmek için bulunduğunuz şehirden Gaziantep’e online uçak biletinizi sitemiz üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Gaziantep Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gaziantep’in gece hayatı Gaziantep kadar renklidir. Sıklıkla tercih edilen mekanlar ise şuralardır:

1. The North Shield Pub Gaziantep

The North Shield Pub Gaziantep

The North Shield Pub Gaziantep, sıklıkla tercih edilen bir yerdir. Yemekleri ve kokteylleri ile adından söz ettiren bu pub, Şehit Kamil ilçesine bağlı Necmettin Erbakan Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

2. Grande Club& Bar

Grande Club& Bar

Grande Club& Bar şehrin en çok tercih edilen barlarından biridir. Mimarisi ile de oldukça dikkat çeken bu bar, Şehit Kamil ilçesine bağlı Ali Fuat Cebesoy Bulvarı’nda bulunmaktadır.

3. Gaziantep Hayal Kahvesi

Gaziantep Hayal Kahvesi

Gaziantep Hayal Kahvesi, Gaziantep’te olan çoğu konserin olduğu yerdir. Gaziantep’te müziğe doymak istiyorsanız konserleri takip ederek Gaziantep Hayal Kahvesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep Hayal Kahvesi, Şahinbey ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

Gaziantep'te Alışveriş - Ne Alınır?

Gaziantep’te alışveriş yapmak isterseniz Forum Gaziantep ve Primemall AVM’yi ziyaret edebilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye almak isterseniz Şahinbey ilçesinde bulunan Bakırcılar Çarşısı’nı ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep’ten sevdikleriniz için yemeni, bakır işleri ve sedef işlerinden alabilirsiniz. Hediye için yiyecek olarak da baklava alabilirsiniz.

Gaziantep’te eğlenmek için zaman kaybetmeden hızlı şekilde biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Gaziantep'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Gaziantep'te kutlamalar da oldukça eğlenceli ve renkli görüntüler görmek mümkün. Gaziantep'te düzenlenen festivallere katılımın da fazlaca olduğunu göz önünde bulundurursak eğlenmemek mümkün değil. İşte o güzel festivaller!

1. İslahiye Üzüm, Biber ve Kültür Festivali

İslahiye Üzüm, Biber ve Kültür Festivali

Gaziantep'te tarım ürünü olarak üzüm ve biberin yeri ayrıdır. Halk da bunun bilincinde olduğundan her yıl belirli tarihlerde bu festival düzenlenir.

2. Oğuzeli Nar ve Kültür Festivali

Oğuzeli Nar ve Kültür Festivali

Kültürel etkinlerle süslenen bu festival, halk tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kan kırmızısı narların tatları da bu yoğun ilgiyi hak etmektedir.

3. Cumhuriyet Kupası Aba Güreşleri

Cumhuriyet Kupası Aba Güreşleri

Cumhuriyet Kupası Aba Güreşleri 29 Ekim coşkusunun geleneklerimize yansıtıldığı bir etkinliktir.

Festivallerden ayrı olarak yapılan ufak çaplı etkinlikler de mevcuttur:

 • Gaziantep’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu (25 Aralık)
 • Fıstık Festivali (Eylül ayında)
 • Turizm Haftası ve Turizm Fuarı (Nisan ayında)

Gaziantep'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Gaziantep’e gelirken müze kartınızı yanınıza almayı unutmayın ve kilo alacağınızı kabul ederek bu şehre gelmelisiniz. Bu şehrin o güzel yemeklerine karşı çıkamayabilirsiniz.

Gaziantep Otel Tavsiye

Gaziantep’te şehir merkezinde ve birçok ilçesinde bütçenize uygun otel bulabilirsiniz. Gaziantep’te tarihi bir konaktan dönüştürülmüş pek çok butik otel bulabilirsiniz. Gaziantep'te konaklanması tavsiye edilen yerlerden bazılarını sizler için listeledik. Listemize buradan bakabilirsiniz:

1. Rahmi Bey Konağı

Rahmi Bey Konağı

Rahmi Bey Konağı, butik bir oteldir. Rahmi Bey Konağı Oteli 300 yıllık bir konağın dönüştürülmesiyle oluşmuş bir oteldir. Şahinbey ilçesine bağlı Güllüoğlu Sokak üzerinde bulunan bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 115 liradır. Rahmi Bey Konağı Otel, Gaziantep Kalesi’ne yalnızca beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

2. Yunus Hotel

Yunus Hotel

Yunus Hotel, iki yıldızlı bir oteldir. Şahinbey ilçesine bağlı Mehmet Tevfik Uygunlar Sokağı üzerindeki bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 100 liradır.

3. DoubleTree by Hilton Gaziantep

DoubleTree by Hilton Gaziantep

DoubleTree by Hilton Gaziantep oteli şehrin manzarasını doyasıya seyredebileceğiniz bir otel. Şehit Kamil ilçesine bağlı Sani Konukoğlu Bulvarı üzerinde bulunan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 360 liradır.

Valencia